Jump to content

I'll Find You on a Beautiful Day (2020)


Recommended Posts

Хареса ми, особено някои моменти от последната серия. Спомних си, че харесвам тихото щастие и "скучното" ежедневие. Да съм доволна дори само от това , че ме има и мога да бъда с моите близки и приятели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми, даже много ми хареса. Независимо от забавените кадри. Те си имаха своя емоционален заряд и постигаха замисления ефект, да се разберат героите, поведението им, житейският им избор. Чудесна игра на всички актьори, главните разбира се, но и тези на втори, че и трети план.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

семейното гледане напоследък беше застрашено :D (след едновременното гледане на фамилна книга Гу, Forest и започнат 365, които не че са лоши, но просто му дойдоха много накуп..) и аз заредих на флашката Романтичния доктор2 и този сериал

 

половинката с неохота погледна.., но след изгледани два епизода рече и отсече - става :lol:, заредила си, каза, тежката артилерия, да ме върнеш към корейското, визирайки Минка, която ни е влязла под кожата от Хилъра( първия ни корейски) и Джун, който напоследък набра инерция с все приятни *истории*..

 

както и очаквах, действието се развива бавно, но ми е много приятно, с литературния клуб, с нещата между двамата, харесват ми "оборотите":P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хареса. Наистина сякаш се пренасяш в друга вселена.Може би защото е правен по новела, но създава чувството, че четеш книга пред запалената камина в студените зимни дни.Дотолкова ме откъсваше от действителността, че в края на серията забравях за счупения ми глезен и всички неудобства, произтичащи от това. Гледала съм младежа само в „Какво се случва с тази фамилия“, но тук много ми хареса играта му, просто идеално му се получи.Много ми хареса стихчето за „какво е топлината“ в предпоследната серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса. Изпълни ме с топло и спокойно чувство. И то точно моментите, в които почти нямаше действие. Тогава сякаш напълно се потапях в настроението, което владее героите. Музиката, поезията, всичко това изгражда неповторима атмосфера.

Този филм не е за хората, които очакват бързо действие и големи драми. Не очаквайте нищо от него, просто му се насладете.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един малко по-различен сериал. Хареса ми. Действието е бавно, лежерно, даже мудно на моменти, но някак успокоява. Харесват ми детайлите, да направиш нещо малко за някого, с което да осигуриш комфорт, уют, подкрепа и обич. Минка и Джун са сладури, тук тя е по-агресивният и открит образ. Той е по-многопластов. Много ми допадна, че действието се развива в провинцията, второстепенните герои също имат огромен принос, всеки със своята история, проблеми и вълнения. Като цяло приятно сериалче, без излишна драма, носещо усещане за топлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен по-скоро ми хареса, намерих неща, които ми задържаха вниманието, но в същото време не бих го препоръчала смело, защото си е до настроение. Това, че се развиваше бавно и сякаш нищо не се случваше, беше на място тук. Но само до 13-и или 14-и епизод. След това главната почна да придава разни фасони на този и на онзи и така ми доскуча, че едва избутах до края... Сериал за силата на семейните връзки – независимо дали кръвни или не – така го видях аз. А също и за това, че щастието е в малките неща и не е задължително животът ти да е въртележка от емоции в центъра на света, за да се чувстваш, че живееш пълноценно. Много ми хареса лелята на главната – и заради чепатия ѝ хаактер, и заради историите около нея. С интерес следях появите ѝ на екрана. Иначе имаше доста странични истории, които бяха загатнати по някакъв начин, но недовършени, и се чудиш само за пълнеж ли са ги сложили. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си, че когато започнах да гледам сериала бях пред сериозен бърнаут и малко завидях на главната героиня, когато се премести в това градче и по цял ден пиеше кафе и четеше книги :lol:

Хареса ми спокойствието, сякаш времето беше спряло или се движеше с някакъв заден ход, но едновременно с това напредваше. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рових се 1 час във форума, да си намеря нещо  в тоя стил и попаднах на тази драма. Малко градче, повечето се познават, някаква задушевна атмосфера...  По принцип ми харесват такива по-бавни истории.   Актьорите си бяха екстра, нямам забележки. 

 

Изгледах ги всички 16 епизода, но не мога да си кривя душата, беше скучен. От началото до самият финал. Даже и мистериозно убийство имаше, но сценария е много зле.  Нямаше достатъчно интересни ситуации, личи си че сценаристите нямат нужната фантазия да измислят нещо оригинално или просто не са били в настроение.  Имаше драма тук там, ама можеше и да е много по-добре. 

