Jump to content

The King: Eternal Monarch (2020)


Recommended Posts

Преди 11 часа, seal_reinforce написа:

@dido100, ти си като Мутафчийски на к-драмата, бе. Ама все си те представям с мустак :D

 

Хахаха, на възраст го докарва, може и мустак да е пуснал :28558:

 

Преди 16 часа, dido100 написа:

 В един от сайтовете, където ученичките точеха лиги по Дръвчо на коня им писах, че от двамата конят е по-добрият актьори след това 2 чса се смях.

 

Това звучи ли ви нормално? Ама че забавление за възрастен мъж. :slap: По- добре си oползотвори времето като гледаш сериалите без превъртане, току виж си разбрал за какво иде реч и ти харесали.

 

Изгледах 11-та серия. И на мен ми хареса, че беше динамична, макар, че главните се срещнаха чак в края и пак ми беше малко романтиката. Краля ме изкефи на макс. Няма това-онова, всички предатели под ножа без съд и присъда. Жесток. Битката накрая беше епична, с мечове в 21 век, разкош.:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене романтиката не ми стигна, особено след показаха, че могат да я докарат даже до гореща романтика 

Off Topic

в 12 серия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, dido100 said:

Тези 10 страници нищо не означават-има страхотни сериали с по 5 коментара и без български превод, има и абсолютни помии с по 100 страници мнения

Къде? Къде??? Къде са тия 100 страници??? От кога чакам да минем едни 56 страници, как съм пропуснала, че сме успели??? Супер ме зарадва!

Иначе от последните епизоди на Краля нищо не разбрах, откъде изскочиха всички тези зомбита, битките не ми харесаха, мразя да гледам кървища, но го следя заради Май Хироу и белия вихрогон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Я думала об этом и поняла, что хочу просто жить сегодняшним днём. Будто сегодня единственный день, когда можно побыть легкомысленными. Вот как мы должны жить. Понимаешь? 

После увиденного эпичного финала 11 серии я пытаюсь сейчас вспомнить, когда последний раз по моему телу бегал табун мурашек просто от взгляда персонажа? То, как изменились эмоции и мимика Ли Гона за прошедшие серии, вызывает неописуемый восторг - сейчас его глаза полны решимости и желания отомстить; он принимает вызов Ли Рима и не собирается отсиживаться в засаде; он взрослеет как Король, ведь теперь ему приходится принимать жестокие, но справедливые решения во имя своей страны и любимой.

Чёрт возьми, как же они играют! Израненная, обессиленная, отчаянно цепляющаяся за жизнь Тэ Ыль застывает на перекрёстке, понимая, что если сейчас не придёт Ли Гон, то она не справится. Дичайший страх и чувство безвыходности сковывают её хрупкое тело. Во время просмотра то и дело хотелось в голос кричать: «Оскара Ким Го Ын! Оскара Ли Мин Хо! Оскара им обоим!»

Когда появился Ли Гон на коне со своей армией, то, на секунду показалось, что можно выдохнуть, но нет. Что там выдохнуть, я как дышать забыла! Как он решительно и смело расчищал себе путь через толпу головорезов! Из его глаз летели такие искры, что энергии бы хватило на весь район!
Читала комментарии о том, что сцена выглядит очень пафосной и неправдоподобной. Ребят, во-первых, у нас фентези, если кто-то забыл, а оно никогда не бывает правдоподобным - не тот жанр, знаете ли. Во-вторых, они развернули бой на открытой местности, где ходят обычные люди, где могла пострадать сама Тэ Ыль. Ли Гон призвал на помощь всю имеющуюся в его арсенале технику и снайперов на крайний случай, если вдруг ближний бой не поможет одолеть противника. Он руководствовался исключительно в целях безопасности своего народа. То, что его армия прискакала на лошадях, это вполне объяснимо. У нас тоже есть конная полиция, просто менее распространена. А в его, на секундочку, выдуманном государстве, лошадь это первый транспорт, ибо даже Король предпочитает её машине. Поэтому здесь нет для меня нестыкующихся между собой вещей. Снято действительно круто, мощно и, отчасти, пафосно. А вы Голливуд давно смотрели? Это же экшн в лучших традициях американских блокбастеров. Масштабно, дорого и невероятно красиво!

