Jump to content

The King: Eternal Monarch (2020)


Recommended Posts

Преди 1 час, Paribas написа:

Аз да си помечтая - дано се поразходят из корейската история и да вкарат повечко “меч и магия”, и да разкарат тоя кон! :lol2:

 

А, не, моля, моля, Максимус да не ми го пипат. В паралелната реалност той е служител 7 ранг и любим кон на краля, в нашата реалност е този тук :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, zaharchee написа:

 

Много пъти съм го писала и пак ще го напиша.

Никога не се вторачвам в белите конци на корейските сериали - изключително рядко са такива, които нямат кусури.

Това значи: първо - да си разваля удоволствието, и второ - да не знам какво съм седнала да гледам.

Къде-къде в много по-класни филми допускат нелепи грешки.

Сериалът е свеж полъх по време на карантина и хич няма да обръщам внимание на нелепиците (както съм правела досега).

Никаква хаотичност не забелязах аз. Отново, както във всеки сериал, нещата се разплитат и подреждат в следващите серии.

Ако гледахте за пръв път корейски сериал - окей, ама...

 

Явно поста ми не е разбран от някой. Ще перефразирам:

"При тези така "интересни" 2 серийки кой да забележи такава подробност" -  това значи, че първите две серии достатъчно не са ми харесали за да забележа, че има бъгове по време на заснемане. Въпреки, че гледам корейско от около 2007 година , нямам много постове, но в някой от по-старите ми съм писал, че не обръщам внимание на глупостите по сценария или на бъговете при заснемане на даден филм. Ако филма ми харесва го гледам, ако не ми харесва, не го гледам. Точно този мисля, че започва много слабо за очакванията като за първи филм на Минчо след казармата. Надявам се по нататък да стане по-интересен. Поне при мен е така. Аз например харесвам Itaewon Class, който видях, че на много не хареса. Не може всеки да харесва всичко, а и форума е за да изказваме мнението си все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симпатично. Минчо краси екрана с визия и осанка, монотонния му говор няма да коментирам... 

Но пък образа му ходи, та равната интонация

не е кой знае какъв недостатък. Някъде четох,че жените обожавали мъже с равна интонация.:D

Главната много добре играе,но  пък нея визуално не я възприемам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/20/2020 at 3:53 PM, seal_reinforce said:

Не се карайте. "Скандалите отдалечават от бленуваните 56 страници" - народна поговорка :D

Ма напротив! Колкото повече противоречия, толкова повече изписани страници! Това не е никаква народна поговорка, а е мечтата на Чингулинка!

On 4/20/2020 at 5:13 PM, desini said:

 

А, не, моля, моля, Максимус да не ми го пипат. 

И аз категорично забранявам да пипат Макши! Той ми е новият любимец. 
А старата ми любимка бабата тук добре се изявява като сватовница. Доволна съм от сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви една статия за това защо сериалът не е посрещнат особено добре. Кратък превод на статията: провал на сценаристката в изграждането на образа на главния герой. Смекчаващи вината обстоятелства: ролята е писана като за Дръвчо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.04.2020 г. at 9:09, dido100 написа:

Ето ви една статия за това защо сериалът не е посрещнат особено добре. Кратък превод на статията: провал на сценаристката в изграждането на образа на главния герой. Смекчаващи вината обстоятелства: ролята е писана като за Дръвчо.

 

 

Много е рано за такива заключения. Не се знае накрая какво ще излезе.

А и Мин Хо има сериозна фен маса, която независимо от всичко, ще гледа сериала.

Дори изгледах "Faith", нищо че беше с яко превъртане.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал се оказа очудващо интересен.Минхо добре си играе ролята на места малко преиграва си мисля ,но това не е от голямо значение.

Но аз иначе ще го гледам само заради красивия кон на краля  на име Максимус:wub:

maximus-Lee-Minho-the-king-eternal-morna

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пък проблем с Япония. Нещо все му се случва на този сериал. Може да се наложи презаснемане на първи и втори епизод.

 

Spoiler

“The King: Eternal Monarch” Producers Apologize After Controversy Over Building Designs Resembling Japanese Architecture

Има проблеми със снимките на храм, който прилича едно към едно на японски, както и с вида и формата на имперския печат.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, виждали сме втори дебют на певци например, ама на сериал досега не бях виждала. Щото те ако го презаснемат, трябва да почват наново да го излъчват.

Иначе как ще видят всички разликата.

Шегата настрана. Чак толкова ли са важни тия неща? Все пак е филм, някаква измислена история, ще го изгледаш и забравиш и няма да има никакво значение какво е присъствало в него...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е заради Мин Хо ;) Искат да презаснемат първите серии,

за да си смени poker физиономията на учудена :D

Че и дидо да е доволен, а и не само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, skofiild said:

Чак толкова ли са важни тия неща? Все пак е филм, някаква измислена история, ще го изгледаш и забравиш и няма да има никакво значение какво е присъствало в него...

 

 

За мен например изобщо не са важни, но японците протестират. Отношенията между двете държави са толкова крехки, че дори такава глупост може да предизвика излишък на емоции.

Колкото до повторно снимане на епизоди от сериал, почти съм сигурен, че имаше такъв случай с корейска драма. Убий ме, но не мога да си спомня коя. Помня само, че дълго се чудих коя от версиите да гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, bond написа:

Колкото до повторно снимане на епизоди от сериал, почти съм сигурен, че имаше такъв случай с корейска драма. Убий ме, но не мога да си спомня коя. Помня само, че дълго се чудих коя от версиите да гледам.

 

За Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo четох в темата тук, че има презаснемане. По скоро е било при монтажа на сцените. Бил е направен и пуснат наново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, bond написа:

 

За мен например изобщо не са важни, но японците протестират.

Аз пък прочетох, че по-скоро корейците се стреснали, че архитектурата на монархията напомня японски храмове, вместо нещо по-корейско.

Продукцията набързо е сменила замъка в заставката. Така и така всичко е спецфекти, ще ги пооправят.

Досега това е втори гаф след като се оказа, че второстепенната актриса е ходила с прелюбодеец преди 10 години :slap: Тя опита да отрече, че е знаела, че човекът е женен, ама неговата агенция "провери" и я хвърли на лъвовете, че била в течение.

(Брои ли се за гафче, че пони може да порасне и да стане расов жребец? :D:D

"Актьорът" с грива наистина се казвал Максимус и не реагирал на друго име, дори и придружено с морков. Про сценарий щели да му казват Скарлет!:na2: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък друго ми направи впечатление в героя. Дали бил учуден или не -едно на ръка, но какъв е тоя крал, който беше толкова на място, знае цената на трона, а взе , че забрави набързо, че има кралство, заради една фуста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И дано на бодигарда му предвидят реплики.:lol2: Иначе участието на У До Хуан ще си е чиста печалба за него - максимум пари за минимум стрес, пълна почивка след последния му проект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презаснемане ....:blink: Истории от личния живот на някого  от преди 10 години ..... Що изперка толкоз тоя свят .... :slap: Може ли (явно не може) да ни оставят да си гледаме сериала спокойно и тихо с всичките му кусури, пък докъдето го изкараме, а .... Принципно нямам проблем. Сериалът ми харесва и ако искат да си го дублират на всеки две серии, ама няма нужда от толкоз зор, то е ясно, че едва ли от този сериал ще излезе голям хит .... То пък знае ли се - имало е и такива случаи.:D Сядам да изгледам трета серия, че укъснях ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...