Jump to content

Cowboy Bebop (1998-1999)

mrnkaloto
 Share

Recommended Posts

10002.jpg

Cowboy Bebop

СВАЛЯНЕ: свали оттук

## Жанр: екшън, приключения, комедия, драма, sci-fi, космически
## Епизоди: 26
## Времетраене: 24 мин на епизод
## Държава: Япония
## Година: 04.05.1998 - 24.04.1999
## Линк към AniDB
## Резюме: Влезте в света на Ловците на глави в далечното бъдеще. Те владеят света! Спайк и Джет, ловци на глави, пътуват заедно, за да печелят пари и за да забравят. Всеки един има свое собствено минало, което цели да загърби завинаги. Но това не винаги е възможно. Пътувайки, те се срещат с много други хора с други проблеми, минало и желания. Но миналото не може да бъде забравено толкова лесно, защото има нещо, което Спайк не може да изостави...

## Линк към: AniDB за филма
## Сваляне на филма: оттук

Аудио: Японски и английски
Субтитри: Български и английски
Качество: DVDRip - 576x432
Линк: (bgshare) Сериал
Качество: DVDRip - 640x368
Линк: (bgshare) Филм

• Like 1

Много приятно аниме. стилът на рисунките ми навяваше някаква носталгия по нещо но ... така и не се сетих по какво.

Иначе персонажите Ед и Айн цепят мрака Very Happy

А една от любимите ми серии е онази с хладилника pig

Едно от любимите ми анимета. Не, защото беше модерно, а защото просто не му намерих кусури. Вярно, сега след толкова време може би няма да ми се стори същото, но хей... Каубоят си е Каубой... има си нещо... много специално в него.

Харесва ми всичко в него - имаше, разбира се, някои свои слаби моменти, но като ги преглътнем, всичко друго си му е на шест. Музичката е приятна, много рядко ми се случва да харесам само инструментали и ако трябва да правя класация с любимите ми такива - Tank сигурно ще е много напред.

Най се кефих на комедийните моменти (че може ли иначе!)

Особено онова с пича с коня, който обикаляше навсякъде с него, а и онзи момент, в който нашият човек се опита да си запали цигарата... с горелка.

И за края, който никога не пропускам да отбележа - е не беше честно пък!

^Горното ми мнение отпреди близо 10 години май не се е променило и на йота :lol2:

Все още обичам това заглавие и да, бях от възмутените, когато Нетфликс обявиха, че ще развалят всичко с адаптацията си. Някои неща се нуждаят просто от един ремастър, не от безпарични отчаяни опити да трупат пари от популярни заглавия. Фактът, че проектът фалира само след един излъчен сезон - накъде по-красноречиво доказателство, че сериалът беше зле? (Все още си мечтая за Киану Рийвс като Спайк, това беше гениално хрумване на някой случаен фен някога, някъде :lol2: )

Дано, както се говори, провалът на игралния Нетфликс-ски сериал да сложи край на опитите им в тази сфера. Дано!

По случай празнуването ми за провала на Нетфликс, получавате от мен подарък - първи епизод с български субтитри.

Още навремето анимето беше преведено и този превод, който пазя в архивите си, е качествен, макар че за жалост не пише кой е преводача, а аз не помня. Затова се позабавлявах сама, пък така и така ми беше скучно.

Повечето хора, които са се поинтересували, най-вероятно са гледали вече Каубоя и към него едва ли ще има интерес, че да се трудя за нов негов превод. Освен, разбира се, за свое собствено удоволствие. Та, възможно е понякога да качвам и епизоди нататък. (Пък ако има много възхитени, ще си кажа "Уау" и ще го преведа цялото, че и филма :lol2: )

Приятно гледане!

(Или сравнение, ако някой иска да сравнява първите епизоди...)

vlcsnap-2021-12-14-20h51m21s608.png

^Епизодът във Вбокс

• Like 1
  • Upvote 1