Jump to content

Big Bang


Recommended Posts

Отново ме убиха.

Без изобщо да разбирам какво пеят, толкова тъжно ми стана, толкова самотно. Песента е много лирична и ми хареса страшно много.

Визията им - какво да кажем за Бенгитата? Уникални са. Много съм щастлива, че на GD му отрязаха дългия перчем, макар, че ми беше забавен. Радва ме липсата на синьо в косата на ТОП. За мен лично е малко странно, че част от момчетата в някаква част от клипа имат една прическа, но предполагам, че това има някаква идея, която аз (все още) не вдявам. Е, това да е проблема :)

Наистина чудовищно страхотни. Най-много ми хареса в началото на песента редуването на ТОП и GD, не знам как се нарича по-правилно...

Очаквам превода с интерес.

Браво на момчетата, отново.

 

да допълня: Сега се сещам на какво ми напомнят в клипа на Монстер - на Звяра, оня същия дето има нещо общо с Красавицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипът ми хареса за песента не знам на първо слушане не ме хвана, но има време. Радва ме, че Де все повече и повече разцъфва, определено ме радва визията му, но не мога да кажа същото за Теянг. ТОП и Драгона няма да обсъждам те са си все хубави. Сънгри, нещо не ме радва с таз прическа ама се преживява.

От другите песни ми хареса Round and round и другите не са лоши, но тази най-много ми хареса.

 

Абума го има и Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникални както винаги! Наистина жесток клип, на мен лично и песента ми е много,много приятна от първото слушане още.

 

Албумът оставям за утре- слушане на спокойствие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще плюя :mad2: Защо по дяволите ми/ни причиняват това. Те да не си мислят, че парите растат по дърветата. Или те като си имат, имат и всички останали? С този спешъл новите им песни са си точно за един албум. И защо трябваше да пускат мини и три месеца по късно още един непълноценен? То е ясно, че за пари, но този номер ми е ясен още от миналата година и тогава се случи същото. Казвах аз на щерката да не бърза, че ще има още един албум, но нали знаете как хвърчат хормоните на младото поколение. И сега с голямо съжаление ще се лиша от възможността да притежавам новите им песни на диск. Малко скъпо ще ми легне, освен това ме е яд, че ми ръждяса металната обвивка на предишния. Вярно е обаче, че всеки на тяхно място ще постъпи така. Има търсене на даден продукт има и предлагане. Като цяло албума е хубав, а аз никога няма да им се наситя. Не знам защо, всъщност знам, защото ги обичам. Ех......

И все пак да обобщя.

Новия клип е ...... вълшебен :wub: Още като чух късчетата на Теянг, Сънгри и Десонг, знаех че ще ми хареса. Само мога да мечтая занапред Дракунцел да пише песни а Де да ги пее. И ах как само пее :wub:

 

Но пак да кажа, аз този албум няма да го купя :mad2: макар че си умирам от яд :mad:

 

Бая глупости написах, но ме е хванала музата..... :kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се радвам на Дае, че започнаха да му обръщат повече внимание и феновете, и стилистите! А Теянг, горкото... защо му причиняват това, добре че си го обичаме. Но това са визуални ефекти :lol: Като гледам клипа, Сеунгри може да изиграе някой злодей, пък и ще му отива... има нещо зловещо в него. От онова, което те провокира. Хареса ми клипа, мелодията и идеята! И все още искам 3D концерт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за рекламaта, която й дръпнаха - песничката е бозица. Много по-силни парчета имат от АLIVE според мен. Аз очавках нещо поне Fantastic Baby левъл. За клипа имат концепция и си личи, че е много високобюджетен - качествени костюми, ефекти - всичко, обаче ми е леко хаотичен - не схващам какво се случва и какво е посланието.

Мисля, че е възможно да се опитат да докарат всеки член от бандата да прилича на известно "чудовище" или страшен образ от популярната култура. Разбира се, това са само мой някакви си възприятия, но имам някакви съмнения за Топчето, че е "Фантомът от операта". Таеянг за мен е Минотавърът от гръцката митология - с прическата, подобна на рога, украшенията по него. За останалите обаче изобщо не мога да добия асоциации. Най-вече миличкия Джи Йонг-и, който, както винаги, е скаран с кординуната и понася върху себе си най-жестоката гавра с костюмите и прическите. Че носи на екстравагатност момчето - носи, ама те прекаляват понякога с нелепостите по негов адрес. Най-хубавото нещо в клипа е идеята за ТОП в каиши. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и превода ! ^^

 

 

+ Ego

 

 

Песента, клипа и най-вече текста ми харесаха много!Нещо по-различно, по-нежно.. наистина е уникална..

