Jump to content

The World of the Married (2020)


Recommended Posts

преди 28 минути, nig написа:

Моля ,сложете в спойлер, какъв е финалът на оригинала,че ми стана интересно,но като че ли нямам желание да го гледам.:rolleyes:

 

 

Написала съм го в предния пост. Ще допълня, че най-ценното е детето им.

То избяга от тях, без да им каже къде отива.

Финалната сцена е как Джема (главната героиня) излиза пред къщата,

казвайки му метафорично, че винаги ще го чака да се върне.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже как се казва английският орогинал и има ли го по торентите? Искам да гледам оригинала.

Гледах, търсих, четох - никъде не споменавате заглавието на английския филм......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, aria написа:

Някой може ли да ми каже как се казва английският орогинал и има ли го по торентите? Искам да гледам оригинала.

 

Написано е в заглавния пост, и аз го бях споменала в началото на темата  - "Doctor Foster". Има го с български превод по торентите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, zaharchee said:

 

  Reveal hidden contents

В оригинала ставаше дума за отмъщение - да, но в крайна сметка заради него, загубиха най-ценното си.

Това беше идеята на целия сериал - отмъщението не струва. Двамата накрая го разбраха и си простиха един на друг, но не и на себе си.

Корейците направиха страхотен сериал, но избраха по-слабия завършек. Не знам защо. 
Точно те колят и бесят, убиват главните актьори по два пъти, финалът щеше много да им отива.

 

Spoiler

Не, не си простиха. Точно обратното. Никоя жена не може да прости такова нещо. Нито пък мъж, ако е на нейно място. Тук изобщо не става дума за изневяра. Изневярата може да бъде простена. Но предателството е нещо, което не може и не бива. Да не говорим, че той си беше един използвач.

 

1 hour ago, nig said:

Моля ,сложете в спойлер, какъв е финалът на оригинала,че ми стана интересно,но като че ли нямам желание да го гледам.:rolleyes:

Оригиналът е само 12 епизода и го има с български субтитри. Не може да се разкаже тази великолепна актьорска игра. Трябва да се гледа целия и тогава да се сравнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, bond написа:
  Покажи скритото съдържание

Не, не си простиха. Точно обратното. Никоя жена не може да прости такова нещо. Нито пък мъж, ако е на нейно място. Тук изобщо не става дума за изневяра. Изневярата може да бъде простена. Но предателството е нещо, което не може и не бива. Да не говорим, че той си беше един използвач.

 

Оригиналът е само 12 епизода и го има с български субтитри. Не може да се разкаже тази великолепна актьорска игра. Трябва да се гледа целия и тогава да се сравнява.

 

10 епизода е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, bond написа:

Да 10 е. Надявам се, че за тази грешка няма да ме пратите в затвора.

 

Не, няма. Само че ще започнат да пишат, че не намират двата епизода.

Но пък в Северна Корея можеше да ви убият за тази дезинформация :lol2:

и затворът щеше да ви хареса като идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най ми хареса изказването на пациентката, която се е заразила по полов път - За мъжете сексът е като изхвърляне на екстременти - толкова смях  ми създаде ...., но има много истина - за мъжете секса не е изневяра, а удовлетворение на нагона, като акането/ да се изсерат де/ - те не свързват секса с любов, затова могат да си обичат и харем. В този смисъл обществото и законодателството издевателства над мъжете - как може да ги принуждават да бъдат с една жена след като те се възбуждат още на улицата при съответния обект.  То за обичането си е вярно - всеки човек  може да обича много хора. Грозно е когато някой няма чувства към теб да тръгнеш на битка да си го върнеш или да гоо тормозиш, затова че не те обича или не те харесва, или не си му на кефа. Много жени си създават проблеми, когато тръгнат "на бой" да си го вземат - нещастни женици - пускай го по вятъра и си гледай себе си. И това не го разбирам  - той трябва да е мой и край - яко тъпо е.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.03.2021 г. at 0:58, Димитрина написа:

Най ми хареса изказването на пациентката, която се е заразила по полов път - За мъжете сексът е като изхвърляне на екстременти - толкова смях  ми създаде ...., но има много истина - за мъжете секса не е изневяра, а удовлетворение на нагона, като акането/ да се изсерат де/ - те не свързват секса с любов, затова могат да си обичат и харем. В този смисъл обществото и законодателството издевателства над мъжете - как може да ги принуждават да бъдат с една жена след като те се възбуждат още на улицата при съответния обект.  То за обичането си е вярно - всеки човек  може да обича много хора. Грозно е когато някой няма чувства към теб да тръгнеш на битка да си го върнеш или да гоо тормозиш, затова че не те обича или не те харесва, или не си му на кефа. Много жени си създават проблеми, когато тръгнат "на бой" да си го вземат - нещастни женици - пускай го по вятъра и си гледай себе си. И това не го разбирам  - той трябва да е мой и край - яко тъпо е.

 

Накрая се оказа, че

Off Topic

главният си остава влюбен в бившата.

Трябва да опиташ да се бориш за половинката, разбира се не така брутално както го показват по филмите, но поне да опиташ да видиш как се е стигнало до този момент и дали може нещо да се направи нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е доста приличен. Не съм кореец, и не страдам от моралната стигма на по-големите поколения, при които изневярата е била криминализирана (деятелят е лежал в затвор!!!), но целият наратив, логическата последователност на плота, образите и т.н.- всичко това е на много добро ниво. Имаше твърде малко дразнещи момента, особено

Spoiler

финалното решение на детето им- да избяга. То, вярно, че той беше главния губещ от тяхната война, но все пак..

Но и те бледнеят. После проверих- рейтингът му е бил чутовен. Явно и корейците са го харесали много.. Препоръчвам го!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време се каня да го гледам и постоянно отлагах, та изобщо не разбрах как зяпах драмата до 3 сутринта :D 

 

Можем ли да заметем под килима предателството на най-близките ни хора? Можем ли да простим и да се правим, че сме добре? Драмата добре показа как човек сам бере плодовете за своите решения...

 

Повечето актьори ми бяха напълно непознати, но много добре влязоха в ролите си, щом на една част от тях искрено и от сърце им съчувствах, а относно другите... ми идеше да вляза през екрана и да ги удуша :lol2:

 

Силно препоръчвам за любителите на напрегнати сюжети.

 

Хиляди благодарности за БГ превода на всички замесени :wub:  :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.11.2022 г. at 20:06, manniwelle написа:

Филмът е доста приличен. Не съм кореец, и не страдам от моралната стигма на по-големите поколения, при които изневярата е била криминализирана (деятелят е лежал в затвор!!!), но целият наратив, логическата последователност на плота, образите и т.н.- всичко това е на много добро ниво. Имаше твърде малко дразнещи момента, особено

  Скрий съдържанието

финалното решение на детето им- да избяга. То, вярно, че той беше главния губещ от тяхната война, но все пак..

Но и те бледнеят. После проверих- рейтингът му е бил чутовен. Явно и корейците са го харесали много.. Препоръчвам го!!

 

Понеже гледам тайската версия. случайно ми попадна, гледайки колко версии по различните държави има оригинала, че  в Корея е с най-високия рейтинг за кабеларка- цък. Дали още важи , не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...