Jump to content

Recommended Posts

9453.jpg

## Жанр: мистерия, драма, хорор, полицейски, психологически, шонен
## Епизоди: 37
## Времетраене: 23 мин на епизод
## Държава: Япония
## Година: 04.10.2006 - 27.06.2007
## Линк към AniDB
## Резюме: В един обикновен ден, Ягами Лайт попада на странна тетрадка, позната като Death Note. Тя принадлежи на шинигамито Риук и е способна да убива онзи, чието име е записано в нея. Ягами решава, че светът ще бъде по-добър без престъпниците. Той си дава името Кира и решава да въздаде справедливост. За да го спре, правителството избира легендарният детектив Л да разгадае случая - кой е Кира и как могат да го спрат? Така битката започва.

Лично мнение: Мистерията е на високо ниво. Анимето е спсобно да държи под напрежение във всеки един момент. Героите са добре изградени. Артът също е на ниво. В една от първите серии виждаме и имената на футболистите Валери Божинов и Мартин Петров^^

 

:subs: Свали: :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен държи челната позиция. :king: Класика в жанра!

Който си е позволил да не го гледа, веднага да си поправи грешката, че ще има санкции.

Сериите до появата на Ния са задълже!!! После го сбозиха, ама аз си го изгледах още няколко пъти само до този момент и ме радва много повече като алтернативен финал. Поне според мене

смъртта на Ел трябваше да е последната серия

Не е като да не съм фенка на Ягами Лайто/Райто а.к.а. Кира :drunken:

Мисля, че само на тва аниме съм плакала /на последния епизод/, койт е гледал знае, който не е - да го гледа! :rambo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен държи първата позиция :D ,вярно,че го сбозиха към края ,но финалната серия е просто шедьовър за мене.Особено последните 5-6 минути :affraid: ,свърши точно както трябва и бях очаквал,но не може да не се трогне човек,макар и да не харесва Кира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива, които не харесват Кира? Мислех че са само Л, татко Ягами и Н. Номер едно и от мен!

Кира завладя света,

Кира е справедливостта,

Кира коли, кира беси,

Л не може му попречи.

Ния мъж ли е или жена?

хвана Кира за... врата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отначало и аз не харесвах Кира, но с течение на епизодите ми стана един от любимците. Е, не може да измести Мело, но..

А доколкото анимето - едно от любимите ми е. Няма да разтягам локуми. Просто си заслужава гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я чакай малко... Да няма да правят АМЕРИКАНСКО Death Note?! Shocked

Стара, нова - явно съм я проспала Laughing

Усещам как едно хубаво ще го омажат... Нищо свято ли няма за тия американци?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да питам някой знае ли от де да си изтегля Death Note: Final Conclusion, че оня ден се усетих, че още не съм го гледала

Ами аз го изгледах от вбокса за по бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го изгледах от вбокса за по бързо.

Ми да, ама субтитрите са ми мн дребни и качеството е гадно... Neutral А понеже много си обичам Death Note (толкова, че щях да падна от стола от радост онзи ден като научих, че съм забравила спешъла) искам да е хубаво, церемониално гледане... с ядене на вкусотии и т.н. ...

Но ако наистина го няма никъде, ще се примиря и с в-бокса... Crying or Very sad

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто драсни два реда в тракера на "анимес" или "ао" и някой ще ти го качи.

Но доколкото помня (не съм фен на това аниме) става дума за съкратен вариант на сериала.

Ако вече си гледала епизодите няма причина да се мъчиш пак. Wink

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

страхотно амине,с голям интерес го гледах не е за испускане,просто страшно е напрегнато и не назнаеш какво ще стане в следващия момент.Разбрах че има един филм L: Change the World, гледах го но съм малко разочарована

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не манга,а класика. :bow:

Въпреки че е сравнително ново,Death note си е цял феномен.Кира–Ел дискусии,филми,аниме,фенарт-сага отвсякъде.

Няма какво да се каже:историята,героите,тяхното представяне,даже самите рисунки са страхотни.А Рюзаки е най-уникалното нещо,което съм виждала скоро.9/10 от мен :yes: :yes: :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхнотно аниме!!! Днеска го до изгледах отне ми малко повече време от колкото предполагах (но в сесия съм трябва да се чете). Най- много от цялото аниме ми хареса L. Много гадно ми стана като умря mad.gif, но и Ниа не беше зле :P. Свърши точно така като трябваше, вярно L трябваше да хване Кира, но ениуей :). За мен това аниме е в Топа.JC_doubleup.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз май противно на повечето като си харесах Кира от епизод едно и не го пуснах. За мен има нещо красиво дори в психопат като него. За това и финалът беше серцераздирателен. Като се замислиш от къде беше тръгнал героят и за какво се бореше, а до къде стигна. На по - дълбоко ниво си беше и история за смисъла на живота и как човек не разбира кога се превръща в това срещу, което се бори.

Според мен след смъртта на L Лайто загуби своя смисъл за борба. Кира, мисля, беше по - великият ум, макар че изначално беше крачка напред от Л със знанието си за шинигамитата, но великите хора винаги са сами, и за това намери такъв край - умря заради невежеството на подчинените си.

Абе може би нещо не ми е наред, но дори се възхищавам на героя. Колко биха стигнали до където стигна той, за да се борят за това, в което вярват, дори то да е грешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ми е едно от любимите анимета! Много добре е замислено.

 

 

След като умря L много гадно ми стана... но поне разбра какво всъщност се случва. Кира остана без най-равностойния си съперник, според мен, и анимето без L не беше същото вече. N и Melo не ме грабнаха много. Кира отначало искаше само да даде правосъдие за онеправданите. Но после разбра каква голяма сила има в ръцете си и реши, че това вече не го задоволява. Вманиячен от идеята да властва над света като бог, мисля че изгуби себе си и изневери на принципите си. Накрая умря предаден и сам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами.. Класика! Едно от първите анимета, които гледах. Рядко гледам мистерии, но това ме грабна. Л е голям образ и много му се радвам~ xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно аниме ,номер едно в моите класации.Ще е интересно да направят свестен игрален филм по него ,Уникално ще се получи ,ако успеят да подберат правилните актьори и пресъздадат атмосферата от анимето.Колкото и добра да беше анимацията ,седеше дървено...друго щеше да е ,ако се виждаха всичките детайли от държанието на героите,

само си представям невиното лице на Кира ,как обяснява ,че няма нищо общо с убииствата на Л

.В японският игрален вариант ,беше пресъздадена много добре атмосферата която създаваха убийствата в/у обществото ,както и медийното участие ,в останалото обаче куца.Не знам как е в манагата ,но от анимето останах с впечатление ,че Л е европеид ,както и помошниците му ?...това създава някак си по-глобален ефект ,на самата история и определено беше основен пропуск в японската версия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво да кажа...това е любимото ми аниме! Направо е върха, но едвам преживях

смъртта на Кира

...Та, няма как да не се похваля вкъщи си имам един Death Note от Лондон :P ...дето само хваща прах :D с 1000 зора си го взех, голямо подмазване беше :28558: А само да попитам Кира шинигами ли стана? ...аз бавно загрявам :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анимето съм го гледала преди няколко месеца и то с бг. субтитри.Попаднах на него случайно, докато се ровех в един сайт. Наистина е много добро, държи те в напрежение от начало до край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...