Jump to content

The King: Eternal Monarch (2020)


Recommended Posts

Да си призная честно и аз наскоро гледах Зараза. Много актуално, но филмът е слаб. Ние не бързаме за никъде. Другата седмица може да пуснат един епизод повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Rossi Yankova написа:

Утре няма да има епизод. Вместо него ще покажат на корейците американския филм "Зараза" :lol:

тук

 

И аз видях статия затова, но я погледнах набързо и реших, че спират сериала :D

Преди 3 часа, bond написа:

Да си призная честно и аз наскоро гледах Зараза. Много актуално, но филмът е слаб. Ние не бързаме за никъде. Другата седмица може да пуснат един епизод повече.

Не мисля, че ще пуснат допълнително епизод, при Vagabond пак имаше нещо, май мач и си продължиха нормално без да компенсират, но кой знае. Зараза не е лош филм почти като нашия случай, без моментите, при които хората умираха веднага... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът ме кефи. Фентъзито си е фентъзи. Гледам паралелно и "Изневеряващите женени с боли сърби, драго ми е" и колкото и да е адекватен си е чист битовизъм. Това тук е приказка и има все пак нещо изненадващо, което да видиш. Най ми харесва, че няма глупави персонажи като в 99‰ от кдрамите. Има си готин хумор и няма тъпаци. Минхото си играе супер без излишни актьорски напъни. Таз главната не ми пречи, ама с тия малки очички, едва й виждам емоциите, хич не ми въздейства като актриса. Охраната е нов сладур на хоризонта. Е, тоя крал-гуру перфектен във всичко ми е в повече (разбира от физика, химия, литература, история, ДДС, трудови борси, яхнии, подводници, японци, котлони, бойни изкуства, говеждо, колоездене пр.), но пък е затова е приказка. И по-добре така, отколкото поредния заблуден цял сериал, дет лошите въртят евтини номера и тия крале са все мишкосани в ъгъла, съветвани от плиткоумен дядка. Язък им за цЕлата кралска подготовка. Тук, най-вероятно ще ни застрелят с отворен финал, което е леко дразнещо, ама да видим. Може пък детективката и баща й да ходят с постоянен адрес в кралството, кво толкова, не управляват корпорации все пак в техния Сеул. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като замисъл - яко. Като изпълнение - не е зле. Като актьорска игра - наясно съм, че краля го играе актьор с получени награди, които да влачи след себе си от тук та чак до Корея, ама нещо не ме грабва. Липсва ми чувство, повече емоция и страст на някои важни сюжетни моменти. У До Хуан обаче се старае много. Хем играе двама, които са абсолютно различни темпераменти, хем му се налага докато играе втория да имитира първия и да си личи, че е различен човек. Адмирации! Към Ким Го Ън съм малко безразлична, макар че признавам сцената с прегръдката. Единствения момент, в който да се усети някаква по-съществена връзка между нея и Лий Мин Хо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ихуу невероятен замисъл за сериал.Всеки един епизод се случва нещо неочаквано и накрая всичко си дойде на мястото в 13 епизод.

Off Topic

Този ,който е спасил краля като дете бил самия той.

Това дори не си го бях помислила нямам търпение са последните три епизода ,за да разбера ,какъв ще е края на тази приказка.Но от всички актьори само коня ме кефи . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, chernata kotka написа:

Ихуу невероятен замисъл за сериал.Всеки един епизод се случва нещо неочаквано и накрая всичко си дойде на мястото в 13 епизод.

  Скрий съдържанието

Този ,който е спасил краля като дете бил самия той.

Това дори не си го бях помислила нямам търпение са последните три епизода ,за да разбера ,какъв ще е края на тази приказка.Но от всички актьори само коня ме кефи . :)

 

Ами щото не четеш темата. Ние Мин Хо го разпознахме като спасителя още след първа серия. Както тогава писах няма как да го сбъркам по фигура и очи :ilovethis: та за съжаление това ми отне от изненадата. Това за кой и защо получава белезите също го бяхме разгадали, какво да кажа, много сме добри. :yes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@desini, съмнявала ли си се?! :rolleyes:

 

 

Интересно ми е какво е станало с двойничката на придворната (тя няма белези).

