Jump to content

Recommended Posts

Малко странен сериал, от типа не ти трябва образование , с четене и ако полежиш в затвора може да постигнеш всичко. Затвора може би не е задължителен в случая.  Може би и без четене може да се мине.  Но общо взето няма смисъл да си губиш времето с университета.

Off Topic

А ако хванеш всеки от улицата ще е отлично за бъдещият ти бизнес. Но поне един трябва да е затворник с белег на челото(задължително),  другият да е трансджендър който не може да готви, единият тъмнокож( и индианците стават) и една бандитка от училище. И тогава успеха ти е в кърпа вързан.  Ще направиш поне две корпорации и ще си разшириш бизнеса в Китай.  Но затова трябва да се научиш да спиш на бюрото си.  И да пускаш кръв през носа, това означава че много работиш. Главния през целят сериал имаше погледа на малоумник, и се обличаше като затворник.  И беше глух, щото на всеки въпрос отговаряше с Какво?  Да Ми и На Ра  красяха сериала. Романтиката беше че 15 години главният и О Суа се питаха, Ти мене обичаш ли ме? Като двама пияници. И никой не предприемаше нищо, като че са безсмъртни.  Уж се обичаха , а не искаха да се срещат и да се виждат? Поредната странност на сериала.  Края с гангстерите и тъпата криминална част можеха спокойно да го пропуснат. Като те блъсне 2 тона кола , не можеш на другият ден да вървиш и да се биеш.  Защото краката ти ще са натрошени. В началото доста ми хареса сериала, ама към края се поизложиха. Двамата съперници които уж не влагаха чувства в бизнеса си,  вложиха много чувства да се бият помежду си.  Докато накрая не разбраха, че така само са си провалили живота.  И загубиха(или можеха да загубят) много по важни неща от бизнеса.  На главният акъла му дойде някъде на 35 години. Героинята на Да Ми беше напориста и дръзка както в живота си така и в любовта си.  Как само си сложи ръката на устата на О Су А когато опита да целуне главният. Това ще се запомни.  Борбата между двете съпернички също ще се запомни , може би една от най добрата борба на две жени за един мъж. Само не беше ясно каква е крайната цел на Су А. Общо взето загуби спечелена битка. Както каза И Со на Су А , ти нищо не правиш за своята любов. Само чакаш. А аз съм готова да убия всеки на пътя ми. 

Тъй като има две красавици в сериала , според мен става за гледане.  Общо взето заради тях го почнах. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо го отлагах толкова този сериал с моя любим Пак Со Джун :wub: Хареса ми целият замисъл - развитието на бизнеса, борбата, амбицията как бавно, но славно да се изкачиш до върха. Най-големият минус за мен тук беше прекалено много диалози,спокойно можеше всичко да се вмести в 12еп ,хич не обичам да се разтягат локуми иииии ужасни прически, просто покъртителни и стила им на обличане на половината беше ужас , мацката с бритончето (купичка)направо ми избоде очите. 

Off Topic

Цялата работа със Су А изобщо не я разбрах-той я обича, уж я чака тя да направи нещо , тя уж го харесва не го дава на друга нейната работа ми се струва,че беше ''с мен няма да е, но и с никоя друга''.Супер си похдождаха като двойка, много красива мацка , ако беше някой американски или испански сериал - да се бяха награбили още в началото - за тия 15год дето се развиваше действието абсолютно пълен застой.Това в корейските сериали според мен е основен проблем не може 21 век цял сериал няма целувки няма милувки , за с*кс да не говорим , никаква страст , само се обесняват кой кого обича и харесва и до там ако започнат да се отварят повече с такива моменти, сериалите ще са още по интересни (убедена съм,че и на лелинското общество в Азия ще им хареса :D
Това с бандата накрая беше глупаво и малкия наследник мен лично доста ме учуди,че стана същия плужек като баща си. 
Това с трансджендъра изобщо няма да го коментирам (изключително противна тема) , бяха вкл. и чернокож имаме напредък тук за съвременен сериал и за хора събрани от улицата, които създават ТОП бизнес. :dunno:

