Jump to content

Recommended Posts

Преди 11 часа, lukreciana написа:

Изгледах всички излезли. Като изключим фантасмагорията това малко и слабо човече, Мима, на фона на

останалите мъжаги да минава за мъж, става. От момента в който замина на границата, сериите задобряха.

В 14-та Мима надмина себе си и всички мъже накуп. Получи й се.

 

 

 

Аз пък маратонски стигнах до дванайсет. Много красива Мима и много добре играе. Наистина засенчва мъжете. Императорът също ми допада. Предвид триъгълника с Лямчо и Мима, който ще заформят, добре е подбран. Харесва ми как върви сериалът. Тук са заложили на градацията. Не е каквото да изгърмят патроните в един епизод и после три с халосни да стрелят. С всяка серия става все по-горещо и дори да си мълчат героите,  така успяват  с играта си да нагнетят  напрежение, че зрителят да го усети. 

 

Ето ги и деветте царства

 

spacer.png

 

И малко история, копната от рускините

 

Off Topic

Мир Девяти Царств. Мы уже переводили сериалы Племена и империи: шторм пророчества и Девять Царств: Знамя Орла, действие которых происходит в этом мире.

Империя / династия Дачжэн, Великая Чжэн — это следующая эпоха после империи / династии Дуань (см. сериал Племена и империи: шторм пророчества). Дачжэн была основана через двести лет после крушения династии Дуань.

Столица, как и в прежних сериалах, город Тяньци (или Тянь Ци), что в центре Восточного континента в землях Чжун, срединных.
Правит в Великой Чжэн род Чу, нынешний император Сюй, Чу Чжунсюй.

Упоминаются соседи империи с севера и запада:
- в землях Лэй на западе есть племена или государства Нихуало, Тухолу и Чжунянь (княжна Тилань родом из Чжуняня)
- в землях Хань на севере явно недовольны империей Дачжэн и готовятся к вооруженному столкновению.

Интересно, что Фан Чжоин, старший ученик главгероя, кажется, родом из земель Хань.
А рыбацкая деревушка, в которой жила в детстве главная героиня, находится на восточном побережье земель Юэ.

Пока нам известно только, что в этом мире все еще живут — кроме людей — русалки, Морской народ. О Крылатых, Великанах, Мудрых и Духах ничего не сказано.

Подробнее о мире Девяти Царств — каким он был в эпоху Дуань, по крайней мере — можно почитать по ссылке ниже.

 

 

https://archiveofourown.org/works/16415750

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос с повишена трудност.

Какво става, когато главният режисьор, сценаристът и операторът са  са жени?

 

Off Topic

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

 

 

Накратко- повече плът, отколкото кръв.:D.

Няма на вятъра да ходи на фитнес Лямчо, я!:28558:

 

Сърдити не вЕрвам да има, пък и се надявам по-нататък да го видим на балотаж с императора.;)

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години за тайванските драми казваха, че като почне да тъпче на едно място сериалът, събличат ризата на Ваннес.

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, разбраха вече всички, че е красива мома. Тез мъже от тез племена с таз визия доста ми фащат окото,Е-па Мима кат са облече в бялото,

блесна кат срамежлива месечина и всички се прехласнаха. Боже, кво ли не прай една красива жена  влезе ли в ума  на мъжа...

 

Редактирано от lukreciana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоз крал много гадничък. Как ще стане влюбването на нашата не ми го побира акъла. Засега нямат допирни точки. Тя си е всецяло отдадена на учителя. Жал ми е за принцесата.

Уж краля я захаресва, а такова брутално държание. Чак го намразих. Кай Чън толкова убедителен и страшен с играта си.. Много приятно сериалче. Развиват всички образи и показват чувствата им, като до известна степен обясняват поведението им. Харесва ми. Сега сядам на маратонско гледане. От 24-32-излезлите със субтитри.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер върви, всеки ден гледам по две преведени и сега  си чакам 33 и 34. Знаех си, че Мима няма да се дъни с глупости и не ни подведе. С всеки епизод, все по-интересно става и все нещо ново ни поднасят. Балансирано е- от всичко с мярка, така, че да не доскучее на разния зрител. Всички герои интересни, даже и лошковците.Тия на фокус, търпят развитие, не боксуват на място, което разнообразява действието. Даже шифуто-бастун, много трудно, но  и той мръдна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, голем бастун тоя мастер!

Всее не съм харесвала красиви китайски актьори в пустите им костюмни драми, но тук Уилям утрепА  рибата! Толкоз пък да не му ходи!

В представите ми това в актьор на действието, на бързия поглед, шмекер, намига под вежда.... Тая лежерност, обраност и пасивност, скрит зад маска, с тези два кичура, като на сом мустаците.... Ужассс, братче!

Още съм на 7ми. Дано дет' викате се поразкърши туй дърВо насетне!

Редактирано от zenoa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех та го урочасах. Разкърши се за пет минути в 35 епизод и това беше.:28558:

Off Topic

Пърха Мима с мигли, червената покривка на главата, първа брачна нощ. Шифуто аха да се разкърши и уйдя коня у ряката.Тц, Тц, Тц, няма романтика, няма брачна нощ, че и брак няма. За к'во бяха толкоз клетви!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не гледа!?

А аз, уж не го харесвах мастъра с тази каменна физиономия, пък по 4-5 серии на вечер взех до опуквам.

Мастърът го може, признах го. Уж му замръзнала физиономията, обаче се усеща как му ври отвътре.

