Jump to content

Recommended Posts

6LQRjf.jpg

 

Off Topic

lkifJeLbOhoUVvCJgHGSY7hpx6C.jpg

EWHV-7kWkAAhlQ6?format=jpg&name=smallEWHV-50XQAAs-MG?format=jpg&name=small

 

Wind, Clouds and Rain
바람 과 구름 과 비 / Baramgwa Gureumgwa Bi

Базиран на романа "Baramgwa Gooreumgwa Bi" на Lee Byung Joo 

Държава: Южна Корея
Излъчване: 17 май 2020 г. - 8 август 2020 г.
Оригинална мрежа: TV Chosun
Жанр: Драма, исторически
Излъчваща мрежа: TV Chosun
Период на излъчване: 31 май 2020 г. - 31 юли 2020 г.
Ефирно време: събота и неделя от 22:50
Свързан с: Wind, Clouds, and Rain (KBS2, 1989)

Епизоди: 21
Режисьор: Yoon Sang Ho
Оригинал: Lee Byung Joo (이병주)
Сценарист: Bang Ji Young (방지영)

Субтитри: Английски

 

Участват:
Park Si Hoo като Choi Chun Joong
Ko Sung Hee като Lee Bong Ryeon
Jeon Kwang Reol като Heungseon Daewongun
Sung Hyuk като Chae In Kyu

Wang Bit Na

Hong Seung Hee

 

Описание:

История, изобразяваща жестоката борба за трона в Чосон.
Че Чун Джунг е роден в престижно семейство, но семейството му е убито.
На него се гледа като на пророк, 
но в крайна сметка се превръща в най-могъщата личност в Чосон. 
Той е наясно със съдбата на Чосон и се опитва да я промени. 

С красив външен вид,  изискан, 
Че Чун Джунг се занимава с бойни изкуства, 
хазарт, пеене и танци. Той е и романтик, 
който посвещава живота си  на жената, която обича. 
Добър оратор и с блестящ ум за политиката той ще създаде чудо,
превръщайки И Ха Ънг в най-могъщия мъж в Чосон, синът му
в крал и Мин Джа Йонг,  момиче от улици, в императрица на Чосон. 
И Бонг Ньон е красива принцеса и дъщеря 
на крал Чолджонг. Тя има специална способност да вижда 
съдбите на хората. 
Способността ѝ е благословия и в същото време проклятие за нея. 
И Бонг Ньон среща Че Чун Джунг и двамата се опитват да променят 
съдбата на Чосон към по-добро.

 

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри :click: :click: :click: :click: :click:

 

Свали с български и английски субтитри :click:

 

С английски субтитри онлайн :click: :click:

С руски субтитри онлайн :click:

Редактирано от bealonenomore
Добавени линкове за онлайн гледане с български субтитри.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това започна в неделя и ще се излъчва в събота и неделя, или само в неделя, четох разнородно инфо.  Имаше скандал след пресконференцията на база фенската малоумщина, Пак Ши Ху, какво казал,  та го вързаха веднага със стария скандал, но не се задълбочи май.

Добър първи епизод. Детската част от историята на героите не я мотаха и  приключи. Не харесвам актрисата в главната роля, но ще я преглъщам, ако продължава добре сериалът. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го започнах,но позаспах... Но щом казваш,че става, ще повторя.

Гледа ми се от ония старите,с битките... Не само с розови чувства и  интриги... В китайските бол...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само в неделя ще се излъчва. Ще го откарат почти до края на октомври. А  тези, които са решили да следят сериала, ще си пускат предния епизод в събота, за да се подсетят за какво е ставало дума в епизода от миналата неделя. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ние ще забравим началото. Ще чакам до есента. Аз харесвам играта на Пак Ши Ху, но по епизод на седмица минава всякакви граници. Той да не е Лайза Минели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото заглавие, с което се подвизава по някои от сайтовете-  "King Maker: The Change of Destiny"

Шаманка и пророк в борбата за властта. Може и нещо по-различно да излезе от стандартните исторически, поне дава надежда, пък и базирано на действителни събития.

Събота и неделя ще е, по късна доба - 22, 50.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомня с нещо, не знам какво  за сега, старите исторически. 

И втори епизод бива. Драмата няма да е от  тия, дето не можеш да дочакаш следващия епизод, но няма мотаене, манджи, празни приказки и погледи в нищото по пет минути. Актьорите на ниво, музиката приятна.

Пу,пу! Пак Ши Ху май тоя път случи на драма.Чакам да започне "веселбата" след въведението.

Рейтингът 3-4- нормално като за  късната доба и предвид липсата на елементарни диалози, като за аджуми, липсата на айдълета,  лоша репутация на Пак Ши Ху  и като за  кабеларка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначалата информация беше, че ще се излъчва само по един епизод в неделя и за това срокът беше до края на октомври. Но промениха излъчването за събота и неделя, така че ще са по два епизода седмично и ще приключи в началото на август.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах- режисьорът не бил случаен- цък, като сложа на везната и кабеларката, излъчила най-коментираната драма във форума- направо тежко, тежко.:D Пък и май от предишната му драма на режисьора- Саимданг, скоро на историческо биващо не съм попадала. Даже сега видях, че Хубавото Хони, е бил пръв избор за главен( явно си пада по него въпросният режисьор), но той е отказъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почна много обещаващо. Харесвам Пак Ши Ху, много добър актьор, въпреки че не е от изпълнителите-хамелеони. Има си амплоа, дето си го носи навсякъде. И красотата му не е универсална, а само негова си. 

