Jump to content

Трейлъри и статии за нови анимета


sinardin

Recommended Posts

Моя грешка. Видях трейлър на страницата на Шинкай във фейса и помислих, че е на неговото аниме. Всъщност са 4 кратки истории на реж. Ю Нумата.

Днес се появи още един трейлър, на аниме "This Boy is a Professional Wizard".

 

Ето постер към анимето на Шинкай. Премиерата е през август.

Your_Name-p1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимния сезон определено ме изненада, отдавна не бяха ми оставали толкова заглавия,които да следя . За съжаление всичките (с едно изключение) ще приключат с края на сезона. Съответно започва заплюването на предстоящите пролетни заглавия и отново тези дето ми влизат в must watch листа стигнаха двуцифрено число :blush: .

Абсолютно сигурно ми е продължението на Ushio to Tora 2 . Следват доста адаптации по манги, които следя: Boku no Hero AcademiaSousei no OnmyoujiBig OrderSakamoto desu ga?flying witchMagi: Sinbad no Bouken и Bungou Stray Dogs.  Нататък са неща, които не са ми познати, но ме заинтригуваха от една страна като резюме от друга като плакат или трейлър: Joker GameKuma Miko (това страшно ми напомня Маша и Мечока :rolleyes: ) и Mayoiga ( това ми е най-мъглявото от сигурните -_- ).

Следват няколко, на които ще видя поне първи епизод информативно, току виж ме изненадали : Gyakuten SaibanTanaka-kun wa Itsumo Kedaruge (ако музиката от трейлъра е показателна очаквам ост по мой вкус :) ), Macross Δ (нещо като продължение на Ф сериите май), Sword Gai , Super Lovers (женско аниме :896767: ) и Hundred(това е просто за спорта-мангата свърши и я четох цялата по диагонал-буквално :P )

Разбира се нищо не пречи да се получи приятна изненада от неплануваните заглавия както стана този сезон, но ще почакам и ще видя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента стартира аниме She and Her Car - Everything Flows по мотиви от едноименното късометражно филмче на Макото Шинкай. Някой ако иска, може да му направи тема. Лошото е, че като качество е доста по-ниско от оригинала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пролетния сезон ме поразочарова. От започналите заглавия със сигурност май ще следя само четири, възможное още да намалеят. Точно затова проверявам предстоящите летни, че и есенни също.

Сезон лято 2016 изглежда завършен като списък и съответно си отбелязвам това, което ме е заинтригувало. От обявените със сигурност ще следя четири сериала, една ова и два филма(когато се появят в нета де).

Сериали:

 

 

сигурни: Shokugeki no Souma: Ni no Sara - втория сезон ( дано не стане като с Ушио и Тора- най-голямото ми разочарование от пролетта); едно много чакано от мен продължение - D.Gray-man Hallow , студиото е същото, дано резултата да си заслужава чакането; 91 Days - обещаващо на вид заглавие, вероятно сайнен, студио Shuka стои зад Дурара и е продуцент на Zankyou no Terror, а за капак е и поело продължението на Natsume Yuujinchou Go през есента затова ще следя този им проект с любопитство; и на четвърто, но не и последно място Orange - мангата беше страхотна, а е и завършена, остава да се придържат към оригинала и всичко ще е супер

вероятни: Battery -докато чакам да се събере материал за трети сезон на Diamond no Ace ще пробвам това; ReLIFE - по уеб, историята е сравнително интересна и ненатоварваща обаче арта от трейлъра ме дразни; Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin - по новела( има я и в манга версия или поне донякъде), в началото страшно се зарадвах като видях, че ще има аниме, но това беше докато не видях трейлъра-сериозно не разбирам защо трябва да променят визията на героите по този начин;

под въпрос(вероятна проба на първи еп):по манги (четени до някъде) - Mob Psycho 100, Servamp , Taboo Tattoo, Fukigen na Mononokean, Handa-kunHatsukoi Monster; две просто така, на късмет - Cheer Danshi!!, Ozmafia!!

