Jump to content

The King: Eternal Monarch (2020)


Recommended Posts

Цели 10 страници и то пълно с коментари за Ли Мин Хо или дали сме свободни да изразяваме лошо мнение или не? Обикновено, когато изразявам лошо мнение пиша и за нещата, които са ми харесали, ако сериалът като цяло не ми е харесал гледам въобще да не коментирам. Сериалът става интересен  и доста заплетен има какво да се обсъжда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@yonkaval Горката!

Spoiler

Ама ти го взе насериозно! извинявай, явно не си разбрала усмихнатото човече. Тука опашка от кандидатки за обезглавяване има. 

Гледам хора се дразнят от мнения, че някой се дразнил от други мнения. Аз се дразня конкретно на мнения на хора, които не са си направили труда да изгледат даден сериал преди да го оплюят. Още не започнал сериала, но вече са написали колко ще е гаден, тъп и скучен. Като почне, погледнали два епизода с вентилатор, не разбрали изобщо за какво иде реч, но се правят на много важни. Ако не ти е харесал сериал, кажи го, няма проблем, но веднъж, а не това постоянно плюене. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах и 12 епизод

Off Topic

Не можах да разбера, тази Луна следи главната и се меси в живота й?  Очевидно някои прекаляват с пътуването между световете и се отразява, имам чувството, че финалът няма да е особено щастлив за двамата, ще трябва компромис в името на световете. Феновете в корейските страници искат втори сезон, може накрая да оставят отворен финал като Vagabond.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Чингулинка, малко се стреснах. Чета мненията отгоре - отгоре, само да схвана какво става. И понеже в един сериал със 130 епизода ГГ умря в 106 епизод, направо се срутих.

Трябва да си призная, че никак не харесвам Минчо. Още от Personal Taste, където му виках Ходещата тръстика. А като го видях къдрав в BOF, окончателно ме загуби. А иначе оттогава не съм пропускала негов филм или сериал, странно защо. 
Повечето хора сме така. Ако всички харесвахме едно и също, щеше да е скучно. Нямаше да има какво да коментираме. А да се ядосвате на коментарите на другите, не си заслужава. Щото ще ви мине и ще е само за ваша сметка.

@zaharchee, :lol2::es:аз не харесвам и Чи Чанк Ук! :ilovethis:

А любимецът ми взе, че се ожени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, yonkaval написа:

 

@zaharchee, :lol2::es:аз не харесвам и Чи Чанк Ук! :ilovethis:

 

@yonkaval, въпрос на лош вкус :ilovethis::mad2:

 

Колкото до Мин Хо, той ми е доста назад в класацията с любимците.

Тук съм писала единствено и само за сериала.

Както и да е. Предлагам да престанем да чоплим тая тема и да се придържаме към главната такава.

Едни пишат, че имал нисък рейтинг, други, че корейците искали втори сезон... Схванах се вече :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, zaharchee написа:

 

@yonkaval, въпрос на лош вкус :ilovethis::mad2:

 

Колкото до Мин Хо, той ми е доста назад в класацията с любимците.

Тук съм писала единствено и само за сериала.

Както и да е. Предлагам да престанем да чоплим тая тема и да се придържаме към главната такава.

Едни пишат, че имал нисък рейтинг, други, че корейците искали втори сезон... Схванах се вече :lol2:

Колкото и странно да е има такива коментари

IMG_20200525_223330.jpg

преди 6 минути, zaharchee написа:

 

@yonkaval, въпрос на лош вкус :ilovethis::mad2:

 

Колкото до Мин Хо, той ми е доста назад в класацията с любимците.

Тук съм писала единствено и само за сериала.

Както и да е. Предлагам да престанем да чоплим тая тема и да се придържаме към главната такава.

Едни пишат, че имал нисък рейтинг, други, че корейците искали втори сезон... Схванах се вече :lol2:

 

IMG_20200525_223527.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рускините имат версия, че огненият знак по време на гръмотевиците се появява у тези, чиито двойници са умрели от насилствена смърт. Мисля си, че има хляб в тази идея.

Смятам, че Ли Рим използва любопитството на министър Ку, за да я доведе в Република Корея и вече е мъртва, а в Кралство Корея в момента е нейната двойничка, която най-вероятно е негова любовница в Републиката. Ли Рим е елиминирал министър Ку, защото е наясно, че е алчна и властолюбива и не би делила властта си с него и би се полакомила и за флейтата.

