Jump to content

Recommended Posts

vdcF0OA7okX8p3st2ivV2QuxA7M.jpg

 

Chiwawa (チワワちゃん) 
Страна: Япония
Също така известен като: Chiwawa-chan
По мангата на: Kyoko Okazaki - "Chiwawa-chan"
Премиера: 18 Януари 2019
Времетраене: 104 мин.
Жанр: Приятелство, Драма, Мистерия
Режисьор: Ken Ninomiya
Субтитри: Английски

:imdb:
    
Участват:
Mugi Kadowaki като Miki
Shiori Yoshida като Chiwawa
Narita Ryo като Yoshida
Kanichiro като Katsuo
Tamashiro Tina като Yumi
Murakami Nijiro като Nagai
Kuriyama Chiaki като Yuko
Asano Tadanobu като Sakata

 

Резюме: В Токио, Chiwawa (Shiori Yoshida) е популярно момиче с много приятели. Докато един ден мъртвото и тяло е намерено в Токийският залив. Затова приятелите на Chiwawa се събират, на помен, но осъзнават, че не знаят нищо за нея, като истинското и име или нейният произход…
 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро го гледах. Режисьорът е млад и определено се усеща желанието му да експериментира във визията и цветовете. Опитва се да представи по автентичен начин живота на съвременната младеж.

Идеята със спомените и мислите на приятелите на убитото момиче също е интересна, но на мен ми липсваше нещо в този филм. Може би душа, която да въздейства. Цветове имаше в изобилие, но връзката между героите ми се губеше. Чудесна игра на млади и способни артисти, но тя не е достатъчна, за да покрие меланхоличната безличност на сценария. 

Не знам дали това усещане може да се нарече странно, но то се появява в пореден филм, който гледам на пробиващ японски режисьор. Визирам We are little zombies на Макото Нагахиса (в него можем да видим сина на Асано Таданобу и откритието на Корееда от "Какъвто бащата, такъв и сина" (хлапето е прекрасно и ще стане голям актьор от него, ако продължава напред!) - тук забелязвам нещо от стила на Накашима и дори напомня на неговите Изповеди визуално, обаче няма тази сила, макар че се сдоби с доста награди, включително от Берлинале).

Извод:

Имат идеи, имат поглед по отношение на техническите иновации, но филмът излиза блед и апатичен. Не докосва. Това за мен е смущаващо. А може би това е днешната реалност?! Точно в такъв свят живеем. Kowai! Направо е плошещо да си помисля, че са изгубили фантазията, усмивката и надеждите си.

При цялата плеяда от артисти, ако трябва да отлича някого тук, това определено ще е Ниджиро.

П.п. Мангите със сигурност не са най-удачни за филмиране. Трябва за се обръщат по-често към истинската литература!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...