Jump to content

Bi / Rain (Чонг Джи Хун)


Recommended Posts

Не ме разбирайте погрешно аз съм му фен и то голям!

Само се надявам да не ни пропусне световната премиера на фирма, някой знае ли кога излиза на екран при нас?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те разочаровам, но последно четох, че българската премиера ще е на 15 януари. След като разбрах, че в града ми не е останало нито едно работещо кино и нямам шанс да го видя на голям екран ми идеше да се и спрях да се интересувам вече кога ще е премиерата. Човек да иска да си плати да гледа нещо и да няма кой да му прибере парите. Ясно е, че да го видя ще трябва пак да си пиратствам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е част от интервю на Рейн за предстоящата премиера на последния му филм, надявам се да ви е интересно.
В един момент се споменава за снимки на Рейн преди началото на тренировките за филма и след края на тези тренировки.

Rain's position as an Asian superstar was re-confirmed by the slew of Asian journalists from Hong Kong, Malaysia, India and Philippines who attended the Asia Junket Press Conference for his film "Ninja Assassin", held at Seoul's Lotte Hotel on November 9. In the movie, shown to the media two days prior to the press conference, Rain plays a "chop-up murdering machine" -- a character who endlessly cuts, slashes and slices up his enemies -- but also manages to keep a warm heart. Rain's action scenes as Raizo, the world's best assassin who plots revenge against the Ninja organization which trained him to become a killing machine, turned out to be far more intense than seen in the teaser video. The amount of blood, meat and bone marrow splashing from the cruel chopping in the movie was worthy of a slasher movie and earned the film a no-teenagers-allowed, R-rating.

"Ninja" revolves so strictly around the lead actor Rain that even the producers -- the famous Larry Wachowski and Andy Wachowski brothers who directed the "Matrix" trilogy -- said that they "could not have made this movie without Rain". Even Rain himself, who filmed his first leading role in Hollywood with industry heavyweights such as the Wachowski brothers and Joel Silver, expressed his confidence in "Ninja", stating that "this is the real deal". Below is the Q&A session at the press conference for the movie, which opens on November 26.

Q: You showed Before & After pictures of your muscle training in the making-the-film footage released today. We thought you had a great body before you did "Ninja Assassin", but looking at the pictures, it doesn't even compare to the body you have now. (laugh) The training process and the filming must have been exhausting.
Rain: First of all, I have lost all the muscle that I had gained while shooting the movie. (laugh) But I really tried very hard during the training. I had always worked hard in the past too, but shooting this film was like life and death for me. Even for the wire actions, I only got enough help to balance my body and I did about 90 percent of the stunts as long as it wasn't too dangerous. So I tried to make my body very light and, as a result, I got rid of all the fat in my body.

Q: If you did all the intense actions scenes, you must have suffered a lot of injuries.
Rain: I did get hurt a lot but it the effort was worth it and I worked hard. Luckily, nothing got broken but I still have a lot of cuts left on my body. They are like my badges of honor. (laugh)

Q: With such demanding physical workouts, there must have been moments when you felt like you had reached your limit mentally. How did you overcome such moments?
Rain: Honestly, I wanted to go back to Korea every time things got hard. I wanted to go back to Asia, do a lot of concerts and shoot dramas and films in Korea. Every time I asked myself, why in the world am I living like this? But I couldn't give up because of my pride. The crew had really teased me a lot. (laugh) When I would lift a 100-kilo dumbbell, they would say it's too light. They would say things like, "I taught Matt Damon, Brad Pitt, and you are the worst" and that really got to me. Afterwards, I would watch Hollywood action movies, like Bruce Lee and Jackie Chan's, countless times and study my action moves. Raizo needed to have a uniqueness in his action moves. And every morning, I would read newspapers clips and think to myself that I need to show them what I can do, not just tell them. I actually got more strength from misleading articles about my U.S. debut and negative fan reviews. (laugh) Even if this attempt fails, it was my responsibility to show them the outcome.

