Jump to content

ONEWE


skofiild

Recommended Posts

Превю към песните в албума...

По много готин начин представят песните, лично. Жалкото е, че няма превод да разберем и какво говорят, защото предполагам, че споделят мисли за всяка песен, може би и чувствата, които са вложили...

 

Това също е много яко...

Старичко, но от сърце.

Не знам дали е споделяно, аз сякаш за пръв път го виждам.

Няколко кавъра от тях. Страхотни, както винаги...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви кажа, че вече имаме преводче на медлито :D:panda-145:  Цъъъъъъък

А сега ни предложиха леко зад кадър на всичко случващо се покрай завръщането ~

ONEWE(원위) 'MEMORY : illusion' 제작기 Teaser

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cucyta какво ще кажеш за песента? Аз съм малко учудена, че заглавната песен е баладна. Явно не съм разбрала покрай всичко изгледано и изслушано по-горе. :D

На мен ми харесва, но на първо слушане не ме грабва много, както предната им баладна "IF".  Другите две песнички от албума са супер. Бързи, енергични и наелектрезиращи на моменти. :D   Слагам линкче в спойлер, че не е от официалния им канал и може да го изтрият. :)

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесва, отговаря на настроението ми в момента:wub:

Макар, че предпочитам лидерним да си пусне гласа...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не можах да се запаля по нея от първият момент, но впоследствие определено влезе  в папката с чаша кафе (есенно зимно време ) :D

Реших след първият път да я видя с текст и много ми хареса една от линиите на Cya.

There's one thing i can tell you, although our feels even more painful today.

 

Вчера са имали  V LIVE:panda-145:

OTУК МОЖЕТЕ ДА ГО ГЛЕДАТЕ ЦЕЛИЯТ ~ цъък 

 

Eдин много забавен момент от  V LIVE:

Всеки е пял различна тоналност и на Hyungu му се е паднало да изпее най - високата :D цъъъъък

 

Пяли са акустична версия на Kнигата на 45 минута някъде. Ще ви оставя и линк към youtube.(неофицален канал). НО може да го изтрият. ~

[ONEWE] 기억 속 한 권의 책 ( A book in Memory ) live acoustic version (원위)

Off Topic

 

https://pbs.twimg.com/media/Eo9ywE5VEAAps4b?format=jpg&name=large

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

Преди няколко дена (на 10 декември)  са били в радио предаването на Young K (Day6):panda-145:

Не са изпълнявали май главната си нова песен, защото е било преди официалното и пускане. Или поне няма засега клипчета.

Изпълнявали са: 야행성 (Regulus)  - песен от миналата година август месец.

BG 1 쿨룩 LIVE ▷원위(ONEWE) '야행성' /201210[DAY6의 키스 더 라디오]

Off Topic

 

 

Направили са няколко кавъри:

DAY6 - You Were Beautiful

쿨룩 LIVE ▷원위(ONEWE) '예뻤어' [원곡: Day6] /201210[DAY6의 키스 더 라디오]

Off Topic

 

 

 

Пяли са Делфинчето на OH my girl ~

쿨룩 LIVE ▷원위(ONEWE) 'Dolphin' [원곡: 오마이걸] /201210[DAY6의 키스 더 라디오]

 

 

 

Edit:

 

Днес е завръщането им в MUSIC CORE:panda-145:

 

Редактирано от bubble
Добавене ~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално изпълнение от канала на 1thek:panda-145:

Само вокали <3

원위 _ 기억 속 한 권의 책 Live | 가사 | ONEWE _ A book in Memory | MR은 거들 뿐 | Vocals Only Live | LYRICS

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път в THE SHOW с новата песен ~:panda-145:

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Записи около албума. :panda-145:
има анг суб ~

ONEWE(원위) STUDIO WE : MAKE A SOUND 'MEMORY : illusion' Album 제작기

 

Редактирано от bubble
Добавене ~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко неща, които видях тия дни свързани с тях, но пенеже признавам си сега в момента ме мързи да пиша нещо грамадно, затова ще драсна само две нещица.. Първо, попадна ми един техен VLive, провел се на 30 ноември, което е по времето, когато започнаха да излизат техните първи тийзърни снимки към новото завръщане. Споменавам го, защото в този лайв говорят и за тях, както и за други акценти. Интересно ми се стори, затова го споделям, всъщност най-важното около него.

Off Topic

 

Говорят за първата обща тийзърна снимка.

- Cya смята, че изглеждат зрели с костюмите. "Но сигурно все още съм хамстер в очите на WEVEs, нали?"
 - Сред всички очила, които Yonghoon се опита да носи в деня на фотосесията (за албума), той най-много хареса тези, които използваше в тийзъра.

 И стилистът му каза, че изглежда добре с тези очила, така че ги носеше за тийзъра.
 - Kanghyun си помисли, че са на платформата 9 3/4 (от Хари Потър), но Yonghoon и Cya не са гледали филма, така че не знаят за какво говори Kanghyun.

Юнит тийзър снимки:
 - Yonghoon каза, че изглеждат като млади майстори от богато семейство, които са близки приятели от младини. Те изглеждат елегантни, въпреки че не се оформят сами и са се снимали с къщата си за фон.

- След това фен коментира „Потопен си също като мен“. Cya каза, че те са такива, когато се занимават с нещо (като драма или филм), те ще са толкова в това. Kanghyun добави: "Ето защо можем да пишем добри песни."

