Jump to content

Recommended Posts

Seong-kun Mun, Park Hoon, Hae-hyo Kwon, Cheol-min Park, Ji-ho Ahn, Seo-hyeong Kim, Young-nam Jang, Deok-Hwan Ryu, Soo-Jang Baek, Han-chul Jo, Chan-Young Yoon, Jin-Woong Min, and Seok-Chan Jeon in Nobody Knows (2020)

 

Spoiler

4388d7731544b9ff.jpg8193dfa385578046.jpg2189341383564195.jpgc1b698a82f98cf81.jpgb32a296579d5a08c.jpg1892918870e794bc.jpg

c3b03ae4706a8355.jpgc1522208cc22761c.jpgd312cc1d752e6f35.jpg3b64ebfdab640a37.jpg2de22f393d049007.jpg2321668b4cc46a9d.jpga9e705977e7941a4.jpg3c883f7a781b6b00.jpgb42a970c1427a08e.jpg9ed4db228c6129f0.jpgee3653318165bb74.jpg

Nobody Knows

Хангъл아무도 모른다

РоманизацияAmoodo Moreunda

Също така известен като: 

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 2 март 2020

Време на излъчване: понеделник и вторник, 21:40 -23:00 KST (корейско стандартно време)

Жанр: мистерия

КаналSBS

Епизоди: 16 (80 мин. на серия)

Режисьор: И Джонг Хъм (Фалшификация)

Сценарист: Ким Ън Хянг

Субтитри: 

Asianwiki

          

Участват:

Чанг Йонг Нам като Чонг Со Йон

Ким Со Хьонг като Ча Йонг Джин

Рю Док Хуан като И Сок У

Park Hoon / Пак Хун като Пек Санг Хо

Ahn Ji Ho / Ан Джи Хо като Ко Ън Хо

Min Jin Woong / Мин Джин Унг като И Дже Хонг

Seo Ha / Со Ха

Moon Sung Geun / Мун Сонг Гън като Хуанг Ин Бом

Park Chul Min / Пак Чол Мин като Хан Гън Ман

Shin Jae Hwi / Шин Дже Хи като О Ду Сок

Jo Han Chul / Чо Хан Чол като Юн Хи Соп

Seo Young Joo / Со Йонг Джу като Ким Те Хьонг

Baek Soo Jang / Пек Су Джанг като Пек Чин Су

Ким Се Рон като младата Ча Йонг Джин (епизоди 1-3, 13)

 

Резюме:

Ча Йонг Джин е детектив, загубила приятел от сериен убиец преди 19 години. Тя все още живее с вината и травмата от смъртта. 19 години по-късно убиецът се завръща...

 

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

:subs: Онлайн с български субтитри :click:  :click:

Свали с български и английски субтитри :click: 

Свали с английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Онлайн с руски превод :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях в сайта на SBS пуснати профили на основните персонажи, реших да им направя превод.Слагам ги в спойлер, защото описаните неща се отнасят предимно за развитието до 2-рата серия на сериала.
ee3653318165bb74.jpg
Ча Йон Джин
Spoiler
Сеулска Метрополитна полиция, капитан на екип 1 в регионалното следователско звено.
Завършва гимназия и направо издържа изпита за полицейски държавен служител.
Оттогава се издигнала ранк само със специално повишение , легенда за жените в полицията.
Като полицай е обект на завист, но вътре в организацията няма нищо по-коравосърдечно от човешките взаимоотношения.
 
Повечето от хората не я разбират, мислейки че е студента като лед.
Но Ча Йон Джин е от тези, които трудно се сприятеляват.
Мислейки че топлината стои в същността на живота и хората,
изпитва състрадание към слабите и жертвите, носи човечност и добро сърце.
Добре пази плановете си и  не се сближава с хората около нея.
 
 
До лятото на 18 годишнината си тя не е искала да става полицай, а да се занимава с растения (работа свързана с растения)
Но лятото на онази година, в един късен следобяд,
Йон Джин не вдигнала четерите обаждания от най-добрата ѝ приятелка Су Джонг
Следващия ден Су Джонг е открита като жертва на стигматичните серийни убийства, разтреперяли света по онова време.
Разследването на свидетелите приключило.Йон Джин, която си вървяла само по коридора в полицейския участък отговорила на обаждане.
Обаждане получено от извършителя през номера на мъртвата Су Джон.
След разговора с него, сякаш идващо от съдбата, тя избрала полицията и станала детектив раследващ убийства.
Йон Джин, която ден и нощ ожесточено се борила с престъпността среща нов приятел.Момчето от долния етаж Ко Ън Хо
 
Денят, седем години назад, в който се премества.
 
