Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

365: One Year Against Destiny

 

Хангъл365: 운명을 거스르는 1년

Романизация365: Woonmyungeul Geoseureuneun 1nyeon

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 23 март - 28 май 2020 г.

Време на излъчване: понеделник и сряда, 20:55-22:05 KST (корейско стандартно време)

Жанр: фентъзи, мистерия, трилър 

КаналMBC

Епизоди: 24х35 (или 12х70 мин. на серия)

Режисьор: Ким Гьонг Хи (Lucky RomanceHERO)

Сценарист: И Со Юн, И Су Гьонг

Базиран на: романа Колелото на Късмета/ Повтаряне на Kurumi Inui

Субтитри: Английски

Asianwiki

          

Участват:

И Джун Хьок като Чи Хьон Джу

Нам Джи Хьон като Шин Ган Хьон

Yang Dong Geun/ Янг Донг Гън като Пе Джонг Те 

Lee ShI A/ И Ши А като Со Йон Су

Kim Ha Kyung/ Ким Ха Гьон като Со Хье Ин

 

Резюме: 

Десетима души, които си мечтаят за перфектния живот, пътуват една година назад във времето. Това им дава възможност да поправят грешките и да поемат по нови пътища, но и същевременно отключва мистериозна заплаха за живота им.

Чи Хьон Джу е детектив със 7 години опит в сферата си, който получава възможност да се върне назад в миналото. Отначало това изглежда като невероятна възможност, но в последствие той научава, че всички, които са участвали, са замесени в "мистериозни случаи".

Шин Га Хьон е писател. Тя е създател на популярния уебкомикс "Скрит убиец". Работи над него през последните 3 години, работохоличка е и перфекционалист. Един ден претърпява инцидент, който превръща живота ѝ в ад. Тогава получава предложението за "експеримента" за пътуване назад във времето. Га Хьон се впуска във възможността да започне отначало, но с това идват и неочаквани последствия.

 

:essub:

 

Свали с :subs: :click: :click:

Онлайн с :subs: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Свали с руско озвучаване :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това, което ме притеснява е продължителността на сериите в комплект с техния брой.., ако са 32 малки серии ПО го възприемам.., макар да не ми е любим формат.., ама 32 големи.., че и дълги..

 

**иначе обичам пътувания във времето, ако са направени добре

PS. Сега мярнах ТУК , че ги дават 16еп, така че може би все пак ще са 32малки в най-лошия случай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отчасти звучи примамливо....но.... не знам, да пуснат и трейлър.

Определено трябва да се внимава с тези пътувания във времето и тяхното представяне. както каза и @Aretka :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го гледах в Уикипедия-та тук (където пише 32 부작) понеже в Asianwiki не беше пълна информацията , но може и да има вариант отдавна да не е правен ъпдейт на източниците и да са си 16 епизодчета 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото, което ме привлече е участието на Nam Ji Hyun. В момента, в който я мернах на плаката, заглавието директно влезе в "планувани":) Наистина ми липсваше на екран и дори бях започнала(не съвсем сериозно де) да проверявам какво става с нея. После прочетох и резюмето -  "Омагьосан ден", но доста по-мрачен, супер:D Дотук са шест епизода, свалих ги и дори започнах първи, хареса ми. Ще изчакам обаче да станат поне десет епизода, че иначе ще ми се изчерпа и без това липсващото търпение:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал. Много динамичен, завързан и интересен. Мистерия, напрежение и неочаквани обрати, много съм доволна. Не мога да спра да гледам. Вчера минах 6 серии и днес смятам да го довърша, сериите свършват на най-интересното място и не мога да не пусна следващата. Зарязах всички други сериали, които гледах, докато не довърша този (без Краля, разбира се). 

Благодаря за чудесния превод!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм доволна, хареса ми. Сериалът наистина е много динамичен, постоянно се случва нещо, което обръща ситуацията с главата надолу. 12 епизода е добър формат, ако беше разтеглен в повече, щеше да доскучее, предполагам. Постепенно разкриваха причините на всеки един от участниците да се включи в експеримента, а всяка една история водеше до разплитане на следващата. Или до заплитането ѝ. Малко беше странно как презглава се впуснаха в пътуването, без да опитат да научат нещо повече или да разберат какво трябва да дадат в замяна, но от друга страна, когато ти се даде подобен шанс, какъвто не си и очаквал, сигурно е нормално да го сграбчиш веднага. И после да му мислиш, ако ти остане време :D Имаше не един и два трупа, като за себе си съм доволна, че подозренията ми за извършителя се оказаха верни. Главния съм свикнала да го виждам във второстепенни роли, тук ме изненада приятно като водеща фигура – ненатрапчив с присъствие, но доста естествен ми се стори. За главната продължавам да съм на кантар. Има моменти, когато я харесвам, друг път ми е малко никаква. 

 

И благодарности за превода – ако не беше той, не се знае дали щях да стигна до този сериал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса....наистина динамичен .... буквално ме оставяше без ума и дума ...въпреки че се знаеше...кой е убиеца...когато: друг беше набеден за него бях застанала с отворена уста хаха:28558::28558:



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тръгнах към сериала съвсем непредубедено, само след бегъл поглед на резюмето и както винаги това се оказа най-добрият подход за мен. :D

Хареса ми сюжета, хареса ми играта, изненадите в сценария, любимите актьори в нова светлина.

И нещо, което може да ви се стори много шантаво - страшно ми допаднаха кадрите отгоре - на клиниката, на колата в полето, на извития път. Поне за мен бяха изключително естетични и приятни.
 

И леле, хора, толкова да се радвам да си видя Прокурорчето в позитивна роля, въпреки че пак играе човек на закона. 
Не бях обърнала внимание на каста и като го видях ми подскочи под лъжичката - ами сега, дали няма да му се случи нещо докрая? Казвам ви, още не мога да преживея онова с чука в Градския ловец, още рева, ето, вижте :cry:

 

спойлер

Off Topic

драма има, но няма чук, спокойно :lol2:


Ролята му пасна чудесно не само защото е хубавец, но и героят му беше готин. 

10 Pemeran yang Kembali ke Masa Lalu di KDrama '365: Repeat the Year'

 

В заключение - препоръчвам го, особено сега - в мрачните есенни дни. Чудесна занимавка за уикенда.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добър сериал. Вероятно заради японската основа, но ги нямаше обичайните плотове. Щом последния епизод човек не знае предварително как ще се развие (при повечето сериали, не толкова добрите, към средата нещата вече са ясни!), значи мисията е изпълнена- седиш, гледаш, задаваш много въпроси, правиш теории, хипотези, версии, а на следващия или по-следващия епизод съвсем нова идея се пръква! Става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...