Jump to content

Romantic Doctor, Teacher Kim Season 2 (2020)


Recommended Posts

И вторият сезон не е лош. Липсваше ми химията на главните от първия, но останалото беше ок. Поддържаха добро темпо през цялото време, имаше и тук интересни случаи и като цяло останах доволна и от този сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да спра да зяпам. Имаше серии, които не ми се започваха с мисълта, че вече доскучава, но пак ставаше нещо интересно. До 12 епизод съм и продължавам.:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сезон повече ми хареса от първия. От позицията на зрител без медицински познания всичко им се получи доста истинско.Най-много ме трогна

Off Topic

майката на момичето парамедик, която беше дарила органите си.Толкова истински изигра скръбта на една майка без викове и тръшкания, една тиха скръб, но направо ме рзтърси

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го приключа, ще се метна и на първия сезон. Хубаво е, че са с отделни сюжети. Този си е много добър като за първо нагазване в корейските операционни зали B) Кръвта не е чак тонове, та да превъртам много, а актьорите са добри. И проблемите са реални - безсърдечната компетентност, некомпетентната амбиция, идиотизмът с кетап за висше образование, неудобната и нелицемерна компетентност, злобата в съчетание с корупция и любов към лукса, и естествено - доктор Ким, посленият истински останал лекар на света!

 

И старата истина, че за да свършиш нещо като хората, понякога трябва много да се приближиш, а понякога много да се отдалечиш от него, често последователно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двата сезона ми допаднаха доста,Забелязах всичко от висшата мода.Корупции,лицемерие,мания за величие и тъй нататък.Тук там имаше някой глупак за привкус.Доктор Ким няма какво да го коментирам истински лекар от начало до край.Понякога ако искаш да свършиш нещо като хората трябва да се принизиш,но все пак да държиш на своето:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“Не се познаваме толкова добре, че да се поздравяваме всеки път.” :lol2: В това сериалче някои реплики ми идва да си ги записвам! На 13-та серия вече съм влюбена в сюжета и актьорите! :wub: Дори два пъти преобърнатият в рамките на 11 години автобус с едни и същи хора ми харесва! 
 

Проблемите за лекарските грешки, корупцията, бясното гонене на печалби са толкова убедително представени, а част от героите така убедително се борят за правото на човечност, че спрях да превъртам и кървавите сцени при операциите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради липса на собствено тема, поствам новината тук - Yang Se Jong влиза в казармата на 12 май - "Yang Se Jong Confirms Military Enlistment Date" ; "Actor Yang Se Jong to enlist for mandatory military service next month" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, eowina написа:

Поради липса на собствено тема, поствам новината тук - Yang Se Jong влиза в казармата на 12 май - "Yang Se Jong Confirms Military Enlistment Date" ; "Actor Yang Se Jong to enlist for mandatory military service next month" .

Ами да му е лека службата, тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега четох, че основните актьори, включително учителя, от втория сезон са изявили готовност да участват в нов сезон. Във втория сезон Се Джон се появи в 1 епизод, иначе игра в първия сезон. Но ще е яко, ако го вместят и него, героят му е интересен.

Иначе двама от лошковците, плюс екипа на селската болница, са общи и за двата сезона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко попадам на продължение/следващ сезон, който да ми хареса колкото оригинала, но тук се получи. 

От продълженията на корейски сериали, за каквито все по-често чуваме, бях останала с впечатление, че преобладават такива с нови герои, като остава само идеята. Затова бях приятно  изненадана, че сценаристите са запазили основните герои и място на действие. Историята си продължи като носеше и заряда на сезон 1. Голям кеф. 

Актьорите добри, музиката хубава, сценарият добър и всичко това водено от качествен режисьор (ами да, правил е GiantHistory Of The Salaryman и Romantic Doctor S01. е, и други, ама тези са мнооого добри). Какво повече да искаме? Интересни герои? Мисля, че ги получихме. 

Да ви призная през цялото време наблюдавах с надежда дир. Пак и затова... А посланието за донорството в една от сериите беше най-силният момент за мен в целия сериал. 

Няма да досаждам повече, само ще обобщя - много ми хареса и препоръчвам. 

 

И благодаря за превода!  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си я харесвам главната и то много. Даже направо за 2 се качвам на клона, щото 1 не съм го гледала.

 

@lazeto, оправи му снимката, да се виждат убавците :D

 

p.s. Е, не, тя верно ли

 

Off Topic

оперира на бензодиазепини? :o

Ми и аз щех да я уволня...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До довечера ще съм го изгледала, не помня друг такъв прецедент в азиатската ми кариера :D

 

Само ми се щеше да имат повече случаи.

Off Topic

Тоз министър в колко епа ще го лекуват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, seal_reinforce написа:

До довечера ще съм го изгледала, не помня друг такъв прецедент в азиатската ми кариера :D

 

Само ми се щеше да имат повече случаи.

  Покажи скритото съдържание

Тоз министър в колко епа ще го лекуват...

 

Повече случаи  в следващия сезон.:D

Гледай и не питай. Малко остана до довечера.:P 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...