Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

Преди 1 час, seal_reinforce написа:

'Любов под наем'. Дружно препоръчан от мен и Чингулината :D

 

Благодаря, но ще пропусна. Сериала е копие на мой любим сериал "Сезонът на черешите".

 

Много благодаря на всички за предложенията. Страхотни сте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, seal_reinforce написа:

Аз се майтапех. Никога не препоръчвам, щото съм особена и харесвам особени неща :D

 

На мен пък би ми било много интересно да разбера какво би ми препоръчала. Особено като разбирам, че явно харесваш и турското кино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледам турско. Знам единствено 'Любов под наем', щото вървеше по TV, докато бях с майка ми в болница. И тука някои хора го знаят и така тръгна лафа. Но е факт, че ми хареса.

 

p.s. А, и един филм имашe, 'Issiz Adam'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

43 minutes ago, seal_reinforce said:

Не гледам турско. Знам единствено 'Любов под наем', щото вървеше по TV, докато бях с майка ми в болница. И тука някои хора го знаят и така тръгна лафа. Но е факт, че ми хареса.

 

p.s. А, и един филм имашe, 'Issiz Adam'.

Тоя филм става ли? Щото аз не съм го гледала. Само Романтик комеди 1 и 2 от турските филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф, кво да ти кажа. Става. Ама много ревах на него навремето. Само на два филма съм ревала толкоз, на него и на Teenage Dirtbag. Ще го гледам пак, да видя 10 години по-късно как ще е. 

Ма снощи ревах и на 26 еп. на Прасковите, докато го превеждах. Абе май всичките ми любими неща включват реване :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.04.2020 г. at 16:44, hakama написа:

Препоръчайте нещо драматично, аутсайдерско, за отчуждението,  изгубването... пропадането.

Филм или нещо до 16, 20 еп макс.

 

ПП: Този как мога да го открия (друго име?)
Maundy Thursday - EDIT -Този съм го гледал :D 
ПП2; nely - с еднакъв брой коментари сме :)

PS3: Ако няма предложение - може и човешка драма, но да е кратък сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, hakama написа:

PS3: Ако няма предложение - може и човешка драма, но да е кратък сериал.

Сериали:  може би Just Between Lovers, Boku no Ita Jikan, Memory (2016 корейския). Основно са за човешката драма. Първите два има и романтична нотка, третият е адвокатски. 

Филми:  Be with You (2018 корейския),  I Can Speak. 
Не на всеки биха му допаднали като продукция и изпълнение :) 

Лично мнение: трябва да се гледат задължително :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Be with You - корейската версия, така и не я гледах за сметка на японският филм. Странно ще прозвучи, но е някак много сгряваща история :).

Хакама, малко ми е трудно да се ориентирам какво точно търсиш, но първосигнално се сетих за Mukoku - очуждение, изгубване и пропадане да искаш. Имаги в голямо количество и са обладали почти всички, който се мяркат на екран.

Piece - Kanojo no Kioku / Piece - Her Memory - тук има мистериозна нотка, аутсайдер и няколко осакатени емоционално деца, лека романтика и може и да се вписва с онова, което търсиш. A Crowd of Three - претъпкано е с да ги наречем празни, нещастни, саъмотни хора .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Чингулинка написа:

Само Романтик комеди 1 и 2 от турските филми.

 

Аааа, тва много яко бе. Счупвам се от смех, еле па на част 2 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.04.2020 г. at 9:40, camelopard написа:

 

На мен пък би ми било много интересно да разбера какво би ми препоръчала. Особено като разбирам, че явно харесваш и турското кино.

 

Извинявам се, че се намесвам в разговора на тема турски сериали, и с уговорката , че отдавна не ги следя лично, мога да препоръчам от новите, с доста висок рейтинг и обект на голям интерес:

 Сливане (на турски: Vuslat/ Вуслат) ,

Ямата(на турски:  Çukur/ Ямата) 

Вятърничав (на турски: Hercai/ Херджай/) ,

Дъщерята на посланника (на турски: Sefirin kızı/ Сефирин къзъ/)

@Чингулинка, мога да ти препоръчам един турски филм от периода , когато се появи  'Issiz Adam' на Тюли.  Романтична драма е , ама много драма. Но е и много хубав : "Любовта обича съвпаденията"(на турски: Ask tesadüfleri sever / Ашк тесаюфери север/) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, seal_reinforce said:

 

Аааа, тва много яко бе. Счупвам се от смех, еле па на част 2 :D

Разгеле! :panda-145: След толкоз препоръки и обсъждания най-сетне загледа нещо! :es: Чакам си почерпката, Тьоленджим!  :ilovethis:

@asha Мерси, ама аз драми не обичам, само комедии, обичам да се смея :D Така че ако имаш някое смешно предложение, давай насам! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Чингулинка, не се възгордявай, аз и японското на Спиди гледам :P

Една кола с Кориш ми се мотае, малко изветряла, ама нема да придиряш :D

 

@asha, ти Issiz Adam гледала си го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, seal_reinforce said:

@Чингулинка, не се възгордявай, аз и японското на Спиди гледам :P

Една кола с Кориш ми се мотае, малко изветряла, ама нема да придиряш :D

 

@asha, ти Issiz Adam гледала си го?

Да, ама за японскито не съм чула да казваш, че е яко :bee: Абе ти тая кола от кога си ми я заобещавала! Давай я най-накрая! Чакам да ми я пратиш с доставка по куриер, не си мисли да ми се оправдаваш с карантината!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, seal_reinforce написа:

......

@asha, ти Issiz Adam гледала си го?

 

Да, на времето , заедно с още няколко. Там сефте чух за опцията" морковена торта".

Off Topic

Камерен, мрачен , тъжен. За самотниците, за липсата на комуникация, тоест за неможенето на г.г. да комуникира с околните. Това ми се върти в главата за него.

Не ме докосна толкова, за сметка на " Любовта обича съвпадения". И още един, който е наистина уникален, но него втори път няма да го гледам и пари да ми дават. Тежък , ужасно тежък, ама много силен. "Видях слънцето"(Gunesi Gordum 2009) на Махсун Кармазъгюл. Той е и артист и режисьор. Родом от Диарбекир и все за този район прави филми. Негов филм, който препоръчвам и преди съм го правила, е по истинска история - "Чудо" (Mucize) Започва леко мудно, но после историята увлича. Има и смешни моменти и много трогателни. И едно чудо.

.................

@Чингулинка, не се сещам за комедии "на първо четене", ама ще питам по-сведущи от мен по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 Моля ви препоръчайте ми нещо интересно, изгледала съм всички стойностни драми, дали има някой сериал, който може да ме грабне, като Secret Garden, просто четири пъти съм го гледала и май пак ще го почвам. Падам си по класиките в жанра, Coffee prince. You're beautiful, Secret Garden, Man from the stars и т.н. Много съм разочарована от новите драми.. Моля да ми препоръчате нещо забавно и романтично, не обичам драми.. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Interestedofyou написа:

Здравейте, 

 Моля ви препоръчайте ми нещо интересно, изгледала съм всички стойностни драми, дали има някой сериал, който може да ме грабне, като Secret Garden, просто четири пъти съм го гледала и май пак ще го почвам. Падам си по класиките в жанра, Coffee prince. You're beautiful, Secret Garden, Man from the stars и т.н. Много съм разочарована от новите драми.. Моля да ми препоръчате нещо забавно и романтично, не обичам драми.. :) 

 

Например този сериал:

 

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...