Jump to content

The King: Eternal Monarch (2020)


Recommended Posts

Преди 2 часа, Чингулинка написа:

Аз например гледах заради Май Хироу и бабата. И У До Хуан беше страхотен. Най-слабо се представи главната.

 

Как да изпъкне горката като всички са вперили очички в Минчо и двойния У До Хуан ;)

Аз пък през цялото време си мислех, че тя ще си докара износване на шийните прешлени с това взиране в Минчо :P

И на мен не ми хареса как игра тук, очаквах повече от нея. Мисля, че изобщо не си пасват двамата.

Исках повече романтика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, MuryG написа:

 

Как да изпъкне горката като всички са вперили очички в Минчо и двойния У До Хуан ;)

Аз пък през цялото време си мислех, че тя ще си докара износване на шийните прешлени с това взиране в Минчо :P

И на мен не ми хареса как игра тук, очаквах повече от нея. Мисля, че изобщо не си пасват двамата.

Исках повече романтика...

Ако стилът й на обличане и поведението й, не бяха като на мъжкарана щеше да има повече химия, не случайно ми харесва финала, там е по-нежна и си пасват повече, добавиха и малко романтика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, MuryG написа:

 

Как да изпъкне горката като всички са вперили очички в Минчо и двойния У До Хуан ;)

Аз пък през цялото време си мислех, че тя ще си докара износване на шийните прешлени с това взиране в Минчо :P

И на мен не ми хареса как игра тук, очаквах повече от нея. Мисля, че изобщо не си пасват двамата.

Исках повече романтика...

Ох, обаче, като чета мнения в туитър, голяма радост към въпросната главна и химията ѝ с Минчо. :D Не, факт, що-годе добре си партнират, ама тя бледнее в повечето моменти - независимо от ситуацията, абсолютно едно и също изражение и емоция. :( 

С две ръце "за" двойния У До Хуан, обаче. Той си изнесе сериала. :D :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, MuryG написа:

 

Как да изпъкне горката като всички са вперили очички в Минчо и двойния У До Хуан ;)

Аз пък през цялото време си мислех, че тя ще си докара износване на шийните прешлени с това взиране в Минчо :P

И на мен не ми хареса как игра тук, очаквах повече от нея. Мисля, че изобщо не си пасват двамата.

Исках повече романтика...

 

Актрисата си е прекрасна. С Гонг Ю, с Бьонг Хон, с които не слагат да играе кой да е,  в "сиренцето" и в още камара роли, значи се е справила , щом е търсена, снима непрекъснато филми, но видите ли тук не  е, само с Минчо. Що ли!

Ами играла е, каквото са я накарали и както са я накарали. Сериалът си е за Минчо на бяла кобила, само дето беше засенчен от "двойния" У До Хуан, поне за мен, поради това, че ролите му бяха много по-емоционални от Минчовата. 

И Чингута, @Чингулинка, рейтингът , дето си го докарала за последните епизоди в по-предно мнение  , си е точно толкоз, колкото за сите.Търкаляше  се между 5 и 8,5. Колкото до мисленето- няма как да хващат нещо през краката за главата, после от гърба през пъпа и нормален човек да се не замисли за какво е таз борба. И като спуснат един парашутен край, без да има връзка с това, дето се мъчиха да дъвчат   15 епизода и то остане да виси, аз му викам  не изненада, а изнемога.

Всеки има вкус и глава на раменете и не мисля, че някой трябва да убеждава друг за това, или онова. Един харесал, друг не, но това не бива да спира хората да гледат. Пробвайте, гледайте и пишете.

Аз поне, толерирам различните мнения, подкрепени с обосновка, което не ми пречи да имам свое и няма как някой да ме спре да си го кажа, пък  било, че няма да се хареса на всички. Форумът е за това- за мнения и дискусии.Не може да сме еднакви, да мислим еднакво, да чувстваме еднакво и да харесваме еднакво.  

