Jump to content

Recommended Posts

2 hours ago, seal_reinforce said:

Оф, аз си мечтая да можехме да си ги избираме като в магазина и соц. контактите ми в реала да са не на нулата, ми под нея. То и сега може се занулят, ама необходимостта рязко се намесва и ми разваля рахата. Ма я да внимавам ко си пожелавам, че явно Щаба слуша :D

p.s. Ако ще тествате некой прототип - дайте го у нас (това към Щаба) :D

в UK са помислили за нещо такова, но да кажем, че серийката е с интересен завършек

Spoiler

първи сезон, първа серия е брутална :lol:, другите са разнообразни, почти винаги с неочакван край, някой, като цитираната от мен са запомнящи се по особен начин.., аз съм изгледала само два сезона, има вече 4, а се готвят за 5-ти - различни истории са, като казват, че в 4-ти имало значение коя серия след коя да гледаш.., до втори нямаше значение

хич ме няма по жанровете.., да кажем, че има някакви завишени технологични постижения в уж сегашното ни време, някои неща са си съвсем актуални, другите може би не са много далеч..

• Thanks 1

Цитат

@seal_reinforce вземи го изгледай, тука Чани има повече от един костюм. :rofl:

Въпросният Чани за избелване на зъбки не е ли чувал?!

Много антипатичен младеж ;)

Сериалът не е лош. Хубава идея, но неправилно развита. 

Харесвам криминалните нишки, но тази не криеше никаква мистерия.

Но пък преводът беше чудесен, благодаря!

На 1.04.2020 г. at 0:38, helyg написа:

@elina досега я търсих, но нито ми е позната, нито я има в официалния OST към сериала. Ето от Тук може да се свали OST-а, но преслушах всичките 31 песни, няма я сред тях. И интересното е, че накрая на епизодите в кредитите, където пишат песните, които са използвани, също я няма.

и аз се убих да я търся, дори и аз преслушах соундтрака,но не я намерих. Пълна мистерия! Ако някой все пак я намери моля да пише :)

On 6/12/2020 at 4:24 PM, ilina said:

@elina  Песента е на Ninos - Paradise с пианист Ji Pyeong Kwon  :wub: 

за съжаление не е тя :( 30 мин 4рти епизод и пети епизод 22 мин е друга песента Мерси иначе за отговора :P

Не си падам много по темата за изкуствен интелект, и ме е яд, че не са доразвили историята за лицевата слепота при главната героиня. Вече трети сериал засичам за лицева слепота и тя е сложена само за акцент. Тук, можеше да наблегнат повечко на нея, имайки впредвид, че 90% от екранното време беше с главната героиня. 

Off Topic

Можеше да вкарат повече емоция, заради това, че тя е "различна". В началото добре тръгнаха с аутсайдерството й на работа. Имаше мегдан да задълбаят за лицевата слепота и така, връзката й с изкуствения интелект да стане още по-емоционално обвързана, а и да й повярвам логично на "чувствата" и привързаността й към него. Та по едно време аз просто я мислех за луда. :D 

Иначе историята е добре замислена, не е от най-зарибяващите, но ми хареса. Драмата не беше много, имаше интрига и леко напрежение в последните епизоди. Има и няколко красиви запомнящи се моменти с двамата главни, придружени с лека химия. Колкото до Холо:

Off Topic

до последно мнението ми беше, че такъв продукт не трябва да се пуска на пазара. Нека си е за лично ползване от главния, за каквато цел беше създаден от майката. Хареса ми началото на 10 епизод, когато холограма на майката дава обяснение как е програмирала алгоритъм, който да произвежда чувства и емоции в ИИ, специално предназначени за синът й и хората които той обича. Това обяснява доста неща за самията Холо. Иначе твърдо съм против глобалното мобилизиране във всяко едно отношение. Достатъчна ми е пародията с някои социални мрежи и липсата на нормална комуникация лице в лице или с разговор по телефона... 

Доволна съм от актьорската игра. Всички се справиха прекрасно. При главния се виждаше разликата в характерите - този на Холо и този на Нан До. Не успях да усетя приятелството между тях обаче. А относно Чани - много му подхождаше този образ. Имаше мистерия около него. :D 

Музиката също си беше подходяща за сериала и атмосферата, която носи. Отдавна си бях запазила 1-2 песни в плейлиста. 

Благодаря за превода. :)