Jump to content

Money Game (2020)


Recommended Posts

79368342-592229268015269-333996134613647360-o.jpg

 

Money Game (머니게임)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Money Game
Период на излъчване: 15 януари 2020 – 5 март 2020
Време на излъчване: Сряда - Четвъртък 21:30
Жанр: Финансова драма
Канал: tvN
Епизоди: 16
Режисьор: Kim Sang Ho (Spring Turns to Spring, Man to Man, Splendid Politics, When A Man's in Love, Arang and the Magistrate, Soul, Can You Hear My Heart)
Сценарист: Lee Young Mi (Hide and Seek, Secrets, Objects, The Peter Pan Formula)
Субтитри: Английски
           
Участват:
Go Soo като Chae Yi Hun
Lee Sung Min като Heo Jae
Shim Eun Kyung като Lee Hye Joon
Yoo Teo като Yoo Jin Han
Jung Dong Hwan като Chae Byung Hak
Choi Woong като Han Sang Min
Jo Jae Ryong като Jo Hee Bong
Choi Byung Mo като Na Joon Pyo
Choi Duk Moon като Kook Kyung Min
Oh Ryong като Park Soo Jong
Bang Eun Hee като Lee Man Ok
Kim Jung Pal като Jin Soo Ho
Mi Ram като Jin Ma Ri
Kim Seung Wook като Kang Won Hee
Song Jae Ryong като Kang Nam Jin

 

Резюме: Корейското правителство притежава голям дял в Jungin Bank. Когато банката е на ръба на фалита, членовете на Комисията за финансови услуги са изправени пред възможността скоро да се сблъскат с поредната финансова криза, подобна на случилата се през 1997 г., затова са готови на всичко, за да не допуснат това да се случи. За да се предотврати кризата, е събран добър екип. В него влиза Че И Хьон (Go Soo), правителствен служител, икономист от заможно семейство, чиито баща е най-добрият икономист в Южна Корея, но той крие това, за да бъде оценяват според собствените си способности. В екипа е и Хо Дже (Lee Sung Min), председател на Комисията за финансови услуги. Той е амбициозен човек, който вече е преживял финансовата криза през 1997 г. Останал разочарован от безсилната финансова политика на страната си, той иска на всяка цена да промени това. Заедно с тях двамата работи и И Хье Джун (Shim Eun Kyung), която започва работа в Министерството на икономиката и финансите. По време на финансовата криза от 1997 г. тя е била още малка, но за семейството ѝ не е било лесно да се справи в онези дни…

 

Български субтитри :subs: :click:

Свали с български субтитри :subs: :click:

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

Свали с български и английски субтитри :click: 

Свали с английски субтитри :click:

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо, какъв страховит спор между кейнсианство и монетаризъм още първа серия! :yes: Малко не ми харесва , че май саморегулиращите се пазари са нарочени за победител, а държавата е някакво абсолютно зло, но актьорите са приказка.

 

И какво толкова имат срещу русите жени тези корейци? :lol2:
 

Леле, и преведен, а аз се дзверих цяла серия с финансовата терминология на руски! :lol2: Благодаря за превода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става все по-интересен! Стабилен сценарий, а актьорите бият рибата! Изненадана съм от приятно откровения поглед за сексизма и непотизма на работното място, където произходът, правилният университет и полът са почти всичко. А паралелите с КТБ са потресаващи. Само дето у нас няма такива смелчаги в КФН или БНБ, за МФ хич да не говорим. :lol2:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама това е като черна дупка - засмуква, от един момент нататък не може да се спре гледането :wub: В момента гледам почти само заради лошите -:es:И добрите са мегаяки, но лошите здраво са ги пипнали сценаристите засега, наслада! Май ще излезе най-добрият за мен сериал за 2020...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.10.2020 г. at 10:43, Paribas написа:

Ама това е като черна дупка - засмуква, от един момент нататък не може да се спре гледането :wub: В момента гледам почти само заради лошите -:es:И добрите са мегаяки, но лошите здраво са ги пипнали сценаристите засега, наслада! Май ще излезе най-добрият за мен сериал за 2020...

Само заради твоите три коментара ще го гледам! Разбира се и заради сюжета, но ти ме заинтригува повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да ти хареса, @aria!

Филмът е от жанр “професионални”, и с това резюме изобщо нямах никакви очаквания, даже бяха отрицателни. Затова изненадата беше голяма. Стискам палци да си изкараш приятно с корейската финансова политика! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Paribas написа:

Надявам се да ти хареса, @aria!

Филмът е от жанр “професионални”, и с това резюме изобщо нямах никакви очаквания, даже бяха отрицателни. Затова изненадата беше голяма. Стискам палци да си изкараш приятно с корейската финансова политика! :yes:

Точно от префесионална гледна точка ме заинтригува твоя коментар /първите три всъщност/. Тия дни съм минала на испанско кино, но ще се завърна към корейското само заради финансовия аспект на сериала. Благодаря ти, че коментарите ти ме насочиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във втората част натъртиха на конфуцианския морал и патриотизма, и пратиха романтиката в коша, но и така бива, а актьорската игра е разкош. Най-накрая видях и тези сериозни актьори усмихнати.

 

Държавната намеса в икономиката явно им е травма от преддемократичните времена, ще взема накрая да го потърся този Карл Полани с неговата голяма трансформация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е много зарибяващ, първа серия тръгва уж бавно, с купища икономисти в кадър, но после става доста хаотично и интересно, в края на серията добавят сериозен криминален елемент. По-късно криминалните елементи се увеличават, а зарибяването върви също, класически завършват всяка серия в кулминационен момент. Като цяло не усетих проблем с това, че комедийните и романтичните моменти почти липсват, достатъчно интересен и с доста обрати е и без да има такива 'отклонения'. Ако искаха, можеха да го съкратят и на 12 серии, но вместо това има доста музикални моменти, а саундтрака е убийствен - много добър.

 

Lee Sung Min (Хо Дже) играе страхотно, и въпреки че е безспорен отрицателен герой, на моменти се чудиш дали всъщност не е положителния. Това е втората ми среща с него след "Miss Korea", където също е перфектен.

Редактирано от fractal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...