Jump to content

Корона-вирус в Азия, от Азия и не само...


Recommended Posts

Май от паника най-много може да се пострада... но ако кажа, че не ми харесват смешките с тоалетната хартия във фейсбук, ще си изкривя душата.

Тъй де, ето и великденските подаръци:

spacer.png

и:

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най ми е чудно защо свършва захарта.., аз захар сигурно едно кило половин година го ползвам, лятото повече, кафява, за коктейли..;), ама март месец..

ни компоти да правиш е време.., ракия ли варят тези хора :lol:, ама пък основната суровина каква е..?

 

в къщи имам само аналгин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората се паникьосаха ,заради това извънредно положение .Направо ги  изкупиха тези магазини.В складовете вече нямало продукти ,мляко,сирене кашкавал,тъй нататък на свършване било.Доставчика,когато докара стоката ,като ходих до магазина тази сутрин вика в склада няма да има ,сега след като ги доставя,понеделник може и да няма стока.Паниката е голяма .Доста месо се купува,а дали ще се изяде или ще се изхвърли ,но пак се купува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със захарта е наистина загадка и за мен... Според майка ми е спомен от предишната криза, 89-90г. когато е било много сложно да намериш именно захар...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У нас по традиция има най-много козметика, алкохол, ибупрофен и широкоспектърен антибиотик резерва. Нищо от тия неща нема да помогне, освен че ще ми бъде весело, нема да боли и ще мириша хубаво :D

 

Постоянно дигам до 37.5 и свалям, но това е от три седмици и вече не се впечатлявам. Нема и да разбера, ако се коронясам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си призная, че снощи също пазарувах някои неща. :D  Не съм се изхвърляла много много. Бях го планувала за преди няколко дни, ама все ме викаха след работа да се дезинфекцираме вътрешно, и то душата не може да откаже, та уцелих лудницата в магазините вчера :D Като цяло тоалетната хартия в нас си беше свършила и трябваше да заредя, и си купих някои неща като ориз и леща, нудли, спагети и други, просто защото се очаква да ни пускат в неплатен и от финансова гледана точка взех мерки, че има възможност поскъпването на продуктите покрай тази паника, както стана с маските, дезинфектанта и спирта.  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мен, често казано,  взе да ме притеснява лекинко един друг детайл от целия този" апокалипсис". Гледам ги във фейса италианските клипчета, дато са се разпяли комшиите от балкони и прозорци. Лее се една хубава музика за душата - класика, канцонети, арии, че и поп-шлагери. Пият хората, припяват си, свирят... Да речем, че демострират висок дух и сплотеност.

Ама като започна да наслагвам подобна ситуация по нашите комплекси и ми настръхва косъма в какви ритми ще се задрусат дограмите и панелките... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asha написа:

А мен, често казано,  взе да ме притеснява лекинко един друг детайл от целия този" апокалипсис". Гледам ги във фейса италианските клипчета, дато са се разпяли комшиите от балкони и прозорци. Лее се една хубава музика за душата - класика, канцонети, арии, че и поп-шлагери. Пият хората, припяват си, свирят... Да речем, че демострират висок дух и сплотеност.

Ама като започна да наслагвам подобна ситуация по нашите комплекси и ми настръхва косъма в какви ритми ще се задрусат дограмите и панелките... :ph34r:

Пепел ти на устата, че иначе ще се наложи да вадя пушката :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-смешно ми е това с тоалетната хартия. Дори да свърши, какво? В домовете сме си. Или ще трябва да се учим сега как да си мием и други части на телата, не само ръцете. Казвам смешно, но то всъщност е жалко. Seal_reinforce има аналгин. Аз и това нямам, а ме боли гърло от 1 месец. Дори не се замислям защо. Пия топла вода по китайски пример от драмите и чакам да ми мине. Живея в къща и се надявам сценария на песните да ме отмине. Четох някъде разсъждения на тема "защо в Италия има повече заразени от Германия и повече смъртни случаи". Отговорът беше - "на германеца като му кажеш да си стои в къщи, той си стои, а на италианеца като му кажеш да си стои в къщи, той отива на гости в съседното село".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@felicyti, пак си по-напред от мен. Въоръжена си вече. Аз май тепърва ще трябва да мисля и за това... Да му се не знае...

Права си! Пепел ми на уста, т.е. на клавиатурата...

-------------

Ако продължите на " тоалетнохартиена тема" ще ме провокиране да ви разкажа за забава една абсолютно сериозна и истинска случка, дето аз съм главно действащо лице... От много младите ми детски години... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, asha написа:

Ако продължите на " тоалетна тема"...

 

Еми да, по корейски тертип :D

 

Аз се чудя толкоз много ли отива от таз пуста хартия? На мен по-обстойна употреба ми се налага веднъж седмично. Хич не е полезно и кой знае кво ще си докарам, ама организъм, баце :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, seal_reinforce написа:

 

На мен по-обстойна употреба ми се налага веднъж седмично. Хич не е полезно и кой знае кво ще си докарам, ама организъм, баце :D

 

Позволявам си да изимитирам и перефразирам един от старите скечовете при бат'Слави : " Мъка, мъка ,мъка... Някои - веднъж на седем дни, други - на ден по седем пъти..." 

Е те за туй се запасяват хората...:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоалетната хартия е неясна ама смешна, но пак има логика(май), ма при захарта не виждам. Начи, сладко иди дойди и от камъчета ще стане-за справка Джани Родари, обаче както и да го мъдря за компот...ще излезе златен при цените на подходящи плодове.

Всъщност и за ракия може, тя от сичко става, а киселяци с табелки "портокали", "мандарини" има по сички вериги и дори и паниката не накара хората да ги купуват. Препъникамъкът е как ще стане номера с варенето. Пъргав народ, залага бидона тъпкан с трорически плодове, стари сладка и захар ама колкото и да е топло е март и ще отнеме бая време докато стане готово, а и варенето...Освен ако не притежаваш къща с двор поне два декара и собствен казан и да се поставиш под доброволна карантина от поне два месеца нема как да стане. После обаче пък ще си имаш проблеми с НАП, те и при корона вирус бачкат... Лошо Седларов, лошо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има хора, за които и чая и кафето са компот. Аз към нищо не мога да се пристрастя така, както към сладкото. Ни към цигари, ни към нищо. Без бързи въглехидрати съм като наркоманка в абстиненция. Кафето обаче не си го пия със захар, освен ако не си направя бъркоч тип Старбъкс и то тогава ползвам карамелен сироп и бита сметана. Ама някои ръгат по две лъжици шекер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без захар, сол и брашно мога да изкарам много време. Кафе и чай не пия, не ми харесва вкуса. Но пък шоколад ям на корем. Него обаче сладък си го продават. Ракия имам, както и самолетни билети. Значи съм добре. Горе главата, дами! Ще оцелеем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пия кафето без захар. Захарта е за аматьори :)))))). 

От италианските клипчета, тези на бабата са ми най-сладки.

 

В последното беше уникална: Всички сте ми внуци. Италианец, французин, китаец... Имам и внук на Марс, вика, Антонио Марсианеца, малко е слаб и с големи очи. Култови клипчета. 

Ех и вие с това Доко, Доко как ме стреснахте.... Но уви, няма да е Македонско девойче и старата песнопойка...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...