Jump to content

A Millionaire's First Love (2006)


Recommended Posts

spacer.png

 

A Millionaire's First Love 

 

Държава: Южна Корея
Година: 2006
Жанр: Романтичен


Участват:

Hyun Bin

Lee Yеon Hee

Сюжет: Дже Кьонг е разглезено богаташче, което ще завърши училище, без почти да се е вясвало в часовете. Скоро ще стане на 19 и ще наследи милионите на фамилията и следователно - пей, сърце! Обаче ден преди заветната дата семейният адвокат му показва завещанието на покойния му дядо, според което Дже Кьонг ще наследи състоянието само и единствено ако завърши гимназия "Борам", намираща се някъде в провинцията. Нямайки друг избор, той се озовава на място, където дори не може да ползва кредитната си карта или да кара спортната си кола. Горкичкият!
Междувременно, посещавайки училището, Дже Кьонг среща Ън Хуан. Тя е различна от останалите и изглежда, че крие някаква тайна. Но каква...?
 

 

С български субтитри: :click:  :click:

С руски субтитри: :click: 

Онлайн с руски субтитри: :click:

С английски субтитри: :click:

 

Лично: По това, което четох за филма, явно ще ми хареса, надявам се и на вас. Имаше и едно огромно предупреждение, че ще се РЕВЕ много, така че си подгответе за всеки случай кърпички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми гледайте го! Аз явно съм се "прецакала" преди няколко дни да го гледам на английски, но щом го бях заплюла за превод, значи доста ми се е харесал! Радвам се, че някой ме е отменил със субките!

За смеха и сълзите в сюжета мога да кажа само едно - наречи го корейски и повече не коментирай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз бях подготвена за края, ама пак имаше рев в солидни дози

 

жанра може и да е романс,

но мисля да кажа, че е една от първите драми, които гледах и определено ще я помня дълго време

и като зарибявам разни познати по корейското кино този филм е първия, който препоръчвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята с листчетата в бурканчето е класика просто, толкова увлекателно и в същото време разнищващо човешката душа в съшност, гледах го преди 2 години, но много ме държи още!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е разкошен, а бурканчето много ме впечатли. Толкова простичко и толкова искрено - наистина красив жест. И аз съм от разплаканите..., но трудно мога да си представя кой не би бил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът наистина е много сладък Hyun Bin ми е любим актьор от Snow Queen и за него не се очудвам, че отново е на ниво. Главната актриса Lee Youn-hee пък за първи път я гледах и тя е голяма работа, бих я гледал отново с удоволствие. Отново имаше сцени със сняг така характерни за корейските драми, които винаги са представени адски красиво и са ми от любимите. Щом започнах покрай тях да обичам снега, който преди не харесвах Идеята с бележките беше страхотна, незнам дали тук някъде продават подобни джаджи или трябва да си ги направиш сам. Само малко субтитрите осраха пейзажа, поне тези от Замунда бяха брутални, сложиха тези на 100 days with... в малкия си джоб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би го гледах в неподходящ момент... не знам, но само в един момент се трогнах

и това бше когато момичета каза на майка си, че иска прошка за омразата й, понеже иска да отиде в Рая.

Въпреки, че имаше доста емоционални моменти, еди от колко бурканчето с бележките.

 

 

Друго, което ме накара да се замисля... беше ли наистина любов.. или просто сбълсък на едно богаташче с "истинския" живот!?

дали не беше чувството му за състрадание...

 

 

От Хьон Бин очкавах повече акто игра, а сюжета след първите минути беше вече ясен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми хареса. Това беше първият азиатски филм, който гледах и може би бях малко предубедена, но имаше нещо много "постно" в историята. Обяснявам си го с подобния сюжет на А walk to remember или Sweet November. Ако го гледам сега, когато вече съм оценила невероятните им филми, може би ще променя мнението си, но .. незнам, не ми допадна и не искам да го гледам повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен това ми беше 1 или 2 корейски филм,обаче останаах много очарована...

Много ми хареса филма и това,че накрая нямаше хепи енд...още помня оппа със фибички по главана или боядисаните нокти,или цветята на мястото на девейката в края на филма....

Лично за мен филма е един от емблематичните и задължителни за гледане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен романтичен филм, толкова красиво направен!

