Jump to content

Recommended Posts

Прави сте. Гледа се на един дъх, увлича, актьорите чудесни, ама много се оплетох с тези паралелни светове. Да си призна, гола вОда съм с физиката и не мога да смеля толкоз абстрактни ситуации. В елементарната ми представа, бъдещето се проектира в миналото и настоящето. Хубаво - паралелни светове, но те би трябвало да са копие на оригиналния свят. Кой в случая е оригиналният?

Off Topic

Майката, която уби себе си в миналото, не би трябвало да съществува в бъдещето.  Алис е създадена, за да утеши хората от бъдещето, които тъгуват по близките си, които са изгубили. "Порасналият" малък брат уби насилникът от своето детство. До тук добре, но случаят с Юн Те И съвсем ме обърква. Беше казано, че жената от бъдещето и жената от миналото са различни личности. Според мен, Те И от бъдещето (майката) срещна себе си като малка, в началото на драмата. (Защо не разпозна баща си?) После я видя в луна-парка с балона и май този път я разпозна.

Защо времето в бъдещето се различава от времето, прекарано в миналото?

• Upvote 1

Изглежда 

Off Topic

В тази организация Алис стават бая злоупотреби при пътуването във времето :lol2: Професорката явно е в различни версии - едната, която се е присъединила към Алис и после я убиха, и версията, която никога не е ходила в Алис и мирно си преподава. Само как се е “паралелизирала” и на мен хич не ми е ясно, може обяснение и да не получим, корейци са все пак. Дано не са толкова хипер-мега зле сценаристите като в сериала с белия кон, бррр! :wacko:

Предполагам, че мама ще спаси сина, татко пък ще спаси мама и може и да го отстрелят колегите му. Големият въпрос е и дали синът изобщо ще оцелее :lol2: И изобщо тая паралелна професорка малко излишна идва, само пречи. Да видим ще в сгаджосат ли все пак с някого, и каква и е ролята, че досега само се пречка.

• Upvote 1

На 22.09.2020 г. at 0:22, Matrim написа:

Прави сте. Гледа се на един дъх, увлича, актьорите чудесни, ама много се оплетох с тези паралелни светове. Да си призна, гола вОда съм с физиката и не мога да смеля толкоз абстрактни ситуации. В елементарната ми представа, бъдещето се проектира в миналото и настоящето. Хубаво - паралелни светове, но те би трябвало да са копие на оригиналния свят. Кой в случая е оригиналният?

Скрий съдържанието

Майката, която уби себе си в миналото, не би трябвало да съществува в бъдещето.  Алис е създадена, за да утеши хората от бъдещето, които тъгуват по близките си, които са изгубили. "Порасналият" малък брат уби насилникът от своето детство. До тук добре, но случаят с Юн Те И съвсем ме обърква. Беше казано, че жената от бъдещето и жената от миналото са различни личности. Според мен, Те И от бъдещето (майката) срещна себе си като малка, в началото на драмата. (Защо не разпозна баща си?) После я видя в луна-парка с балона и май този път я разпозна.

Защо времето в бъдещето се различава от времето, прекарано в миналото?

Off Topic

Те И от 2050, остана в 1992, смени си името( тя си е Те И), за да не я открият, роди и живя до 2010. А  пък,  Те И от настоящето е майка му в бъдещето. И  може би сега тъкмо  срещна бащата и ще се влюби в него. Тя може и сама да се завЕде в приюта, а да се е запомнила, в ролята на майката, а не на детето.

Между другото, не пропуснаха да ни пробутат клишето със съдбата и нишката дето ги свързва от детството,  с даването на двете деца, хванати за ръка.:28558:

• Sad 1
  • Upvote 2

Щедро мелодрама с черпака в 10-та серия. :wub: Ама само 6 серии остават, да поразмърдат малко и логическите връзки и темпото :lol2: Че ако оставят всички обяснения за последните 10 минути на последната серия по стар корейски маниер, направо ще ги претрепя.

• Haha 2

Мелодрама, мелодрама, но плешивият къдравелко яко в действие.

• Haha 1

Той ще е още по-яко в действие следващата серия. А дано :lol2:

Само дето следващата седмица няма да има епизоди, а чак на 09.10. :blink:

• Upvote 1

Защо няма да има епизоди? Ей затова мразя текущото гледане. Тъкмо

Spoiler

баща и син се намериха и дай сега да чакаме.

• Upvote 2

Преди 1 час, bond написа:

Защо няма да има епизоди? Ей затова мразя текущото гледане. Тъкмо

Скрий съдържанието

баща и син се намериха и дай сега да чакаме.

И аз ненавиждам това чакане. Всеки път се заричам, че ще ми е за последно. Междувременно гледам други неща, разсейвам се, губя връзки, забравям детайли и най-вече - в началото на седмицата страда любопитството ми, а като дойде моментът, емоционалният ми градус вече се е спихнал.

Продължавам да си мисля, че има някаква много близка връзка между старата и новата Юн Те И. Тази, от бъдещето, е завела 8-годишната Те И в приюта, представяйки се за нейна майка. А в първия епизод стана ясно, че ще изчакат полицията, за да са сигурни, че детето е прибрано.

• Upvote 2

Spoiler

Аз все си мисля, че е един и същ човек. В различно време и с различна съдба, но края е един - физик, който открива как може да се преминава от едно време в друго и от един в друг паралелен свят. Че две версии на един човек могат да се срещнат видяхме още в началните епизоди при отвличането на момиченцето. Освен това двете могат да си навредят една на друга. Това е всъщност, което държи напрежението за мен. Както и актрисата, разбира се. Изключително много я харесвам, вече за кой ли път го казвам, но е така.

Аз пък съм се закъхарила за Милото от Елис - 3 в 1 жени, еднакво изглеждащи,  да се чуди коя е неговата и коя да защитава по-напред:28558:. И за капак, най- редовно лобут яде от сина си.:D

• Haha 3
  • Sad 1

Такъв му бил късметът на Милото - много жени и много бой. Ще намери той

Spoiler

убиеца, в него ми е надеждата.

• Upvote 1

А кой от целия кошер е Търтеят, дето му се кланят, според вас?

Не знам. Но директорът на изследователския институт си е много подозрителен. Много информиран, а биографията му е странна. Как така майката Те И го е избрала за доверено лице, че му е дала и книгата? Професорката Те И също го е избрала да си споделят.

Да не се окаже само някой от любимците в друго паралелно превъплъщение, че ще видим един учител тогава... 

Хич не му върви на таткото. Мама в тази си версия май няма и да го забележи, язък, аз им се надявах, ама сценаристите го наказват. А детето вЕрно бая го млати, ама тъй му се пада - да е бил там навремето.

Другата седмица била корейският ден на благодарността според англоезичните форуми. 

Както няма никаква логика и от всеки може да е всичко, съдейки по аджошито и  мистър Мускул да е Учителят.