  • Харесвам 3
  • Мерси 1
  • Хаха 1
  • Upvote 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lawandula Не ме интересуват нито рейтинги, нито акции. Писах, че е стабилен, защото това прочетох мимоходом в Сумпи и защото тук явно някои ги вълнува. По въпроса за химията - тъй сме го видели, така сме казали, от нейна страна беше определено липсата. Минчо може да не е актьор от висша класа, но поне за липса на химия с останалите му партньорки не можем да го обвиним, щото я има, дори с ПШХ. А тука нъц. Главната не игра добре и не само в сцените с Минчо, така че не мисля, че той й е виновен. Просто големите актьори, за които говориш, са й помогнали явно, или се е старала повече тогава, или сега нещо не е била на кеф. Няма значение. За мен е важно, че Май Хироу беше във вихъра си :yes: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първа серия. Доста разхвърляно действие, вероятно с намерение после да съберат краищата. Ще видим дали ще успеят. На дамите мога да кажа само, че И Мин Хо изглежда доста по-добре от последния си сериал. Отслабнал, може на процедури да е ходил, не знам, но изглежда добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bond,този "The Untamed".съвсем промени отношението ти към пола май

преди 18 минути, bond написа:

Изгледах първа серия. Доста разхвърляно действие, вероятно с намерение после да съберат краищата. Ще видим дали ще успеят. На дамите мога да кажа само, че И Мин Хо изглежда доста по-добре от последния си сериал. Отслабнал, може на процедури да е ходил, не знам, но изглежда добре.

.... Ха-Ха..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма каква химия бе хора?! То едвам му се виждат очите на това чИнгЕ! Аз пък мисля че и двамата не си дадоха особено зор. Гледах ги зад кадър, същите дървета, та и по-зле. Дай си десната ръка през кръста и бухахаха голем смЕх! Като инфантилни идиоти се държат, не като актьори които репетират. Корейска му работа е цЕлата работа, ама пак ще си ги гледаме щот сме я подкарали тая корейска айдълия от сумАти години. Къде за плюене, къде за точене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, lukreciana said:

bond,този "The Untamed".съвсем промени отношението ти към пола май

.... Ха-Ха..

The Untamed ми е болното място. А иначе нали обявих официално, че съм от третия пол. Ама кой е този трети, още не ми е известно. Колкото до И Мин Хо, в сериала с русалката изглеждаше доста наедрял и натежал. Сега наистина изглежда много по-добре. Само не ми казвай, че вие жените не се оглеждате една друга.

Сега за сериала. Скучноватичък ми идва. Не е от тези дето те грабват от първите кадри и не те пускат до края. Ще поупорствам още малко и ако не стане, минавам към последните два епизода и съм готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 1 час, bond написа:

The Untamed ми е болното място. А иначе нали обявих официално, че съм от третия пол. Ама кой е този трети, още не ми е известно. Колкото до И Мин Хо, в сериала с русалката изглеждаше доста наедрял и натежал. Сега наистина изглежда много по-добре. Само не ми казвай, че вие жените не се оглеждате една друга.

Сега за сериала. Скучноватичък ми идва. Не е от тези дето те грабват от първите кадри и не те пускат до края. Ще поупорствам още малко и ако не стане, минавам към последните два епизода и съм готов.

 

Аз честичко  так процедирам,или от мненията като разбера края,и не ми е нужен и края да гледам  дори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако актрисата, която изпълняваше ролята на премиер Ку беше главната героиня щеше да се получи красива любовна история. Двамата с Минчо стоят красиво един до друг, особено в общите им сцени в първа серия.

Забавно е, че характерът на 4 годишния Чо Йонг в Кралство Корея повече си прилича с характера на Чо Ън Соп в Република Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/14/2020 at 3:11 PM, Urban said:

Като цяло задържа интереса. Но аз не разбрах няколко неща:

  Reveal hidden contents

 

-Луна защо не я уби детективката  като трябваше да й заеме мястото, а просто я наръга калпаво и я остави жива? Кво като има рак, трансплантация не помага. Ктв беше смисъла? 

-в последните епизоди Краля не можеше да избира в кой паралелен свят ще го пусне портала и не можеше да се прибере обратно, но накрая чак и екскурзиийки си правят и знаят как да се прибират в същия свят? WTF?

