Jump to content

Трейлъри и статии за нови анимета


sinardin

Recommended Posts

  ACCA 13-ku Kansatsu-ka, единствено ми се откроява... и то заради режисьора, който в последно време е хитов. Студиото си е надеждно, така че тук може да се получи нещи приятно.

Ще хвърля едно око и на Little Witch Academia. Помня че гледах ОВА преди време и ми се стори свежо.

Ексорзистът е с нов екип, така че положението е на везна, но бих му дал шанс, първия сезон ми допадна.

 

 Lupin the IIIrd: Chikemuri no Ishikawa Goemon ще се гледа задължително...и това изчерпва зимния сезон. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миязаки се завръща! Това е съобщил самият режисьор по време на специално предаване, излъчено предин няколко дни по NHK. Миязаки се пенсионира преди 3г., но вече работи по късометражна анимация за музея на студио Гибли, озаглавена "Гъсеницата Боро". Творецът е изявил желание да заснеме и пълнометражна лента. За създаването на подобен филм биха отишли около 5г., което означава, че Миязаки ще достигне възраст 80г. след този период. Графикът има възможнос да се съкрати и продукцията да бъде завършена преди началото на Олимпиадата в Токио.

boro-the-caterpillar-ghibli-museum.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

My Hero Academia втори сезон през 2017, точна дата все още не е обявена.  :happy: Едва ли ще е дълъг, защото ще е само за спортния фестивал на Юей, но ще бъде интересно.  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, дали някой е знаел за това аниме, но аз чак сега научавам. Излязло е на 12 ноември по екраните в Япония.

Странно. Лентата изглежда обещаваща. Разглежда сериозни въпроси, свързани с Втората световна война и бомбондировките над Хирошима, но сякаш никой не се е наел да го промотира. Днес го забелязах, заради наградата, която е взело.

https://www.youtube.com/watch?v=AaGRWhXIJqs

С тази тематика - абсурд да го включат в борбата за Оскарите, но поне японците могат да го предтавят по света като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mary-and-the-witchs-flower-20161216.jpg

С огромна радост научихме преди месец, че геният на анимацията Хаяо Миязаки има желание да реализира 20-годишния си проект за малката гъсеница Боро. Явно и други майстори на четката не могат да останат (дълго) със скръстени ръце и част от творците на Studio Ghibli са решили да започнат „на чисто”, продължавайки легендарната традиция. Хиромаса Йонебаяши, Йошияки Нишимура и още няколко техни колеги са стартирали Studio Ponoc, а техен първи филм се очаква да бъде „Mary And The Witch’s Flower”. Трейлърът, който мернахме в мрежата, е много кратък, ала излъчва обещание за чар и художествена сила, които – искрено се надяваме – новият филм ще притежава.

 

 

Филмът, режисиран от Хиромаса Йонебаяши („The Secret World Of Arrietty”, „When Marnie Was There”), е по книгата на Мери Стюарт „The Little Broomstick”. Очевидно на главната героиня ще й се наложи да преодолява доста препятствия, ала ще трябва да използва по-скоро смелостта си, отколкото магия. Визията е страхотна, всичко изглежда закачливо и изпълнено с фантастични елементи – творците на Ghibli, дори да не работят за същото име, предлагат на хората своя талант и е супер-трагичен фактът, че има все по-малко шанс тези творби да бъдат купени за разпространение и по този начин да се осигури (някаква) надежда за бъдещето на тази анимация…

Да видим сега „Mary And The Witch’s Flower” дали ще получи фестивални покани, при положение, че вече е обявено как ще бъде готов догодина?! А да говорим за дата за разпространение където и да е, извън Япония, наистина няма смисъл. Но пък може да сме „спокойни”, че в полето на анимацията „Аз, проклетникът 3” е сигурен…

Източник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След разочарованието от есенния и още по-голямото такова от зимния(нищо, че едва започна) смятам за логично да започна списъка за пролетния, (просто за летния  е безумно рано). 

Слава богу, поне като обявени заглавия има много, които влизат в графа сигурни за гледане и поне още няколко, които може да се окажат успешни. Към сигурните основната част е от продължения и има едно две нови, колкото да не е без хич. По принцип пролетта обикновено е съставена от по-голям процент  нови заглавия и секуелите остават за лятото и основно за есента и това, че сега са толкова не е добър знак, но това си е мое мнение.

Сигурни за гледане: Shingeki no Kyojin Season 2Boku no Hero Academia 2nd SeasonKekkai Sensen & BeyondUchouten Kazoku 2Shingeki no Bahamut: Virgin Soul - за продълженията няма какво да се коментира, всяко от тях е натоварено с прекалено много очаквания и се надяваме да ги оправдаят; трите нови са по манги и новела като непозната ми е само новелата и ми е любопитно що за чудо ще е - Atom: The BeginningKabukibu!Fukumenkei Noise

Вероятни: Boruto: Naruto Next Generations - нови автори, но ако е тв версия на филма ще си остана с един еп,; Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka Gaiden: Sword Oratoria - ще се фокусира само в/у Айз, героинята има доста фенска маса, но какво ще излезе е друга работаSakurada Reset - плаката не ми е по-вкуса и още няма трейлър, но резюмето ме заинтригуваRe:Creators - същото като предходното, само дето има трейлър-просто не е достъпен за нас

За проверка: Warau Salesman New, Renai Boukun, Clockwork Planet, Busou Shoujo Machiavellianism,  Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records,Sakura Quest ,Saenai Heroine no Sodatekata  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, ще те поправя, от зимния има няколко прилични заглавия засега. Тези ме спечелиха на ниво първи епизод:

 

Akiba's Trip The AnimationFuukaMasamune-kun no Revenge и Seiren.

 

Лошото е, че всичките повече или по-малко са свързани с училище, романси и хареми, което по принцип ме изпълва с отвращение, но тук изненадващо не ми бяха дразнещи и дори имаше някои комични нотки, които си заслужават споменаването. Хвърли им едно око, ако не си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че нещо ти е харесало ама аз двете средни ги отсвирих още като ги обявиха-и на двете следих мангата до някъде и после дори не ги сложих он холд(първото е тип ечи комедия която не понасям, второто стана прекалено сълзливо, а и не харесах арта на трейлърите), направо ги зарязах.  Другите две още на плаката ми стана ясно, че не са моя тип заглавие.

Останах си с трите продължения: Ракуго, Онода и компания и екзорсиста, макар че като история той хронологично се пада в средата на първи сезон, от другите са вещиците и чакам ACCA -не харесах мангата, но харесах арта на трейлъра и ще го пробвам. Имаше едно дето като плакат и резюме(силата на чиновника се пробужда B) )ми беше интересно, а и като трейлър беше ...любопитно, но на първи епизод още дроп-Youjo Senki - много глупости накуп. Всъщност има едно, за което почти нямаше инфо - Onihei-самурайско такова едно, след трейлъра реших да го видя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летния сезон също започва да се очертава като интересен. Към Ball Room e Youkoso постепенно се появяват нови заглавия. Особено хубаво е, че все още списъкът не е завършен и може да се очакват още изненади. Значи първите две, които ми влизат в листа на всяка цена

 

 

После едно дето го избрах след трейлъра-отдавна не бях си набелязвала нещо заради имената на героите обаче това нема да го пропусна :lol2:

 

 

И накрая две заглавия, на две различни студиа, засягащи политически коректни теми в момента, но поне на мен са ми още под въпрос

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...