Ако не се подчертаваше навсякъде, че главната героиня е изключително красива, сигурно нямаше да ме дразни визията й, ама ей на - дразни ме :) За сега не показва нищо особено като игра, но сериалът е пред нея. Имаме и Jeon Kwang Reol, който винаги е страхотен. При него няма обикновени роли, а и слаби филми (по принцип). 

Лавандула, приликата с "нещо", за което споменаваш по-горе и аз я откривам. Може би ми напомня началото на The Princess' Man: героят от светъл, ведър и добър, след житейски обрат, става мрачен отмъстител. И пак някаква принцеса е любовен обект. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Matrim написа:

 

Ако не се подчертаваше навсякъде, че главната героиня е изключително красива, сигурно нямаше да ме дразни визията й, ама ей на - дразни ме :) За сега не показва нищо особено като игра, но сериалът е пред нея. Имаме и Jeon Kwang Reol, който винаги е страхотен. При него няма обикновени роли, а и слаби филми (по принцип). 

 

Напълно съгласна.За главната съм писала горе почти същото. Чон Куанг Ноьл си е  магьосник и  удоволствие за гледане. В трети епизод засенчи всички с игра и излъчване. Пълнеше екрана. Нещо ми убягна, какво правеше в игралния дом и защо не можа да си спомни за наш герой, или се направи.

 

Песента  в самия  край и тя много познато звучи.Помагайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТЪкмо доизгледах първа. Обаче не разбрах. тя е принцеса,  стана ясно. Баща й имал вземане даване с вещицата-шаманка

Но кой беше този,който тя спаси и той я взе,за да я затвори,за да му служи.И кой е министъра на финансите?

Питам,щот го почнах от там докъдето бях стигнала и заспала.

И тези министри и крал, много си приличат,дори визуално не ги различавам.Ха-ха.

Благодаря за серийките. очертава се интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спаси точно министъра на финансите, който е от рода Чангдонг Ким Мун. Премиер-министърът му е баща. И като цяло, целият род е най-влиятелното и богато семейство по времето на Чолджонг. Колят и бесят наред, имат власт по-голяма от на владетеля.  Самият цар е израснал на остров Кангхуа и е живял доста мизерно, до момента в който се оказва, че след смъртта на предишния цар, няма кой да наследи трона. Юрват се да търсят наследник от рода И( с фамилия И са само роднините на царете) и откриват бедния Чолджонг, който дори не може да чете и пише и точно поради тази причина е лесен за манипулация от докопалите се до високи позиции в двореца членове на рода Чандгдонг Ким Мун. За зла участ, Чолджонг също няма деца (мъжки наследници) и предстои сериозна битка за намирането на следващия владетел измежду родствениците с фамилно име И.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,благодаря за разясненито. Ох, във втора накуп. съвсем ги оплетох пак.... После ще ги различавам,ма ся ми се губи нещо връзката.... И ми е мъгла.

Те май връщат събития назад. Това в началото е по-късен етап,когато тя е пила отрова  и го е забравила, щото сега все още го помни или...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам, че и на мен ми беше много объркано в самото начало, но с напредването на епизодите, нещата се кротнаха.

Засега, сериалчето ми върви леко и ми харесва. Само не знам какво ще се случва в цели 24 епизода, ама типично по корейски стандарти, ще почнат да разтягат локуми след някой си епизод. Дано съм лош пророк в този този случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,всичко си дойде на мястото.Всичко е ясно вече.Свърши на най-интересното.Чакам следващата.

Актьорите си играят много добре.Историята си върви плавно. Малката май се влюби в учителя.Ха-ха..

На 11.06.2020 г. at 15:29, Kaya написа:

Признавам, че и на мен ми беше много объркано в самото начало, но с напредването на епизодите, нещата се кротнаха.

Засега, сериалчето ми върви леко и ми харесва. Само не знам какво ще се случва в цели 24 епизода, ама типично по корейски стандарти, ще почнат да разтягат локуми след някой си епизод. Дано съм лош пророк в този този случай.

Много гадетели-пророци станаха,ха-ха В сериала всички май,тъй излиза... Трябва да се е печелело много или било престижно на времето..

Да видим накрая кой ще е най-добрият;главният или ти... Благодаря за субтитрите. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно играят страхотно всички.Момата с майката страхотна сцена в осми епизод.Добре върви за сега. Пу,пу!

Най-интересното за мен е и основен момент в епизода-  героинята отправи предизвикателство към съдбата, че няма да вярва в нея

Off Topic

(че ще убие любимия си)

 Да видим тоя път дали ще ни изненадат в края, или пак съдбата ще победи по корейски.

Хубав ост на ЕRU.Tой и лоши няма по принцип.Харесвам много гласа му.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...