Arslan Senki (TV): Fuujin Ranbu - сега не съм в настроение за него, може до лятото да ми мине; Berserk (2016)-все ми е тая що за класика е оригинала, не е моя тип заглавие

 

 

ОВА :

Mahoutsukai no Yome: Hoshi Matsu Hito-мангата много ми допадна, със сигурност ще проверя аниме версията

 

филми:

 Koe no Katachi - отдавна го чакам, мангата беше прекрасна и решението да е филм, а не сериал поне за мен е правилното, така вероятноста да се тушират или дори махнат засегнатите проблеми намалява драстично; Kimi no Na wa - харесвам историите на Shinkai

 

есенни и предстоящи

 

 

есенни:

Haikyuu!! Karasuno Koukou VS Shiratorizawa Gakuen Koukou-дори не виждам смисъл от коментар,вероятен финал поне на анимето; 3-gatsu no Lion, Natsume Yuujinchou Go -друго студио го поема да видим какво ще излезе; Fune wo Amu -харесах резюмето и плаката, но май ще е това дето силната част от форума нарича "женско аниме" :D

 

предстоящи:

 Luger Code 1951;  един римейк и две продължения -  FLCL (TV),  Peace Maker KuroganeUchuu Senkan Yamato 2202  ;  Udon no Kuni no Kiniro Kemari;  Youjo Senki;  Drifters;  Yuri!!! on Ice - поне от трейлъра става въпрос за фигурно пързаляне, при това мъже, най-малкото ми е любопитно що за чудо ще е ; Yowamushi Pedal 3rd Season - да ги видя докъде ще стигнат; Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futatabi-hen - много харесах първи сезон, няма начин да пропусна продължението;  Occultic;Nine;  по китайски новели/уебове - първи сезон на това не беше тотално зле  Reikenzan: Hoshikuzu-tachi no Utage 2nd Season и Gin no Guardian;  Dies irae

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летния сезон наближава и трейлърите се увеличават, тези са на три планувани заглавия и поне засега се покриват с очакванията ми

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дългоочаквана анимация с премиера на 8 юли.
Big Fish & Begonia е копродукция между Китай и Корея (Beijing Enlight Media и Studio Mir behind The Legend of Korra and The Boondocks). Режисьори: Liang Xuan и Zhang Chun

tumblr_o5oynylAhZ1smeb7do10_r1_540.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=cNj9D6amefA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е да залагам полозите за тва дето ще го броя наесен, щот както писа Razzormaw   

Просто слаби сезони това е...дори и така японските анимета пак си остават по добрият избор

, вярно повечето време мненията ни не съвпадат ама това е едно от онези редки изключения  :D.

 

Явно вече са решили есенните сезони да играят на сигурно( май никой не иска да троши нерви за приходи и популярност преди новогодишните празници) и да се пускат основно продължения на успешни заглавия. На бърз прочит преброих 8, по-малко от предната есен, но пак много. От тях имам три сигурни(дори да ги развалят ще си ги изгледам при всички положения):

Haikyuu!!: Karasuno Koukou VS Shiratorizawa Gakuen KoukouAjin 2nd SeasonNatsume Yuujinchou Go - няма нужда да пиша защо са сигурни поне за аниме феновете ;) . От другите локуми: Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans 2nd Season - искам да видя за колко от тези, за които мислех, че ще гушнат букета ще позная, е и да видя накъде ще тръгне като история,  Hibike! Euphonium 2nd Season - това е лесно, ще го чакам къмплит, че да превъртам на воля, защото  и преди и сега ще е заради музиката, която включват и Bungou Stray Dogs 2nd Season -това също е лесно, не се налага да го следя непрекъснато и ми е забавно на моменти.

