Jump to content

Big Bang

Yuki

Recommended Posts

Преди 1 час, Lawandula написа:

04.05- код. Демек, четири от пет днес.:(.Но все пак 5 ленти в края на песента. Значи пет завинаги.

Дано да си права, @Lawandula.

На мен ми се набиха тия 4-ки: 4 стола, 4 цветя накрая... 

Но явно всеки вижда нещата по свой начин - треньорът на Seungri видя 5 в цветовете на косата на Драго :D - Линк

• Like 3
  • Haha 1

Харесвам випската логика. Коментариите в You Tube( 2 061 636 гледания  за 3 часа)( са страхотни.  Един, обаче ме впечатли повече. Казва човекът, че няма обща сцена, понеже групата няма как да е от четирима. Имаше още един, за разликата между бенгите и останалите, особено тези, които са най-модни, че някой се напъна  да развали випския кеф и да започне полемика.. Човекът  го отряза набързо със следното, което си е  самата истина. Всички са айдъли, Бигбенг са артисти. Точка.

Колкото за столовете, столът на Джитко си беше отделно, а пък зад Десонг, имаше още един човек определено в гръб. И в края си излязоха петте линии. Какво повече да кажат. Мисля, че ще гледаме по-скоро солови изяви.

Но песента си е страхотна. Типично в техен стил, без да се съобразяват с нищо комерсиално.  Обещаха, изпълниха. 

Колкото до текста, виповете са свикнали вечно да не им се поднася в прав текст съдържанието. Няма начин да не бъде нищено дълго и сега. Пък и очаквам изявените корейски критици, фенове на Бигбенг, които имат навика да разфасоват всяка дума и изречение, да се изявят и този път.

Тренерът на Сънчо, щом казва пет, значи са пет, при все, че Джитко пее за дъгата, а  те май са седем.:D

Edited by Lawandula
  • Like 7

Сърцето ми е пълно! Хубава песен с чудесна мелодия. Много силен текст, изстрадан. Момчетата се върнаха мъже! Продължават напред. Да ви кажа, сърцето ми спря като видях онази фигура в гръб на стола. В крайна сметка, това беше единствената друга човешка фигура в целия клип, освен те четиримата. Ще очаквам с интерес тълкуването на целия клип и текста. Дано някой се смили да качи линкче тук ;)

• Like 6

Много красиво и меланхолично някак. Прекрасни са и четиримата.

5те линии накрая за мен лично значат, че те винаги ще бъдат 5ма и че все още чакат малкия за пълно завръщане. 

Много докосващо и всяка дума носи смисъл. 

• Like 4
  • Upvote 1

И в подкрепа на тезата за 5-те линии - официалната страница на YG е сменила снимката на групата от онази редактирана версия с 4-мата на 5-те линии - цък.

• Like 6
  • Haha 1

Преди малко успях да изгледам видеото на спокойствие.. И ми стана тъжно, както когато излезе Last Dance. Имам чувството, че е раздяла по някакъв техен начин, но и продължение напред. Имаше символични неща, които открих за себе си като препратка към Last Dance. Независимо, че на първата черна снимка, която се оказа картина на Ad Reinhard и в която виповете са открили образи, за мен си остава светлината и надеждата след всичко, което преживяха. На останалите снимки видях пет реда цветя. Разбит кораб, руини, надписи, столове, значки, те не заедно, но въпреки това заедно, с онази фигура. Ще си чакат Сънгри. Песента усетих като изявление в тази насока. Остава да вярваме, че по-щастливи дни предстоят. 

• Like 7
  • Upvote 2

Започнаха рекордите:

-Най-продаван сингъл в Китай след промяната на правилата:yes:

Всички са фокусирани, че G-Dragon НАЙ-НАКРАЯ е В ЗАЛАТА ЗА ПРАКТИКА НА BIGBANG DANCE. Първият член, забелязан в новата сграда на YG.:es:

Честито на всички!

FPhHxfhXoAQ7h-z?format=jpg&name=small

• Like 5
  • Upvote 1

Мъчно ми е, че нямат общи кадри, а и на всеки частта звучи като отделна песен, липсва ми усещането за заедност, но сигурно не е случайно. 

Иначе още не мога да им се нагледам, затова текста ще осмислям по-късно :wub:

Но пък последната реплика е "Пролет, лято, есен, зима" – считано от настоящата пролет, ще си мине "сезонът" на всеки един от четиримата и след това ще дойде моментът, в който Малчо ще излезе :P Пък тогава... каквото дойде.

• Like 6

Бънита, @Urban, eто при руснаците версията за Десонг. Слагам я в спойлера на руски, барабар със скрийншотовете от клипа

Off Topic

Что за чувак в локации с Дэсоном? Почему он к нему идёт? Зачем, что и как?

