Jump to content

Rurouni Kenshin: The Beginning (2021)


lazeto

Recommended Posts

EzYZjDNVUAEzhCE?format=jpg&name=4096x4096

 

Rurouni Kenshin: The Beginning (るろうに剣心 最終章 The Beginning) 
Страна: Япония
По мангата на: Nobuhiro Watsuki – „"Rurouni Kenshin"“
Премиера: 4 юни 2021 г.
Времетраене:  мин
Жанр: Екшън, Приключенски
Режисьор: Кейши Отомо 
Субтитри: Английски
    
Участват:
Takeru Satoh като Kenshin Himura

Arimura Kasumi като Yukishiro Tomoe

Takahashi Issei като Katsura Kogoro

Eguchi Yosuke като Saito Hajime

Kitamura Kazuki като Tatsumi

Murakami Nijiro като Soji Okita

Ando Masanobu като Takasugi Shinsaku

 

Резюме: Филмът разказва за младия Химура Кеншин, който се бори срещу шогуната в последните дни на епохата Токугава, за превръщането му в легендарния убиец Батосай, за трагичната му любов с Юкиширо Томое и за начина, по който получава кръстовидния белег на бузата си.

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, @naia, то да беше само на теб слабост... :D

Още от Мей чан съм му хвърлила око и си го дебна до дупка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, lazeto написа:

Супер филма ще се излъчи пак по Netflix на 30 Юли ....:lol:

 

@darkbreathe, като му дойде времето, ще го превеждаш ли? :P 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази поредица, просто трябва да си живял в пещера да не я знаеш и да я пропуснеш /моята чаша чай е определено/. Всички филми досега са страхотни, градация с всеки следващ филм, слабо при Кеншин нЕма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В инстаграм пускат много снимки и клипове от филмите. Наистина заснемането е феноменално. Виждам изключително красиви кадри, които се надявам да съжителстват хармонично с история и музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изгледах тази част, загубих тотален интерес към останалите филми.

Quote

Най-после видяхме какъв хладнокръвен убиец е бил и какви умения всъщност притежава. Жалко само, че трябваше да чакаме толкова дълго, за да видим какво всъщност представлява като човек. Последните два филма бяха показани с много тъмна тематика, може да се каже дори с безнадеждна обстановка. Нямаше го онзи смехотворен наивник, който ни представяха в първите три филма. Нямаше го микса между меланхолията и опитите да бъде щастлив с избора, който беше направил. Показаха ни мъж, който носи на раменете си целия свят. Показаха къде и как е започнало, но така и не разясниха наистина края. В тези два последни филма видяхме Кенши в началото и края. Сякаш беше загубил развитието от останалите филми, единственото което продължаваше да твърди е, че няма да убива. Но движенията, изразите, мислите... Всичко си беше като човека, който видяхме в този филм или като оригинала. Така и не откри щастастие или поне не токава, което имаше с Томое.

Иначе и този филм като останалите ще остане в историята като шедьовър!

Редактирано от Nagisa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мое мнение - отличен филм. Впечатли ме много. Няколко дни не можах да си поема дъх и да си събера мислите... сега за допълване на кефа и разширение на историята ще изгледам и де що анимация за Кеншин има излязла B)

Плюс това ми стана интересна историята на Япония свързана с шогуната и императора, периода 1600 - 1880 тогава някъде.. досега нищо не е предизвиквало интереса ми и не съм чела нещо. Още повече, че и самурайските прически хич не ми харесват.. и не могат да ме привлекат да гледам самурайски филми. Имам предвид тази обръсната линия по средата на главата.. 
Сега за самия филм -

Off Topic

 

Бях изненадана.. от това, че характера на Кеншин беше изграден още преди да се присъедини към тези, дето се бореха срещу шогуната. Не можаха с нищичко да му повлияят и пипнат убежденията и настройката.. аз мислех, че постепенно ще се изграждат, все пак още много млад беше, ама не..

Силно ме впечати и начина, по който Такеру изигра тежестта, която го смачкваше - от всички тези убийства. Наистина все едно носеше целия свят върху плещите си...! 

Бойните сцени бяха великолепни, ударното начало направо ме ококори. Но това, което ме привлече повече от тях беше характера му - един такъв дълбок, като океан, една бездна от болка, твърдост и желание да устои на всичко .. но все пак колко може да издържи един човек така... без да се саморазруши..

Томое сякаш дойде съвсем навреме и го спаси...!

Томое.. беше голяма, в сравнение с Каору.. Болката сякаш извисява повече.. 

Огромни благодарности към преводача :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...