Jump to content

Recommended Posts

Еха! "Better days" е номиниран за Чуждоезичен Оскар!!! Голяма изненада е да видя хонконгската продукция във финалната петица. Едва ли ще се пребори с останалите претенденти, но феновете ще подскачат до небето като научат новината. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да напиша нещо, след като преди минути приключих с гледането на този шедьовър в моите очи, сърце и душа. 

Думи нямам да опиша колко качествена продукция е този филм. Актьорската игра беше покъртителна, кинематографията, режисьорското виждане, местата на които са снимали, музиката, операторските кадри, а самата история е много трудна за коментиране. Толкова много думи имаше изказани в тишината. Толкова красива болка. Филмът не е само история за тормозът в училище, мизерията и ученето за кандидатстудентски изпити, филмът е за самотата и трудностите в зрелия начин на живот, преди да си навършил зряла възраст. Много съм впечатлена от играта на младежа, който се оказа, че съм гледала в A Litte Red Flower, който пък препоръчвам с две ръце! Страхотен Джаксън Йе, твърде млад, а много можещ! Толкова емоция имаше в очите му, обич, надежда, смирение, болка. Невероятен! Девойката също беше брилянтна! Героинята й беше толкова крехка, в същото време силна, но и безсилна! Няколко кадри в близък план направо ме хващаха за гушата!

Благодарности за превода! :bow:Филмът е задължителен за гледане от ценители на киното. Гледайте! Аз със сигурност ще го повторя след време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бижу! Бижу! Бижу! Към нищо от света на кинематографията няма забележка този филм (дали е оригинална историята или не, не е в сферата на филма като краен творчески продукт)- сценографски решения, звукове, музика, сенки, засенчвания, спрени мигове, дъхове, дихания, цялостна режисура...емоцоналният заряд е на много добро ниво. Гледаем, но тъжно-красиво тежък. И въпреки всичко, пак му се приисква на човек да го гледа! Благодаря за превода!!! Филм-бижу!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минаха 2 месеца, откакто го гледах и все още си ближа емоционалните рани, които ми нанесе. Не се сещам за друг филм, който да помня толкова ясно и да изскачат пред мен кадри и сцени щом се сетя за него. Усилено се оглеждам за подобни продукции, но без резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-

Преди 14 часа, felicyti написа:

Усилено се оглеждам за подобни продукции, но без резултат.

Your Name Engraved Herein. Носи подобна горчивина, но и борба за бъдеще.
БЛ е. Там обаче краят е хаотичен и много реалистичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Scarlet Heart написа:

-

Your Name Engraved Herein. Носи подобна горчивина, но и борба за бъдеще.
БЛ е. Там обаче краят е хаотичен и много реалистичен.

Изгледан е. :rolleyes: Но пък него мога да го повторя, тъй като не помня толкова ясно всичко, както помня сцените от този. Мерси. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...