Q: Are there any similarities between your character Raizo, the perfect Ninja Assassin, and yourself?
Rain: I'm not as introverted or as cool as Raizo. (laugh) I like to talk and hang out with people, so I don't think I could live a secluded life like Raizo did. I don't have much in common with Raizo and I don't think I should. Well, maybe just the fact that when we set a goal, we both work hard to achieve it. (laugh)

Q: Compared to your Hollywood debut film "Speed Racer", you have so much more lines in this movie. Were there any difficulties in delivering your lines in English?
Rain: I went from playing a supporting role to a leading role so it's only natural that I had more lines and I'm grateful for that. I always had a coach beside me to help with the English lines. Actually, what director James McTeigue and the Wachowski Brothers wanted was acting coming from within me more than me just delivering the lines. We used a lot of close-up shots to catch the movements of my eyebrows or facial expression in detail. It was harder to express my inner emotions through subtle facial expressions.

Q: What was it like working with the Wachowski Brothers for the second time after "Speed Racer"?
Rain: The Wachowski Brothers have incredible imagination. And they are the kind of people who can turn their imagination into reality. Of all the things that they said to me, there is nothing that hasn't come true. They have the ability to bring out their imagination onto film, and I found it amazing that they were kind to everyone. They were producer for this film, unlike in "Speed Racer", but to me they are the best directors.

Q: "Speed Racer" wasn't a commercial success. How much commercial success are you expecting for "Ninja Assassin"?
Rain: "Speed Racer" hit No. 2 on the box office in its opening week, but I was disappointed that it didn't create as huge a sensation as I had expected. But I wasn't as ambitious back then. I was happy just getting my name on a Hollywood movie as part of the main cast. And with that one movie, people in Hollywood got to know me and I was given more opportunities and that's how I got to do "Ninja Assassin". I am hoping that it's a commercial success, but you don't always make it on the first try, do you? I think I gained a lot of things from this movie, no matter how it fares commercially. It's an R-rated movie and a genre film, so I think it could be a massive hit among action manias. If I keep knocking on this door ten or twenty times, there will come a time someday when I'm No. 1 on the box office, right? (laugh)

Q: Like you said, the movie has so many cruel, violent scenes that it got an R-rating. The existing fans of Rain and the movie audience could collide.
Rain: From the beginning, what the Wachowski Brothers requested was, "Forget about the pop star Rain. Forget about the person Jung Ji-hoon. From now on, you are a martial arts fighter and a killer." I lived like that for eight months. I was confident about myself whomever I met, I even felt like I should enter a martial arts competition after the movie finished. (laugh) First of all, I'm relieved that young female fans can't watch the film and I think I'll gain a lot of male fans. Of course, the existing female fans can watch "Ninja Assassin" and unload their stress. Rather than imagining a certain image they have of me, I think they'll find a different appeal about me after seeing this movie. Even I couldn't find a single scene, from beginning to end, where I was the singer Rain or the person Jung Ji-hoon. So I was satisfied.

Q: The last scene of the movie hints at a sequel, somewhat. Do you have any plans for doing sequels?
Rain: The last scene is where Raizo is looking down at the world from on top of a wall, and you can see from the look in his eyes that he is silently crying out something on the inside. But I actually don't know anything for sure. I have signed a couple more contracts but I think it'll depend on how this movie does. I have a good feeling about it though.