-и как ще остареят като всеки уикенд кесят в безвремевото пространство, а там който стои не остарява?

-и като сто пъти се връщат на нощта на преврата, защо не го очистят лошия преди изобщо да влезе в двореца и да убие краля? Стоят и го чакат, за да строшат купола отгоре:blink: той да избяга и да се гонят в храсталаците! 

И тая що не си хване бащата подръка и не отиде при Краля, вместо да стои в Републиката да гони тиквеници по цял ден? Какво я задържа? Да си седи сама като кукувица тогава. Прекалиха с лигавщините накрая, но поне няма сополи. 

 

 

 

Моята трактовка на част от въпросите ти е следната:

Spoiler

 - Луна според мен единствена попадна в категорията на т.нар. "несистемни играчи". Всички други бяха въвлечени в историята водени от амбиция за власт или за възстановяване на справедливостта, по принуда, чувство за дълг или заради чувства към друг от персонажите. Тя единствено вършеше това, което на нея й се иска. По мое мнение не би приела "офертата" на И Лим просто така, независимо, че живота й бе в неговите ръце. Да не говорим, че и без това бе смъртно болна. Причината, която я въвлече в играта бе възможността да има това, което винаги й е липсвало и в крайна сметка получи, но по друг начин, а именно семейство. Когато се пренесе в Република Корея, дори и на пръв поглед да изглеждаше, че работи за интереса на принца, всъщност тя продължи да  играе соло и да работи само за собствените си цели. И оттук предположението ми, че тя не целелеше да убие Те Ъл, а да заеме мястото й поне за известно време. 

 

- Безвремието съществуваше само в онази зона, в която " въздухът не се движение, слънцето не светеше и т.н." и в което Те Ъл не успяваше да застреля принца до момента, в който "зелката му се търколи на земята" посочена собственоръчно от краля. Лично аз не си спомням и намек да е имало, че забавянето на стареенето се дължи на разходките в паралелните светове.

 

- Не стана категорично ясно дали И Гон можеше сам да избере от точно кой момент на преврата може да върне лентата. Отделно си мисля, че му бе позволено да въздейства единствено на собствената си съдба, изключвайки тази на неговия баща. Все пак съдбата не му даваше божествена сила чрез флейтата, а по-скоро възможността да възстанови равновесието между двата паралелни свята. 

 

- Първоначално и моето очакване беше Те Ъл да стане кралица, макар и известно време да се дърпа. Обаче още от момента, в който разбра за намеренията на краля нито "удари дупе в тавана" от щастие за тази възможна перспектива, нито пък влезе в някакви люти спорове как това е невъзможно. Базирайки се на това, очакванията ми за финала бяха или всеки да продължи по пътя си, или краля да зареже трона си и да заживее в нейния свят, воден от силата на чувствата си към нея. По коментарите разбирам, че никой не е предполагал края, който наблюдавахме в последната серия. Същото важи и за мен. Имайки предвид обаче, че Те Ъл явно харесваше работата си и свободата на настоящия си живот, отказвайки да приеме съдбата да влезе в златната клетка на двореца и да се примири с ограниченията върху личната й свобода, за да изживее живота си с любимия, то края бе най-възможния, който й предостави шанса да не се откаже от нито едно от важните за нея неща в живота й. Да, повечето хора, водени от алчност или лична амбиция да се изкачат на върха на социалната стълбица биха избрали варианта, за който ти говориш, но опирайки се на току-що изразената от мен хипотеза, аз съм удовлетворен от финала, ако и да не бе най-логичния възможен.

 

 

 

On 6/17/2020 at 7:32 PM, Lawandula said:

...Всеки има вкус и глава на раменете и не мисля, че някой трябва да убеждава друг за това, или онова. Един харесал, друг не, но това не бива да спира хората да гледат. Пробвайте, гледайте и пишете.

Аз поне, толерирам различните мнения, подкрепени с обосновка, което не ми пречи да имам свое и няма как някой да ме спре да си го кажа, пък  било, че няма да се хареса на всички. Форумът е за това- за мнения и дискусии.Не може да сме еднакви, да мислим еднакво, да чувстваме еднакво и да харесваме еднакво.  