Стана ми много интересно към 34 еп, но се наложи все пак да се спи къмто 2 посред нощ.

Ще сподели ли някой с мен в спойлер разбира се, ще го бъде ли мастера?!  Мима верно ли ще се влюби в императора!? Не мога да повярвам!!!

Редактирано от zenoa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zenoa, гледах, гледах, че чак го изгледах  с нетърпение голямо целия още в неделя, щом излъчиха последните епизоди. Преведоха ги аламинут.

Препоръчвам. От актьорите и от сериала- доволна. Не колкото от "прасковите" доволна и то не що'т Дедо го няма, а  най- вече по една причина- края, макар и поднесен с  финес.:28558:

Абе, тия хора в Китай, всеки ден, час, минута, секунда ги облъчват с патриотизъм. Един сериал

Off Topic

не може да свърши като хората, за да им набиват  непрестанно в канчетата, даже от сериалите, с които човек разпуска по принцип, че никакво лично щастие не е по-важно от държавното и трябва ежесекундно да се жертват за родината.  Ама -ха! Гълъби шЪ ми пускат да си контактуват на сумати разстояние,  вместо да се гушкат като гълъби в балдахините! Партията- майка, превъзхожда  5G-то направо. Че и сигналът никога не прекъсва.:896767:

 

Това за влюбването на Мима в императора е някаква грешка на анонса. Колкото до шифуто,

Off Topic

за това бе горното ми възмущение. Тъкмо се отърва от императора- разтрогнаха споразумението да поема всичките му болки, рани, отрови и т.н. и заживя щастливо с любимата и нещеш ли бебето на императора се роди с недъг и сети се кой го пое.:896767: И старата песен на нов глас. И понеже малкото остана  сираче(това друга бира, няма да разказвам), Мима се отказа от щастието да живее с шифуто(той с дихателен недъг, взет от кандидат императорчето и не се знае колко ще издаяни , заради патриотизма си), а тя вдовица -императрица,патриотка, да е стълб до растящото величие. Та,така.

Интересно и с неочаквани обрати се развива действието, та не го зарязвай, заради края.

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко изостанах, но ще наваксам. Впечатлен съм от актьорската игра, но продължавам да не харесва Императора. Не образа, актьора - всъщност добре се справя с ролята, но нещо във външността му ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Императорът от Xu Kai Cheng ли се играе?

Ако е той, аз също го намирам за леко странен. Нормални килограми е и някак изглежда недодялан до всички тия елфи около него. :D

Не съм започнала още този сериал, чаках превода и на последния епизод, но преди дни приключих A Female Student Arrives at the Imperial College (2021) - там в главна роля е Xu Kai Cheng и ми е прясно впечатлението. :)

И какво, финалът е кофти ли? :swoon:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bond, добре се справя актьорът- император - точно. Можеше и по-добре на моменти. На мен ми допадна като визия. Имаше го по-тежкото излъчване. Добре изглеждаха с Шифуто( Лямчо), подходящо за ролите и като възраст  и добре си взаимодействаха. Гледах доста задкадрови видеа- не им е било лесно, но пък личи , че освен трудностите, работата е била и забавна. Мима пък, за пореден път си блести между тях. Апропо, дали пуснаха вече сериала ѝ с Шю(Сю)  Кай?

Проблемът ми в момента е, с какво да го замястя. Не, че липсва китайско, но не ми се гледат евтинии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спойлнах се с откъсчета от 46, 47 и 48 еп.  в тубата и отдъхнах, че няма да 

Spoiler

предаде Богу дух от отровата. Както разбирам обаче, няма да му е много лесно за напред...

 

Ще го догледам вероятно, единствено заради шифуто, императора, Мима и братчето. Къде се загуби и той... чакам го да изгрее.

Аз също се опитвах да намеря нещо сносно китайско за гледане, защото то много избълвани, но като цяло рядко има нещо наистина добро. Повечето е масовка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zenoa написа:

Спойлнах се с откъсчета от 46, 47 и 48 еп.  в тубата и отдъхнах, че няма да 

  Скрий съдържанието

предаде Богу дух от отровата. Както разбирам обаче, няма да му е много лесно за напред...

 

Ще го догледам вероятно, единствено заради шифуто, императора, Мима и братчето. Къде се загуби и той... чакам го да изгрее.

Аз също се опитвах да намеря нещо сносно китайско за гледане, защото то много избълвани, но като цяло рядко има нещо наистина добро. Повечето е масовка.

 

 

Масовка и като е евтина на всичко отгоре, току изтъпанили мега шеф на двайсе с няколко титли задължително, да се чудиш от детската градина ли ги е заработил, или в пионерската организация, който се  влюбва в чистачка,незработна и от сорта, хваната от улицата, задължително  с криви зъбки. И като се почне едно чистене и точене на лиги по ескалатори и кабинети и това 30-40 серии.Мерси! 

 

Ето една снимка публикувана от Мима в мрежите с надпис "Как може да си толкова красив, даже когато спиш."

 

spacer.png

 

 

И една от мен.  И като не спиш!:D

 

spacer.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой от кого какво е взел, но този императорски Сикрет сървис съм го срещал в няколко китайски сериала. Най-много си прилича с Агентите. Само се надявам краят да не е същия.

 

Да добавя: прочетох и аз в резюмето, че героинята на Мима има чувства към Императора. Ами има, мрази го, обвинява го за смъртта на баща си, нали искаше да го убива. Доста силни чувства са това.

 

 

 

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...