Ли Мин Хо вырос в настоящего, по-хорошему матёрого актёра. В этой серии он показал весь спектр эмоций - от слёз и страданий от потери любимого дяди до крышесносного воистину королевского взгляда в финале. Красивых много, а красивых и талантливых нет. Талант - редкий дар, и в этой дораме мы имеем удовольствие наблюдать его во всей красе! Отдельные аплодисменты Ким Го Ын! Она невероятная актриса, которая может сыграть абсолютно всё!

Во время похорон дяди Гу Со Рён, глядя на страдающего Ли Гона, ехидно улыбнулась. Если раньше я считала её просто амбициозной, властной, желающей получить и деньги, и Короля, то теперь добавилось ещё одно качество в характеристику персонажа - бессердечность. Она абсолютно бесчувственна к чужой боли, ей приятно упиваться горем другого человека. Ей нравится видеть его таким сломленным. А раз в ней нет сердца, то и пойти она может на любой необдуманный поступок.

В нашей дораме нелинейное повествование. Дополненное продолжение определенных сцен нам показывают лишь в следующей серии, поэтому я не сомневаюсь, что с Гу Со Рён будет именно так. Мы видим её двойника в Республике, которая уже готовится к переезду на пмж и скупает барахлишко. И, казалось бы, в конце нечему удивляться - перед отъездом в другой мир она заходит в кафе На Ри, где сталкивается с Чо Ёном. Но фраза «я здесь впервые» и взгляд, брошенный на Чо Ёна, заставляют меня предположить, что не всё так просто, и это может быть сама Со Рён, и мы ещё увидим флешбеки о тайной встрече Премьерши и Ли Рима. Пока я не буду это утверждать, да и в нашей дораме любое утверждение это заведомо гиблое дело, но предположить вполне могу 

То самое нелинейное повествование запутало многих в финале 10 серии. Но мы оказались правы, что такая странная сцена могла быть объяснена лишь разными временными отрезками. Ли Гон из будущего приходит к Тэ Ыль из настоящего, признаётся в любви и исчезает на глазах изумленной девушки. Теперь Тэ Ыль знает о существовании временных циклов и расскажет Ли Гону о случившемся.

Ли Гон в свою очередь благодаря уникальным математическим способностям вычислил, что однажды наступит день, когда время для него и Тэ Ыль застынет навсегда. Тот хрупкий баланс, который отчаянно пытается восстановить ребёнок, всё больше и больше расшатывается из-за постоянных блужданий по мирам, а значит наступит момент, когда красная нить порвётся, и время остановится навсегда. Скорее всего у Ли Гона в другом временном отрезке именно так и произошло - время перестало существовать, и всё что ему остаётся, как единственному способному жить вечно вне времени, это возвращаться назад, путешествуя по застывшим когда-то моментам и оставлять подсказки себе настоящему в надежде, что ход времени восстановится.

Нам, наконец, пролили свет на ребёнка, играющего с йо-йо в тёмном переулке. Он точь-в-точь повторил слова Ли Рима из первой серии, когда тот на допросе рассказывал о предназначении флейты: «Я несу весть об опасности и побеждаю врагов. Я пытаюсь вернуть баланс». Таким образом, мы понимаем, что вся сила не в флейте, а в ребёнке, который когда-то подарил Королю Манпансикчок. Он тот самый Дракон, охраняющий порядок и пытающийся восстановить гармонию обоих миров. Смею предположить, что пытался он это сделать не единожды, но нить судьбы всякий раз истончалась и рвалась. Луна обратила внимание, что его нити скоро придёт конец, и она порвётся. А значит, баланс и в этот раз не будет восстановлен. Ребёнок, являющийся по факту Высшей Силой, видит в людях доброе начало, поэтому Луну я бы не стала записывать сразу в антагонисты, которая будет играть против Тэ Ыль во имя собственной выгоды. Более того, она смертельно больна, но видимо с шансом на излечение, раз Ли Рим спросил о пересадке органов. В диалоге с ним, она сказала, что использует чужие слабости, но солью раны не посыпает. Значит, она хоть и мошенница, но с собственными принципами, которых не нарушает. Также Дракон наблюдал за ней всё это время, направлял и скорее всего оберегал. Пока я не буду утверждать, что это обычный двойник Тэ Ыль из другого мира. Уже сам факт того, что Тэ Ыль/Луна были избраны Драконом в качестве инструмента, с помощью которого Ли Гон восстановит равновесие, необычен сам по себе. Всякий раз он подталкивал события к тому, чтобы они развивались нужным образом. И раз он знает о каждом шаге Тэ Ыль и находит её в обоих мирах, то уверена, что тоже самое он знает и о Луне. Поэтому я не сбрасываю со счетов версию, что она не обычный двойник, а нечто большее.