 

Хубавите сериали/филми с такава атмосфера на малък град, някакси го представят в добрите му страни и изваждат плюсовете. Показват тежкият живот на хората. От този останах с впечатлението, че е адски скучно да живееш в такъв град и няма кой знае какви плюсове. Отделно сценаристите ни вкараха в някакви префърцунени сцени... Голямото луксозно събиране на випуска, което въобще не отиваше на малък град. Приличаше повече на празник на града. А какъв беше този литературен кръжок, дето го извадиха от нищото? Да покажат как всички в градчето са начетени и редовно четат книги?  А тази книжарница, в която по цял ден няма нито един клиент?  Това момче как си изкарва прехраната изобщо? Виси си в книжарницата по-цял ден, чете си книги в пухкав бял половер и си прави кафе? Кой му плаща за това? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Южна Корея е доста пренаселено място, така че това което те притеснява в последната част на мнението ти , за мен е напълно нормално да се случи. Има хора - има събирания, кръжоци какво ли не. Може такива да са им традициите. Малък град, ами колко да е малък - 50000, 200000, 500000? Не му помня името или дали са го казали. Ами то къде в провинцията не е скучно? Ами да сериала беше на бавни обороти, но това му беше и чара.

Off Topic

Много "обичам" корейците като се влюбят и да захвърлят всичко и да избягат от любовта колкото се може по далеч. То толкова им е била и "любовта" де. Тя знаеше ,че той се страхува да я загуби, и  той очакваше да я загуби. И тя за да го нарани още повече го напусна два пъти( веднъж в книжарницата и веднъж горе при къщата)????  След като тя беше наранена, нямаше проблем да наранява другите около нея? Ами да го беше поканила да отиде с нея? Да остане в книжарницата , за да не се вижда с леля си като и беше такъв проблем? Тя май не го заслужаваше. Все пак накрая и дойде акъла в главата. Или просто и наритаха задника в Сеул и нямаше къде да живее повече. И тя беше смахната колкото майка си и леля си. Леля и същата смотла, въпреки че имаше мъж който я обичаше дори и в нейното състояние. И каква беше цялата тая тъпотия с убийството на бащата, че то си беше напълно законна самоотбрана? Ако те не го бяха убили той щеше да ги убие. За какво трябваше да се крият и да си провалят живота? А момчето се изхранваше с това че родителите му бяха земеделски собственици. Книжарницата и ледената пързалка бяха по скоро хоби. Я какъв пикап му бяха купили. Той продаваше книги онлайн също. Сестрата беше голяма фурия и лепка. Приятеля му и той намери своето щастие набързо, получи това което искаше и беше доста решителен не се подвоуми. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, thedemon1238 написа:

Рових се 1 час във форума, да си намеря нещо  в тоя стил и попаднах на тази драма. Малко градче, повечето се познават, някаква задушевна атмосфера...  По принцип ми харесват такива по-бавни истории.   Актьорите си бяха екстра, нямам забележки. 

 

Изгледах ги всички 16 епизода, но не мога да си кривя душата, беше скучен. От началото до самият финал. Даже и мистериозно убийство имаше, но сценария е много зле.  Нямаше достатъчно интересни ситуации, личи си че сценаристите нямат нужната фантазия да измислят нещо оригинално или просто не са били в настроение.  Имаше драма тук там, ама можеше и да е много по-добре. 

 

Хубавите сериали/филми с такава атмосфера на малък град, някакси го представят в добрите му страни и изваждат плюсовете. Показват тежкият живот на хората. От този останах с впечатлението, че е адски скучно да живееш в такъв град и няма кой знае какви плюсове. Отделно сценаристите ни вкараха в някакви префърцунени сцени... Голямото луксозно събиране на випуска, което въобще не отиваше на малък град. Приличаше повече на празник на града. А какъв беше този литературен кръжок, дето го извадиха от нищото? Да покажат как всички в градчето са начетени и редовно четат книги?  А тази книжарница, в която по цял ден няма нито един клиент?  Това момче как си изкарва прехраната изобщо? Виси си в книжарницата по-цял ден, чете си книги в пухкав бял половер и си прави кафе? Кой му плаща за това? :D

The Demon is back!:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/26/2021 at 3:50 PM, gig911 said:

Южна Корея е доста пренаселено място, така че това което те притеснява в последната част на мнението ти , за мен е напълно нормално да се случи. Има хора - има събирания, кръжоци какво ли не. Може такива да са им традициите. Малък град, ами колко да е малък - 50000, 200000, 500000? Не му помня името или дали са го казали. Ами то къде в провинцията не е скучно? Ами да сериала беше на бавни обороти, но това му беше и чара.

