Jump to content

Hospital Playlist Season 1 (2020)


Recommended Posts

8MSjQkH2FrG0t4l84L5HmiSFrS7.jpg

 

Spoiler

b010c744dcdcb462.jpg

 

 

Hospital Playlist

(2020)

Season 1

Хангъл슬기로운 의사생활

РоманизацияSeulkirowoon Uisasaenghwal

Също така известен катоDoctor PlaybookSecret Doctor's LifeSmart Doctor Living

Страна: Южна Корея

Период на излъчване: 12 март - 28 май 2020

Време на излъчване: петък, 23:00 KST (корейско стандартно време)

Жанр: драма, лекари, хуманизъм

КаналtvN

Епизоди: 12

Режисьор: Shin Won Ho (Wise Prison LifeReply 1997, Reply 1988Reply 1994)

Сценарист: Lee Woo Jung (Reply 1997, Reply 1988Reply 1994)

Субтитри: английски

Asianwiki

          

Участват:

Jo Jung Suk

Кim Dae Myung

Jung Kyung Ho

Yoo Yeon Seok

Jeon Mi Do

Кim Hae Sook

Shin Hyun Bin

Кim Kap Soo

Jung Moon Sung

Kim Joon Han / Ким Джун Хан

Kim Soo Jin / Ким Су Джин

Ahn Eun Jin / Ан Ън Джин

Moon Tae Yoo / Мун Те Ю

Bae Hyun Sung

Go A Ra - гост в епизоди 5 и 6

Кim Sun Young - гост в епизод 7

Choi Moo Sung - гост в епизод 7

 

Резюме: 

Сериалът разказва хуманните истории на лекарите, сестрите и пациентите в болница.

Петима доктори, влезли в един и същ медицински университет през 1999 година,

сега са приятели и работят заедно в една болница.

Драмата отново събира режисьора Шин Уон Хо със сценариста И У Джонг

след последния им проект Reply 1988.

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click: :click: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли гледащи този сериал :) Много приятен, поне според мен. Лекарите са големи сладури, всеки е луд по малко :) Излъчват по една серия на седмица, но около 80--90 минути.

Напомня на Reply, поредицата, но разбрах от описанието защо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също го гледам с удоволствие. Приятен е, ненатоварващ. Без излишни интриги и глупости. Просто топли, приятелски, човешки взаимоотношения. Кара те да искаш да бъдеш добър и да правиш добро. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър сериал. Картинката разваля само досадният и задръстен религиозен фанатик, който хем го сърби, хем го боли. Да се маха и да остави нормалните хора да лекуват болни и да спасяват животи. Майка му да не реве сега, че ще остане без внуци, ами да е мислила като си възпитава децата. Язък за момата, влюбена в задръстеняка.

Основното преидиство на сериала: няма злодеи и зацикляне само върху една сюжетна линия. Също както във великолепния "Reply 1988".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът свърши. Ще ми липсва ежеседмичното зареждане с позитивни емоции и хуманност. Нормален край, щастлив за едни за други - горе-долу. Без драми и фантасмагории. Дано да има втори сезон. Много приятен за мен сериал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ще ми липсва дозата усмивки, която ми даваше този сериал. От Reply 1988 не бях гледала нещо, което да ми носи усещането за задружност, сякаш се прибираш у дома след дълго пътуване, носи един домашен уют във взаимоотношенията. На финала изписаха, че ще има втори сезон през 2021, но не съм го потвърдила с официален източник :) Краят е отворен, така че има почва за нов сезон, на което се надявам :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал. Чудесен каст, чудесен сценарий. Изгледах го на един дъх вчера и днес и съм много доволна.

Взаимоотношенията на лекари - пациенти, на лекарите помежду им, на групичката от петимата със семействата им - така добре са навързани, че не усещаш как минава времето и ти се иска да гледаш още. И бандата - май намериха верната песен за всеки случай.
Искрено ще се радвам, ако има втори сезон! 
:es::rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента спечели няколко награди, но аз чак сега й обръщам внимание. 

Днес беше удостоена и с отличието Best OST на 35 Golden Disc Awards. 

Поздравления! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникален сериал. Всичко, игра, сценарий, музика, беше великолепно. Изгледах го на един дъх. В стила на незабравимия  Reply 1988. Нямам търпение за втория сезон, четох, че ще има. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам. Разкошен. То актьори, то истории, то сценарий, диалози. Много естествен като за корейско, наистина се вижда модела Отговори, макар и с една идея по-сериозен. 