 

Изцяло подкрепям позицията ти, но все пак има едно "но", а може би и няколко. Разбирам да коментираш конкретни моменти в хода на излъчване на епизодите от даден сериал, за да подкрепиш първоначалното си изразено мнение, че дадена продукция не струва, но последващото повтаряне, че тоя филм е "боза" / образно казано/, без да коментираш някаква нова конкретика в подкрепа на твърдението ти е безсмислена. Отделно идва в повече, когато коментарите съдържат критика към ъгъла на снимане и подобни детайли от процеса на киноизработка, които едва ли са част от професионалната подготовка на участниците в този форум / ако все пак има такива, то им се извинявам за изразеното съмнение/. Понякога човек остава с усещането, че чете експертното мнение на някой кинокритик или пък на журито на фестивала в Кан, примерно.   

 

П.С.: Думите ми не са насочени към конкретни участници във форума, а изразяване на приципна позиция по този въпрос.

  • Харесвам 2
  • Мерси 1
  • Хаха 1
  • Upvote 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.06.2020 г. at 2:17, 42°10'24°30' написа:

 

Моята трактовка на част от въпросите ти е следната:

  Покажи скритото съдържание

 - Луна според мен единствена попадна в категорията на т.нар. "несистемни играчи". Всички други бяха въвлечени в историята водени от амбиция за власт или за възстановяване на справедливостта, по принуда, чувство за дълг или заради чувства към друг от персонажите. Тя единствено вършеше това, което на нея й се иска. По мое мнение не би приела "офертата" на И Лим просто така, независимо, че живота й бе в неговите ръце. Да не говорим, че и без това бе смъртно болна. Причината, която я въвлече в играта бе възможността да има това, което винаги й е липсвало и в крайна сметка получи, но по друг начин, а именно семейство. Когато се пренесе в Република Корея, дори и на пръв поглед да изглеждаше, че работи за интереса на принца, всъщност тя продължи да  играе соло и да работи само за собствените си цели. И оттук предположението ми, че тя не целелеше да убие Те Ъл, а да заеме мястото й поне за известно време. 

 

- Безвремието съществуваше само в онази зона, в която " въздухът не се движение, слънцето не светеше и т.н." и в което Те Ъл не успяваше да застреля принца до момента, в който "зелката му се търколи на земята" посочена собственоръчно от краля. Лично аз не си спомням и намек да е имало, че забавянето на стареенето се дължи на разходките в паралелните светове.

 

- Не стана категорично ясно дали И Гон можеше сам да избере от точно кой момент на преврата може да върне лентата. Отделно си мисля, че му бе позволено да въздейства единствено на собствената си съдба, изключвайки тази на неговия баща. Все пак съдбата не му даваше божествена сила чрез флейтата, а по-скоро възможността да възстанови равновесието между двата паралелни свята. 

 

- Първоначално и моето очакване беше Те Ъл да стане кралица, макар и известно време да се дърпа. Обаче още от момента, в който разбра за намеренията на краля нито "удари дупе в тавана" от щастие за тази възможна перспектива, нито пък влезе в някакви люти спорове как това е невъзможно. Базирайки се на това, очакванията ми за финала бяха или всеки да продължи по пътя си, или краля да зареже трона си и да заживее в нейния свят, воден от силата на чувствата си към нея. По коментарите разбирам, че никой не е предполагал края, който наблюдавахме в последната серия. Същото важи и за мен. Имайки предвид обаче, че Те Ъл явно харесваше работата си и свободата на настоящия си живот, отказвайки да приеме съдбата да влезе в златната клетка на двореца и да се примири с ограниченията върху личната й свобода, за да изживее живота си с любимия, то края бе най-възможния, който й предостави шанса да не се откаже от нито едно от важните за нея неща в живота й. Да, повечето хора, водени от алчност или лична амбиция да се изкачат на върха на социалната стълбица биха избрали варианта, за който ти говориш, но опирайки се на току-що изразената от мен хипотеза, аз съм удовлетворен от финала, ако и да не бе най-логичния възможен.