 

 

 

Ами аз си го представях като 10, максимум 20 хиляди. Това разбирам под малък град. :D

Spoiler

 

Ти определено каза нещо интересно. Можеха да избегнат полицията и затвора.  Даже самите полицаи я питаха "Стана някакъв инцидент нали?" и Тя "Не, не, аз го убих" :lol: Не знам,  действително живота им беше застрашен, мъжат тотално изперка.  Колко му е, да кажат че е имал психични проблеми. Доказателствата са навсякъде по нея. Сестра и ще е свидетел...

 

За мен това не беше истинско убийство, а класически пример за инцидент и самоотбрана от страх за живота... Може би има нещо типично азиатско, което ние не разбираме.  Или пък кой знае, някакви други подбуди  да е имала. Да предпази честта си ли... Да предпази дъщеря си по някакъв начин... Не че имаше някакъв ефект.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Единствената причина за убийство е сценария, трябваше им такава тъжна история.  Оня замахна с ютия да я удари по главата малката сестра , отпечатъците му са там.  Ако голямата сестра не го беше блъснала през перилото, малката сестра  щеше да е мъртва. И двете бяха удряни. Той удряше с голф стика по стъклото на колата. Беше явна самоотбрана, даже и в ареста нямаше да ги вкарат. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бавно, съзерцателно, спокойно. Идилично и романтично. И мислите ти се разливат. Как да постъпиш в тази ситуация? Кое е оптималното решение, за да предпазиш скъпите си хора? Отстрани лесно се съди. Ама при съприкосновение с насилник всички неминуемо страдат. Да пази Господ, защото няма спасение!

Героите до един бяха много интересни и пъстри хора, създадоха атмосфера толкова мило провинциална. Сестричката блестеше! Читателският кръг – мнооого готини. Джун ли младееше до Минчето или тя старееше до него се почудих, пък то излезе, че била по-голяма. Но лошо няма, направиха добре нещата. 

Не е за всеки сериалчето. Но ако те уцели в точното време и настроение, може да ти достави истинско удоволствие и релакс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стихотворението...

 

"-Знаеш ли какво е топлината?

Тя ме попита и аз и отговорих:

-Това е когато моята студена ръка,докосне твоята студена ръка

и двамата се стоплим.

Когато самотата срещне самота

и стане уют.

Когато тъгата срещне тъга и се

превърне в радост.

Когато един студен бриз се сблъска

с друг...

и се превърнат в мек сняг.

Това е топлината."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много топло! Отдавна го отлагах, понеже си мислех, че ще е поредната изсмукана от пръстите история, а се оказа, че съм грешала...Хареса ми уюта на книжарницата, сбирките, поезията, героите, бавните обороти...всичко...

Редактирано от grendely
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът като цяло е едно лирично отклонение от живота. Както казва kitkat не е за всеки и не е за ежедневна употреба. 

Дразнещо е, че през цялото време си хвърлят велосипедите безжалостно на земята и да за пореден път установих, че всички дами носят обувки поне три размера над техния - сигурно, защото непрекъснато се събуват на влизане и на излизане трябва бързо да надянат обувките си, особено, когато ситуацията изисква да се излезе бързо от дома. При мъжете не съм забелязала, но при жените обувките в повечето случаи са с по-голям размер.  Чудя се дали в Гинес няма номинация за бързо събуване на домашните чехли и обуване на обувки за на вън. 

Редактирано от Димитрина
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съфорумците не бяхте написали 100пъти, че въпреки че е бавен, изключително бавен на моменти, е и също толкова красив, топъл, уютен - нямаше шанс да догледам и 2ри еп. Но ...имам един любопитко малък вкъщи, който харесва планини и повече ме устройваше варианта  да гледаме сериала заедно и да му разказвам кой какъв и защо, а не да бича 101 Далматинци нон стоп! Та, така стигнах последните серии, които всъщност обясняват поведението на героите. Много ми хареса сестринският лабиринт. Страхотни жени и актриси. И историята им също ме изненада.  Не коментирам дали са постъпили по най - адекватния начин. Дори самите те, не са си позволили да се усъмнят в действията си, защото вече се бяха качили на лодката дет се вика. Минка е като старо дете. Като партнира с младок като тук, мяза на педофилка. Ако пък и сложат някой баш мъж...той изглежда педофил. Иначе се старае, но не ме кефи и тва е. Сериалът ме оставя с хубаво, топло чувство за хората, особено във времената, в които живеем, с доста навлезлият студен западен манталитет. Coциалните елементи, отношенията между жителите, вечерите на четене с чай посред зима-няма как да не ме докоснат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...