Jump to content

The World of the Married (2020)


Recommended Posts

На 6-та серия съм. Корейският прочит е по-загадъчен, по-сдържан,

изразен в скрити емоции и въпреки това атмосферата е завладяваща.

Като един съвършен мазохист ще опонирам на горното мнение и ще напиша,

че за мен сериалът въобще не е натоварващ, а напротив.

С всяка серия ми става все по интересно.

А най-интересното е, че знам какво ще се случи и пак ми е интересно!

Въобще гледам с голям интерес :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, zaharchee написа:

На 6-та серия съм. Корейският прочит е по-загадъчен, по-сдържан,

изразен в скрити емоции и въпреки това атмосферата е завладяваща.

Като един завършен мазохист ще опонирам на горното мнение и ще напиша,

че за мен сериалът въобще не е натоварващ, а напротив.

С всяка серия ми става все по интересно.

А най-интересното е, че знам какво ще се случи и пак ми е интересно!

Въобще гледам с голям интерес

Натоварващо -интересен:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето е супер! Доволна съм от всичко...персонажи,актьорско присъствие,музика и цялостната атмосфера.Сюжетът разкрива вечните  проблеми,свързани с любовта ,психологията на брака, изневярата и последствията от нея за децата.Като цяло семеен сериал ,предназначен за по-зрялата аудитория.Не съм гледала оригинала,не знам какво да очаквам на  финала...дано ме изненада...Благодаря за дружния превод и бързото качване! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах оригинала. Страхотна игра на иначе малко грозната англичанка. Взе ми акъла тази жена. Сега гледам корейската версия. Добре са се справили корейците, но по корейски. Доста са разтеглили действието, всичко подробно се показва, няма я английската сдържаност, но разбирам защо рейтингите са толкова високи. Тази история е нова за азиатската психология. Доколкото при тях жените, колкото и да са успешни, са втора цигулка и дори приемат в дома си дете от извънбрачна връзка на съпруга си, подобно поведение на жената е малко несвойствено. Но пък и те са влезли в 21 век. Не съм стигнал до края и ще ми е много интересно да видя как ще завърши. Ще съжалявам, ако има някакъв корейски край, където накрая има прошка и розови възглавнички. Краят на Doctor Foster е невероятно добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано не съм гледал английската версия, но като че ли не бих и го направил. Ще кажа, че предпочитам Ким Хи Ае. И тук е в стихията си - силна, еманципирана, отвъд порядките, обсебена от страховете си, самотна, но силна и независима. Много леко се гледа и съм възхитен. Благодаря за българските субтитри. (applause)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да внесем малко разнообразие ето едно мнение от руските форуми

Мне НЕ понравилось.
В первую очередь - сама история.
Показалось, что хотели снять НЕЧТО, отличное на общепринятого изображения семейных проблем в корейском кинематографе, перенести в изложении центр тяжести на психологию.
Но ничего нового я не увидела.
В исполнительском плане - также страшно в гневе вращают глазами и трясут головой (чистой и хорошо уложенной), также льются слёзы, а негодование изображают с помощью крика (= кто-кого-перекричит).
В сценарии ситуацию нагнетают с помощью включения трагико-драматических событий, многие из которых мне показались нелогичными и неуместными.
Расчёт однозначно делался на женскую аудиторию, у которой подобная история про-наше-девичье по определению должна была вызвать внутренний отклик (= если не поверю, то домыслю, или вспомню что-то из собственного опыта).
Удивилась бы, если бы обошли стороной тему детей, их "счастливого" детства. Это всегда однозначно усиливает общее напряжение изложения.
Кастинг. Самое сложное в моём восприятии. На все основные взрослые роли были взяты актёры, чей вид мне активно не понравился, я бы даже назвала их внешность отталкивающей. Из-за этого мне было сложно смотреть, особенно - крупные планы. Единственным исключением был г-н Ким Ён Мин.
Вне зависимости от моего восприятия актёры играли, и даже неплохо, но, как мне показалось, чересчур театрально. Вот посмотрите первую читку, и КАК г-жа Ким Хи Э пропускает через себя сценарный материал, ведь это даже не артистизм, а какая-то манерность.

Вообщем, получилось: история НЕ моя, героине НЕ поверила, прототип такой женщины НЕ вызывает у меня ни сострадания, ни чувства женской солидарности. Увы!

Считаю, что главное в этом фильме, это то чувство ВИНЫ, с котором предстоит жить всем участникам этой истории.
Ситуацию создали, бульдозером прошлись по чувствам друг друга, а КАК жить дальше?
И разве это называется ЛЮБОВЬЮ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал, 

Разочарована съм от края на 12-ти епизод,

Off Topic

надявам се да не се събират накрая, особено след всичко, толкова са противни като са заедно, дори съседката двойка са по-симпатични. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще хвърля едно око на последния епизод, но този път съм съгласен с Дидо и рускините. Колкото повече гледам, толкова повече се убеждавам, че не е корейска тази история. Гледайте оригинала и ще разберете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се разочаровах от 12еп. Обезмисли се всичко. Е, разбира се и тази и постъпка на лекарската ще я покажат, че е част от плана сега тя да го поразиграва, щот човека явно щом се бракува и му минава интереса. Очаквам следващите епизоди. На мен ми харесва. Не е детска история за тийнове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Off Topic

Гледах последните епизоди, чак ми стана жал за любовницата, толкова сляпо му вярваше на тоя, но доволна съм, всички си отидоха на мястото... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Spoiler

Ако всичко си е отишло на мястото, значи са окепазили хубавата история. Оригиналът завършва с думите на главната героиня: /цитатът е по памет, но смисълът е точен/ Досега мислех, че съм минала през ада. Но съм сгрешила. Истинският ад сега започна. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Финалът на корейската версия

Off Topic

е различен от оригинала. За съжаление!