И докато превъртах пак първа серия ми направи впечатление, че Кралят беше облечен в сакото, което му шиеха в 12-та серия и носеше мечът на четирите тигъра - явно, както разпита на Ли Рим и това ще е сцена от завършека на сериала.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой видял ли е в превюто за 13-та серия да дават, че

Off Topic

двойникът на Шин Дже е жив е и в кома? Чета го у руския сайт - сигурно им се привижда. Даваха го да минава през някакви завеси, говорейки по телефона и се видяха размазани предмети,  но човек в кома не съм забелязала.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, meri2003 написа:

Някой видял ли е в превюто за 13-та серия да дават, че

  Покажи скритото съдържание

двойникът на Шин Дже е жив е и в кома? Чета го у руския сайт - сигурно им се привижда. Даваха го да минава през някакви завеси, говорейки по телефона и се видяха размазани предмети,  но човек в кома не съм забелязала.

 

 

Гледах го и видях само някакви завеси, нищо повече.

 

Мернах и някои теории за въпросните белези - че са корени на дърво от мястото, което се намира между 0 и 1.

Или че са наистина заради убитите двойници. Шин Дже няма такива, защото умира от естествена смърт.

Явно наистина вижда себе си в другия свят в болнично легло. А може да е започнал да пътува във времето.

Детето е божество или Бог, което балансира световете както Deokwa в Гоблин (балансира хаосa, създаден заради флейтата),

затова е близо до Те Ъл и Луна. В гръцката митология за пръв път се среща момче, което си играе с йо-йо.

Вярвало се, че играчката била принос за боговете. Червеният конец е съдбата.
Чрез него Ай Ди картата на Те Ъл попада в Шин Дже (чрез майка му, която видяхме заедно с детето в книжарницата).
А Шин Дже спасява детето-крал (аз продължавам да смятам, че И Гон спасява себе си, макар че не е добър стрелец и нарочно оставя картата да падне, за да намери Те Ъл в бъдещето). 

27 май 2022 е рожденият ден на Те Ъл (въпросната дата от бъдещето). Ще се случва нещо тогава :unsure:

Те Ъл разбира, че И Гон е дошъл с цветятя от друго време, а не от друг свят. Научава за пътуването във времето.

Затова го излъга, че не обича цветя.

След като стана ясно, че придворната е от РК, интересно кой е използвал преди това флейтата (предполагам принц Бо Йонг).

Според някои краят на поемата, която четеше придворната в еп 12 е краят на сериала.

Надявам се да ни подарят хепи енд и както придворната може да живее в КК, така и Те Ъл да може.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, zaharchee написа:

А Шин Дже спасява детето-крал (аз продължавам да смятам, че И Гон спасява себе си, макар че не е добър стрелец и нарочно оставя картата да падне, за да намери Те Ъл в бъдещето). 

Не знам дали ще се окаже, че Шин Дже е спасил детето-крал, но и аз категорично смятам, ча фигурата и походката са на И Гон, а не на Шин Дже.

На тази красива история й подобава щастлив завършек - това все пак е приказка.

:D Сега ми дойде на ум, че след като 27.05.2022 г. е бъдещето, значи няма да имаме в скоро време кралско бебе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, meri2003 написа:

Не знам дали ще се окаже, че Шин Дже е спасил детето-крал, но и аз категорично смятам, ча фигурата и походката са на И Гон, а не на Шин Дже.

На тази красива история й подобава щастлив завършек - това все пак е приказка.

:D Сега ми дойде на ум, че след като 27.05.2022 г. е бъдещето, значи няма да имаме в скоро време кралско бебе.

 

Че защо така си мислиш? След това обезглавяване, не съм много сигурна :lol2:

Да не стане после, че кралското бебе е мъжко, наследява флейтата и спасява баща си т.н. и т.н.

и вместо Eternal Monarch ще стане Eternal The Bold and The Beautiful :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 minutes ago, meri2003 said:

.....

:D Сега ми дойде на ум, че след като 27.05.2022 г. е бъдещето, значи няма да имаме в скоро време кралско бебе.

