Jump to content

Romantic Doctor, Teacher Kim Season 2 (2020)


Recommended Posts

Когато не спи, подслушва. Много ме забавлява, милата :D

 

Off Topic

Само не ми е ясно, как толкова я успива ксанакса... Като гледам, има история с него, би трябвало отдавна вече да не й действа така.

 

Кефи ме колко са високи и двамата. Малкият ми мяза на Блонди в Хабека, включително в някои от физиономиите, които прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са ми сладки, ама тия граници 16 епа ги прекрачват. По едно време зех да се питам 'ама тя знае ли, че той знае' и обратно :rolleyes:

 

Off Topic

Колко е важно обаче жена ти да има връзки с мафията. @vivivan, ама не като оная нашта мафия :D

 

Толкоз съм доволна, че последните два епа си ги кътам. Успокоява ме повече и от 'Щангистката'. Друго си е да знаеш, че имаш шеф на място и колегите ти не са перманентни кукумицини. Освен Майкъл Джексън с курса по английски :D

 

Иначе доста неща за себе си открих. Ситуации, в които съм била и решения, които съм взела, включително и противоположни на тукашните. За които получих, в известен смисъл, отговор на въпроса "какво би било, ако..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, сериалчето дава тема за размисъл.Аз за това и си посипах главата с пепел, че отначало не вярвах, че ще се справят младоците.Но баш майсторът е толкова завладяващ и харизматичен, че всички греят също около него. Това е рядкост.Много често актьор като него мъкне на раница цял сериал, но тук така е списан сценария, че младите имат поле за изява на база на неговото  "Я елате пиленца при батко"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в 1 как е любовната линия? Че отивам на него, ама па само карантии не ми се гледат.

 

И таз, анестезиоложката,

 

Off Topic

добре ги нарежда, като реши да вземе страна. Въпреки че отначало много ме дразнеше с това гледане да не си наруши кефа и спокойствието. Ама па знаеш ли, може и ние да станем така с възрастта.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра е и любовната линия на първият, и всичко останало! И двата ми харесват, затова и трети ще го гледам с удоволствие като го пуснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да има трети :wub: А първи сезон също е хубав, и аз го гледах като втори. Там драмата в любовната линия е малко повече, а младокът ми беше по-антипатичен заради образа, иначе игра чудесно. Медицинските случаи ми се видяха по-малко пипнати, но съвсем малко. Абе супер са и двата сезона!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.04.2020 г. at 13:09, Paribas написа:

Значи трети сезон - евентуално чак след 2 години... 

 

Трети - без него. Па като се върне в четвърти, ще ги научи на по-скришни военни методи за подслушване. Че то тука положението е "застани на ъгъл - научи най-важната тайна на врага" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нямаше да пиша сега, обаче тия градските доктори и особено женската сред тях много ме ядоса.

Off Topic

 

Какви доктори са тия. Как си личи разликата само, тези от малката болница гледат как да спасят човека, не мислят кой е той или за изгода и т.н., докато ония надутите май са точно наобратно. Ще ходят да й искат помощта на тая и тя: Аз да не съм дошла тука да лекувам разни хора...Пха... А аз я имах за по-човечна, спрямо останалите дошли с нея.

А тоя новоизлюпения нов шеф на болницата. Не стига, че явно е избягъл от тази автобусна катастрофа,  която все си спомня като страхливец, ами и сега се прави на много важен. Намерил с кого да се съревновава. Учителя Ким ще го сложи в малкия си джоб. Защото човека лекува, не се мисли за голямата работа...

Та сега ми е интересно тоя доктор Парк дали ще си остане същата измет или в малката болница, където се лекува истински, не се мисли за постижения и т.н., няма да промени възгледите му, че и на ония покрай него...

Ама ми стана много гадно как си отиде старият директор на болницата, аз тъкмо съм до нея серия..

 

 

И понеже не съм гледала първи сезон, да питам...

Off Topic

 

Какъв му е проблемът на тоя председател на фондацията?

