Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Off Topic

wcr8JInmUhkYyn60uEA42UKuVDd.jpg

MV5BN2ZhYjBlYWMtMWFlMS00MzRhLWE4NTctYWE4

 

Jade Dynasty 1 (陈情令之生魂)
Страна: Китай
Също така известен като: Zhu xian I
По популярният китайски роман на Xiao Ding – „Jade Dynasty ;Celectial Destroyer“
Премиера: 13 Септември 2019
Времетраене: 101 мин
Жанр: Фентъзи, Боен, Мелодрама
Режисьор: Ching Siu Tung
Субтитри: Български, Руски, Английски

:imdb:

 

Участват:
Xiao Zhan като Zhang Xiao Fan
Li Qin като Lu Xue Qi
Meng Mei Qi като Bi Yao
Tang Yixin като Tian Ling'er
Qiu Xin Zhi като Tian Bu Yi
Cecilia Yip като Master Shui Yue
David Chiang като Reverend Dao Xuan
Norman Chui като Reverend Cang Song
Bryan Leung като Zeng Shu Qiang
Bao Xiao Song като Shang Zheng Liang
Chen Li Wei като Reverend Tian Yun
Li Shen като Lin Jing Yu

 

Резюме: След избиването на цялото му село и семейството му, Джан Сяо Фан е приютен от сектата Цианен облак.

Той започва да учи кунг фу с цел да отмъсти на убийците.

Сложни взаимоотношения се развиват между него и три млади жени: Тиен Лин Ър, Лу Сюе Ци и Би Яо.

Как ще се развият уменията на Сяо Фан? Каква е истината за убийството на семейството му?

Как ще реагира той на разкритията?

 

Адаптация на сериала Legend of Chusen (2016)
 

 

:essub:

 

Свали с български субтитри: :click: и :click:

 

Онлайн с български субтитри: :click:  :click:  :click:

 

Свали с руски и английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набързичко изгледан. Това "1" в името ми подсказва бъдещо "2" ; че може би и още няколко последващи цифрички. Все пак филмът се базира на сериал, а и така свършва, че недвусмислено предполага продължение.

В интерес на истината, въпросния сериален първоизточник не съм го гледала, така че теоретичната ми подготовка беше нулева. Признавам, че го минах заради Xiao Zhan, да видя как се представя момчето в други роли. Но дали аз се бъркам или самият му тукашен герой е такъв, мисля, че не излезе особено много от образа си в The Untamed. Може би малко повечко комедийни скечове имаше. Муцунката тип "ни лук ял , ни лук мирисал"  много добре я докарваше.  Уж добродушното до наивитет и на моменти леко глуповатичко момче за всичко, така и не разбра какво точно се случи и от къде и защо му се появиха тези могъщи демонични техники, та всички го нарочиха за заплаха и решиха да го трепят.  Това, последното, вече ми зазвуча мноого познато.  Почти очаквах и да му тикне някой в ръцете някоя свирка. Оп, сори - флейта... ;):P  

Много се зарадвах на епизодичната роля на единия от "моите"  лисичковци - Li Shen.  

Имах и още една позната артистка - Li Qin - разглезената принцеса с трагична съдба от Princess Agents. / беше доста сложен и силно изигран образ/ . Тук е в съвсем друго амплоа и пак добре се справи. Определено може да играе според мен.

Като цяло филмчето е ясно какво -  ефирна приказка с много ефекти /добре пипнати по мое мнение/, лесно смилаем сюжет , без много главоблъсканици и по малко от всички задължителни за жанра компоненти - хумор, романтика, двубои, драматично минало в основата на всичко, тайни  и т.н.

Да видим какво ще стане нататък. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй сега ще изгледам филма. Не само заради Сяо Джан, а защото току-що приключих маратона с двата сериала за "Нефритената династия".  Имам купища забележки, но щом за 3 -4 дни "изядох" 73 серии, значи истински ме е хванала полудата. Нямаме тема за сериала и затова ще си позволя  няколко думи. От самото начало се чувства нещо общо в образите на главния герой Сяо Фан и героят на Сяо Джан в The Untamed. Ако щете и визуална прилика ми се натрапваше. Съвсем случайно открих, че има и филм по романа "Убийци на богове" на Сяо Дин. (Много Сяовци станаха.) Радвам се, че имам възможност плавно да премина към романа с този филм, в който участва нашият всеобщ форумен любимец :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма е много приятен, историята е добра, увлича те да го изгледаш на един дъх.

И тук СД показва завидно актьорско майсторство, много му се отдава да играе в костюмни драми.

Като роден за тях е. Препоръчвам ви да го изгледате.

@gal, дори и да не знаех че ти си преводача, няма начин да не разпозная твойте преводи.

Толкова лирично и красиво си превела накрая песента, че ме докосна в сърцето. Благодаря ти за целия труд и усилия, който влагаш:bow:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...