Jump to content
Sign in to follow this  
Tifa

Final fantasy 7: Advent Children (2005)

Recommended Posts

1_final_fantasy_vii_advent_children.jpg

Final fantasy 7 advent children (С него започвам, ще пиша после и за късометражните към седмицата) е поредната невероятна добавка към колекцията на Final fantasy 7.

Компютурното аниме е създадено през 2005 година, като по хронологията на събитията в седмицата то се нарежда така:

Final fantasy 7: Before Crisis

Final fantasy 7: Crisis Core

Final fantasy 7: Last order

Final fantasy 7: (Първата игра)

Final fantasy 7: On the Way to a Smile

Final fantasy 7: Advent children (+вече чакаме и хубаво качество на Adven children complete)

Reminiscence of Final Fantasy VII

Final fantasy 7: Dirge of cerberus

Аудио: Японски и английски

Субтитри: Български и английски

Качество: DVDRip - 704x528

Линк: (bgshare) RAR1 , RAR2 , RAR3

Аудио: Японски

Субтитри: Български

Качество: DVDRip - 720x416

Линк: (bgshare) CD1 , CD2 , CD3

То не е част от играта, а липсващо парче от пъзела, което ни води към събитията случили се след седмата игра. Действието се развива около познатата на феновете група Аваланш и това какво е останало от тях след събитията от играта. Cloud е напуснал 7th heaven и се скита сам, докато останалите разбира се е притесняват за него. Настъпва момент обаче, в който той ще трябва да се изправи срещу миналото си (в лицето на Кадаж, духът на Сефирот) и да осъзнае, че не е сам.

За момента резмето е картко защото нямам време. Знам, че за тези, който хал хабел си нямат от ФФ, от написаното нищо не схващат и обещавам, че ще допълня.

#В Youtube можете да гледате клипове от crisis Core, направени точно като филм от който се разкрива историята на Зак.#

Гледах FF Advent Children и първоначално нищо не разбрах (може би защото не съм играла играта),но ми стана страшно интересно.Рових къде ли не,четох какво ли не и малко по малко всичко ми се избистри.После пак го гледах и вече разбрах целия сюжет.Затова съветът ми към всички,които не са запознато добре с FF да попрочетът нещо преди да го гледат.Иначе филмът си заслужава-много е добър.

Тази новата версия дето е на BluRay, някой гледал ли я е? Чух че има доста допълнителни сцени, защото времетраенето е вече 2 часа и няколко минути... Има го от изветсно време в avistaz. Иначе за филма какво да кажа... :) Това е един филм, който е направен изцяло за феновете. Рядко се случва такова нещо, но авторите явно могат да си го позволят. Тези които не са играли играта, нямат апсолютно никакъв шанс, да разберат за какво става въпрос. Могат обаче да се насладят на страхотната музика и здравия екшън. Жалко че тази игра доста поостаря визуално, но който му е мерак да я пробва, може вече да си я купи онлайн от PlayStation Store за 10 долара (за PS3 и PSP)... Crisis Core не съм го пробвал още, много ми е назад в списъка, а и нямам никакво време. :cry: Dirge of cerberus нещо ми беше скучна.

Final Fantasy VII Advent Children Complete (2009) BluRay

Браво за темичката Razz На къде без FF-то ^^ Аз още от играта станах фен, ама се радвам че доста допълнения се направиха с времето. Иначе то Final fantasy 7: Last order застъпва Final fantasy 7: Crisis Core. Обаче ме е яд че тея за gsm не съм играла, а бтв може да вметнеш и The Maiden who Travels the Planet.

Ами аз до колкото знам "On the way to a smile" включва само 2 истории- "Case of tifa" и "Case of Denzel", и май във някое от изданията имаше история за Barret, ама нея нито я знам нито съм я чела, а пък The Maiden who Travels the Planet си е отделно. Всъщност то дори няма значение де Razz

923229Final%20Fantasy%20VII%20Advent%20Children%20Complete%201.jpg

След като най-после изгледах Complete не мог ада не споделя впечатленията си.

