Jump to content

Корона-вирус в Азия, от Азия и не само...


Recommended Posts

Има вероятност извънредното положение да се увеличи до 13 май .Дискотеките и всички социални предприятия,в които се трупат много хора да останат затворени през лятото.Лекарите са съгласни със това решение на Министерския съвет,но все още не ясно дали ще го приемат.Предполагам до утре или вдругиден ще стане ясно.Дори някой градове са въвели вечерен час.Най-новото ,че хората със кучета са намерили начин да заобикалят закона:DА шофьорите на градски транспорт  искат хиляда лева бонуси.И от всичко това излиза Ковид 19 побърка всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cd5dfe49ad24203c.jpg

 

Днес в Китай се провежда национален траур за загиналите в борбата срещу Covid-19

 

42baa99f7f3b1e8d.jpg

 

Ето и благодарственото писмо от China Foundation for Poverty Alleviation за дарената линейка

On April 2nd, the guardianship ambulance donated by @ 许魏洲 ZZ arrived at the Yunxi County Health Bureau of Hubei Province. Thanks to Mr. Xu Weizhou for his donation to fight the epidemic and his trust in the China Foundation for Poverty Alleviation, to provide strong support for the epidemic prevention and control in Hubei Province, and to help fight the epidemic. We are always here! @ 许魏洲 工作室

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ми писна от депресивното вънка и вътре ... Толкова ми писна от карантина и притеснение, надвисваща криза... Ей така се чувствам....Само се надявам всичко това да има смисъл и да се справим: с малко случаи и навреме.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази причина се самоограничих от четене и гледане на новини по въпроса. Вече го правя максимум по веднъж на ден, това важи за новините у нас,(които преди ситуацията дори не поглеждах) и световната карта, да не съм съвсем аут. Наистина, дано да имаме късмет, защото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен кризата ме притеснява, изолацията ми е пей сърце. Ако бях реститутка (да не се бърка с подобната дума, щото тя изисква полагане на труд, се пак :D) и ми капеха парици наготово, немаше да излизам изобщо. Абе нема ли некое предаване, дето да дават 1 милион срещу това да си седиш една година карцер вкъщи, примерно? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече е измислено ново приложение,което взема данните ви и праща данни дали сте заразени със Covid 19.Ако се приближите до някой това чудо ще ви кажи дали дадения човек ,с когото дружите е заразен или не.Мен ако ме питате това е конспирация ,за да ви следят дали спазвате карантината. To ако дваха толкова пари ,аз щях да стана милионер досега :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, ще покаже, ама ако въпросния човек се е регистрирал и си е вкарал данните, че е под карантина и тн, щот още е доброволно:D За капак бг версията ще е налична от понеделник.

 

П.С. Тюли, кризата притеснява всички, щот ще ускори закриването на много работни места, които досега по един или друг начин биваха пазени. Мрачна прогноза-

Off Topic

освен промяна на световния лидер, изчезване на средната класа за много дълъг период от време и социални вълнения, но не мирни. Малко или много се повтаря ситуацията от двайсетте години на миналия век.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя кризата е вече факт .Все пак хиляди безработни вече са на пазара на труда.Днес гледах новини над 40 безработни пред някакво Бюро по труда и си чакат реда да се регистрират.С една дума черни дни настъпват трябва да имате складирани пари поне за най-основното ,че както вървят нещата вероятно ще сме за никъде 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немам, всички пари под дюшека свършиха отдавна, а дружно вървим към неплатен отпуск ако не и към съкращения. Обаче ще го мисля когато стане, сега имам друг дерт.

Само да питам останалите съфорумци: при вас дезинфекцират ли вратите на жилищните блокове? Днес имахме бележка за подобна дейност на нашия вход, а имаше статия, че го правят в квартали с доказан заразен...Та да се притеснявам ли според вас!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, debil4e написа:

Немам, всички пари под дюшека свършиха отдавна, а дружно вървим към неплатен отпуск ако не и към съкращения. Обаче ще го мисля когато стане, сега имам друг дерт.

Само да питам останалите съфорумци: при вас дезинфекцират ли вратите на жилищните блокове? Днес имахме бележка за подобна дейност на нашия вход, а имаше статия, че го правят в квартали с доказан заразен...Та да се притеснявам ли според вас!?

Бравите, бутоните на асансьора, ключовете за осветление - имаме график, за всеки ден отговаря някой апартамент. Не съм чула за доказан заразен, просто домоуправителят е бомба :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но бележката  не е вътре, а отвън, като тези по градинките отобщината:) Изморих се да се притеснявам и утре е ден:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 minutes ago, debil4e said:

Благодаря, но бележката  не е вътре, а отвън, като тези по градинките отобщината:) Изморих се да се притеснявам и утре е ден:D

А ти какво правиш навън? Генералът нали ти каза да не излизаш! :ph34r: И по градинки си ходила да нарушаваш бележките! Рецидивист! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помагах на героите от чистотата:D Занесох си боклука до контейнера.

 

Сериозно, тях не ги споменават, ама никога, когато хвалят хората дето работят на опасни места. Днес като мина камиона да почисти контейнерите маски не видях, бяха си облечени както обикновено. Не съм Монк, но се опитайте да си представите какво ще стане ако тези хора и услуги, които приемаме за даденост спрат работа, особено в условията на пандемия и настъпване на пролетта и после лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да ве, само от боклукчийски камион не си падала. Не давам :D

 

@Чингулинка ще извади връзките със щаба и ще ни уреди нейде ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...