 

6 minutes ago, zaharchee said:

 

Че защо така си мислиш? След това обезглавяване, не съм много сигурна :lol2:

Да не стане после, че кралското бебе е мъжко и наследява флейтата и спасява баща си т.н. и т.н.

и вместо Eternal Monarch ще стане Eternal The Bold and The Beautiful :lol2:

:blink: :blink: :huh2: Какво ще става на 27.05.2022 г.? Да не пада я комета, я астероид?
И пак пишете за обезглавяване... Пък и бебета... Коя е бременна?

Май ще почна да го тегля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D За 27.05.2022 г. и ние още не знаем какво ще става, но в една от последните серии Кралят през 2020 г. изгледа един клип с Те Ъл, който беше с дата на запис 27.05.2022 г.

Обезглавяването е романтична закачка между Кралят и Те Ъл в 12-та серия, точно преди да се опитат да си направят бебе. За бебето разсъждаваме като за естествен резултат, не че героите са го планували:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, meri2003 написа:

Не знам дали ще се окаже, че Шин Дже е спасил детето-крал, но и аз категорично смятам, ча фигурата и походката са на И Гон, а не на Шин Дже.

На тази красива история й подобава щастлив завършек - това все пак е приказка.

:D Сега ми дойде на ум, че след като 27.05.2022 г. е бъдещето, значи няма да имаме в скоро време кралско бебе.

Никога не подценявай извратеността и садо-мазо наклонностите на корейските сценаристи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш като нищо може да ни финализират с нещо готическо като "Брулени хълмове" или пък в стил "Отнесени от вихъра" и пак ще са на ниво, защото си е класика :D Ли Мин Хо досега не се е снимал в сериали с подобни драматични завършеци и аз на това разчитам и за този.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, meri2003 написа:

Рускините имат версия, че огненият знак по време на гръмотевиците се появява у тези, чиито двойници са умрели от насилствена смърт. Мисля си, че има хляб в тази идея.

 

 

Аз първо помислих, че тези, които преминават през портала и вече нямат двойници в другия свят, получават белезите,  но не ми се връзваха Шин Дже и премиершата в картинката. Тя получи белега, въпреки живата двойничка, а той го няма въпреки мъртвия двойник. Но може да си права и вече да са очистили премиершата, без да ни го покажат, а двойника на Шин Дже още да е жив и в кома. Или може наистина да ги получават само тези, чийто двойници са умрели от насилствена смърт и то причинена от човек от другата реалност. Другото странно е, че на всички белезите са на различно място и се чудя накрая няма ли да ги обединят в някаква фигура, с някакъв смисъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, meri2003 said:

Казваш като нищо може да ни финализират с нещо готическо като "Брулени хълмове" или пък в стил "Отнесени от вихъра" и пак ще са на ниво, защото си е класика :D Ли Мин Хо досега не се е снимал в сериали с подобни драматични завършеци и аз на това разчитам и за този.

Да бе! Щото финалът на Шити хантъра беше малко драматичен и без трупове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че беше така. Явно по това време съм имала по-висок праг на поносимост към подобни сцени и завършеци и не съм го отчела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След заключението на Краля, че ако не се спре с преминаването от единия свят в другия времето и в двата свята може да спре завинаги, на мен горе долу ми се оформи финала. Лошия чичо, че ще го оправят е ясно, все пак доброто винаги трябва да побеждава. Кралят колкото и да си обича Те Ъл няма да се даде на егоистичните си желания да я задържи завинаги в неговия свят и ще я остави. Нещо от сорта на финала на my love from stars очаквам. От квантова физика толкова не разбирам освен няколко прочетени неща за котката на Шрьодингер, за връзката между 0 и 1 ама така се обърках и реших, че само звучи интересно всъщност е доста объркващо, но  И Гон го изкараха баси физика в тоя сериал. Кабинета му не случайно го показаха целия в дъска изписана от горе до долу формули и графики и в крайна сметка мисля, че ще открие слабото място в уравнението или зависимостта между двата свята и това ще е нещо свързано с времето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод спирането на времето и белезите се питам дали нямат нещо общо с чичото.

 

В последния епизод, когато Луна го обра, на камерите се виждаше, че има не един, а цял кош с чадъри. Може да е насякъл флейтата на парчета и така да е провокирал въпросния хаос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...