Jump to content

The King: Eternal Monarch (2020)


Recommended Posts

Нищо не е живнало! А къде е двойничката на мин.-пред. в Република Корея?

Разгадах този полуфабрикат! Всички сценаристи-баровци си имат 100-200 помощника, които им издирват информация, проверяват факти- с други думи вършат черната работа и по съвместителство се учат на занаят (или поне така ги лъжат по време на робството). Та това нещо тук е всъщност черновата на сериала, писана от помощниците и затова е с толкова лошо качество. Все едно в една кухня помощник-готвачите да изсипят в една тенджера съставките на яденето (нали много пъти са гледали как майсторът го е правил) и да очакват да се получи от самосебе си. Обаче то само с гледане не става, трябва и майсторлък, за да се сготви яденето и да стане на вкус. Обаче тук явно майсторът нещо или го е домързяло, или му с станало скучно, или въобще не му е била присърце цялата работа, или е взел малко пари. Накратко, манджата е недосготвена и безвскусна, като се разчита, че зрителите и без това ще я изядат. Нали носи подписа на майстор! Обаче и ние вече не сме такива балами и разпознаваме буламачите! Затова рейтинг под 10%! Което си е провал след всичката пара досега, която явно е отишла само в свирката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dido100 написа:

Нищо не е живнало! А къде е двойничката на мин.-пред. в Република Корея?

Разгадах този полуфабрикат! Всички сценаристи-баровци си имат 100-200 помощника, които им издирват информация, проверяват факти- с други думи вършат черната работа и по съвместителство се учат на занаят (или поне така ги лъжат по време на робството). 

Дидо, по форумите има друга версия. :D

Точно тия помощници са ценни и двете най-добри напуснали преди тази драма. Една от тях отговаряла за духовитите диалози. Вече като водещ сценарист е написала  Search WWW ,

И режисурата куца, един снимал, друг монтирал. Затова добавят трети режисьор.:slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Rossi Yankova написа:

Дидо, по форумите има друга версия. :D

Точно тия помощници са ценни и двете най-добри напуснали преди тази драма. Една от тях отговаряла за духовитите диалози. Вече като водещ сценарист е написала  Search WWW ,

И режисурата куца, един снимал, друг монтирал. Затова добавят трети режисьор.:slap:

Просто е очевадна разликата в качеството на диалозите-сравнете тези тук с класиката от "Тайната градина"!  Тук е пълно с празни приказки за запълване на времето, а и 30 режисьора да сложат все тая, просто няма какво да се снима. Сега видях кой е третият режисьор-ще става по-зле, този човек е заснел безумните тъпотии "Hi buy, mama", "Äbyss" и "Tоmorrow with you".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прибавят нов режисьор, защото главният такъв предизвика скандал и беше понижен до монтажист. Прословутата морска битка е била заснета с корейски модел бойни кораби, представени като японски. Разни наблюдателни зрители са забелязали и се е вдигнала страшна олелия. Има официално цяло извинително писмо от въпросния режисьор. Вътре се оправдава с корона вируса за гафа и че нямало възможност да се снима зад граница. На мен целият епизод около битката ми беше страшно изтъркан, така и не гледах Потомци на слънцето, не обичам военните недомислия в корейските драми. Наш Мин Хо на борда на флагмана като Ерик Червения. На върховния главнокомандващ мястото му е в Генералния щаб, не на първа линия, но както и да е. Приказка е, има бял кон, значи и кралят ще е на борда на бойния кораб. Да видим новият режисьор как ще се справи. Седмият епизод беше с безумно много реклама. Иначе сюжетно, заедно с 8 в комплект, е много интересен. Действието и мистерията се заплитат, имаше и някои много добри сцени. Но тези гнусни реклами са отвратителни. Вече почнаха и да обясняват кое с какъв вкус е, как се консумира и т.н. Направо е срамно това да е инкорпорирано по такъв начин в сериала и да хаби екранното време, като в същото време ограничава снимките до две локации - кафето и ресторанта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ядене, пиене, добавки и козметика даже,

и пет минути в края на осми, нещо да кажат.

Тъй както  от едната в другата реалност шляпат,

най-много  някой вирус да прилапат,

та барем кат' го няма трона,

да видим все пак някаква "корона".

И да заключа с любовта, която уж безмерна,

направо види се, че даже е нефелна.

Съвсем накрая  под секрет, причината за тоз гювеч,

е щот' го няма 

Off Topic

 Конят веч.:D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Lawandula написа:

козметика даже,

За тази, универсалната, лично аз много се изкуших :lol2: Истинско вълшебство, става и за полицаи, и за полицайки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.05.2020 г. at 14:34, dido100 написа:

Нищо не е живнало! А къде е двойничката на мин.-пред. в Република Корея?

 

 

В края на 8-ми епизод я дадоха ;) Безпочвено плюеш и тоя път.