Може би тя е в РК и е написала книгата, която придворната чете в КК?
И мира не ми дава сцената от 10 еп, когато И Гон беше дошъл от бъдещето.
Там той се разплака и сякаш се сбогува с нея.
Когато поиска да се снимат и времето спря в 12 еп., също беше тъжен.
Надявам се, че нарочно ни подготвят за лош край,
за да ни изненадат неочаквано в последния епизод :D

 

 

Някой спомня ли си дали са давали малката Те Ъл досега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще е с отворен край за втори сезон. Доколкото знам драмите на Kim Eun Sook досега са си били винаги един сезон, а и тази май има повече гледания извън Южна Корея. В страната рейтингите й спадат.

 

А и онлайн се върти някакъв спойлер, който може би предвещава сватба и обединение на републиката и кралството.

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, zaharchee написа:

Някой спомня ли си дали са давали малката Те Ъл досега?

Аз си спомням да са я давали само като ученичка, а като малка само на снимка с майка й и баща й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нетфликс напоследък промениха модата в ЮК и доста техни сериали продължават/ще продължат с втори сезони.

Все пак аз искам край! Хубав, лош, ще се радваме, ще ревем... каквото е, ама да се свършва :D 

Tова е една от причините да харесвам корейските сериали - рядко имат продължения, а то какво стана...

@meri2003, и аз така.

Питам, защото попаднах на снимки от снимачната площадка,

 

на които И Гон среща малката Те Ъл, облечен във въпросните черни дрехи (поне така предполагат, че момиченцето от снимките е тя).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, zaharchee написа:

@desini, съмнявала ли си се?! :rolleyes:

 

  Скрий съдържанието

Интересно ми е какво е станало с двойничката на придворната (тя няма белези).

Може би тя е в РК и е написала книгата, която придворната чете в КК?
И мира не ми дава сцената от 10 еп, когато И Гон беше дошъл от бъдещето.
Там той се разплака и сякаш се сбогува с нея.
Когато поиска да се снимат и времето спря в 12 еп., също беше тъжен.
Надявам се, че нарочно ни подготвят за лош край,
за да ни изненадат неочаквано в последния епизод :D

 

 

Някой спомня ли си дали са давали малката Те Ъл досега?

 

Хахаха, май не съм. :28558:

Може и да си права или пък просто двойничката й от КК се е гътнала от естествена смърт още като малка/млада и тя е дошла от РК и е заела мястото й. 

Аз пък се чудех дали сините цветя, които Краля подари на главната не са поникнали от семената, които тя пося в небитието между 0 и 1...Също се чудех, той като е Вечен монарх, значи ли, че ще остане вечно млад, както чичото да спре да старее, а тя постепенно в РК да остарее и умре. Краля пък може да си обикаля нагоре надолу по времевата ос, за да е с нея в миналото, да я вижда за малко, цветя, целувчици, туй онуй и пак в КК за да си властва. B)Хич не ми се ще лош край, но и аз го предпочитам пред отворен финал. Не  искам други сезони, докато ги чакам забравям какво е било в предишните серии. Стига ми, че чакам Хрониките и Любовна аларма, ми да го мисля и този.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15 hours ago, zaharchee said:

@desini, съмнявала ли си се?! :rolleyes:

 

  Hide contents

Интересно ми е какво е станало с двойничката на придворната (тя няма белези).

Може би тя е в РК и е написала книгата, която придворната чете в КК?
..................................................

 

 

Някой спомня ли си дали са давали малката Те Ъл досега?

