Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Winter Begonia  (鬓边不是海棠红)

 

Пинин:  Bin Bian Bu Shi Hai Tang Hong

Известен като: Farewell My Concubine

Страна: Китай

Период на излъчване: 20 март 2020

Жанр: романтичен, исторически, пекинска опера драма, 1930г.

Канал:IQiyi, Huanyu Film

Епизоди: 49 (45 мин. епизод)

Режисьор: Hui Kai Dong (惠楷栋) (Arsenal Military Academy, Hidden Tiger,Story of Yanxi Palace

Продуцент: Yu ZhengDai Ying

Сценарист: Shui Ru Tian Er (水如天儿), 

Базиран на: романа Bin Bian Bu Shi Hai Tang Hong (鬓边不是海棠红)

Субтитри: Английски

Douban

 

Саундтрак:

Spoiler

 

 

 

      

Участват:

Хуан Сяо Мин като Cheng Fengtai (Чън Фънтай)

Андрю Ин Джън като Shang Xirui (Шан Сижуи)

Charmaine Sheh като Fan Xiang'er (Фан Сиен'ар)

Tan Jian Ci като Chen Renxiang (Чън Жънсиен)

Меркзат Ми Ре като Fan Lian (Фан Лиен)

Li Ze Feng като Du Qi (Ду Ци)

Du Chun като Yuan Xiaodi (Юен Сяоди)

Bai Bing като Jiang Mengping (Дзян Мънпин)

Huang Sheng Yi като Ji Dali (Дзи Дали)

Li Yi Xiao

Chi Shuai като Chang Zhixin (Чан Джъсин)

Дзин Ши Дзя като Jiang Rongshou (Дзян Жуншоу)

Tang Jing Mei като Zeng Aiyu (Джън Айю)

Liu Min като Cheng Meixin (Чън Мейсин)

Fang An Na като Shi Jiu (Ши Дзюо

Huang Xing Yuan като Zhou Xiangyun

Li Chun Ai като Xiao Lai

Tang Zeng като Cao Guixiu

Hei Zi като  Cao Siling

 

Резюме:

История разказваща за актьор и богат бизнесмен, събрани заедно от любовта към Пекинската опера.

Действието се развива през 1930 година.Шан Сижуи е изпълнител в пекинската опера, който разчита на невероятния си талант да му спечели слава в Бейпин(дн. Пекин).Считан за аутсайдер, не е добре приет от местните, но това не го отказва от мечтите и продължава да промотира спектаклите.Той отдава тялото и душата си да усъвършенства изкуството на операта.Богатият бизнесмен Чън Фънтай е дълбоко впечатлен, гледайки представление за пръв. Запознава се със Шан Сижуи и става негов страстен привърженик.Той му помага да построи Шуей Юн Лоу(Shui Yun Lou) и да тренира нова театрална трупа.Когато японската армия атакуват Пекин през 1937г., патреотични мъже и жени се хващат на оръжие да се бият и  Шан Сижуи и Джу Фънтай са принудени да правя жертви за страната си.

 

 

Свали с английски субтитри :click:

Руски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри  :click:

Редактирано от mrnkaloto
тагове
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това взе, че ми излезе под носа. Както до последно не успях да намеря потвърдена дата в байду и дубан, днес с пускане на песен от саундтрака са излезнали и два епизода. Viki са закупили лиценза за излъчване, все още няма субтитри. Другото място, където виждам, че е публикуван youtube на канала на China Huanyu Ent.  Official Channel-

Епизод 1 :click:

Епизод 2 :click:

1bb99e7deed0d486.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна му точа зъби.Твърди се навсякъде, че е някакъв шедьовър. Толкова са хвалебствени коментарите, с изключение тези на BL-феновете, които си искат да е по новелата, но  Партията майка( веднъж и аз да съм барабар с нея, че инак щях да го пропусна, въпреки Бонуса)им е резнала мераците, че отдавна не съм чела толкова хвалби. Бюджет, костюми, сюжет, всичко казват, че е топ. И най-големият бонус, поне  за мен- Хуан Сяо Мин( да ме прости Дедо:28558:, но немой се мери с него за пиедестала ми). Много му отиват такива роли.

Андрю Ин Джън, от малкото, което видях е страхотен в ролята си.

 

Тук с английски субтитри всички серии и възможност за автоматичен превод. Руските  са до  11 епизод епизод,  горе на дадения линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,  изпускате много, ако не гледате. Спокойно мога да кажа, че по-барнато и стойностно във всяко отношение китайско, до сега не съм гледала. Да не говорим за това, че клишето и глупостите, безсмислеността и неоправданото разтягане на локуми, тотално ги е хванала липсата. Точа го във времето, защото не ми се ще  красотата и изкуството да свършват. Качеството е видно  във всяка секунда на екрана и напълно оправдава големия бюджет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре звучи всичко. Ако някой ден получи бг буквички с удоволствие бих го изгледала. Английския ми е слаб  (за руския да не говорим), а предполагам е направен с точни и ясни диалози, и е хубаво всичко да се разбира и осмисля при четенето. Дет се вика - удоволствието няма да е пълно. 

Ще следя темата. Мерси :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже думите на китайската опера са  от значение, така че и техният превод допълва смисъла.

Също, историческото време от китайската история, отразено в сериала  е превратно и героите са в капана му.

Сериалът е от тези, дето колкото и да разказваш, няма как да го опишеш, само с гледане става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал, по-скоро многосериен художествен филм. Руските преводачи обаче, го точат изнервящо бавно, а да гледам с английски субтитри, ми е натоварващо. На моменти имам чувството, че режисьор е великият Бертолучи. (може би заради далечни паралели с времето в "Последният император") Актьорите са потресающи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има руски субтитри за всички серии. Не знам обаче какво е качеството им. На пръв поглед ми изглеждат добре.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не е гледал, да започва. Рядко ми се случва да оцеля толкова свестен сериал.  Не се налага да превъртам, имам търпение да изгледам подред сериите. Съдържанието е идеално, за артистите- нямам думи. С две думи - много ми харесва. Ако някой е гледал нещо толкова добро - да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...