Jump to content

Препоръчайте ми филм/сериал...


Recommended Posts

Здравейте! Мисля, че вече съм готова да обърна внимание и на костюмните китайски продукции. Тази област на китайското за мен е абсолютно непозната, не съм гледала нищо, освен няколко трейлъра и един филм – Fall in Love with My Badboy и ми хареса. Искам да започна с нещо, което си струва да му отделя от ценното си време. :28558: Ще съм благодарна за препоръки кой да бъде първия ми китайски сериал – с красиви декори, фееричните им костюми /как се движи човек безпрепятствено сред толкова пластове коприна, шифон, тюл и всичко каквото е там/, харесвам и фентъзито, но най-важното условие е да е романтично. Колкото повече романтика, толкова по-добре! И ако може с по-малко драма, че от няколко години /по обективни причини/ не мога да гледам нищо тежко. Ще чакам с вълнение срещата с най-доброто, според вашата преценка! :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваха ми гаражни врати за търговска площ и се спрях на така наречените охранителни ролетки. Много са здрави и сигурни. Препоръчвам ги на всеки, който държи на удобството и сигурността.

Редактирано от galinmm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.01.2021 г. at 11:57, kitket написа:

Здравейте! Мисля, че вече съм готова да обърна внимание и на костюмните китайски продукции. Тази област на китайското за мен е абсолютно непозната, не съм гледала нищо, освен няколко трейлъра и един филм – Fall in Love with My Badboy и ми хареса. Искам да започна с нещо, което си струва да му отделя от ценното си време. :28558: Ще съм благодарна за препоръки кой да бъде първия ми китайски сериал – с красиви декори, фееричните им костюми /как се движи човек безпрепятствено сред толкова пластове коприна, шифон, тюл и всичко каквото е там/, харесвам и фентъзито, но най-важното условие е да е романтично. Колкото повече романтика, толкова по-добре! И ако може с по-малко драма, че от няколко години /по обективни причини/ не мога да гледам нищо тежко. Ще чакам с вълнение срещата с най-доброто, според вашата преценка! :bow:

Странно ми е, че никой не се отзова, но може би изискванията ми са много. Сега за последно напомням за молбата си, може някой с неделно настроение да препоръча нещо. Ако пак не – здраве да е. Приятен ден на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, kitket написа:

Странно ми е, че никой не се отзова, но може би изискванията ми са много. Сега за последно напомням за молбата си, може някой с неделно настроение да препоръча нещо. Ако пак не – здраве да е. Приятен ден на всички!

Изгледай щайгите, ако още не си. 

Three worlds three lives ten miles of peach blossoms.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.02.2021 г. at 11:26, kitket написа:

Странно ми е, че никой не се отзова, но може би изискванията ми са много. Сега за последно напомням за молбата си, може някой с неделно настроение да препоръча нещо. Ако пак не – здраве да е. Приятен ден на всички!

Не си спомням да съм гледала китайски фентъзи или исторически сериал без драма. :lol2: За сега се сещам за The Untamed (няма романтика, защото е правен по бл новела, нали в Китай е забранено, но определено е най-добрият китайски фентъзи сериал, който съм гледала), Scarlet Heart (китайският оригинал, по който е правен Moon Lovers), Legend Of Fu Yao, Ashes Of Love (този горещо го препоръчвам - най-добрият до момента проект на Дън Лун, според моето скромно мнение :rolleyes:). Love And Redemption също е хубав, с добра актьорска игра. Друг добър исторически сериал, един от най-любимите ми е Nirvana In Fire, но няма романтика, с политически интриги е, ако искаш можеш да му хвърлиш едно око. Него също го препоръчвам постоянно. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kitket наскоро гледах Maiden holmes и мисля, че прилично се вписва в твоето търсене - няма фантазия, но с прилично количество комедия, битки, романтика, а и драмата минава  леко ;) Друго наскоро изгледано и се влюбих в главната двойка - Twisted fate of love - и двамата главни са бойна натура и макар да се лъжат един друг се и обичат и признавам- целуват си се като на истина :lol2: Има няколко драматични момента, но се преживяват.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

helygКамиvivivanskofiild, благодаря ви много, момичета, започвам да избирам. Оле, много серии, много нещо са тия историческите, ама кво да се прай, вече съм решила да се пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, kitket said:

helygКамиvivivanskofiild, благодаря ви много, момичета, започвам да избирам. Оле, много серии, много нещо са тия историческите, ама кво да се прай, вече съм решила да се пробвам.

Еднозначно от мен препоръка за The Untamed. На пръв поглед може да ти се стори детски, но е съвсем сериозен сериалът. Не се подвеждай по BL жанра на романа. Нищо такова няма.

