Jump to content

Recommended Posts

Колкото повече гледам, толкова повече се обърквам. Ще кажете, хвана се с тази принцеса и не я пуска. Ама я ми обяснете 

Spoiler

що за принцеса няма да живее при баща си, а с негово знание, ще живее с онези гадини, при това като робиня. И каква е тази принцеса, която най-обикновен слуга може да я заплашва, че няма да я даде на друг? Странно. Или аз нещо не разбирам, или има нещо сбъркано.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bond, величието  е марионетка на въпросната фамилия, която реално управлява, коли и беси. И понеже беше замесена майката(оцеляването ѝ), както и любимия, щерката се подчиняваше сляпо, за да ги запази живи, независимо, че е дъщеря на величието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, но все пак. Принцеса бе, джанъм. Може ли някой да е нагъл чак до такава степен. Властта винаги се подчинява на капитала, но поне за лице трябва да се съблюдават някои правила. Тази част от сериала не ми харесва, но пък е водеща, поне засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В десета живнаха всички и образи и развитие. Много ми хареса. Благодаря за буквичките.

Виждам 11-та  е преведена,че очаквам-онлайн., ама за онлайн може и да не бързате. Ха-ха:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо в главната ме дразни. Още не мога да разбера точно какво, защото не е грозна. Нещо като онази свекърва, на която синът представил 4 момичета да познае за коя ще се жени, а тя каза средната. Още като я погледна и почва да ме дразни. Че и аз така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, bond написа:

Нещо като онази свекърва, на която синът представил 4 момичета да познае за коя ще се жени, а тя каза средната...

 

Когато разбереш на четирите коя е средната, тогаз ще проумееш и кво те дразни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bond, хвърли едно око на Уикипедията и ще разбереш, че кланът Андонг Ким наистина е държал цялата власт в страната и кралят не е бил дори марионетка, а бледа сянка. В историята от филма няма никакво преувеличение в тази посока. Случаят с бъдещата прочута императрица Мин е поизмислена доста - тя не е била от простолюдието, както ни я показват тук. Отначало нашата принцеса-красавица доста ме дразнеше, защото не отговаря на моите представи за неземна хубавица, но се оказа добра актриса и лека-полека взех да я харесвам. Изразителна е, играе естествено.

Тази драма силно напомня на добрите стари исторически заглавия, но носи и нещо от стилистиката на по-новите, като "Мр Съншайн", например. Харесва ми. Разказ за началото на края на Чосон. Тежка драма, общо взето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Matrim написа:

Bond, хвърли едно око на Уикипедията и ще разбереш, че кланът Андонг Ким наистина е държал цялата власт в страната и кралят не е бил дори марионетка, а бледа сянка. В историята от филма няма никакво преувеличение в тази посока. Случаят с бъдещата прочута императрица Мин е поизмислена доста - тя не е била от простолюдието, както ни я показват тук. Отначало нашата принцеса-красавица доста ме дразнеше, защото не отговаря на моите представи за неземна хубавица, но се оказа добра актриса и лека-полека взех да я харесвам. Изразителна е, играе естествено.

Тази драма силно напомня на добрите стари исторически заглавия, но носи и нещо от стилистиката на по-новите, като "Мр Съншайн", например. Харесва ми. Разказ за началото на края на Чосон. Тежка драма, общо взето.

Бъдещата императрица в сериала не е от простолюдието, а от обеднял благороднически род.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dido100 написа:

Бъдещата императрица в сериала не е от простолюдието, а от обеднял благороднически род.

Значи това съм го пропуснала. Съжалявам.

Страхотен Чон Куанг Ньол! Както винаги.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, bond написа:

Нещо в главната ме дразни. Още не мога да разбера точно какво, защото не е грозна. Нещо като онази свекърва, на която синът представил 4 момичета да познае за коя ще се жени, а тя каза средната. Още като я погледна и почва да ме дразни. Че и аз така.

На мен много ми харесва пък принцесата. Не  е красавица неземна, но ми харесва,. не се глези,не преиграва,естествена.

И жената(наложница) на премиера -дъртак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, Matrim said:

но носи и нещо от стилистиката на по-новите, като "Мр Съншайн", например. Харесва ми. Разказ за началото на края на Чосон. Тежка драма, общо взето.

Аз съм изключително пристрастен, когато стане въпрос за Мистър Съншайн и не мога нищо да сравнявам с него, но да, драмата е много добра. Самият факт, че предизвиква емоции в мен, засега отрицателни, говори, че гледам с интерес. Актрисата, която играе бъдещата императрица има много мило излъчване. Но най-любим ми е безпаричния и правещ се на безхаберен принц. Актьорът /Чон Куанг Ньол / перфектен, образът също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или спряхте да гледате, или спряхте да пишете.

Ама аз да си кажа, че въпреки голямото количество червена боя, която разляха в 16 епизод, имам надежди за някакъв тип хепи енд, поне за главната двойка, то за властвуващите е ясно, че всичко ще е потоп от кръв в един момент, такава им е историята, един цар сменя друг, като рядко е по наследство, почти винаги е узурпация на трона от жадни за власт родственици или благородници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама наистина никой не пише. И аз започвам да се чудя каква е причината. Дали истроическите драми не са по вкуса на българския зрител, или няма какво да се каже за този?! Аз лично си го харесвам - тече плавно, без излишни ексцесии от рода на летящи у въздуха по пет минути на забавен каданс тип а-ла "Матрицата" нинджи. Има си любов, умерено сълзливи моменти, пустата дворцова политика и интриги, характерни както в миналото, така и в днешни дни. Харесват ми и внезапните моменти на изненда във всеки епизод, които предизвикват очакването на следващия. Красива художествена измислица, базирана върху истински исторически факти. Още една крачка към това, което ни е събрало в този форум - любовта към източното. Надявам се, че тези, които следят сериала просто събират сили да се развихрят с коментари, след като приказката за вятъра( който носи промените), облаците (които предвещават бурята) и дъжда (който ще отмие стария прахоляк) свърши. Хепи енд!

Само да вметна, че младежът, който играе най-добрия боец в Чосон ми хвана окото. Ама много хубаво момче! Дано му потръгне кариерата след този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още се чудя дали да го подхващам. Главната не ми е хич симпатична. От друга страна обичам исторически сериали, но от по-леките, романтични и приключенски тип, а не от тия с безкрайните и досадни политически интриги и битки. За съжаление последните излъчени от моя тип си останаха без бг превод, а са прекрасни и биха събрали много зрители пред екрана: The Tale of Nok Du,  Flower Crew: Joseon Marriage Agency и Rookie Historian Goo Hae-Ryung.

Сега боксувам на My Country, гледам го заради любимците в главните роли, но ми идва тежичък и объркан, а и романтиката хич я няма, да избутам последните 5 епизода и почвам този. Все пак не мога да не му дам шанс заради Park Si Hoo.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...