Начнём с того, что данная сцена начинается с того, что Дэсон в тёмном пиджаке идёт по(!) тёмному коридору вперёд, там где свет и сидит незнакомец на стуле, одетый в белый пиджак. (скрин 1-2)
Когда он доходит, он уже стоит в лучах света. В этот момент он поёт строчки «Ради дня, который когда-нибудь наступит. Наши прекрасные весна, лето, осень и зима», во время них он смотрит вниз, скорее всего на сидящего на стуле человека в белом пиджаке, словно обращаясь к ниму и передавая послание. (скрин 3)
Затем Дэсон идёт обратно в тёмный коридор, оставляя парня в белом одного, а сам же, остаётся танцевать (?) в своём тёмном коридоре. (скрин 4-5)
И вот, наконец мы узнаем что человек в белом пиджаке это и есть Дэсон! Но он выглядит по-другому, он шагает более уверенно и заметьте (!) он идёт вперёд, вдоль светлого коридора! Он оставляет Дэсона в тёмном позади и идёт навстречу к свету или же светлому будущему? (скрин 6-7)

Примерно такие мысли у меня возникли при повторном просмотре клипа. 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.pngspacer.pngspacer.png

spacer.png

Так же появились мысли по поводу кульминации клипа, но думаю я не одна кто это заметил х)

В конце клипа Джи, Тэян и Дэсон идут вперёд, т.е в сторону камеры, ну или можно сказать к нам. (скрин 1-3).
Но Топ уходит в другую сторону от ребят, уходит куда-то с его заснеженнлй планеты (?), в сторону возможно чего-то нового и неизвестного? (скрин 4) Скорее всего это отсылка не к его уходу из группы, а к уходу из YG, он ведь говорил в своих строках что отпускает старого себя и хочет стать другим, хорошим человеком.
Так что если смотреть именно на этот момент, то есть мысли задуматься о том: а говорят ли нам «прощайте» ? Или же они говорят это прежним себе?

• Like 4
  • Thanks 1
  • Upvote 2

След като слушах песента безкрайно много пъти, установих, че има много интересна структура. Сякаш репликите и частите, в които пее Сънгри са просто махнати и са пуснали песента така. Има някак липсващи моменти, кратка е и края е толкова внезапен. И тази сутрин като влязох в туитър, видях, че не само аз мисля така. Бенгите са винаги толкова интересни и всяко нещо при тях има значение и смисъл.

• Like 7

Дракона пусна IG ъпдейт с логото с 5те линии и "four seasons for no reason" 

Превод на феновете: безпричинно ни накараха да сме 4ма 

След което е редактирал текста на "срещаме се, когато цветята цъфтят" :lol: 

• Like 4
  • Upvote 2

При руснаците върви тотал версията, че барабар с  Топ е гласът на Сънгри. Чистили са, изследвали са. Колко му е, да е вярно, при все, че и на мен ми се причу на първото гледане още. Отделно, преводът също предизвика дискусии, при Гошо най-вече, за "четири сезона без всякаква причина" и "останахме четири". И двете превждащи групи винаги песните на бенгите, са го префасонирали по-художествено. Но самия Гошо, днес го е пуснал в инстаграм с изречението- "четири сезона без всякаква причина"

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Първо място на всички корейски чартове. Бият даже АЮ, държаща рекорда по новата система на отчитане. Голям бойкот им правят корейците.:282:. За Китай е ясно, там няма хъка-мъка, в Япония също и в много други държави.

Прощално, непрощално, взривиха всичко, както само те могат.

• Like 7
  • Upvote 2

преди 14 минути, gal написа:

Дракона пусна IG ъпдейт с логото с 5те линии и "four seasons for no reason" 

Превод на феновете: безпричинно ни накараха да сме 4ма 

След което е редактирал текста на "срещаме се, когато цветята цъфтят" :lol: 

Смени го-да, но всички го видяха и разнесоха навсякъде.:D

По-скоро след редакцията е, "срещнахме се отново, когато цветята цъфтят". 

• Like 6

преди 24 минути, Lawandula написа:

Смени го-да, но всички го видяха и разнесоха навсякъде.:D

По-скоро след редакцията е, "срещнахме се отново, когато цветята цъфтят". 

Благодаря, в бързината и ентусиазма да го напиша, съм пропуснала думичка :lol2::blush:

• Like 4
  • Upvote 2

И добра новина. Бивш сътрудник на YG, е сложил песента в инстаграма си и е писал, че това не е сбогуване и да чакаме в скоро време нови песни. А дано!

spacer.png

• Like 13

Не знам колко пъти гледах песента от вчера и все повече се натъжавам. Тези четири празни стола ме убиват. Много хора казват, че това е прощална песен.  Но ако Bigbang  се разделяха, нямаше да ни оставят в неведение, нали? Щяха да го съобщят. Знам, че с времето всяка бойбанда се изчерпва, но те никога не са били само бойбанда. Винаги съм знаела, че постепенно ще започнат да се занимават със солови проекти, лека-полека ще се отдалечат от груповите турнета и т.н. Не мога да простя това, че стана по този начин, че направиха всичко възможно да ги разделят насила, защото не бяха послушковци и лустросани ангелчета. Вероятно и те не могат да го простят. Но идиотите, които ги заливаха с помия, не знаят, че така се става легенда - през страдания. И колкото по-голямо е страданието, толкова по-голям е ореолът. Винаги ще чакам да ги чуя отново, дали поотделно, дали както сега, под всякаква форма и навсякъде. За мен те винаги ще бъдат най-добрите!

• Like 8
  • Upvote 1