А ако искаш да се наревеш едно хубаво - Scarlet Heart. Корейският е добър, но оригиналът е по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bond, благодаря за препоръките! Този The Untamed точно заради жанра все го заобикалям, някакси...  какво да го увъртам, противно ми е. Обаче, от известно време, като чета толкова похвали във форума за този филм и за Хероина, пък и захаресвах актьорите, та се замислям, може би ще опитам. А казваш, че не било и BL. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, bond написа:

 

А ако искаш да се наревеш едно хубаво - Scarlet Heart. Корейският е добър, но оригиналът е по-добър.

За китайската версия си се зареждаш с голям пакет салфетки :cry::D Но пък е добър - колко нощи не спах заради него.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 minutes ago, kitket said:

А казваш, че не било и BL. 

Хероинът определано е BL, но The Untamed не е. Дори намек няма за нещо подобно. Феновете след това, изхождайки от романа, си изпоизмислиха всякакви фикшъни. Великолепен сериал.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kitket не посмях нищо да препоръчам, защото и аз съвсем наскоро изгледах първия ми китайски костюмен сериал и в него няма романтика - The Untamed. Сега го изгледах за втори път (луда работа, и мен ме обвзе някаква мания). Отношенията между главните се оповават на уважение, правила и чуство за праведност и справедливост, възхищение и партньорство в борбата с лошите, приятелство и доверие. Много красиво направен. Прекрасни детайли в костюмите, бойните мечове и там подобни, на моменти декорите и атмосферата са просто възхитителни. Не е "розов", но е интересен откъм история.

Иначе съвсем скоро мисля да започна Three worlds three lives ten miles of peach blossoms . Много епизоди, но ако е направен също толкова увлекателно, то просто в един момент ще се усещат като недостатъчни. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.02.2021 г. at 12:14, helyg написа:

Three worlds three lives ten miles of peach blossoms.

 

Бе ти сигурна ли си, че си го гледала, ко е туй "Three worlds..."? И felicyti и тя от тебе преписва, седайте си и двете, три на релси :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@seal_reinforce Ми така е - на младини преписвах и сега пак! В 12 вечерта мързела ме кара да действам по лесния начин. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,може ли да ми препоръчате сериалче или филм подобен на A love so beautiful ,но ако може да е с бг суб.Благодаря ви предварително.

 

Редактирано от bealonenomore
Преместих мнението тук, защото това е подходящата тема за питането.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми филми/ сериали:

1)  за двойка между по-млад и по-възрастна :rolleyes: В краен случай - за "невъзможна" любов...
 

2) за приятелство... между мъж и жена. B) 
Наскоро гледах Normal people (по Сали Руни) и много ме впечатли, за различните (нестандартни) хора и как в тяхната си компания се чувстваха нормални. :happy: Не знам дали има нещо подобно в азиатския сектор.


По т.1 съм гледал само Last cinderella - японски сериал. Набил ми се беше.
 

От тези тук, от Стотака, кой в коя зона попада?

Off Topic

 

Цитат

"What Happened in Bali", ако търсиш за невъзможна любов и невъзможното във всяко отношение :D. За още по-невъзможна любов - "Sorry I Love You", "Autumn Tale" и "A Love to Kill" (този не съм го и догледал още), но при тези е много драмата. За приятелство/любов, може би "9 End 2 Outs" и "Hyena", тези двата са лишени от драма, в тях преобладават, в първият - романтичния елемент, във вторият - комедийния. Мога и още да препоръчвам, ако тези са гледани или не ти харесат 

 

 

 

 

Редактирано от hakama
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, hakama написа:

Препоръчайте ми филми/ сериали:

1)  за двойка между по-млад и по-възрастна :rolleyes: В краен случай - за "невъзможна" любов...
 

2) за приятелство... между мъж и жена. B) 
Наскоро гледах Normal people (по Сали Руни) и много ме впечатли, за различните (нестандартни) хора и как в тяхната си компания се чувстваха нормални. :happy: Не знам дали има нещо подобно в азиатския сектор.


По т.1 съм гледал само Last cinderella - японски сериал. Набил ми се беше.
 

От тези тук, от Стотака, кой в коя зона попада?

  Скрий съдържанието

 

 

 

 

 

 

1) Има много през последните години, веднага се сещам за:

Secret Love Affair (2014)

Something in the Rain (2018) и "първообразът" What’s Up Fox (2006)

I Hear Your Voice (2013)

A Witch's Love (2014) 

High School King (2014)

Hello My Teacher (2005) – нещо по-старичко 

 

2) тук влиза 9 End 2 Outs (2007) – въпросът е дали искаш през целия сериал да си останат приятели, без да има романтична връзка, защото тук случаят не е такъв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...