Осем годишния Ън Хо, клекнал на стълбите пред апартамента ѝ  се обръща към нея с дестка невинност и любопитство.
Макар поведението на момчето да е било натоварващо, тя му отговаря лаконично на запитванията.
От краткия разговор тя научава, че Ън Хо няма бащата, живее с майка си и не получава добра грижа от нея.
Това я потискало, само че така стояли нещата.
 
Една вечер обаче настанала врява от долния етаж.
Йон Джин усмирила мъжа, който създавал врявата.
Това, че била полицай, както се очаква я направило герой за Ън Хо.
След този ден Ън Хо не бил само дете, чиято история я потискала
Започнало да ѝ пука*....Съществуването му станало от значение за нея.
 
Ън Хо бил мило и проницателно дете.
 
В живота ѝ до сега не и било лесно да създава познанства,
Ън Хо бил приятел на когото можела да сподели.
Познанстовото с момчето ѝ било скъпо и трябвало да бъде защитено.
 
Обаче Ън Но се срещнал с нея в полицейското управление и на следващия ден се хвърля.
Чак тогава Йон Джин си спомнила държанието му ( как се е държал)
Туп-туп-туп, сърцето и се свило
Спомняйки си назад във времето, Ън Хо единствено изслушвал историите на Йон Джин, но откога не е разказвал своите .
 
Йон Джин била фокусирана изцяло върху стигматичните серийни убиства.
Стоейки с Ън Хо пред очите, до такава степен била изгубена в своите мисли, че забравила, че са заедно.
Ън Хо ѝ казал, че е поучил награда за добро поведение и тръгнал да си ходи.
 
Йон Джин горчиво се разкайва.
Този ден, нещото, което момчето щял да ѝ каже очевидно е било друго.
Въпреки че по онова време го помислила за сранно, не попитала и просто го отпратила.
 
Била е в грешка, мислейки си, че знае всичко за него***
Какво е нещото, което Ън Хо е възнамерявал на каже за себе си.
И какво му се е случило.
 
Обаче,
Намества нещата като зъбците на часовников менахизъм...****
Докато върви по следите на Ън Хо,
пъзелът за извършителя по случая със стигнатичните серийни убиства, чиято истина не можела да бъде разкрита, започва да се намества
 
Бележки:
* "마음이 가고" буквално "сърцето ѝ отишло"
쿵!**  ономатопея, звукоподражаваща дума за туптене на сърце 
***"мислейки си че няма нещо, което да не знае за него" беше буквалния превод, но не ми звучеше добре затова го поизмених.
**** ' Всичко като напасването на зъбците на механизъм " е буквалният превод на идиоматичния израз.Не успях да му разбера точното му значение, колкото и да се рових.Мисля , че имат предвид : както зъбиците (톱니바퀴) в един менахизън, запозва да се нарежда нещата по местата(be in gear/да работиш ефективно)
Източник: тук

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a9e705977e7941a4.jpg

Ко Ън Хо

Spoiler

Момчето, което вече 7-ма година живее на долния етаж от Йон Джин.

Когато е бил малък баща му умира при инцидент с кола, живеят само двамата с майка му, която е изпаднала в тежка истерия.

Отвътре е мило и проницателно дете.

Тревожи се за благоденствието на Йон Джин, която няма семейство.Чакал е нейното завръщане вкъщи.

Ън Хо и Йон Джин бързо станали приятели, без да се познават по между си.

 

Майката на Ън Хо без да има основание понякога изпадала в ярост или го сграбчвала докато плачела истерично, често бълвайки думи, които не би трябвало да се казват на дете.

Излизала е с мъж, който се е напивал и се е държал агресивно. Вместо да защити малкия Ън Хо не правила нищо друго освен да плаче в краката на мъжа.

 

Йон Джин се нанася на горния етаж една вечер.

Както обикновенно приятелят на майка му се бил напил и буйствал.

Ън Хо знаейки, че никой няма да дойде да помогне, без значение колко силно плаче, покрил майка си с малкото си тяло.

Обаче....

Противно на очакванията звънецът иззвънял и някой чукал на вратата сякаш е ядосан.

Ън Хо бързо се втурнал и отворил вратата.

Била Йон Джин, госпожата от горния етаж, която по-рано през деня отговорила рязко( грубо) на върпоса на Ън Хо.

Йон Джин казала с нежен глас:

"Добре се справи, смело момче*"

И чевръсто надвила мъжа и го закопчала с белезници.

 

Макар Йон Джин да спасила Ън Хо и майка му от насилие, тя не се променила.

Независимо дали новият приятел на майката идвал вкъщи или раздразнението ѝ се е усилвало

Ън Хо трябвало да излиза от къщата и прекарва времето си безцелно

 

Тогава Йон Джин отправила молба към Ън Хо

Тя казва, че често и се налага да излиза, да полива цветята вместо нея.

Цветята се увеличили с течение на времето.

Йон Джин отправила още една молба

Тя му казва да прочете книга, която се намира в нейната къща и да разкаже съдържанието.

