Jump to content

The King: Eternal Monarch (2020)


Recommended Posts

С нетърпение очаквах финала, но съм доста разочарована, за съжаление. Цялостното ми впечатление от сериала като замисъл е добро, но има доста пропуски. Успяха да завържат по-засукан сценарии и да задържат интереса на зрителя, но за какво толкова се бориха? Половината герои ги претупаха, някои неща изобщо не можах да разбера кой, откъде как и защо :lol: Имаше толкова сълзи, кръв и сополи, спокойно можеха да ги оженят, пък майната му на баланса, на Луна и на двете Кореи, та нали все пак е кралят. Актьорите обаче бяха много добре подбрани, хареса ми играта, както и израстването на И Мин Хо и като роли, и като актьор. Не съм особено удовлетворена от финала, както стана ясно, но можеше и по-зле да е, а и поне оплакнахме окото. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте стария нос на краля от друго време. На мен лично много повече ми харесва, не е трябвало да го променя, ама пуста мода!

 

 

 

IMG_2503.JPG

IMG_2504.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не очакваш възхвала, че аз още не съм довършил Хрониките на Асдал. Нещо трудно ми вървят напоследък сериалите. Но ще те послушам и ще гледам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми последният епизод,  някак не усетих, че наистина се бореха за каквото трябваше, някак си нямаше нищо впечатляващо в битката, но пък за първи път от началото на сериала виждам химия между главните. Смешен беше момента, когато обсъждаха в кое време може да попаднат докато гледаха листата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, bond написа:

 Така и никой не ме посъветва. Да гледам или да пропусна? 

 

Пропусни! Имаше шанс да излезе нещо, но го пропиляха и излезе много шум за

Off Topic

... Минчо и реклами до дупка.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чингу, и как феновете на Минчо да гледат заради Минчо, след като Минчо не прилича на себе си, викаш... :o

 

Off Topic

Иначе аз обичам да е трудно по темерутски, ама накрая, след сичките мъки, любовта требе да победи и да е отгоре. Поне като Едуард и Уолис да го бяха докарали.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@seal_reinforce,  немой се чудиш! Края, ах края, е направен на принципа-  "нали взехме парите, все тая".

Мислѝ, мислѝ, драги зрителю цял сериал и накрая все едно му казаха,  "ами да не си":28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лав, ти пък що си се тормозила да мислиш? После Минчо ти бил крив, че ти пуши мозъка. Земи пийни едно студено кафенце да се охладиш. Аз в началото мислих, мислих, видях, че нищо не разбирам, и оставих на сценаристите да ми обяснят накрая кво са искали да кажат. Ами изненадаха ни всички накрая, евала им, скоро не се беше случвало целият форум да не познае и то при толкова разностранни теории. Затова пак казвам на @bond да гледа.  Не очаквам да е във възторг, то и аз не съм във възторг. Ама що пък да не гледа. Хепиенд е, но ние нямаме угодия. Ако беше завършил трагично по-доволни ли щяхте да бъдете?

@seal_reinforce Абе победи бе, естествено че любовта победи. Ама ти не гледай, щото има един темерут, ама той е раздвоен и двойникът му не е хич темерут, та няма да си напълно доволна. А кой ти каза, че Минчо не приличал на себе си? Баш на себе си прилича. Минчо винаги си е Минчо, с крив нос или не. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашият вместо да направи изгората си кралица на Кралство Корея я направи кралица на пътешествията. Защо беше тогава гръмкото "Тя е бъдещата кралица на Кралство Корея" и цялото дуене с коне, мечове, хеликоптери, бронемашини и т.н. Досега май не съм гледала сериал с крал, който да удържи на думата си докрай. По-добре чебол, вместо крал. И тая "пръчка" голяма легенда, много дуене, пък накрая нищо особено. То пръстенът на Арабела от приказката "Арабела" вършеше същата работа, че и по-добра.

Интересно корейските зрители как са възприели този край на сериала. 

Сериалът беше с голям потенциал, актьорите напълно способни да се справят с нещо голямо, режисьорът и операторите също, но сценаристите яко са ги прецакали. Ако разделим сериала на фрагменти, всеки от тях е разкош, наслада и удоволствие за възприятията, но сглобени в едно, нещо не им достига, за да е картината цялостна и съвършена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@meri2003, ми да, ква е тая треторазрядна любов?! Или да я прави кралица, или да абдикира! Аман от селски хитреци :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, meri2003 said:

Нашият вместо да направи изгората си кралица на Кралство Корея я направи кралица на пътешествията. Защо беше тогава гръмкото "Тя е бъдещата кралица на Кралство Корея" и цялото дуене с коне, мечове, хеликоптери, бронемашини и т.н. .

Мери, то това беше в едно друго време, което изчезна от спомените на гражданите като се промени миналото.  Ако беше завършило с кралска сватба пак щеше да има недоволни, че е прекалено клиширано. Абе нали придворната баба остана доволна накрая, това е важното. За рейтинга, писаха, че последните серии бил стабилен, за разлика от предходните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие четете ли се какво пишете? Пък после: bond, гледай. Какво да гледам като дори не съм фена на И Мин Хо? Обещавам да си помисля добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, bond said:

Абе вие четете ли се какво пишете? Пък после: bond, гледай. Какво да гледам като дори не съм фена на И Мин Хо? Обещавам да си помисля добре.

Важното е ти да ни четеш. Гледай, за да си кажеш и ти мнението, това казах. Хората са недоволни от финала, но това е нормално за корейски сериал, сигурно осемдесет процента от финалите не са по вкуса на зрителите. Но не е трагичен, хепи е, просто който се е пънал да мисли много е измислил по-друг край и сега се нерви. Нема угодия драгият зрител и толкова. А ти ако тръгнеш по недоволството да се водиш и по рейтинги, няма да гледаш нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като всеки човек и аз предпочитем хепи енд, но най-добрите драми, които съм гледал обикновено са с трагичен финал. Финалът не е важно да е хепи, а да е силен и да не е изсмукан от пръстите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, bond написа:

Като всеки човек и аз предпочитем хепи енд, но най-добрите драми, които съм гледал обикновено са с трагичен финал. Финалът не е важно да е хепи, а да е силен и да не е изсмукан от пръстите.

Финалът е изсмукан от пръстите.

Впрочем, акциите на продуцентската къща са паднали със 6.1%, след провала на този сериал ,  "When My Love Blooms" и слабото представяне на "O my baby".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айгууу, акциите са ти пътеводната светлина сега! Ти виж с колко са се качили акциите на пърженото пиле, кафето и маската за лице, щото сериалът от това е спечелил, а не от безплатните сеирджии. Рекламодателите са си платили солено предварително заради участието на Краля, така че не мисля, че продуцентската къща е на загуба. 

@bond финалът определено е хепи за главните и второстепенните герои. Не е силен, но пък е изненадващ и неочакван. Сериалът не е шедьовър, но има интригуващи моменти, не е толкова зле, колкото го представят някои от пишещите тук. Това, което мен ме дразнеше ужасно, бяха натрапчивите реклами, но за съжаление това е трендът в момента, има ги и в други текущи сериали, няма отърване от тях. Не е нужно да си фен на Минчо, за да гледаш сериала. Има много второстепенни герои, които са изгряващи звезди и всеобщи любимци. Аз например гледах заради Май Хироу и бабата. И У До Хуан беше страхотен. Най-слабо се представи главната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...