Сцена в гараже, когда ребёнок пришёл спасать Тэ Ыль, выглядела очень странной. На тот момент девушка понятия не имела, что она находится в Империи, а не у себя в Республике. Но, когда она видит ребёнка, то спрашивает: «И ты тоже есть в ОБОИХ мирах?»

Позже она будет ехать в машине и только лишь тогда узнает, что передвигается по Империи. Что это было? Банальный киноляп? Возможно. Но я думаю, что не всё так просто. И нам показали одну и ту же сцену, но в двух разных временных циклах. В одном цикле, Тэ Ыль, к сожалению умирает, и равновесие не восстановлено. В другом цикле её находит и спасает Ли Гон. Конечно, не будем сбрасывать со счетов возможность ляпа, но поскольку у нас повествование не линейное, то такие сцены могут быть ключом к разгадке.

После пересмотра прошлой серии всплыли некоторые детали касательно Кан Шин Чжэ. В своих коротких заметках я уже подробно рассказывала, что его мама была знакома с матерью Ли Чжи Хуна (двойника Ли Гона), и что это никак не может быть случайностью, поэтому подробно на этом останавливаться не буду. Мы вновь и вновь видим сцены на кладбище, когда Шин Чжэ возвращается к могиле мальчика. В прошлой серии он даже отразился сквозь фото Чжи Хуна. Поэтому с большой долей вероятности смею предположить, что именно двойник Кан Шин Чжэ, а не Чжи Хун, похоронен в той могиле. Ли Риму нужно было избавиться от трупа умершего мальчика, заменить его на живого двойника и спрятать живого Ли Чжи Хуна. Все манипуляции он скорее всего провернул в той самой больницы с вечно отсутствующим директором.

Когда все пары клянутся друг другу в вечной любви, Тэ Ыль предлагает Ли Гону наслаждаться лишь сегодняшним моментом, потому что понятия «завтра» для них не существует. На протяжении всей дорамы мы уже много раз слышали их разговоры о времени. Когда для всех остальных пар время является помощником в отношениях, для Тэ Ыль и Ли Гона оно главное препятствие - время неумолимо ускользает/останавливается/меняет свой ход. Время - инструмент, который должен починить ребёнок с йо-йо с помощью Тэ Ыль и Ли Гона. В этой серии мы вновь слышим отсылку к «Алисе в Стране Чудес» из уст самой Тэ Ыль: «Если идти, обязательно куда-нибудь попадёшь. Нужно только достаточно долго идти». Если на миг представить, что эта фраза относится к самому Времени, то становится жутковато от мысли, что если оно вдруг идти не сможет и остановится, то больше никто никуда не попадёт. И лишь Ли Гон как блуждающий Вечный Монарх будет продолжать своё Вечное путешествие по застывшим моментам во времени.

Сегодня нас ожидает не менее огненная и динамичная серия. Из превью мы видим, что На Ри рассказывает Ёну, что встретила своего двойника. Чтобы это могло значить? Та сотрудница из Дворца уже во власти Ли Рима и переброшена в Республику? Настоящая мама Шин Чжэ, она же шпионка, захлёбывается кровью на глазах Дамы Но. Не думаю, что она умрёт, ибо по логике должна встретиться с сыном. Чо Ёна скорее всего ранят, но я держу кулаки, что не смертельно, и наш Король не лишится Несокрушимого Меча.


 

Ето ви(горе в спойлера) обясненията на една мега запалена фенка на сериала за нещата дето им се чудите.Гугъл преводачът, може да помогне.

Като за фентъзи, доколкото може да има логика, звучи логично.Иде реч до 11 епизод включително събитията.