Ontact STUDIO WE:

 - Имаше WEVE, които се забавляваха на офлайн концерта, но за съжаление бяха някои, които не успяха да присъстват на концерта, затова решиха да направят бис. Там ще изпълнят заглавната си песен и страничните парчета на албума.

ONEWE и дъжд:
 - Когато проведоха офлайн концерта, чуха, че ще вали в сряда, така че Dongmyeong беше като "О? Все пак имаме график за този ден?".

- И валеше наистина силен дъжд в сряда. Това беше денят, когато направиха фотосесията за албума и нещата трябваше да се забавят заради това. Водата дори изтече през тавана на чакалнята.
 - Фен коментира "Това са сълзите на WEVE, на които липсват ONEWE"

Когато Cya нарани коляното си:
 - Те щяха да монтират екипировките на MV, Cya беше последният, който слезе от колата. Носеше чехлите си погрешно и падна на земята на колене. Смутен, защото зад него имаше хора, той просто стана и се престори, че нищо не се е случило.

- Но когато щеше да се облича, той видя, че коляното му е силно наранено. Cya здраво държеше ръката на Kanghyun, докато фотографът дезинфекцира коляното му, защото го боли (Kanghyun: "Сякаш държах ръката на бебе"),

И Yonghoon го закачаше като "Ами ако го надраска?". Yonghoon каза, че всъщност го е направил нарочно, защото е искал да разсее Cya със смях [като го накара да се смее].

- Cya е много по-добре сега.

 Cya: Все още имам белега, който получих от падането, докато играех футбол, когато бях тук в началното училище, разбираш ли? И аз се нараних тук, след като станах възрастен ...
 Yonghoon: А, значи някак ти напомни за спомените през това време?

Cya: Може да изглеждам като странен човек [за това, че казвам това], но беше вълнуващо. Това ми хареса.
 Kanghyun & Yonghoon: Оооо.
 Yonghoon: Да, знам това чувство.
 Yonghoon: Не се наранявай.

За новия им сингъл албум#MEMORY_illusion :
 - Yonghoon смята, че в албума има много невероятни песни. Cya каза "Файловете на проекта във вашия компютър изглеждат така, сякаш ще се превърнат и в невероятни песни".

- Някой коментира "Момчета, това е Kim Dohoon. Колко странични парчета има в албума?", Те се засмяха и направиха комплимент на коментатора за тяхното усещане.
 - Те вложиха всичко в песните (работиха по тях месеци наред). Едно нещо, което Yonghoon може да каже със сигурност, Yonghoon харесва всичките им песни, но той лично харесва този албум, както от аранжимента, така и от звука му, и от величието му.
 - В момента, в който получиха темата на албума, след като проведоха среща, Cya си помисли „Мисля, че просто трябва да пиша песни като тази в бъдеще“.

Cya каза, че качеството на албума е по-високо.
 - „illusion“, написана на лицето на Cya, наистина беше спойлер. Той каза на персонала, че чувства, че би било добре, ако напишат „илюзия“ на лицето му, така и направиха.

Източник...

 

En8h-Px-ZUUAAo7-T2.jpg

 

Второто нещо, аз тия дни съм на вълна Коледа и се замислих какви ли коледни песни са изпълнявали различните кпоп групи.

Затова потърсих преди малко точно на ONEWE и ми попадна това...

Хайде, с малко коледен дух да ви посипя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеле, много съм щастлива... момчетата са много добри, според мен, правят много хубави песни, но реално са незабележими.

Никъде не влизат в касации и такива неща, принципно мен това не ме интересува, аз и така си ги харесвам, но за Корея е важно.

И сега гледам една статия: 

Teen Vogue представя Най-добрите K-Pop моменти от 2020 г. , според 49 (!!) журналисти и писатели, които обичат корейската идолска музика и артистите, които я правят... и има нещичко, не точно за групата и не е за музиката им, но се зарадвах да го видя. Значи все пак знаят, кои са те и че съществуват.

Какво пише:

Dongmyeong от Onewe показа всичките си процедури за грим
В индустрия, в която мъжествеността постоянно се предефинира, Dongmyeong от Onewe заслужава момент в светлината на прожекторите, за да ни напомни, че гримът - независимо от пола ви - може да накара всеки да се почувства малко по-приказно. Вокалистът и клавирист на групата от пет момчетастана вирусен по-рано тази година, без усилие да нанесе собствения си грим във влог, публикуван в канала на групата в YouTube. Разбира се, мъжките идоли, носещи грим, не са нещо новаторско, но знаейки кой нюанс на фон дьо тена да използваме и как да постигнем този перфектен външен вид на очна линия, определено имаше фенове на K-Pop, които се чудеха кой е този талантлив гуру за красота. - Chyenne Tatum, музика / развлекателен писател в списание EnVi.

Статия...

 

Допълвам...

Сега излезе нещо ново.

[OFF THE RECORD] ONEWE(원위) STUDIO WE : LIVE #5 BEHIND

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лайв клип/изпълнение на A book in Memory...

И тази им песен е страхотна, много ми харесва.

И май нещо такова очаквах в незнаенето какво ще получим, след тия тийзъри които пуснаха. Невероятни.

ONEWE(원위) '기억 속 한 권의 책 (A book in Memory)' LIVE CLIP

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...