Jump to content

The King: Eternal Monarch (2020)


Recommended Posts

Струва ми се, че малкото момче с играчката (а сега с книгата) от Кралство Корея ще се окаже някакъв повелител на времето, божество или т.п.

Да си кажа - целувките в този сериал (макар, че като ситуация и време са предвидими) ми изглеждат някак си ни в клин, ни в ръкав. И все пак съм благодарна, че главната не е като онуй със стиснатите устни - ПШХ. Харесва ми химията на главната с партньора й полицай. Сцената на гробищата беше затрогваща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не е - стискаше устни все едно брани родината! Тя с всички други има химия, само не и с Минчо. Изобщо не го гледа влюбено, нито й е мъчно за него. А Минчо има химия само с Макши и с лейтенанта. А, и с бабата.

Голямо гъбаркане направиха полицайчетата в навечерието на Нова година - все едно рекламен клип снимаме! А то се оказа наистина. Но от всички нахално набутани за реклама продукти най-ме покърти малкият като извади пакета с кимчито! От къщи си го носи за зор заман!

Добре, че поне там е Чангми Май Хироу, който ме радва с тази рапонска прическа и гангстерска мода....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У До Хуан тук наистина е блестящ в превъплъщенията си. Всеки пък като го видя в различните му персонажи ме удивлява. За Мин Хо установих, че явно е от ролята, то и за главната е същото.

Off Topic

Докато чаках да излязат новите серии тази седмица и защото бях затъжена за Минчо, изгледах наново "Легенда за Синьото море" и "Наследници". Минчо там се справя блестящо. Особено в Синьото море.

За себе си реших, че като излязат всички серии на настоящия сериал, ще го изгледам наведнъж поне още 1-2 пъти, за да мога да се насладя на сериала и да свикна с Минчо като крал, защото още не мога да го възприема като такъв. Асоциирам го винаги с чебол.

Off Topic

И друг път ми се е случвало като гледам текущо сериал да не съм много впечатлена или пък раздразнението ми да е в повече, а след като го изгледам след време цял да ми се стори по-интересен и не толкова дразнещ на моменти. Явно когато се гледа наведнъж, човек е погълнат от общата картина и крайния резултат, а когато се гледа на парче, отделя повече внимание на детайлите (съответно на някои несъвършенства и това го дразни, защото се разминава с високите му очаквания).

Сега влязох в :click: и там видях, че детето с играчката и детето, което играе полицая като малък са две различни деца.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, и да питам .... каква беше тази сцена с букета и Кралят, дето изчезна като в Токкебито, като О Гон в Корейската одисея и като онзи от звездите. Вече имаме и телепортация.

Детето от 4-та серия, което в Република Корея караше колело, блъсна главната и тя изтърва полицейската си карта в шахтата е детето от 10-та серия, което в Кралство Корея си играеше с играчката пред книжарницата и беше на видеозаписа, който гледаше Кралят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, meri2003 написа:

Хм, и да питам .... каква беше тази сцена с букета и Кралят, дето изчезна като в Токкебито, като О Гон в Корейската одисея и като онзи от звездите. Вече имаме и телепортация.

Детето от 4-та серия, което в Република Корея караше колело, блъсна главната и тя изтърва полицейската си карта в шахтата е детето от 10-та серия, което в Кралство Корея си играеше с играчката пред книжарницата и беше на видеозаписа, който гледаше Кралят.

 

Кралят май не "изчезна", а се измъкна докато главната беше зашеметена от целувката, нали много бързаше да се връща :28558:

Някъде напред бях писала, че детето с играчката и колелото е едно и също, а сега съм склонна да се съглася с мнението, че е някакво божество. Може би ще се окаже превъплъщение на бога дето дарил флейтата на краля, а и с меча на четирите тигъра или как там беше явно има връзка. Не случайно хлапето чете все за крал Артур.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много коментари, но до тук нищо не ме убеждава, че трябва да гледам. Аз така или иначе текущи не гледам, та затова мъдро ще почакам още малко. Благодарен съм за всяко едно мнение, положително или отрицателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам какво значение има какъв е рейтинга, сякаш трябва останалите хора да се засрамят, че им е интересен? Всеки гледа каквото му е интересно, има няколко сериала, които не харесвам, но са популярни, въпрос на вкус. Малко ми се губи връзката кой какво, откъде идва, надявам се по-нататък да се изяснят нещата, дано заради ниския рейтинг да не спрат сериала 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала не е с толкова нисък рейтинг, че да бъде свален от ефир. За сравнение можете да видите рейтинга на Born Again. На мен напук на рейтинга след 4 епизод ми стана по-интересен. Жалко, че лошко няма повече екранно време. За сега съм до 8-ма серия и единствените ми чуденки са децата. Дано стане по-динамично нататък, че за момента ми е малко като на бавни обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Allanon написа:

Сериала не е с толкова нисък рейтинг, че да бъде свален от ефир. За сравнение можете да видите рейтинга на Born Again. На мен напук на рейтинга след 4 епизод ми стана по-интересен. Жалко, че лошко няма повече екранно време. За сега съм до 8-ма серия и единствените ми чуденки са децата. Дано стане по-динамично нататък, че за момента ми е малко като на бавни обороти.

 

Хората на бавни обороти се оплакват, че нищо не разбират, а представи си, ако се забързат :lol2:

С @desini ги нищихме тия деца по снимките. В крайна сметка стигам до заключението,

че детето с колелото и играчката е едно и също, и то само заради липсващия преден зъб.

Иначе всички ми изглеждат еднакви.