 

Другото, което прави впечатление, че ще има 5 спортни заглавия и с незавършилото Days ще са шест :o . Лятното недоразумение го отсвирих много бързо, топката е сигурна и по нещо за тези , които ще пробвам: 

All Out!! - не съм фен на ръгбито( май единствения филм, който ми е харесал за него беше " Спортен живот" с Ричард Харис, но там фокуса не е върху ръгбито или поне не пряко) но арта на трейлъра изглежда много обещаващо( обща продукция на Madhouse, TMS Entertainment) и преди време дори пробвах няколко чапа от мангата. Yuri!!! on Ice - от сега знам, че ще му лепнат етикета "женско аниме" ама не ми дреме; фигурно пързаляне и е на MAPPA (не винаги ми харесват, но най-малкото се захващат с любопитни проекти) , трейлъра пълни окото и ще си го таксувам за гала концерт(от години само тях гледам, че съдийството...)нищо, че ще е само за мъжкото :) . 

 

От останалите:

Drifters - следях мангата(сега ми е он холд) и разчитам да ми върне интереса и да я продължа, може и да се получи-ново студио(чак са си го кръстили на проекта :) ), екшън-фентъзи-сайнен, трейлъра изглежда добре, значи задължително в кюпа. 3-gatsu no Lion - пак сайнен, но ще се наблегне на слайс ъф лайф, пак по манга(същата ситуация като с горното) и е проект на Shaft, също в кюпа. Udon no Kuni no Kiniro Kemari - по интересно ми звучеше преди да видя трейлъра, но все пак ще пробвам, сайнен, фентъзи и слайс ъф лайф-може и да се получи. Fune wo Amu - вероятно БЛ, но май от добре направените, ще пробвам пък ще видим. Shuumatsu no Izetta - много малко инфо, като гледам от жанровете са пропуснали фентъзи и юри ама са набутали "историческо" :mellow: , може би един епизод да го видя на къде ще забие. Trickster: Edogawa Ranpo "Shounen Tanteidan" yori -мистерия(стана популярно напоследък), че и оригинално уж, пак копродукция -втората за TMS Entertainment този сезон, но началните кадри на трейлъра ми харесаха като цветове и атмосфера, ще го пробвам. Soul Buster - пак недостатъчно инфо, май ще е на Studio Pierrot и като гледам или е по поръчка или копродукция с китайците, арта нещо дори на ниво трейлър не вдъхва доверие, но ще го пробвам-по китайска новела базирана на Романс за трите царства, в най-лошия случай ще го зарежа още на първи епизод. Touken Ranbu: Hanamaru, Girlish Number, Nanbaka, ViVid Strike!(май нещо от Наноха сериите) - по нещо ми е хванало окото в тези, ще им видя първи епизод може би, но само ако останалите ме разочароват.

 

Има няколко дето си ги отбелязах специално за да не сбъркам да ги пробвам :D 

Long Riders! - след Онода и компания не знам как точно ще ни изненадат с колоездене, а и инфото хич не ми вдъхва доверие-като гледам ще е обратното на това за фигуристите...момичета, че и с полички (спортни де) на колелета, значи таргет групата е силната част от форума и аз ще си пасувам :rolleyes: . Keijo!!!!!!!! - петото "спортно",ако някой е пропуснал да се досети що за чудо ще е от седемте удивителни в заглавието, са му сложили постер на две юници по бански и за още по сигурно водещото определение в жанрове е Ecchi-също нищо за мен в това.  Brave Witches - "военно" тоя път,  включва почти всичко от гореспоменатите заглавия плюс много ушички, опашки, перца и за капак хеликоптери на двата крака(сериозно се замислих какво ще стане ако тия перки нещо се повредят, мани дори си го и представих :lol2: )-втриса ме от това, аут. Idol Memories- заглавието говори само за себе си.  Okusama ga Seitokaichou!+!, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku -простотии, почти като горните,единственото дето се откроява са главните-закръглени са, да не кажа дебели-тва си е новост за аниме жанра, но това не ги прави гледаеми поне за мен. Magic★Kyun! Renaissance, Uta no☆Prince-sama♪ Maji Love Legend Star, Show By Rock!! #, ClassicaLoid - версията за момичета на изброените преди това, ривърс хареми, бишита на килограм, никакъв плот и "хумор", непонятен ако не си японец , аут.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото аниме на Макото Шинкай оглави японския бокс-офис!
Kimi no na wa / Your Name е описвано като феноменално визуално и емоционално пътуване извън времето и пространството, отвъд спомените.
Шинкай отново изследва човешкия живот, използвайки метафорични образи с ненадмината красота. Според зрителите, лената е изкуство в най-чист вид. В нея има повече мистика, по-голяма динамика и тънък хумор. 
С музиката на RADWIMPS!
Междувременно, Макото Шинкай е първият японец, избран за наградата на списание Variety “10 Animators to Watch”.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нито ново, нито аниме, но през 2003-та в Токио, е обявено за най-добрата анимация на всички времена.