 Детето, вече ясно, че е

Off Topic

божество, сила, или каквото е там и то движи пешките, а не флейтата май. По-чудно ми беше, защо , тя го попита в гаража, като я спасяваше и в тоя свят ли го има, при положение, че не знаеше още , че е в "тоя" свят (царството).Може и недоглеждане да е.

 


Също върви и теория, че поради времевите несъответствия  и нелинейното поледователно развитие на действието, а със скокове във времето, Луна и  главната са едно и също лице, а не двойници в двете реалности.

 

 

Чингута, има да чакаш!:na2:  Но Минучо е  Стефка Костадинова на форума !:28558: 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екшън сцените бяха една касапница и ги превъртах. Подобни сцени са несъвместими със съвременния мирен цивилизован свят, освен ако не става въпрос за някой изперкал с оръжие в реалността или пък за сериен убиец в трилър или филм на ужасите, но пък нали имаме кралство и фантастика - карай да върви сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна съм блокирала въпросните тролове, оставила съм си само Дидо, защото ми е забавен :D 

12 страници, повече от половината написани от въпросните плюещи, които не харесват сериала, ама го гледат, за да дойдат после и да си излеят мъката

или да пльоснат чужди руски коментари.

Да изплашат хората, които харесват сериала, за да не пишат, защото може да бъдат наречени идиоти, щом гледат толкова тъп сериал и им е интересен.

Тези, които харесваме сериала, не се опитваме да убеждаваме никой в нищо, просто си изказваме мнението, докато тия тролчета държат да се налагат

и идеята им е просто да са против.

Колкото до 11 епизод,

чак пък такива касапници и кървища не видях. Или поне не толкова фрапиращи.

Мин Хо малко задобрял, де. Явно след толкова години в актьорството е претърпял малко развитие ;) 

Финалните сцени му се получиха много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, zaharchee said:

Също оставам доволна от 11 епизод, но ми липсваше У До Хуан.

Е в дванайсти си навакса двойно Хуанчо. Много добър, ако не бяха 187-те см на Минчо като нищо щеше да го засенчи :yes: 

Как не видя кървища? Кралят нещо вампиряса, как я обезглави главната от раз :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Чингулинка написа:

Е в дванайсти си навакса двойно Хуанчо. Много добър, ако не бяха 187-те см на Минчо като нищо щеше да го засенчи :yes: 

Как не видя кървища? Кралят нещо вампиряса, как я обезглави главната от раз :lol2:

 

Не съм гледала още 12 епизод,

сигурно там е обезглавяването на главната

 :lol2:

И с тия 187 см, пак Мин Хо е засенчен. У До Хуан е просто неотразим тук. Но и ролята му е такава, де.

В Mad Dog не видях такъв талант и чар.

 

@meri2003, в модерния свят трябваше да ги тръшне коронавирусът, нали :lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в дванайсти е. Явно не му беше за пръв път да обезглавява. Ще му вика Яяяя, айшшш! :nunchako:

Другия път в главата на краля трябва да се целят, Хуанчо не стига до там да я прикрие. Ами малее ми до Минчо, в една сцена бяха един до друг и беше фрапираща разликата. Но пък като актьор е много по-голям малкият.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12-та серия добре - докараха я химията, романтиката и страстите.  Странно е това с горящите белези, защо някои минаващи през портала ги имат, а други не?

Луна ми е най-голямата енигма, но дано не се окаже главната, нещо ме влече да я шипна с Шин Дже хахах. 

Но за придворната дама не го очаквах изобщо, изненадаха ме. Това му харесвам на този сериал голяма е главоблъсканица, а и е наслада за очите.:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, bond написа:

Като гледам колко ентусиазирани дами има тук, не мога да разбера защо рейтингът на сериала главоломно пада. 