 

 

 

 

 

За Луна съм съгласна. За това, че не остаряват, И Рим и Краля го казаха няколко пъти, че в ЗОНАТА можеш да прекараш минути, а навън са минали примерно месеци. Кралят (ама на Минчо ич не му отива тая титла начи) и след като му видя сметката на чичака си и времето тръгна в ЗОНАТА, той пак се луташе в годините след поредната Нощ на преврата и не намираше правилният свят.  За края-вече ми е все тая честно казано. Не е сериал който бих препоръчала, по-скоро за убиване на времето, колкото и да е клише този израз. Лично на теб, ти благодаря че си отделил/а време да ми разясняваш малоумщините на сценаристите. Винаги ми е харесвало как на финалните епизоди, се гонят рейтинги и скалъпват няква простотия, която обезсмисля цялата идея и борба на един сериал, но българските зрители винаги, е почти винаги намират нещо духовно, дълбоко и извисено. :lol: В много случаи съм сигурна, че на ония тъпунгери ич им не е минало през главиците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/22/2020 at 9:23 PM, Urban said:

...Лично на теб, ти благодаря че си отделил/а време да ми разясняваш малоумщините на сценаристите. Винаги ми е харесвало как на финалните епизоди, се гонят рейтинги и скалъпват няква простотия, която обезсмисля цялата идея и борба на един сериал, но българските зрители винаги, е почти винаги намират нещо духовно, дълбоко и извисено. :lol: В много случаи съм сигурна, че на ония тъпунгери ич им не е минало през главиците.

 

:)  Хубаво ми благодариш, но аз се съмнявам, че има нужда някой да адвокатства на сценаристката в конкретния случай. Не зная дали си си направила труда да провериш, но въпросната дама има сериозна визитка в писането на сценарии, които са обрали доста награди в най-различни категории. Ще ти спомена само два: "Тайната градина" и "Гоблин". А признанието за таланта й е дошло дори преди тези две продукции. Естествено монетата си има две страни и й се намират и сценарии, които са определени като слаби / аз съм гледал само въпросните три сериала/. Та кой ли няма подобни в живота си, колкото и да е добър в това, което върши?! Но съм сигурен, че ако имахме възможността да я разпитаме за всички чуденки, които ни са се породили от сценария за този филм, то тя ще да даде достатъчно добри отговори, на които няма да можем да възразим. И най-малкото заради това, аз няма да си позволя да употребя като теб израза "малоумщини". Но четейки въпросите ти, си помислих, че имам някакви отговори на част от тях, които биха ти свършили работа евентуално.

Иначе се въдържам да дам оценка на гледаното. Както и Lawandula каза в поста си - нека всеки гледа и сам преценява за себе си. И най-важното е да не се влияее от оценките на другите. Лично за себе си мога да кажа, че в няколко случая и аз бях на път да пропусна не лоши филми, повлиян от подобни мнения. Но понякога причините, които влияят на избора ми може и да се сторят странни на доста хора. Ведъж нямах нищо набелязано за гледане и случайно попаднах на What's wrong with secretary Kim, чийто превод беше реализиран от екипа на този сайт. И понеже съм се занимавал известно време с преводи на любителско ниво, а смятам техните за най-добрите в азиатското кино, та реших, че само заради това си заслужава да го започна :D. Филма не е някакъв шедьовър, но има множество забавни моменти, не те натоварва и в крайна сметка ти предоставя около 16 приятно прекарани часа, което действа и разтоварващо от всекидневието, което обитаваме. Сега това е една от любимите ми продукции, който каквото ще да казва за нея. Но аз и това търся основно във всеки един филм, който гледам /макар и не винаги да се получава/. Не дупките в сюжета, не някакви неточности, а чувството, с което ще остана след последната серия. Дори не е задължително да има някакво дълбоко послание. Аз съм с нагласата, че  ще гледам приказка, защото филмите са именно това. И изобщо не са длъжни да отговарят на общоприетите представи за реалност, последователност и логика, за да съм доволен от избора си. Още по-малко пък да ми сервират желания финал. Иначе щях да гледам документалистика, научно-популярни филми и новини.