Първият ми корейски филм, по чиста случайност го изгледах. Търсих комедии и нещо се подведох по резюмето, а коментарите прочетох едва след това. Оказа се толкова емоционален, че като разбах какво ще се случи ...едновременно ми се искаше и да спра да гледам и да продължа...И се смях и плаках порядъчно...Не предполагах, че така ще се трогна. Гледах го още два пъти след това. Но то беше вече заради Hyun Bin - много готин актьор А щом казвате, че в Snow Queen е по-добър, веднага тегля да гледам!

Накрая останах запленена от магията на корейското кино. Перфектният първи филм за тези, които тепърва се докосват до това кино. Моите приятели запалих точно с този филм, очаровани са...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми беше един от първите филми,и доста ми хареса,въпреки,че знаех какъв ще е края на филма,още като прочетох резюбето :) Но всички моменти между двамата бяха поднесени по-много красив начин :heart: И природата около тях беше неземно красива...Актьорите се справиха добре.Особено Бини, но той е ясен. Има ли филми, в които не се старае и не постига добри резултати. Като цяло филмът си е обикновен, няма какво да се говори по този въпрос.Сценарият е клиширан, образите също, но всички филми с подобен сюжет са такива.Едва ли ще намерите филм с такъв сюжет и нещо по-различно.. единствената разлика ,която може да се направи е да сменят болестта, от която ще умират. Ако филм с подобен сюжет трябва да бъде специален, то режисьора и оператора трябва да се постарят доста. Не мисля , че точно тук беше необходимо да правят каквото и да е, защото филмът си е прредназначен за тийнейджъри. Ако ви се гледа нещо високо стойностно, което да ви остане за дълго време в съзнанието ,този филм не е за вас. Да, сладък е, да края е тъжен , да плаче се много, но не е нищо специално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече калена, реших и аз да го изгледам

Свалих си го от замунда. Ами какво да кажа... Вече дори не се и питам как успяват да ме разреват въпреки повърхностния и накъсан сюжет /или претупан?/. Ще отбележа, че преводът там беше ужасен във всяко отношение, сякаш е правен без да е гледан филмът /дано не е наш/

... и си свалих руските субс от средата и го догледах с тях.

 

Самият факт, че някой умира толкова млад, дори да не беше филм, а дописка в пресата, щеше да ме натъжи.

 

Много красив край... онези три минути ме накараха да ревна с глас. Филмът можеше да свърши дотук. Според мен Снежната кралица е в пъти по-добър.

Все си мисля, че е ориентиран към по-млада аудитория

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина филмчето е затрогващо. Гледах го, когато хал хабер си нямах от южнокорейското кино въобще

и даже се бях запитала: нима е възможно да правят толкава хубави филми, които да обсебват всичките ти сетива -

мисъл, чувства, емоции... Помня, че ми бе непоносимо тежко от сюжета, след като го изгледах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е хубав и наистина е тегав, но чак за реване, не знам. Смисъл аз не съм от типа хора дето лесно плачат, но към края вече някъде ми беше застанала една огромна буца в гърлото и не щеше да си замине сигурно до след 2 часа след края на филма. И все пак ми стана много кофти...

Той се отказа от всичко за да бъде с нея и да нямаше възможност да я спаси....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офффффф отново безмълвна и дехидратирана от рев.Страхотен филм,страаахотен.Не знам до кога ще издържа,но не мога да спра да се наслаждавам на филмите и актьорите.Тези азиятци са уникални.:blink: :blink: :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми хареса, това е най-голямата драма която съм гледала до сега.

 

Причината, е че тя си отива толкова рано, а той накрая получава парите, но те не са важни вече. Хубавото беше, че нейните желания се сбъднаха.[/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

три пъти съм го гледала този филм и всеки път ми харесва все повече

доста сълзи пролях по по тъжната съдба на двамата главни герои,а Бини беше перфектен,както винаги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офффффф отново безмълвна и дехидратирана от рев.Страхотен филм,страаахотен.Не знам до кога ще издържа,но не мога да спра да се наслаждавам на филмите и актьорите.Тези азиятци са уникални.:blink: :blink: :blink:

 

+1

 

Много нежни и много истински актьори! трогната съм до дъното на сърцето си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...