Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


ШЕСТ ГОДИНИ ЛЮБОВ

 

Държава: Южна Корея
Година: 2008
Режисьор: Park Hyeon-Jin
Жанр: романтика, драма
Продължителност: 112 минути


В главните роли:

Kim Ha Neul

Yun Gye Sang

Shin Seong Rok

 

Сюжет:
Почти перфектната двойка: тя - редактор на издателска компания, той - режисьор на Home Shopping канал. Заедно от 6 години, споделящи леглото от две съседни къщи, но стената, която ги разделя, няма съществена функция. На практика живеят заедно и се познават до болка, на моменти скучаят и трябва нещо да се случи... Дали това не е краят...?

Личен коментар:
Случайно го загледах и ме хвана, сладко филмче (накрая малко повече драма) за възходите и паденията в отношенията на една нормална, позабравила любовните искри двойка. Напълно реална история, това ми хареса, а и актьорите са добре подбрани. На моменти се позамислих за доста неща, а нали знаете, че си падам да се замислям. И такива филми трябва да се правят.

 

:essub:

 

С български субтитри: :click:  :click:

Онлайн с български субтитри: :click:

С английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

Онлайн с руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е много свеж и забавен. Снощи с кеф си го изгледах.

Yun Gye-Sang беше уникален. Страшно забавен и единствен по рода си шемет.

Краят учудващо ми хареса. Тук играе и едното татенце (Shin Seong-Rok) и като го видях,

много се изкефих. Само заради каста филма си заслужава да се гледа.

А иначе драмата, която се опитаха да вкарат не се получи, но пък останах с много хубави впечатления.

Така че няма да съжалявате, ако отделите време за да го изгледате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено филмчето си заслужава отделеното време. Няма претруфеност, излишни сцени и тем подобни. Разказва за последствията на една 6 годишна връзка. :lol:

Е, разбира се, има леко залитане в крайности, но... Като цяло филмът грабва с непринудеността си. Краят, както е казала Туци, е приятно изненадващ. Актьорите се справят много добре.

 

Очаквайте българските субтитри по-късно днес. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го за втори път, сега и с български субки. За което - големи благодарности на екипа! Удоволствието беше двойно! :bow:

Бях забравила, че Ким Ха Нъл играе тук. А другите симпатяги не са ми били известни преди. Татенцето тук е доста по-сериозен, а Юн Ге-Санг е голям хахо. Сравнявам със сериозния му образ в Път № 1 и се радвам на разностранния му талант. Сега е много забавно, като ги виждам пак, а и си припомням някои позабравени моменти от филма.

Много истинска история за любовта, навика, рутината... Като в реалния живот.

Пожелавам на всички приятно гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време съм си го харесала и днес видях,че някои добри хора са направили превод и си го свалих току що го изгледах, филмчето е много хубаво забавно и интересно,кара те да се замислиш за живота си и как може да се обърне,за ежедневието ,за отношенията които се пораждат между хората с дълги връзки,за проблемите им .Приятно филмче и каста си е добър,справиха се доста добре,че даже и истинска целувка видях.Филмът не е за изпускане, заслужава си. Благодарности за превода, страхотни сте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав филм!!! Подейства ми доста разтоварващо (не обичам да използвам тази дума, но имайки предвид че днес е 15 септември ми дейстна точно така :lol: ) Имаше много забавни, романтични дори леко тъжни (предимно в края на филма) моменти, но от всичко най-много ми хареса песента накрая, както и това че във филма се видя една хубава, голяма зала за тенис (направи ми впечатление, защото това е първият корейски филм в който виждам тенис маса, което е странно имайки предвид че те са едни от най-добрите в света :unsure: )

 

P.S. Ааа да, не на песледно място Камсахамнида за субтитрите :P Без тях нямаше да е същото!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във филмите се целуват доста по-реалистично,

при сериалите са като първолаци. :)

Тук са в седми :)

Леко приятно филмче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно ми хареса този филм!!! Не бях очаквала, че толкова реалистично ще видя нещата от живота, все едно не гледах филм, а скрита камера ( да си призная и себе си видях в мрънкането на Ким Ха Нъл :blush: ) Наистина имаше много примери от ежедневието на една двойка, но да не ги изброявам, а да ви оставя сами да преоткриете себе си и половинките си в главните герои.

Палавата колежка на главния ми се струваше много позната и накрая се оказа бойната мацка от бандата на Хонг Гил Донг :28558:

 

 

chahyeonjeongflexiblein.jpgchahyungjung.jpg

 

и сцената с целувката, която показва, че корейците знаят как :D

 

 

P.S. Мерси, Ники! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз много го харесах филмчето. Свежо, забавно и определено те кара да се позамислиш. Kim Ha Nul и Yun Gye-Sang бяха страшни сладури и определено готини като двойка. А Gye-Sang доста ми хареса в тази по- нахакана роля. Като се сетя в Greatest Love колко беше наивен милия.

За целувката и аз съм съгласна, напълни ми душата. Жалко само, че не беше с другата.

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лек и приятен филм..без много формалности и плетеници...

Главните бяха много сладки,ама биваше ли

той да и изневерява по тоя начин.... евала на нея,че успя да се сдържи :Д

 

Важното е,че края завърши много добре.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:up:  Страхотен филм, толкова реалистичен, че се зачудих корейски филм ли гледам в момента, обикновено реализма доста им се губи, тук всичко си беше на мястото, нищо преувеличено, нищо нереално. Добре разказана история за двама влюбени на кръстопът.

Ким Ха Нъл страхотна, тя ми беше центъра на вниманието, но не знам защо ми се струва, че и сценаристката на Джентълмените също я е следила, имаше доста моменти, които се случиха и в  сериала...пак преследване на непознат мъж и упоритото чакане в стаята  с книга в ръка :na2:  или пък на мен ми е приятно да си спомня за тези култови сцени от Честта на джентълмена и затова ги забелязах, както и да е, наистина прекрасна роля за Ким Ха Нъл, колкото повече я гледам, толкова повече се убеждавам в таланта и, а за външността и няма нужда да коментирам, прекрасна е!

Благодарности за превода на филма! :subs:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдъхнови ме.. 

да изпращам и аз снимка с възрастна двойка :D  

Много истински, с реалните моменти в една връзка, с въпросите, които всеки си задава като е в по-дълга връзка с някого. 

Очаквах друга развръзка, защото пречупвах ситуацията през моя поглед. Но сценария си е често срещана история в живота.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ух.... нямам никаква представа дали ми хареса. Не беше ужасен, сценария беше доста лек и не ми доскуча , но ми трябваше доста повече, нещо още малко да ми дадат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмчето е имало онлайн опция за гледане --------> тук, тук. :)

 

Редактирано от bealonenomore
Добавям в първия пост :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...