 Накрая бих искал да ти задам един въпрос, на който ти ще решиш дали да отговориш:

Spoiler

 

Използвам за пример героите на Хьон Бин и Джи Уон от "Тайната градина". Освен всичките си други качества, той е крайно арогантен и груб до степен да причини емоционална болка и унижение. В същото време тя има силно развито чувство за достойнство, гордост от това, което сама е постигнала и което е, и едновременно с това не е от типа "златотърсачки". Смяташ ли, че поведението му до един етап във филма заслужава жената срещу него да му даде шанс да промени отношението си, че и да се влюби в него? Защото аз съм мъж и ти казвам, че ако съм на нейно място още на трети, максимум на четвърти епизод щях окончателно да му отрежа квитанциите веднъж и завинаги.

А причината за използвания пример във въпроса ми е, че поне аз не съм прочел някой да определя въпросната постановка в този сюжет като негова слабост от гледна точка на реализма. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@42°10'24°30', макар въпроса да е към Бънита,  ще  си позволя да отговоря  кратко и ясно- жените харесват лоши момчета. :D

 

Фенка съм и на тази сценаристка, като изключим сериалите на Минчо.И за това имам обяснение, но не му е тук мястото. Но това, дето видяхме е толкова далеч от "Тайната градина"от по-старите ѝ и "Гоблин" от по-новите, че няма база за сравнение. Хаосът, дето за някой е различен подход в тоя сериал, я прецака и не успя да осмисли действията на героите.И няма как зрител, дето не гледа сериала, за да зяпа само Минчо или гарда му, да не си задава въпроси, дето не получиха отговори. Да, за сценаристката може да има такива, но остана явно неразбрана за внимателно следилите.:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, 42°10'24°30' said:

Ведъж нямах нищо набелязано за гледане и случайно попаднах на What's wrong with secretary Kim, чийто превод беше реализиран от екипа на този сайт. И понеже съм се занимавал известно време с преводи на любителско ниво, а смятам техните за най-добрите в азиатското кино, та реших, че само заради това си заслужава да го започна :D

@seal_reinforce Понеже можеш да пропуснеш те тагвам. Ще трябва да го черпиш човека, признаха ти преводаческия талант :beer: 

Spoiler

Ама да не вземеш да го черпиш с мойта кОла, сакън!

Иначе по темата споделям мнението на професора. Беше една приказка с принца на бял кон, борбата между доброто и злото, доброто победи, няма нужда да задълбаваме повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз моля да се придържате към темата на сериала, страничните мнения ще бъдат премахвани. :)

Всички имате право да изказвате мнение, независимо дали е позитивно, или негативно, стига да не нарушава Правилата.

Напомням да не излизате извън пределите на правила номер 3 и 7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 。゚☆: *.☽ .* :☆゚

 

Отне ми известно време докато разбера какво се случва. Доволна съм от подбора на актьори.

Lee Jung-Jin (aka billion dollar smile както аз му викам) ми е сред любимците, ролите на злодеи му пасват отлично.

Woo Do Hwan за пръв път ми направи добро впечатление в сериал, не че съм го гледала в много други де. Eye candy, като изязъл от Матрицата.

След него всички други красавци заемат второстепенна позиция.

Що се отнася до Lee Min Ho, изненадана съм, че толкова много от вас не го харесват особено.

Макар да не ми е любимец, явно ми е направил добро впечатление, за да се влюбя в не малко от сериалите в които е участвал.

 

Като цяло драмата ми грабна вниманието, два дни бях зомбирана пред лаптопа. Напомня ми на Faith.

Не съм фен на финала, обикновено на тези драми им отива леко трагичен край.

 

Между главните нямаше никаква химия. Kim Go Eun ми е симпатична като актриса, но в този сериал беше някак невидима. Искаше ми се да

видя развитие в любовния живот на Jo-Yeong (Woo Do Hwan). Ако се беше оказало, че е влюбен в краля, това вече щеше да е епично. И така... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...