Обезсмислиха целия сериал.

Редактирано от bealonenomore
Поставен спойлер.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, zaharchee написа:

Финалът на корейската версия

Off Topic

е различен от оригинала. За съжаление!

Обезсмислиха целия сериал.

 И ся кво?

Според Вас, уважаеми радетелю на форумния позитивизъм, да изкажеш мнение, че не харесваш сериал е плюене и отказва хората, а да шляпнеш подобен коментар на края на сериала и то без спойлер, няма да  ги откаже, а ще ги привлече сигурно? Ама, двоен аршин!

Редактирано от bealonenomore
Редакция на предходно мнение.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледала нищо след 10-та,

Off Topic

 

но гледайки постера, ми минаваше мисълта, че може би пак ще се събират,

но секса с жена му(на главния), е на по-високо ниво-като с любовница.

Та въобще не съм изненадана, ако са се събрали. И ако наистина е така:

Мисля,че тук идеята е била да покажат, че въпреки разума, това което си преживял,колкото и да е мачкано сърцето ти, любовта,навика, привързаността, са непредсказуеми. Разумът и сърцето са неподвластни органи,  много често противоречиви един на друг, и с времето:

отказват да слушат.

 

Да гледаш един сериал, не е изгубено време, то е като да пушиш или пиеш, въпреки да знаеш, че на сутринта ще ти горчи или глава ще те боли,

но го правиш, защото  ти е кеф или имаш нужда в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Lawandula написа:

 И ся кво?

Според Вас, уважаеми радетелю на форумния позитивизъм, да изкажеш мнение, че не харесваш сериал е плюене и отказва хората, а да шляпнеш подобен коментар на края на сериала и то без спойлер, няма да  ги откаже, а ще ги привлече сигурно? Ама, двоен аршин!

 

Въобще не смятам, че е необходимо да се слага спойлер. Не съм написала какъв е финалът, а само че е различен от оригинала и носи друго послание.

Така хората, които са го гледали, ще знаят, че ще видят нещо по-различно и може да решат да гледат и тази версия.

Иронията ти е излишна, показва дребнавата ти нагласа и жалкия ти опит за заяждане.

Между разочарование и постоянен негативизъм има огромна разлика.

Да гледаш сериал, да плюеш след всяка серия колко е смотан, но да продължаваш да го гледаш, е честно казано глупаво.

Така че двоен аршин няма, уважаеми радетелю на форумния негативизъм. И ако обичаш повече не се обръщай към мен, отговор няма да получиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lukreciana,

Spoiler

онзи секс го има и в оригинала, но посланието е съвсем друго. За мен това си е чисто европейска драма. Не мисля, че азиатците биха възприели нещо такова и затова вероятно са променили края. А краят е най-важен. Много мразя истории, в които накрая всеки прощава на всеки. Аз съм за отмъщението.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, bond написа:

Lukreciana,

  Покажи скритото съдържание

онзи секс го има и в оригинала, но посланието е съвсем друго. За мен това си е чисто европейска драма. Не мисля, че азиатците биха възприели нещо такова и затова вероятно са променили края. А краят е най-важен. Много мразя истории, в които накрая всеки прощава на всеки. Аз съм за отмъщението.

 

 

 

В оригинала ставаше дума за отмъщение - да, но в крайна сметка заради него, загубиха най-ценното си.

Това беше идеята на целия сериал - отмъщението не струва. Двамата накрая го разбраха и си простиха един на друг, но не и на себе си.

Корейците направиха страхотен сериал, но избраха по-слабия завършек. Не знам защо. 
Точно те колят и бесят, убиват главните актьори по два пъти, финалът щеше много да им отива.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 31 минути, bond написа:

Lukreciana,

  Скрий съдържанието

онзи секс го има и в оригинала, но посланието е съвсем друго. За мен това си е чисто европейска драма. Не мисля, че азиатците биха възприели нещо такова и затова вероятно са променили края. А краят е най-важен. Много мразя истории, в които накрая всеки прощава на всеки. Аз съм за отмъщението.

 

.

Имаш очаквания и когато накрая не се оправдаят,разбира се да се чувстваш неудовлетворен...

Всичко е субективно. Субективна е и гледната точка на режисьора... Всеки пречупва случващото се през своето разбиране и нагласа за нещата.

И все пак:

Човек е сложно устроено същество. Някой път реагираш и правиш неща, които самият не си очаквал.

Случвало ми се е. И вие изказвате мнение като зрители. Не се знае как бихте реагира на дадено място и в конкретната ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...