Jump to content

Bento Harassment (2019)


lazeto

Recommended Posts

MV5BZWQ5MTFkYTUtOWFlYS00ZDFhLWI4YTUtYzczMjNkOGFiMDEwXkEyXkFqcGdeQXVyMzYwMjQ3OTI@._V1_SY1000_CR0,0,707,1000_AL_.jpg

 

Off Topic

iRMHEzYzSN3oLeEIU9RAgem3U91.jpgbBMzdwqfTurcpoTqNclvwQrUNgF.jpg

 

Bento Harassment (今日も嫌がらせ弁当) 
Страна: Япония
Също така известен като: Kyo mo Iyagarase Bento
По есето: "Kyo mo Iyagarase Bento" на Ttkk
Премиера: 28 Юни 2019
Времетраене: 106 мин.
Жанр: Семейна драма
Режисьор: Renpei Tsukamoto
Субтитри: Английски

:imdb:

 

Участват:
Shinohara Ryoko като Mochimaru Kaori
Yoshine Kyoko като Mochimaru Futaba
Matsui Rena като Mochimaru Wakaba
Sato Kanta като Yamashita Tatsuo
Sato Ryuta като Okano
Murakami Tomoko като Hiromi
Okada Yoshinori като Marushima Jiro

 

Резюме: Kaori (Shinohara Ryoko) е самотна майка, отглеждаща дъщеря. Откакто тя постъпва в гимназията, връзката между майка и дъщеря се влошава: момичето започва силно да игнорира майка си. Kaori обаче не се предава лесно затова - в бентото (обяд за училище), което прави всяка сутрин, започна да оставя особени послания, опитвайки се по този начин да установи връзка с дъщеря си…
 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симпатична психологическа драма. Имаше си всичко. Интересно включване на бентото в комуникацията родител-дете. Хем и без това туй пусто бенто знаем , особено как в малка детска възраст им е много застъпено. Главната героиня играна чудесно от Shinohara Ryoko  е много симпатичен човек, силен човек и родител на място. 

Хареса ми като цяло и нямам забележки. Локацията на филма повече от приятна, слънчев вулканичен остров който е "Токио но не е Токио" <_< както се шегуваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тормоз с бенто" се излъчи в Дом на киното вчера, като част от програмата на 32-рите Дни на японската култура. 

Много се радвам, че отидох да гледам тази хубава драма. Героите бяха топли, историите такива, каквито са навсякъде и се случват на нас, на съседите, на приятели, човешки истории.

Хората се радваме, тъгуваме, променяме се или не, израстваме (може би). Така де, както казва главната героиня във филма "Нищо не е напразно... И нищо не бива да се прахосва." 

Малките детайли, като анимациите, беглия поглед върху японското училище или начина на приготвяне на храната, всичко беше поднесено умерено, като един хомогенен фон за развитие на историята. Особено ми хареса краят. Беше точно какъвто трябваше и подсили усещането, което филма остави. 

 

Бенто е една културна особеност на Япония, която винаги ме е очаровала. Вчера обаче бях още по-щастлива да я "споделя" с човек, който си нямаше и представа от тази тяхна традиция, и остана омагьосан.  "Най-хубавият филм, който съм гледала." каза приятелката ми, а аз се почувствах горда, сякаш аз съм го заснела. :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубаво, когато хората се зарадват така на подобни събития. Жалко, че все по-рядко имаме тази възможност. 

Аз гледах другия филм, Река Такацу. И той е прекрасен. Замисли ме, защо у нас не правят такова културно кино, което да показват по света? Нима нямаме традиции, култура? Това трябва да е държавна политика! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...