Q: Producer Joel Silver complimented that you are going to be "an actor who is enormously adored" and many of the staff members talked about your passion. What kind of expectation did you have for the film before you started shooting, and what made you work so passionately on it?
Rain: My motivation during the movie was my mother, actually. She used to work from early morning till late at night for years, and I thought it would be disrespectful if I couldn't bear through this. When I first came to the U.S. and met people, they said that Asians had less than a 10 percent chance to succeed in Hollywood. But when I had the Wachowski Brothers on my side, people started paying attention to me, and with Joel Silver backing me as the producer, other producers started noticing me. There were three flashing turning points in my life and the first was when I met Park Jin-young, the second time when I met the Wachowski Brothers and the third was when I got to do "Ninja Assassin". Right now, I have the best teams lined up beside me and it's the become a game that is worth playing. Whether this movie succeeds or not, I think I can really make my name known in Hollywood. Finally, I am in for the real deal.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път разбрах за Рейн преди година.Едно от нашите момчета го поканиха за снимките на Ninja Assassin в Германия.До момента в който не се върна и не гледахме заснетите материали /основно по каскадите на филма/ защото това ни е специялността не бях и чувала за това момче.Нека да вметна,че българските каскадьори като работели в много страни и най различни продукций със известни режисьори и актьори рядко се впечатляват от други подобни като тях.Каскадьора който замина тогава за Ninja Assassin е един от най добрите в България да не кажа и най добрия.Неговото мнение за Рейн беше,че е най големия талант който е виждал..За човек който никога не се е занимавал с бойни изкуства професионално /Рейн/ е изпълнявал всяко показано му движение от първия път и с толкова изчистени движения,все едно цял живот това е правил.Тогава се загледах в кадрите .... и от там магия...два часа по късно теглех всичките излезли до сега филм,сериал и прочие за момчето и наистина затвърди таланта
Филма ще е страхотен поне от това,което съм гледала до тук,очаквам го и сглобен вече тези дни и аз нямам търпение вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, някой гледал ли е документален филм за Рейн излъчван тази година по Дискавъри Ченъл, името му е "Hip Korea, Seoul Vibes"? (как съм могла да го пропусна :shoot: ). Ако някой има идея от къде може да се дръпне целия филм ще съм му много благодарна. :lol!: :lol!: :lol!:
Явно филма е доста добър (не че съм си мислила и друго), защото има 4 номинации за 14th Asian Television Awards в категориите - Best Music Program, Best Infotainment Program, Best Direction and Best Cross-Platform Content.
Ето тази усмивка, направо ми сгрява сърцето, защо не дойдоха да направят филма в България?!? Ето тук са най добрите каскадьори, вместо да харчат толкова пари за снимки в Германия, тук хей щеше да им е по евтино, хей и ние щяхме да видим на живо тази усмивка......ех, мечти wink.gif !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

spacer.png

С племенника на Мир от MBLAQ. Рейн е негов кръстник.

 

Днес е Холивудската премиера на Ninja Assassin. Рейн ще мине по червения килим на Китайския театър в Лос Анджелис, в 18 часа местно време.

Когато първоначално видях постерите на филма, се настроих скептично към лентата, но наскоро четох едно интервю с Lee Joon от MBLAQ, който играе ролята на Райзо (героят на Рейн) като тийнейджър. Той говореше за това, през какви трудности е трябвало да минат с Рейн, за да направят бойните сцени по най-добрия начин. Вярно е, че двамата реално не си приличат толкова (не колкото Рейн и Junsu от 2PM), но този филм наистина може да се окаже много важна стъпка в кариерата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто и малко резюме за филмчето на български (не знам дали е линквано, ако не сори за офа)

"Прибран от улиците като дете, Рейзо е превърнат в добре обучен убиец от кланът Озуну, тайно общество, чието съществуване се счита за мит. След като кланът брутално убива приятел на Рейзо, той се скрива и избягва. Същевременно, агентът на Европол в Берлин, Мика Корети, се натъква на следа, свързваща няколко политически убийства с подземната организация Озуну. Склонна да научи истината, Мика не се подчинява на шефа си и се рови в секретна информация. Научавайки за разследването й, кланът се опитва да я заличи. Рейзо се появява и спасява Мика. Двамата трябва да разчитат един на друг и с всеобщи усилия да намерят начин да сразят кланът Озуну.
Премиера в България: 15.01.2010

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно прекрасно клипче в няколко варианта, което мен искрено ме зарадва, надявам се и вас. От толкова хубост свят ми се зави.



