Jump to content

Recommended Posts

myhouse_1.jpg

Why Did You Come to my House? (2009)
Страна: Южна Корея
Режисьор: Hwang Soo Ah
Премиера: 9 април 2009
Времетраене: 107 мин.
Жанр: Комедия, Романс
IMDB

Участват:
Kang Hye Jeong като Su Kang
Park Hee Soon като Kang Byeong Hee
Seung Ri (Big Bang) - Park Ji Min
Lee Se Rang
Oh Kwang Rok
Jo Eun Ji
Lee Mi Do
Moon Jae Won

Резюме: Бьонг Хи (Park Hee Soon) има психични проблеми, защото внезапно загубва съпругата си. Со Джанг (Kang Hye Jeong) е луда и лишена от социални умения, но има една голяма мечта в живота си - мечта за невероятна любов. Тези двама коренно различни непознати са определени да пресекат пътищата си. Со Джанг е зарязана от първата си любов Пак Джи Мин (Seung Ri) и преследвайки го през последните десет години, тя наема съседната къща, за да е по-близо до него, а собственикът на къщата е Бьонг Хи. След като се нанася в къщата на Бьонг Хи, тя го вижда при опита му да се обеси и го спасява, връзва ръцете и краката му и го заключва. Любовта е на път да разцъфне на най-странното място...

 

:essubs:

 

С български субтитри  :click:  :click:
С английски субтитри  :click:

С руски субтитри + OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странен филм, да не кажа шантав. И много човешки.

За мен това е една история за страха от самотата, за нуждата от близост и за желанието да обичаш и да бъдеш обичан (което тук приема странни измерения ;) ).

На Канг Хье Джонг явно и върви да играе лудичка, или поне аз в такива роли съм я гледала. Голяма е сладурка. Пак Хи Сун отново е много добър. И за феновете на Сънг Ри от Биг Бенг - малка негова роличка, но все пак е нещо. :)

Хареса ми посланието в края на филма… Няма да издавам, ще го чуете сами!

Май тук е мястото да благодаря отново на desjer. Деси, :thanks: за всичко!

Приятно гледане! Дано и на вас да ви хареса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филма наистина е откачен, но и хубав, човешки и философски :) само, че не знам, защо е написано горе, че е "комедия, романс" като в него нямаше никаква комедия, а от началото като се почна с драма, по средата се мина през драма и накрая пак си остана драма :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото така е дадено в описанието на филма в Хансинема - цък.

И според мен не е комедия, с изключение на някои моменти, но някой така е решил. Жанра не го определяме ние. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със сигурност е един от малкото корейски филми, които не са ме впечатлили с абсолютно нищо. Историята беше леко налудничева, мрачна и изключително безинтересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско на преводачите, без тях нямаше и да разбера за това скрито съкровище тука - до колкото виждам е по-безизвестен този филм,

а и на режисьора му е първи и единствен за сега. Дано не е само до тук - филма има забележителна и неортодоксална режисура, сниман е

интересно и определено не е толкова корейски или азиатски, изграден е по-скоро на база общочовешки стереотипи. Има една рядка черта -

през цялото време действието си стои във мига, очакването какво ще се случи някак си липсва и някои може да го сметнат за минус дори, но

според мен е постижение. Ако има слаб момент това е

 

след раздялата им - от там насетне историята до скуча, за щастие не за дълго, а и тъкмо си рекох "е не биваше такъв финал" и ...... изстрел в десятката, много смело и много сполучливо.

 

 

 

 

п.п. дали е драма или романс и т.н. - не знам, такива филми излизат от рамките или поне нагазват във няколко територии и едностранно е зор

работа да се разглеждат. Дори материалните богатства не могат да се измерват само със долари или еврота или злата или нефт и т.н., камо ли

богатството в изкуството - а филма, филма наистина е съкровищница и за мен бе приятно удоволствие да го изгледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя болна личност класифицира това като КОМЕДИЯ!?!?!?!?!? Къде беше комичното в този депресивен филм!?!?!?!? Филмът е много добър, за това спор няма, но не е КОМЕДИЯ!!!!!!!!!! ВСИЧКО ДРУГО, НО НЕ И КОМЕДИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2::mad2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...