The King: Forever Sovereign" Continues Ratings Slump. Причините за лошото представяне според автора: неубедителен сценарий, слаби диалози и агресивно продуктово позициониране. Още повече, че много телевизии доброволно са се отказали да излъчват някакви по-гледаеми сериали по същото време и въпреки това сериалът едва бие по гледаемост някои тв-шоута. Никой не знае какво щеше да стане, ако имаше излъчване на няколко чуждестранни хитови сериала по същото време, както се е случило с "Хрониките на Артдал".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телевизиите са се опасявали от висок рейтинг заради И Мин Хо и са отложили добрите си проекти за след този сериал. Макар че добри сериали напоследък май няма. Жалко за актьора, защото хората го харесват и имаха големи очаквания. Нищо, следващия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми, освен пишещите в тази тема има вероятно 2 пъти повече само четящи, които няма да се изкажат никога под никоя тема защото виждат в какво се превръща дискусията.  Пак ще помоля за етичност и без лични нападки, заяждане и пр. Достатъчно е да оставите своето мнение и ако отстоявате теза, то да е аргументирана.

По повод ниския рейтинг: има доста сериали с нисък рейтинг, които са стойностни и такива с висок рейтинг -  пълни бози. Рейтингът, особено в страна като Корея, се определя до голяма степен от феновете на съответния актьор/актриса. А феновете в Корея примират по външността, а не по актьорските способности. Така, че рейтингът общо взето не е меродавен на 100%.

Първоначалният замисъл на сюжета не е лош, идеен е, но за съжаление не е издържан откъм детайли. Можеше да бъде приличен сайънс фикшън, дори без романтиката. Но тогава сигурно още повече нямаше да се гледа... Аз ще му хвърлям поглед, за да видя как ще обяснят преминаването в реалностите и защо се прави това. Романсът не ми е интересен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@laleto2002, имам само един въпрос и една костатация. Първо не видях никъде в темата лични нападки, освен към И Мин Хо, но то си е нормално при дискусии да се говори за актьора в главната роля. А сега въпросът: Кой определя кои сериали са стойностни и кои не и кой определя дали някое мнение е аргументирано или не? Ти ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bond, ето това наричам лични нападки. Имаше доста такива и към dido100 например и не само  в тази тема. И към други няма да ги изброявам сега. Ще ми отнеме време, за да ти направя справка.

Не аз определям кой сериал трябва да се счита за стойностен и кое мнение е аргументирано или не. То си личи от самото мнение за какво претендира. Всеки оценява сам как намира сериала. Аз лично не правя оценка на никого. Форумът е за споделяне на мнения етично и колегиално един вид. Апелирах за това. Изглежда съм засегнала някои или не са ме разбрали. Имам наблюдения върху форума от много години. Това, че не коментирам често  не означава, че не чета. И да има форумци, които се стремят да налагат мнението си или да бъдат последна дума за всяко нещо. Умишлено няма да споменавам кои. Повече няма да апелирам за етичност щом това ви дразни толкова. Замислете се върху това. Няма да пиша и за това, защото е извън темата на сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да влизам в дискусии оценяващи това или онова. Това което исках да кажа е, че всеки има право на мнение. Свобода на словото се нарича. Всеки го дразни това или онова. Някои например може да ги дразнят твоите коментари или моите. Трябва да уважаваме потребителите, които имат мнение различно от нашето. Аз също още не гледам сериала, защото както споменах по-горе, не гледам текущи драми. Но чета мненията и по тях, положителните и отрицателните, се ориентирам дали да гледам или да пропусна. Винаги благодаря на потребителите направили си труда да напишат мнение, защото за мен всяко едно е ценно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink:

 

Spoiler

 

Вие ме заклахте! Верно ли отрязаха главата на главната героиня? Надявам се, че в съвремието не е с резната глава.

Мислех да си изтегля целия сериал и да го изгледам на маратонче, но започвам да се замислям.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, yonkaval написа:

:blink:

 

  Покажи скритото съдържание

 

Вие ме заклахте! Верно ли отрязаха главата на главната героиня? Надявам се, че в съвремието не е с резната глава.

Мислех да си изтегля целия сериал и да го изгледам на маратонче, но започвам да се замислям.

 

 

 

Йон, не е така, спокойно. Тегли и гледай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, yonkaval написа:

:blink:

 

  Скрий съдържанието

 

Вие ме заклахте! Верно ли отрязаха главата на главната героиня? Надявам се, че в съвремието не е с резната глава.

Мислех да си изтегля целия сериал и да го изгледам на маратонче, но започвам да се замислям.

 

 

 

Off Topic

Спокойно, нищо й няма

Off Topic

освен, че може да забременее :ilovethis:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...