6/10 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Феновете на поредицата, хвърлете едно око на тазгодишната японска версия. Мисля, че е по-добра от оригинала, поради няколко причини. Най-важната е, че в Япония са подбрали наистина първокласен квартал за развитие на действието и всичко изглежда доста убедително. Ропонги е номер едно в това отношение. Направили са и кавъри на някои от истинските песни. Съставът е на висота. Мисля, че Рьома Такеучи е много силна конкуренция на Пак Со Джун.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, ukio написа:

Феновете на поредицата, хвърлете едно око на тазгодишната японска версия. Мисля, че е по-добра от оригинала, поради няколко причини. Най-важната е, че в Япония са подбрали наистина първокласен квартал за развитие на действието и всичко изглежда доста убедително. Ропонги е номер едно в това отношение. Направили са и кавъри на някои от истинските песни. Съставът е на висота. Мисля, че Рьома Такеучи е много силна конкуренция на Пак Со Джун.

Отзивите, които съм чела, са, че японската адаптация е в пъти по-слаба и разочаровала много зрителите.
Освен това статистиките на Нетфликс показват, че продукцията в Япония не е  постигнала успеха на оригинала. Ефектът бил обратен, римейкът ги насочил към корейската версия и след пускането на Roppongi Class, гледанията на Itaewon Class се увеличили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, ще взема да видя оригинала, понеже правя изводите само на базата на видяното от японска страна, а и на факта, че японският каст е наистина много силен и няма база за сравнение (Само Пак може да е на висотата на Рьома, но за останалите не вярвам). Корейският сериал е по-дълъг, което значи и повече лирични отклонения, вероятно. Даже се досещам, в каква посока са били.

Който е гледал, може ли да каже, къде е разликата? Конкретно, лично сравнение, не с чужди отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за японската версия, но корейската така и не догледах пълноценно, само прескочих направо на края. А иначе песента на Гахо ми е в топлиста.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, cucyta написа:

Не знам за японската версия, но корейската така и не догледах пълноценно, само прескочих направо на края. А иначе песента на Гахо ми е в топлиста.

 

 

Японския сериал няма да го гледам-по принцип не гледам кавъри на сериали. А и корейският оригинал на песента ми харесва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледала още японската версия. Може да прегледам някой епизод от любопитство, макар че не си падам по римейк на сериали. Относно корейската версия - спомням си, че подходих с леко предубеждение без конкретна причина. Изгледах първи епизод и установих, че атмосферата, темата, взаимодействието ми резонираха за онзи момент, в който започнах да го гледам. За мен Ким Да Ми, И Джу Йонг и Рю Гьонг Су веднага се откроиха и силно ме впечатлиха, а Пак Со Джун видях в различна светлина. Музиката слушам и до днес.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса. Даже е доста приличен. Не ми доскуча изобщо, дори не съм превъртала. Не е тежък. И най-хубавото е, че нарочената главна за главният, беше изместена от супер якото момиче:es:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, писах и по-рано, умирам си за такива сериали. Тук малко бавно му се получи на момчето, че и много енергия и усилия му отне, но следваше стриктно целта си и не загуби мотивация до края. Хареса ми увереността му да не се отказва пред нищо.

(За прическата не ми се говори, знам защо са го пуснали така, но не я преглъщам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е може би единствената драма за която не знам какъв коментар да дам. Със смесени чувства  съм. Започна добре и ми харесваше и после стана адски безинтересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Стихия написа:

Това е може би единствената драма за която не знам какъв коментар да дам. Със смесени чувства  съм. Започна добре и ми харесваше и после стана адски безинтересна.

Добре дошла (дошъл) в света на корейските сериали.:282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами… вече 2 пъти започвам и… като изключа първите няколко епизода, натам ми върви много трудно, не ме впечатлява, чак се насилвам да гледам. А съм до средата някъде. Сега пак съм в почивка… ще го догледам някога. А съм голям фен на Park Seo-Joon, но това просто не е моя сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...