ВНИМАНИЕ. СПОИЛЕРИ

Останах очарована от всяка една сцена от анимето, независимо дали беше нова или стара. Всички стари сцени са с подобрени ефекти, което ги прави невероятни, да не говориме, че съм безумно доволна от новите сценки. Най-после да видиме Клауд да говори малко повече отколкото в другата версия, където почти не му се чува гласа. Първия му разговор с Руфъс е удължен, след което почитателите на рено могат да се покефят на една от малките сценки, в които Рено не се лигави :lol: . Виждаме най-после и тук как Клауд всъщност открива Дензел, страшно мног ме кефи и когато казва на Марлийн, че тя, дензел и Тифа винаги го спасяват и сега е негов ред да им върне услугата. После онова изпълнение с меча, когато го хвърля във въздуха като фризби, меча минава през хрътките, които се нахвърлиха върху Дензел и накрая Клауд, като първия пич минава с мотореа и грабва Тифа малко преди оня бетонен блок да я е смазал и разбира се репликата "Извинявай че закъснях" :cheers: . После добавените сценки в боя дето си го спретват на магистралния път и най-култувата сцена, когато Руд се показва от хеликоптера с адския гранатомет (или там не съм сигурна как му е името) готов да стреля по двама от Лоз и Язу. Не коментирам след това как н ахеликоптера му се счупи лоста за управление :lol::lol::lol:

После направо докато Клауд се биеше със Сефирот, не можах да отлепя очи от екрана, имаше един момент дето Сефирот толко много "накълца" моя любикмец, че се чудех как още се държи.

Много ми хареса и почти накрая когато се появи Зак и си поговориха малко. Добавям още две любими реплики на Зак: "Не забравяй, че ти си доказателството, че някога съм съществувал" и тази я давам на английски щото звучи по-добре: "I mean you kicked his ass once, right? It's a piece of cake!" (Имам предвид нали веднъж му срита задника. Лесна работа е)

Накрая на филма, след надписите също има едно много добро диалогче. Там където Зак умря и където виждаме Клауд периодично да си забива меча.

-Is that someone's grave?

-No... It's where a hero's journey once began.

(-Това нечий гроб ли е?

-Не...Тук някога започна пътуването на един герой)

Звука на цялото аниме е страшно подобрен, косъм да падне се чува, просто много хубаво са го обновили. Качеството на което аз попаднах беше кристален образ - просто невероятен.

Наситина съм много въудушевена от този подарък, който ни направи Square Enix.

Препоръчвам да се гледа с английски субтитри, българските изобщо не струват.

Ето няколко линка за валяне.

ЛИНК

В този торент има БГ субове, но аз препоръчвам английските коиот са вградени.

ЛИНК

Това е линк към замунда, в пакета го има. Няма нужда да сваляте и спирита. Но препоръчвам да си свалите Final fantasy on the way to a smile EPISODE Denzel. Има го в този торент. Анимето е направено досущ като писмения си вариант.

Enjoy

Една от причините да уча Японистика изобщо е Final Fantasy, а 7-ата част е нещо специално. Този филм не би могъл да ме впечатли с нищо, освен с визуалните си ефекти, ако не бях играл играта доста преди това. За един фен този филм е като среща със стар приятел, който изглежда в пъти по-добре, отколкото си го спомняш, проговорил е със свой собствен глас и на всичкото отгоре ти предлага още няколко часа от доброто старо забавление. Определено не препоръчвам филма на хора, за които това е първи досег с Final Fantasy, но е задължителен за всеки фен.

Ммм и аз съм от хората, които не са цъкали играта и като такъв половината от нещата тук са ми пълна мъгла. Гледах Advent Children когато излезе през 2005 и въпроса ми е тази сега "Complete" версия, чийто линк за BR релийз е пуснат по-горе и е от 2009-та дали е различно от филма от 2005-та?!?! И ако да с какво точно, за да знам дали да си правя труда пак да го гледам??

Същият филм е просто има добавени кадри, а и също така е подобрено каечството на звука и картината - направиха го направо уникално.

И пак казвам филма е същия, просто са добавени сцени, които малко поизясняват нещата, също така и други, които са си просто за удоволствие. ОПРЕДЕЛЕНО си заслужава да се изгледа пак.