Задължително ще се гледа и 2 сезон, който ще си е пак със същата група шматки. Обичам ги всичките, ама Чо Джонг Сок, душата ненагледна - покрай него други не поглеждам.

Гледайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, speedy86 написа:

Гледайте!

 

Или изчакайте още малко да завършим работата по българските субтитри :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сладките доктори играя на "познай думата". Качвам направо част 2, защото са уникално готини, отдавна не се бях смята така. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, kandala написа:

Най-сладките доктори играя на "познай думата". 

 

Че и стратегия измисляха, както се вижда в края на първата част :D :D :D Трябвало "само" да познаят повече от три думи – ентусиасти :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен сериал! Мога да пиша за него сигурно един час, но не е нужно – просто гледайте.

 

Обичам сериали, в които приятелството е на първо място. Затова съм и леко разочарована, че решиха

Off Topic

да вкарат помежду им и романтични отношения в настоящето. Не казвам, че влюбеният специализант е по-подходящ за главната, в никакъв случай, но някак ми се искаше петорката да са си само приятели.

 

Докторите музиканти са отлични – да, всеки луд по малко, както е споменато по-горе, но също така и всеки със своите си кусури (единият вдетинен, другият лигавичък в любовта, мацката с преескпонираното фалшиво пеене...). Не са ги направили някакви идеални, ако изключим суперспособностите им в медицината :D Страхотно попадение обаче са и повечето специализанти – Дже Хак ми е любимец, как пилеше нервите на професора си, но и в същото време го научи на толоква неща :) Отношенията между майката и председателя на фондацията също са свежи и не стоят като кръпка.

 

Определено сериалът предварително е бил замислен с втори сезон, защото финалът е много широко отворен – една история намери развръзка, но останалите се заплетоха още повече :P

 

И музиката – идеално подбрано изпълнение за почти всеки епизод. Любимата ми част:

Off Topic

В един от по-ранните епизоди, докато репетираха, телефоните им почнаха да звънят, двама от лекарите тръгнаха към болницата, в този момент останалите пееха "Не тръгвай, не ме изоставяй" с много съкрушени лица :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен сериал!Много ми хареса!За съжаление красива утопия!Искам да вярвам,че може да съществува такова приятелство между петима.Да има толкова мили,добри,кадърни,съпричастни и отзивчиви лекари някъде по света!Определено влиза в графата любими!Не липсваха и комични моменти,заслужава си отделеното време!

Spoiler

Определено нама да забравя каската на Дарт Вейдър:rofl: и лафовете на малкия сладур синът на доктора:lol2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, eligocheva написа:

 

  Покажи скритото съдържание

Определено нама да забравя каската на Дарт Вейдър:rofl: и лафовете на малкия сладур синът на доктора:lol2:

 

 

О, да, определено появата на героя на Чо Джонг Сок беше умопотресаваща :rofl:

 

Обще взето, нямаше епизод, в който да не се хиля с глас и след това да не съм на обратния полюс на емоциите с някоя трогателна сцена, главно около пациентите... В даден момент се зачудих дали не бих искала на някои от медицинските случаи да се обърне по-голямо внимание, но все пак основният фокус на сериала е приятелството, за мен поне. Имаше добър баланс.

 

И забравих да кажа колко се изненадах, като разгледах снимките на Shin Hyun Bin – актрисата, която играе д-р Чанг Гьо Ул. Гледала съм я и другаде, съдейки по филмографията ѝ, но не я помня. В сериала идеално я бяха направили една такава неврачна, а тя се оказа доста чаровна. Ей тия трапчинки май ни веднъж не ги видях, а трапчинките като цяло са ми голяма слабост – и при жени, и при мъже!

 

Off Topic

a12dfc6e7d271650.jpg271226d8544de576.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юхууу, имаме дата за начало на втория сезон – 17 юни! Вярно, има доста време дотогава, но все пак е някаква яснота :) 

 

Ето и клипа от четенето на сценария, както и кадри на петимата – за съжаление, няма (все още) английски субтитри, или поне аз не открих такива.

 

 

Клипчето започва със Сонг Донг Ил от появата му в първия сезон – много забавен беше героят му, бих се радвала да имаше малко по-голяма роля :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не мога да повярвам как съм пропуснала този бисер и не съм го гледала още когато е излязъл... Гледах го едва миналата седмица. И сега, както обикновено, когато попадна на вещо много добро, не мога да превключа на нищо ново! Пускам си епизодчета отново и отново!

Огромно благодаря, за добрия превод. Друго си е да прочетеш отдолу реплика като "Смотаняк!" Просто чувството е съвсем истинско, като го видя изписано на български :es::es::es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...