Ама ти сериозно ли питаш за поетесата? Според теб, коя беше на брега с чичото - принц? Това е място, където по някакъв начин се преминава от единия свят в другия. Затова и тук беше изплувал трупа на лъже - Злобчо! И как ще види малката детективка, като тя живее в другия свят? Нещо май започваш да фантазираш...
Аз стигнах до 11 епизод и смятам да си почина. Някъде в постовете напред някой беше написал, че спира да гледа, защото му омръзнало да се чуди кой и кога е. Е, и аз съм на този етап, ама няма да се откажа завинаги. щото си имам пищов. На един лист си чертая кой, кога и как съм видяла - ако съм го разпознала - и според мен кашата е пълна. Което по моето скромно мнение довежда до логичния извод, че сценаристите просто са решили да въведат образите на всички около главните герои в  двата свята и да ни тормозят. И накрая ще се окаже, че повечето са били за запълване на пространството.
Затова пък направо ни зомбират с някои неща. Например:
 

Spoiler

 

1. Злобчо какво по-точно иска - флейтата или да стане крал? Втората възможност, според мен, изобщо не го интересува. Търси си могъществото. Тогава защо коли и беси в Републиката, а не намери начин да си вземе парчето флейта? Неговите действия очаквам да ни разяснят в 10 минута на 16 епизод. 
2. Флейтата - тя пък действа дори разрязана. А как действа, къде са мирът и другите неща. Дори войничка си спретнахме. И подводница видяхме! :ilovethis::es:

3. Мунчо - вече писах, че не го харесвам, ама това няма да го обсъждам, щото той  дори пръстче не ми подава да подобри нещата. И по-голямата вина за това е на сценаристите. Тръснаха му да върши такива глупости, че занемях на някои места. И химия между двамата не се получи, сори. Кога се влюбиха, кога загряха, кога се тръшнаха на леглото!

 

Спирам дотук, щото се уморих!   :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, desini написа:

Също се чудех, той като е Вечен монарх, значи ли, че ще остане вечно млад, както чичото да спре да старее,...

Руснаците бяха писали по този повод, че Кралят няма да е вечен, а че заглавието в друг превод означавало "владетел на световете/на времето" т.е., че като притежава флейтата владее над времето и световете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@yonkaval, почини си, кака. После почни с нови сили, че си пропуснала някои основни линии :D:ilovethis:

@desini, има резон, само да не са цветятя, символизиращи раздяла.

 

В първи епизод И Гон беше със същите дрехи, с които й поднесе цветятя в епизод 10.
Което навежда на мисълта, че тогава може да е затворил портала.

Засега сценаристите натам ни водят... :(  

@meri2003, рускините пак са се разфантазирали :D 

Все пак тази флейта се предава по наследство, може в заглавието това да се има предвид.

Интересно ми е как избираш точно на коя възраст да останеш?!

Да приемем, че е когато чичото получи флейтата, ама нашият порасна... :D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сините цветя сто процента са от безвремевата зона, бяха доста огрухани, бая път са видяли. Ако не беше важно да изглеждат диви щяха да му връчат някой разкошен фризиран букет от известен цветар в Сеул, за да спечелят още пари от реклама.

Злобилски се бори и за двете - царството и флейтата, затова се появи най-демонстративно.

За мен краят трябва да е трагичен, поне по отношение на пишман влюбените. Доброто трябва да победи, но не и със сватба.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, zaharchee написа:

@yonkaval, почини си, кака. После почни с нови сили, че си пропуснала някои основни линии :D:ilovethis:

@desini, има резон, само да не са цветятя, символизиращи раздяла.

  Скрий съдържанието

В първи епизод И Гон беше със същите дрехи, с които й поднесе цветятя в епизод 10.
Което навежда на мисълта, че тогава може да е затворил портала.

Засега сценаристите натам ни водят... :(  

@meri2003, рускините пак са се разфантазирали :D 

Все пак тази флейта се предава по наследство, може в заглавието това да се има предвид.

Интересно ми е как избираш точно на коя възраст да останеш?!

Да приемем, че е когато чичото получи флейтата, ама нашият порасна... :D

 

 

 

Може би чичото прекарва доста време в "безвремевата зона". Така другите остаряват, а за него времето спира да тече и не старее. Или е стигнал до място в зоната, свързано с времевата ос, което по някакъв начин е причина за това, Краля нали каза, че и той се е опитал да намери тази ос и да стигне до края на зоната, но не е успял за сега. Така или иначе, не е свързано с това кой кога е получил флейтата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...