 

Петнадесет годишният Ън Хо добре е наясно, че молбите ѝ не са за самата нея , а че са били за него.

Макар майка му да е накарала тялото му да расте, Йон Джин е тази, която е накарала душата му да израстне.

 

Ън Хо иска да стане като Йон Джин когато порастне.

Възрастен, който е силен и издръжлив и който може да подаде ръка и защити слабите и достойни за съжаление хора.

 

Напоследък обаче тайните на Ън Хо ставали все по-големи и лицето му криело сенки**

Tрудно понасял тайните, за които не може да каже, заключвайки ги в сърцето.

Или не е било нещо, което прибързано да може да сподели с Йон Джин.

Обаче стигнал предела (на поносимостта).

Ън Хо отишъл да посети Йон Джин.Искал да му олекне и да сподели всичко.

Йон Джин обаче нямала време да изслуша историята му.

 

В крайна сметка Ън Хо се хвърля.***

Защо Ън Хо прави този избор, никой няма да разбере преди той да се събуди.

 

Бележки:

*" добре се справи, смел си" буквален превод, но поради нежния начин, по който е изказано реших да сложа *момче", защото иначе ми звучеше малко грубо.

** имам тревоги, разтревожен съм (исках да го запазя максимално до буквалния превод, който е "появява се сянка на лицето"

*** хвърля тялото си

Източник: тук

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечатляващо заснет сериал с много трогателни сцени! Когато започнах драмата, не подозирах, че ще ми хареса толкова много. Първите четири епизода бяха много бавни и с много рев. Продължих да гледам заради Рю Док Хуан и не останах разочарована. Много силна актьорска игра особено от Пак Хун. Той е от актьорите, които от пръв поглед ти става ясно, че ще играят лошата роля. Това обаче никак не му попречи да изиграе зашеметяващо ролята си. На малко места съм гледала Ким Со Хьонг и не съм запозната с актьорските й способности, но тук не можех да понеса сцените, в които плачеше. Намалях звука всеки път. 

Историята е заинтригуваща. Бавно се заплитат всички случаи и малко по малко се разбира как героите са свързани, но и това е чарът на сериала. Една от любимите ми сцени е когато майката осъзнава, че е купила малки обувки за сина си. Само за няколко секунди показаха колко е пренебрегвала детето си. Другата е последната сцена на Санг Хо. Няма нужда от думи за нея. Доволна съм от финала, въпреки че

 

се надявах да покажат как Чанг Ки Хо е открил камерата и къде. Прекараха толкова време в търсене на книгата, а след това се оказа, че никой не знае местоположението на камерата освен бащата. Малко е разочароващо, че не показаха къде е била скрита. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С интерес го гледам, много увлича мистерията.

И отдавна не съм била толкова омагьосана от нечий OST. Особено тази постоянно ми звучи в главата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на първа серия съм и много ми хареса. Актьорската игра е на много високо ниво. За сега съм много доволна от сериала, па да видим.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го изгледах и много ми хареса. Мислех си , че ще има по-голяма мистерия, но не...замисъла на сериала е друг и много ми допадна. Страхотна актьорска игра на всички. И за камерата....какво не схванахте. Сети се къде се намира малко по-късно, колебаеше се какво да прави с нея, поговори си със своя спасител и направи  най-доброто като я изпрати на този който трябва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето е супер, държи в напрежение! Гледам си го с интерес.Главната е просто родена за такива роли...студена,хладнокръвна ,а в същото време чувствителна и ранима.  Остът е жесток! Сърдечно благодаря за бг субтитрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече може да гледате сериала и онлайн. 

Пълна плейлиста.

 

Редактирано от bealonenomore
Добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече го изгледах и мога да го препоръчам с чиста съвест. Добър във всяко отношение. Благодаря за превода на субтитрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал, перфектен каст (поне за мен) и страхотен ОСТ. Благодаря за субтитрите. 

Ким Со Хьонг, както винаги направи жестока роля. Пак Хун винаги съм си го представяла точно в такъв образ. И той го направи. След справка в asianwiki установих, че актрисата изиграла Сон А е съпругата му. Като ги виждах двамата заедно много ми допаднаха като двойка. :D Рю Док Хуан също беше много добър, хареса ми и Мин Джин Уонг, който ми направи впечатление още от My Father is Strange. 

Заслужава да се види, макар че на моменти действието се развиваше по-бавно и лично за себе си открих някои празни моменти, за които впоследствие не дадоха обяснение. Актьорите и музиката компенсираха. 

Интересен сюжет и образи, накрая отново се стига до разбити хора, илюзорни вярвания, внушения и заблуди, деструктивно поведение и избори. 

Харесаха ми финалните моменти и облеклото на главната героиня, което според мен отрази новото начало и помиряването със себе си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...