Това вече е мейкинга на клипа, като частта с Рейн вече съм я качвала като нагледен пример, защо трябва да уволнят фризьора му, но иначе пак е голям сладур, дори, когато е така силлно зализан.

 




Ето още една сладурска реклама с нашето момче!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм...Рейн....рейн....значи много звезди изклъчват изключителния сексапил...но Рейн нема никъв срам бе ..ХАХАХАХ....

невероятен е...обожавам го...следя всякаква негова активност със изключителния интерес и просто е неописуем...

Най-много си го харесвам в A love to kill ...

а относно песните му.....

да както и да е общо взето само повърхностни и общи приказки казах,но няма значение...важното е,че си го обичам мн

Филмчето му го чакам вече от много време и броя дните до излизането му в кината в Плд....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато излязоха постерите на филма, наистина се отчаях. Лицето на Рейн изобщо не се познаваше, сякаш беше друг човек и нарочно го бяха маскирали в тъмни краски. Освен това, дочух, че и репликите му били сведени до минимум.

После, обаче, четох интервюто на Lee Joon и сега мисля, че филмът трябва да се види, заради целия труд, който са вложили, защото и двамата са минали през убийствени тренировки, за да направят перфектни бойни сцени. Дано покрай тях, да има заложена и някаква мисъл в историята.

Рейн стартира филмовата си кариера прекалено силно, за да си позволи да участва в посредствени заглавия, дори ако това са Холивудски продукции. Но да се надяваме, че в случая ще ни изненадат положително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен микс

 

И така ли можело да стане вълна

 

RainInterview018.jpg

 

И нашето момче си пада по Армани, нищо че има собствена модна къща.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се разпиша с малко материал за Rain. Момчето е талантливо и си го харесвам, макар да съм гледала с само I love to kill. Като повец и танцьор е страхотен, там няма спор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно новината, че ще влиза в казармата ,не мисля че това е добра новина.... ще ми липсват изпълненията му ..... пък да се надяваме, че ще излезе бързо...то е ясно че ще го чакаме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те наистина са 82 набор трима от най-готините актьори - Джун Ги, Рейн и Хьон Бин. И на тримата им предстои казарма, а там мърдане няма.
Относно оригинални идеи, може да се помисли. Но първо трябва да се знае какво харесва човека, какви са му интересите и т.н. България е малка държава, но в Корея е известна и то благодарение на киселото мляко. И още един жокер - мернах снимки на Рейн с Бербатов, така че ако някой има контакти в тази посока...
Чао и хубава вечер!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и малко добри новини за Rain:

 

предаването на нашето момче по Discovery Channel ,което миналата година спечели доста статуетки на 14th Asian Television Awards (ATA).....тази година е получило още награди...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много фенове му пишат писма, но от България едва ли е получавал. Ако се напише общо писмо от фен клуба и се препредаде по някакъв начин от Митко Бербатов, може би ще се получи очаквания ефект. Стига някой да се добере до нашата звезда и да го помоли. Статията всъщност е интересна, поне колкото си превеждам с моя английски. Има и други интересни новини на този сайт. Аз лично не бях чела много за новия филм, а рекламата я гледах по BBT, с новини за премиерата. Наистина ще си струва да се гледа филма на голям екран, така че се навивам още повече за премиерата. Не сам чак много по кървавите екшъни и напоследък почти не съм гледала. Моят жанр са сълзливите тъжни филми, но пък едно време /когато имахме видеотека/ доста филми за нинджи и въобще се възхищавам страшно на бойните изкуства и съм почитателка на всички, които се занимават сериозно с тях.