 

 

 

http://picbg.net/img.php?file=00f6d5070f6707b7.png - детето с колелото

http://picbg.net/img.php?file=fb3e748fac4d6a85.png - детето с книгата и играчката

http://picbg.net/img.php?file=780492d67cdde975.jpg - актьорът, който играе малкия Шин Дже

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля, че

Off Topic

Луна може да е Те Ъл, която се е върнала назад във времето в другата реалност за да спаси краля като дете и е останала приемайки нова самоличност (криейки се) понеже не може да се върне обратно в нейното време и реалност. Това, че е смъртно болна, може да е резултат от пътуването във времето и това, че нейното време вече се припокрива с реалността и времето от което е дошла. В крайна сметка не може да съществува като две тела по едно и също време и на едно и също място. Едното ще трябва да изчезне.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.05.2020 г. at 0:24, excape написа:
Off Topic

Само не разбрах, кога са казали, че е Луна е смъртноболна?

 

Off Topic

В 10 серия когато извикаха Минчо в полицията. Детектива му каза. Аз поне мисля че там го видях за първи път. Може и в някоя предна серия да са го казали, но не се сещам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така набързо да нахвърля и аз няколко неща:

Първо тоя сериал го почнах още, като пуснаха епизода в Нетфликс там директно го качват със субтитри, но го зарязах на няма и 15 мин. Но за пореден път се убеждавам, че по социалните мрежи много се лъжеш майна. Слагат едни снимки, откъси от сериала особено такива  с тоя бодигарда бяха много си казах абе да не би да съм прибързала с отсвирването. Та направих втора пробва крайно решена, че ще се гледа - завърших излезналите епизоди и веднага влезнах тука да чета, защото до голяма степен нищо не разбрах от изгледаното ама както виждам и тука положението не е по различно хаха. От Минчо очаквах ама от мацката съм разочарована, такава добра игра показа в Сиренцето и Гоблина ама тука тц .. може би като си обградена от дървета и ти ставаш дърво :D
И за някоя теория където четох по нагоре дали Луна не е Те Ъл дошла от бъдещето да спасява краля и по някакъв начин останала там. Ми едва ли според мен, даже ако е така ще е тъпо и нелогично, защото уж с оная пръчка правят връзката между двата свята с нейна помощ отиват и се връщат. Не би трябвало всеки както си иска да си преминава ту там, ту тук. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Чудя се дали пък тази, която Кралят така самоотвержено спаси не е Луна ....

Off Topic

(видяхме я, че е със същата дълга черна коса като главната, после когато беше  похитена твърде свойски разговаряше с момчето и съвсем механично, без да се замисли започна да стреля по нападателите, макар и не със смъртоносни изстрели)

От друга страна пък си мисля, че сцената беше твъде драматична, че да я похабят за персонажа на Луна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се излъчва, щом са го продали и на Нетфликс. А за да го продадат там значи снимките и проекта са приключили. Нетфликс доколкото знам купуват готови продукции дори и те самите да правят или спонсорират дадени сериали  ги излъчват директно целите. Но сигурно с корейските са малко по други нещата, защото едновременно се излъчва и по техен тв канал и затова пускат епизод по епизод. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мисля, че тук доста добре сме разгадали сериала, доколкото позволява показаното до момента.

А това, че никой не знае точно какво, как и защо, е само плюс - непредвидим край - освен ако не го оакат, както обичат да правят :D 

Колкото и пъти да гледам сцената, в която спасяват детето-крал, толкова повече се убеждавам, че спасителят е Мин Хо - демек спасява себе си.

Дидо, скрий се вече с тия рейтинги. Защо не постнеш рейтинга в оплютия от теб сериал "The World of The Married",  който счупи дори собствения си рекорд?

Никой няма да се откаже да гледа заради някакъв си рейтинг, ако сериалът му харесва.

Сега отивам да гледам 11 епизод, после пак ще се върна :ilovethis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, dido100 написа:

И непременно да си купите всички рекламирани в сериала продукти!

:lol2: 

Off Topic

мене идеята за бутилирано кафе ме дразни още от други сериали и ще взема да погледна в Лидълчето дали пък не са ни обзавели с нещо подобно. А универсалното мазило (нищо ново - аз отдавна ползвам балсама за устни и за ръцете и за лицето, когато ме мързи да нося различни кремове в чантата).

За 11-та серия трябва да се признае, че имаше зрелищност, интрига и напрежение. Казах си: "Ето такъв трябваше да е сериалът от началото до края". Главната показа потенциала, за който си знаем. Минчо също ме впечатли - не знаех, че може да гледа така страшно, твърдо и решително. Точно като тиран. Епичността и грандиозността на сцената на сблъсъка на армията на Краля с тази на Ли Рим ме изуми положително като изпълнение и режисура. Накрая пък ме разсмя, защото беше така мащабна, че стоеше някак не на място в съвременния ни свят, нищо че е в Кралство Корея. Като цяло 11-та серия ми хареса и сега ще я изгледам за 3 път от снощи. Много ми хареса и как Кралят тичаше към главната - усещането как някой отчаяно се стреми към другия преди да се е случило нещо фатално. Хареса ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си и знаех, че придворна Но е 

Off Topic

от Република Корея. От самото начало ми беше странна тая хаймони.

Тая флейта явно си има сериозна съвременна история. Хич няма да се учудя, ако и старият убит принц (престолонаследникът) се е разхождал напред-назад във вселените преди време. Оказва се, че един куп хора и от двете вселени знаят за какво иде реч и всеки се прави на ощипан. Нещо като вселенска тайна-майна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се чудех дали все пак ще има 27.05.2022 г. и в 12-та се оказа, че 

Off Topic

сцената с букета дето Минчо се изпари е от бъдещето. 

Уа-а-а, главоблъсканицата става все по-интересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...