Jump to content

Recommended Posts

... А на мен – също толкова как се подигра полицаят с министъра после.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм, поднесен с много интересен и нетрадиционен сюжет. Присъединявам се към положителните коментари. Ха Джи Уон и тук прави различна и запомняща се роля, свалям и шапка на нея, няма нещо, което не може да изиграе. И аз съм съгласна, че финалът беше уникален и много силно въздействащ. :yes: :yes: :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красиви сцени - цветове, сенки, битки като танц, това ми е впечатлението, но от самия филм нищо не запомних - даже се изненадах коя е актрисата на втори прочит, не съм и запомнила лицето, а ми е от любимите корейски. Явно е твърде арт - а при липсата на сюжет просто не го разбрах. Втората половина превъртах здраво и ми доскуча. За любителите на по-високия клас кино ще хареса, ама на простичкия зрител, който си търси историята - едва ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че на режисьорът му е бил необходим някакъв сюжет за да има върху какво да изгради филма.Всеки човек възприема нещата различно и  за мен този филм е създаден за сетивата (може би поради тази причина като го гледах за първи път го забравих като сюжет,но когато ставаше въпрос за него казвах"Много хубав филм" ). Когато го гледах за втори път изобщо не ме интересуваше сюжета а единствено исках да усещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм, че е красив филмът, но в моя случай основната "примамка" за задържане на интереса си остана пичът с жалния поглед :28558: Това беше ФЕЕРИЯ на фенсървиса! Не знам дали съм виждала друг път във филм да барнат ромАнтичния мъжки образ толкова старателно и прецизно, че да ти се прииска да изближеш монитора :28558:

 

Мацката обаче нещо не ме накефи. Острите й крясъци и разкривени физиономии ми се видяха доста преиграни и естетически неприятни. Това изпъкваше особено ярко на фона на тъй сдържаните, но и къде по-изразителни мимики на главния герой, които не спряха да чупят красотомера...

 

Както и да е, за мен смисълът от филма общо взето беше да се порадвам и да попускам лиги по един лъснат до степен на обожествяване мъжки образ. Girls need this kind of shit sometimes :xaxa:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, този ийстърн е една великолепна шарена дъвка за очите, но иначе е толкова кухичък, че чак ехо се чува. Безобразно красиви сцени, ама помежду им няма да намериш сюжет и със свещ да търсиш. Много ефектни (и сигурно много неефективни) хореографски решения. Добре, че всичко е само на кино. Допълнителен бонус, че не летяха... много. Интересна беше визията на режисьора за битката между мъжа и жената като страстно танго. В това отношение ми хареса, като изключим моментите със секси учестено дишане.

Канг Донг Уон си е муци - то не беше мятане на коси, то не бяха изгарящи погледи. Така де, заради него съм дошла и си получиш дозата, доволна съм. Обаче Ха Джи Уон... ами, след "Тайната градина" където много ми допадна, не съм намерила друг неин проект, в който да ми хареса играта й. Всичко останало ми се струва, че е в някаква низходяща градация, а и персонажите й са идентични. То и ТГ си беше пепеляшкина история, но едно е чаровно мъжко момиче, съвсем друго да си достойна за титлата Първа Простакеса на четирите кралства. Мразя го този корейски стереотип, почти колкото японските кауайки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям всички положителни и емоционални коментари дотук! Много красив филм! 

И ще си позволя да не се съглася, че липсва сюжет. Кратките диалозите го допълваха, където беше нужно.

Сега, тези гримаси и крещенето, по-скоро преиграването на главната, можеше да ни се спестят или поднесат по-друг начин. С нищо не допълваха нейния образ.

Това е единствената забележка към режисурата. За мистър "Тъжните очи" мога да кажа само :wub:.  В момента гледам всичко с негово участие :).

Непременно ще изгледам филма още веднъж поне, а финала многократно!

 

Благодаря за БГ превода !