Предполагам историята с него започва от първи сезон.. Другия дето вместо за болните, мисли за печалбата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от първи сезон започва, ама ти си го гледай, че няма да е интересно иначе. А що се отнася до новия директор, няма да ти развалям удоволствието да разбереш какво става с него, ама добре са обосновали образа му...така, че гледай.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите идват много често от едно човешко чувство, което се нарича завист. Нищо не издавам с това. Двата сезона си заслужават гледането и няма голямо значение в какъв ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи. Лично аз по-добре да бях почнала с 1, щото първо изгледах 2 и ся съм запецнала на 7 еп. на първия. И двата ми харесват, ама повече втори и щеше да ми дойде екстра, в правилния ред. С градация :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя сериал голяма комедия. И голяма борба, основно по коридорите на властта.  Голямо мерене на атрибути падаше. Героинята на Lee Sung Kyung голям образ, умирах от смях просто. Гълта лекарства , припада или заспива в операционната. Повдигаше и се като види рана.  Шефа и като каза ,че ако заспи още един път и няма да я пуска в операционната.  Аз си помислих ,че не съм чул правилно. Младежа пък го гонеха някакви дето си искаха парите обратно. И там тяхната местност, голяма касапница бе, винаги имаха свежи пациенти. Новият директор и неговият помощник (който освен интриги да върти, май никого не лекуваше). Събитията се развиваха основно в болницата, май повечето работещи бяха самотници.  Почти нямаше показан личен живот на героите. Някои доктори пришълци от първият сезон бяха останали в болницата , имаше и един непознат доктор със странно хоби. И след толкова борба

Off Topic

болницата успя да стане независима.

Та да видим дали ще има трети сезон и какво ще ни покажат в него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.08.2022 г. at 0:03, gig911 написа:

Тоя сериал голяма комедия. И голяма борба, основно по коридорите на властта.  Голямо мерене на атрибути падаше. Героинята на Lee Sung Kyung голям образ, умирах от смях просто. Гълта лекарства , припада или заспива в операционната. Повдигаше и се като види рана.  Шефа и като каза ,че ако заспи още един път и няма да я пуска в операционната.  Аз си помислих ,че не съм чул правилно. Младежа пък го гонеха някакви дето си искаха парите обратно. И там тяхната местност, голяма касапница бе, винаги имаха свежи пациенти. Новият директор и неговият помощник (който освен интриги да върти, май никого не лекуваше). Събитията се развиваха основно в болницата, май повечето работещи бяха самотници.  Почти нямаше показан личен живот на героите. Някои доктори пришълци от първият сезон бяха останали в болницата , имаше и един непознат доктор със странно хоби. И след толкова борба

Off Topic

болницата успя да стане независима.

Та да видим дали ще има трети сезон и какво ще ни покажат в него. 

Нали ти казах, че е голяма тъпотия.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като сезон 3 е вече зад ъгъла, реших, че е време за преговор и прилежно изгледах първите два сезона. Втори сезон го гледам за първи път и за моя приятна изненада поддържа нивото на първия сезон. Достатъчно се различават, за да е интересна фабулата, но пък са запазили доста от колоритните образи от сезон 1. На мен ми бяха много интересни борбите за надмощие между двата екипа. Докато в предния сезон борбата беше предимно между "вождовете", тук военните действия бяха на всички нива. Любим епизод: когато докараха прострелян полицай и намушкан гангстер. При което в спешното цъфната 20-30 човека и то почти като в култoвата реплика от "Опасен чар" - гангстер, полицай, гангстер, полицай...

 

И искам да споделя един кратък откъс от филма, който много точно описва една от странните черти на корейците - колко са крайни в мненията са за околните. Сякаш всички са твърде праведни и съдят твърде лесно и сурово.
"Време на омраза.

Където ти теглят чертата, само защото имаш различно мнение.

Подценяват те и ти се подиграват. Обиждат те без конкретна причина.

Заради всеобщия егоизъм и дихотомен поглед към света, споделяш чуждото мнение, за да имаш приятели, а не - врагове.

Светът е или черен, или бял. "

Редактирано от Baioretto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина сезон, напълно равностоен на първия, поне за мен :) Тъй като ги изгледах буквално един след друг, все едно не е имало няколко години прекъсване между тях, ми изглеждаха като едно цяло. Вярно, във втория сезон като че ли имаше малко повече интриги и малко повече мелодраматични моменти, но това е нормално. Предполагам, че в трети на преден план ще излезе нещо друго. 

 

Романтичният ни доктор си остава класа, прекрасен герой, изигран от блестящ актьор! Ставаше ми жал за всички дребни душици, които успяваше да стъпче с едно действие или с една реплика. А такива нещастници имаше на килограм – някакви бегли подобия на лекари, а и на човешки същества. 

 

Младите ми допаднаха, различни от двойката в първия сезон, но също толкова подходящи за тази болница и за това да бъдат прибрани под крилото на учителя Ким :)

 

Отново случаите бяха балансирани – разплака ме историята на майката и даряването на органи, смях се на полицаите и гангстерите, напрегнато изгледах спасяването на хората от преобърналия се автобус.

 

Музиката беше много приятна!

 

И сега – газ към трети :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...