 

Съветският "Таралеж в мъглта" от 1975 г.

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е да залагам полозите за тва дето ще го броя наесен...

 

Как да сме на едно мнение човек като аз сега направо ти завиждам, че толкова заглавия ще следиш? :D Аз съм само с Гъндама като за пореден път останах с пръст в уста..Сега като ми свърши това аниме дето гледах от лятото и въпреки, че вече ги бях преглеждал пак задълбах в тея есенните с надеждата да съм пропуснал нещо ама уви. Препрочитах резюмета, гледах трейлъри, четох манги, гледах ги под всякакви ъгли до 180 градуса и абсолютно нищо! :( Аз съм така, че ако нещо не ме спечели като замисъл дори ако щете кауза по начало няма как да се хвана да се занимавам с него. Отдавна съм се отказал да гледам насила неща дето не ми харесват в чакане на нещо. Ако ще е така по добре да не гледам нищо. Как да хвана тюрлю-гювеч като Drifters примерно след като мангата ме отчая преди появата на Распутин и Анастасия Николаевна, които са едни доста интересни исторически фигури...явно след като видиш поредната интерпретация на горкия Ода Нобунага и трябва вече да си в защитен режим?! 2016 се очертава като най-слабата година откакто съм зрител на японски анимета! Да идва Януари и дано да приключи тая агония...

 

ПП Филмчето за таралежа определено не му е мястото тук, но ми беше интересно да го видя. За времето си е лесно да повярваш, че е било революционно понеже има доста интересни ефекти, които тогава са били нещо впечатляващо. Но изказвания от рода на "най доброто за всички времена" няма как да ги приема сериозно. Мрачните и мистериозни кадри са ми слабост особено ако са примесени със сюрреализъм, но аз съм си почитател на японският стил на анимиране. Като оставим това настрана обаче внушенията, цветовете и изобщо кадрите в това филмче дори правено преди толкова време ми допадат в пъти повече от прехвалените, но по мое мнение бездушни Дисни и Пиксар примерно, които са доминиращи днес в анимационната индустрия. Но какво да очакваш в един свят пълен с неправди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що завиждаш, просто прави като мен :D . Нормално е при толкова изгледани заглавия, все по-рядко да откриваме това, което да ни разтърси, ама наистина. Аз продължавам да опитвам, пък и както предполагам знаеш полозите може и да не се излюпят и да излезе запартък :lol2: . Сигурни за есенния сезон са ми само три заглавия като и трите са продължения, но се надявам някои от набелязаните за пробване да ме изненада приятно, и такива чудеса стават ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам, зимния сезон поне засега направо е замръзнал от към заглавия, които да ме заинтригуват. Общо пет-три втори сезона и две нови, които ми хванаха окото.

Продълженията са Ao no Exorcist: Kyoto Fujouou-hen , Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futatabi-hen и Yowamushi Pedal: New Generation

От новите  само две ме заинтригуваха и то основно като арт, а докъде ще ги добутам само по този показател ще покаже времето, всъщност имам сравнително по-големи очаквания за вещиците :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...