Jump to content

Как да гледаме филми с вградени чужди субтитри с български превод, без да си пречат двата вида субтитри?


helyg

Recommended Posts

Проблемно е да се гледат видеа с едни или повече вградени субтитри в тях, например китайски и английски, а като пуснем видеото и с български превод, положението става почти нечетимо. За съжаление, не всички видеа, качени онлайн, са направени така, че да изпъква българският превод. По тази причина, по-удобно е видеото да се свали и да се настрои плеърът, с който гледате, да пусне фонче, което да затъми вградените субтитри, като така се открои българският превод.

Как става това?

Трябва да се отворят настройките на плеъра. Аз използвам Pot Player - лек, ненатоварващ машината, удобен, с българско меню, с вградени кодеци и много опции за регулиране. Препоръчвам го. Доколкото знам, същата опция я има и в KM Player.

Първи вариант: Отворете плеъра, с десен бутон от меню Субтитри - стрелката настрани към подменюто и цъквате да има отметка на опцията "Стил непрозрачен контур (прозрачен фон)". Това ще пусне леко прозирно фонче към субтитрите, което ще затъми вградените субтитри, но ще бъде видима картината под него.
Втори вариант: Отворете плеъра, с десен бутон избирате меню "НАСТРОЙКИ на Pot Player". Там ще видите следното:

577d282f231e2cf2.jpg

 

Цъквате на субтитри, за да разширите подменютата и от "Стил на шрифта", там където е оградено на снимката в червено "Прозрачност на контура" може да мръднете плъзгача до степен на черното, която ви харесва на вас. Можете също да си смените шрифта, цвета, размера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, че го написа това. :-))))

Старите преводачи го ползваме, за да "минем " над вградените суб.

Но понякога в тракерите пада лентата/ не знам защо/  и настава ад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко варианта на опцията.

1. Без да е включен фонът. Виждате отдолу субтитрите са също бели и става леко нечетливо на първия ред.

a225e6b1ec45bd43.jpg

 

2. С включен прозрачен фон. В квадратчето долу знакът е отметка /чавка/.

8e238dc4154927ce.jpg

 

3. Дърпаме плъзгача до края и фонът става по-тъмен.

c956a948e0b6ffd1.jpg

 

4. Ако цъкнем пак в квадратчето и там стане не отметка, а пълно маркиране, тогава краищата на фона стават не с преливащ ефект, а като ясен правоъгълник. С плъзгача на средата:

09e8fba89f46b0ab.jpg

 

5. Плъзгача докрай и пълно маркиране.
d0fe334a2e91b07d.jpg

 

6. Цъкайки на квадратчето с черния цвят, ще ви се отвори прозорец с цветове, оттам при желание може да си харесате и не толкова траурен цвят за фона. Избирате цвета, давате ОК и сте готови.
6244eedb9316fd4a.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво, ама ко да обяснявам за фона, като те викат "що не ми чете субсите?". Очаквам да ми забият въпроса "тоя тъмен фон е за да ми изпъкнат по-добре въпросителните ли?" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За въпросителните проблемът е от друго естество и за да помогнем за него са необходими повече подробности - каква операционна система се ползва, на какъв език, има ли инсталиран български езиков пакет, какви са настройките за non-unicode програмите в регионалните настройки, какъв е плеърът, какви кодеци има инсталирани, имат ли Winrar или друга разархивираща програма, с която да са извадили субтитрите от архива.... и още мога да питам, но първо трябва да се получи отговор на тези, за да имам насоки и съвети към разрешаването на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и за ползващите VLC, като мен, има го във всеки приличен плеър, потърсете

Отваряте, от бутоните ИНСТРУМЕНТИ - > НАСТРОЙКИ - > СУБТИТРИ и там отмятате да има фон и си избирате какъв да е фона

 

15d149446c6aabe2.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...