Чао и хубав ден!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ви кажа. От време на време много се затъжавам за Рейн и си отделям време, за да си направя Рейнов маратон. Първо искам да кажа, че с нетърпение очаквам този филм да излезе по кината, за да се насладя напълно на гледането му. Даже ми се струва, че самичка ще отида да го гледам, за да ми е още по-готино. Не знам дали самият филм ще си струва и дали ще го харесам, но само заради това, че Рейн се е трудил толкова, филма си заслужава гледането. А другото, което искам да споделя с вас са малко цитати на бате Рейн от едно скорошно интервю, което снощи до не знам кое време си играх да превеждам. Някой ден направо ще го преведа върху видеото, защото самото интервю е много интересно, но когато имам свободно време ще е.

 

"Всъщност за мен върхът на планината все още е толкова далече. Дори сега все още си мисля, че съм се изкачил само до половината. Покорих върховете, които са в средата. Сега започвам да се катеря по високите"(не знам какво още иска да направи, но съм сигурна, че ще успее!)

 

Дали съм разочарован, че "Speed Racer" не беше успешен? Изобщо. Всъщност...Аз дадох всичко от себе си, затова не съжалявам. Затова и си струва. Освен това не съм имал главна роля във филма. Трудно е да се каже, че това е филмът на Рейн. Хората едва ли щяха да ме запомнят заради този филм, но исках да бъдат поне малко любопитни. Исках хората да си помислят "Хей, кой е този?" и да им стане любопитно. (Изглежда "Speed Racer" е първата холивудска продукция, в която Рейн е участвал. Там той не е имал голяма роля и филма е бил пълен провал и Рейн отговаря на въпроса дали това го е разочаровало.)

 

"Разбира се, че беше трудно. Беше трудно...и..намразих бойните изкуства. Винаги съм искал да се науча..но...все още имам белези и рани по ръцете. Все още имам подути места. Долните части на краката ме болят. Гърба ми също не е в добро състояние. Тогава обаче, филма струваше за мен повече отколкото тялото ми. Минаваше ми през главата, че може да се нараня, но си мислех какво ще ми се случи след това. Представих си лицето си на билборд в кино в Бевърли Хилс или Холивуд. Поддържах тази мечта и продължих напред въпреки всичко."(За Ninja Assasin. Само един коментар. Респект, Рейну!!!"

 

"Човек прави много неща в живота си. Сега правя нещо в Америка. Не знам дали ще имам успех. Но има много известни церемони за връчване на награди. Аз не мога да сторя нищо повече. Изглежда, че краят на целите ми идва. Но искам да мечтая. Мисля, че няма нищо невъзможно в този свят ако се стараеш. Дори това, че успях да стигна дотук е чудо за мен. Има ли дори един човек, който да е посмял да помечтае, че ще стигна толкова далече? Дори аз не съм го вярвал. Но се случва."

 

"На сцената преглъщаш болката, за да изглеждаш добре. Но вътре в себе си усещаш винаги разяждаща болка. Мускулите ме болят и почти припадам когато тръгна към съблекалнята. Никой не знае. Виждат се само онези красиви движения на сцената. Когато вали го чувствам от главата до петите си. Ако сутринта се събудя и ме болят бедрата, гръбнака и тилът, значи навън вали."(Това ми беше много интересно като информация.)

 

Такааа, стига толкова, че май се олях. Но амбицията му да се бори винаги ми е давала хъс и ме е карала да му се възхищавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста си поревах ,като го четох това... ако може да ми дадеш и линк към самото интервю ще съм ти много благодарна.... И аз винаги съм се възхищавала на Rain...главно заради упоритостта му и желанието му да постигне това, за което мечтае... преди много време бях гледала някакво предаване с него (още когато е бил в начален стадий на кариерата си ) и начина, по който говореше за нещата ,с който се занимава( филмите в който участва,изпълненията му на сцената) личеше си,че тези неща са целия му живот и е готов да даде всичко за да постигне нещо значимо....е вече го направи,така че ние феновете може да се гордеем с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че ще дам линкове. Въздействитето на тези му думи е по-голямо когато се гледа и самото интервю. Ще дам линкове и за седемте части.

Първа част

Втора част

Трета част

Четвърта част

Пета част

Шеста част

Седма част

Enjoy!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...