 

Duelist - Forevermore

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е един от най-любимите ми филми. Много ми харесва рецензията на една рускиня за него. Ето няколко откъса от нея:

 

„Преди много време, в кръг от приятели, почитатели на азиатската кинематография, докато обсъждахме различни филми и „Дуелист“, може да се каже, беше нашата отправна точка на един вълнуващ роман за всичко азиатско, а след това на базата на нашите разговори се роди моето разбиране или виждане за това забележително творение...“

 

„Видях ключовата дума - Дзен и започнах. Филмът - дори не мислех, че е толкова дълбоко построен, точно според философията на дзен-будизма. Главната концепция, е в това, че може да се проникне в същността на нещата чрез усъвършенстване на сетивно-интуитивното възприятие, прозрението. Вместо да се използва логика и интелект, и без да се противопоставя, човек възприема всичко съществуващо като естествен ход на събитията и съзерцанието (преведен Дзен това е медитация или съзерцание), взаимодействащо с подсъзнанието, помага да се постигне по-високо състояние на просветление - перфектна хармония с окръжававащото ни и със самите себе си.“

 

„Същността на филма - това е традицията на Дзен съзерцанието, а именно способността да се вижда елегантността на простотата и красотата на обикновеното, служещи за източник на вдъхновение за поети, художници и други хора на изкуството. Предметите на съзерцанието са:
- съзерцание на есенните кленови листа - момиджигари
- съзерцание се на луната - цукими
- съзерцание се тихо падащия сняг - юкими
- съзерцание на цветя - ханами
Не е трудно да се забележи, че във филма има съзерцание и на есенните кленови листа, и на тихо падащия сняг и на съзерцанието на луната, само ханами няма. Първият дуел е на лунната светлина, вторият дуел - с министъра – на фона на падащите кленови листа, последният на фона на тихо падащия сняг. В целият филм, който съзерцаваме, със съзерцание се занимават и самите герои.“

 

По нататък тя разглежда символиката на цветовете във филма, ритъма, текстурите, светлината и сенките.

 

„В заключение - филмът ни отвежда отвъд рационалното отношение в света на ирационалността.“

 

И няколко думи и от мен за този страхотен филм. Когато го гледах, някакви подобни мисли, като по-горните се въртяха в главата ми, но в доста по-разбъркана форма. Това което през цялото време имах чувството е, че преживявам рисуване на акварел. И то един от най-вълнуващите и красивите, които някога съм виждала. Всеки един момент има такава трогателна интензивност, че наистина изпразва съзнанието за едно по интуитивно възприятие. Сюжета е точно толкова, колкото е нужен и хем го има, хем не пречи на това възприемане.

 

След като гледах този филм, гледах и всичко останало на този режисьор, много е добър и има интересни неща, макар и малко, но това определено е неговият шедьовър. Подбрал си е и страхотен актьорски състав. Всички се справят много добре, а кривенето на главната героиня, вече май съм започнала да свиквам на този типаж. Обичат си го азиатците.

 

Много ми се гледа нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой теглил ли е саундтрака от Avistaz? Опитвам се да го сваля, но няма сийдъри... Търси се сийдър поне един - уверявам го, ще натрупа добри кармични точки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.06.2019 г. at 13:40, Снежана написа:

Някой теглил ли е саундтрака от Avistaz? Опитвам се да го сваля, но няма сийдъри... Търси се сийдър поне един - уверявам го, ще натрупа добри кармични точки!

 

Аз успях да го сваля и го сийдвам, макар че ти вече сигурно си го изтеглила от другия линк :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Снежана написа:

Надявам се да го изтегля, докато сийдваш @bealonenomore! Хайде, ставай от сън и включвай компа!!

 

О, аз вече преполових работния ден :P А компютърът ми е включен, така че би трябвало да можеш да го изтеглиш. Не става ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен този филм не ми хареса грам. Аз лично освен накъсана картина, гротескни физиономии от страна на главната и никакво развитие на история, друго не видях. 

Но все пак благодаря за побутването на темата, тъй като след като прекъснах този филм се насочих към друг на Канг Донг Уон, който беше страхотен! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, jira said:

На мен този филм не ми хареса грам. Аз лично освен накъсана картина, гротескни физиономии от страна на главната и никакво развитие на история, друго не видях. 

Но все пак благодаря за побутването на темата, тъй като след като прекъснах този филм се насочих към друг на Канг Донг Уон, който беше страхотен! :yes:

Може би поне саундтракът ще ти хареса? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм, не мога да кажа, че съм силно впечатлена от този филм, но не мога и да отрека, че ми задържа вниманието до края. По нещо, може би по мрачната атмосфера на моменти, ми напомняше на "Догвил", а по друго-цветовете на "Герой". Но , за разлика от тях и въпреки феерията, цветовете и емоциите, това не е добре направен филм, за мен. Дори в танцовите представления има сюжет, а тук липсва каквато и да е история. С наличието на такава, филмът щеше да бъде шедьовър по мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...