Доволна съм от 7-ми и 8-ми епизод. Сюжетът още повече се заплита.

Някои мои предположения намериха подкрепящи факти в новите серии, пък да видим.

 

Все си мисля, че детето-крал ще се окаже живо. Луна е наясно с всичко. Веднъж се прибира млада, друг път - стара.

Вече е ясно, че или пътуват във времето, или има още една двойка огледални светове.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, zaharchee написа:

 

  Покажи скритото съдържание

Все си мисля, че детето-крал ще се окаже живо. Луна е наясно с всичко. Веднъж се прибира млада, друг път - стара.

Вече е ясно, че или пътуват във времето, или има още една двойка огледални светове.

 

Коя е старата Луна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са сериалите, които ме отказват на втора/трета серия. Този обаче не е от тях. Не мога да кажа нищо за сценария и режисурата. Сякаш има нещо, което не е много наред там :dunno: Но затова пък актьорите са очарователни. Всичките. (Или героите?) "Май Хироу" (забравих му името) е образ от класа :yes::xaxa: У До Хуан е бонбон отвсякъде, и то в двоен вариант, ама много талантлив бонбон! Между другото, интересно е в един сериал да гледаш повечето актьори в по две роли. Минчо е метър и деветдесет достолепие :inlove: Придворна Но е един брилянт, шлифован. Дотук имам няколко котви, които ме държат здраво в драмата. Следя с удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, meri2003 написа:

Коя е старата Луна?

 

Това са само предположения. С всички тези лица, различни имена и светове, наистина можеш яката да се омажеш.

 

 

В предишен епизод една възрастна жена се върна при момчето пред книжарницата.

Тогава помислих, че това е майката на момчето, а момчето е Шин Дже.
Сега, когато Луна отиде при него, то й каза, че се е върнала много бързо и изглежда различно.
Може би акцентът тогава не е бил върху момчето, а върху жената.

 

 

Присъединявам се към горния пост - У До Хуан е просто страхотен :wub: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми сериала, не е вълнуващ като Гоблин, но става интересно с всяка следваща серия има мистерия и историята не е само любовна. По едно време имаше бум на постове за това как нямало химия между главните, в първите епизоди наистина имаше нещо такова, особено като героинята се държеше като селянка, сега кротна и малко се наредиха нещата. Като цяло е не е чак загуба на време... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз продължавам да гледам, защото съм любопитна за сюжетните решения, свързани с паралелните вселени и забавянето на времето, но продуктовото позициониране направо ме убива. Толкова е очеизвадно и начесто, че понякога ми се иска да замеря телевизора с нещо.

За пръв път в корейски сериал любовната история въобще не ме вълнува. Там всичко е ясно. Ще се обичат, но за доброто на световете си накрая ще се разделят. Или мацката ще загине от ръката на предателя, спасявайки краля.-_- Всъщност взаимоотношенията между всички останали герои са ми много по-интересни отколкото романтиката между главните.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък често чувам оплаквания за продуктово позициониране,няма лошо, все пак хората се опитват да печелят пари, някой запален фен на Ли Мин Хо ще види как държи чаша и ще искат същата, друг ще види дреха, прическа и т. н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума за паралелни светове - Минчо в една от последните серии на "Легенда за Синьото море" (май докато се изповядваше на психиатъра) говореше за паралелни светове. Какво иронично съвпадение за него - следващият му сериал да е точно за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на клона, дървото, както щете му викайте. Нямам претенции за нещо сериозно с тази тематика и като нямам висока летва, се забавлявам много. Не помня откога не съм се смяла с глас на сериал (изключвам Пегас, там е по друг начин). Предлагам Май хироу вече да го кръстим Розичка. Отива му, много. :D

Казват, че който срещне двойника си, умира. И засега се придържат към тая максима. Изключение са Йонг и Ън Соп. Понеже и двете роли на У До Хуан харесвам много, силно се надявам да не затрият някой от тях, или и двамата в името на това суеверие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се извинявам предварително, обаче не мога повече да го бутам този сериал. Още на първи епизод нещо почнах да се обърквам кой какъв е, откъде е и за какво се бори. Опитах се да не се отказвам, един вид да му дам шанс сама за себе си. Ми, добутах го до средата на седми епизод. Не мога повече. Двамата главни стоят изтукани къто дървета. В добавка, физиономията на главната е като на многострадална Геновева, с дебели, безформени, но редки веждички и все едно се е сблъсквала с товарен влак. И как пък толкова безизразна, бе. Освен това, вече тотално загубих връзката кой от кой свят е, кой е умрял, кой не е умрял, кой ще умира, кой няма да умира, какви са тези новини за Тръмп в Северна Корея, някакъв стадион май забъркват в цялата история, ама за какво... И още какви ли не простотии. Сигурно съм тъпа, ама не ми пука. За най-добър актьор в сериала обявявам белия кон Максимус. И с това приключвам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...