И любимата ми част от песента е "Your existence has become an incurable illness for me" в превод " Твоето съществуване се превръща в неизлечима болест за мен"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ща да съм многословна, и този път...но песента с клипа са убиец. Истинска история за едни, видеоигра или измислица за други..но отново, и отново,

откривам смисъл зад всичко.

Джи Ди е истинското "чудовище" за мен, първо! В най-положителния и як смисъл, ако има такъв... Евала за възпроизвеждането на мозъчните му клетки

и смелостта на перото му към "заслужилите" описанието чудовище. Песента е тъжна...и много тънка на смисъл, зад фасадата на "любовта". Mного над

начина по който изглеждат и в клипа.... Жалко, ако само това прави впечатление.... Все пак това са Big Bang, все пак са тренд носители и модни чудовища

в толкова отношения, толкова отдавна..след дебюта си, хайде да съм честна!

Няма да обсъждам „вида им”, само ще кажа, че виждам всеки един точно на мястото си в концепцията, и с приноса си за силата и епичността на Биг Бенг,

и в този клип, и в тази песен. ..и откривам за всяко завръщане нещо ново! На мен лично много ми напомня стари времена и стари усещания тази песновка...

много борба от самите тях. Дори, като déjà-vu и ми носи носталгия...Но те вървят напред, знаейки от къде са тръгнали, къде са стигнали и през какво минават

...и това е най-важното за артисти като тях, и за фен, като мен!

 

Доволна и за албума, поне тези песни които исках да чуя..чух, най-накрая :P .

Still alive заслужава нужното внимание, също. Страхотен текст! Послания, истини..редуване на гласовете и бийт, божествен рап..

 

Still Alive

 

*I’m still alive, I’m still alive, I’m still alive

Though I seem like I’m dying, I won’t die

From the eyes of the world, I won’t hide

Though I fall endlessly, I’m alive

I have nothing more to lose

Leaving the past behind, jump out

Because the sight of myself plunging is so beautiful,

Because I now throw myself into the sky, Because I’m free,

I’m alive. At least just for this moment, I’m still alive.

I’m still alive I’m still alive I’m still alive; I’m livin’ that I’m livin’ that good life.

I’m still alive I’m still alive I’m still alive; We’re livin’ that we’re livin’ that good life.

 

The girl that loved me looks miserable

She hides, Scared of the public

Too much pity and too much cheers, and I feel unstable

I think about death and it’s a painful night

 

All that’s left of my youth are juts pictures

My youth is nothing but a decoration for others

My sentiments get power from the souls

I’ve seen the future that you’ve never seen

 

The melody of my life is lead by ME

And I enjoy the mounting heat towards climax

The girls who are (still) “crazy” for me are the smart ones

Inferiority complex? That’s because I’m over your head.

 

Even if everyone leaves,

even if everyone turns their backs on me,

you sympathize with me

at my pitiful sight

 

The world told me that I couldn’t be

but I who cried then am the one with the smile.

 

*repeat

 

Don’t assume things.

I may look like I’m dying but I won’t die. I won’t hide from the eyes of the others.

The fingers pointed at me only prove that I’m something big

Disappointment and expectations, they are the reasons.

I am in and out of peoples’ words and all that waits for me is a tomb.

 

Even if everyone leaves,

even if everyone turns their backs on me,

you sympathize with me

at my pitiful sight

 

The world told me that I couldn’t be

but I who cried then am the one with the smile.

 

Албумът е добър, много силни текстове и отговори на въпроси намирам, като слушам всяка песен. А, Monster е и убиец (all-kill) на всички онлайн муз.класации,

още щом излезе! Момчетата заковаха всички! Пак! Тази година..ах, тази година...е...

А, няма дори да се завръщат по обичайните музикални надпревари..Нищо, все пак няколко групи очаквам лайв да ме радват!

ВИП-четата чакаме август и завръщането на Джи Драгон, соло.Но, тихо...сега сме още юни..и очакваме други..неща :lol:.

 

Фотки на хоризонта!

 

Picture+28.jpg

 

tumblr_m50wucBCjl1qb2yato1_1280.jpg

tumblr_m510o6y2bG1qb2yato2_1280.jpg

tumblr_m510pfiMPy1qb2yato1_500.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така с превода, определено идеята за клипа е доста интресна и оригинална. Иначе самата песен не грабва, за група от такъв ранг, очаквах повече. Косата на Taeyang е просто ужасна... само Top и GD ме израдваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен песента много ми харесва - нежна мелодия с акомпанимент на пиано. Много ме кефи моментът с фалшивия акорд на пианото и наслагването на мелодията. Някак си те кара да съчувстваш на "чудовището" с нежно сърце.

 

А клипът е изпипан - "чудовищата" бягат от затвора, в който са заключени и в процеса се отърсват от чудовищното в себе си (това, което героинята в текста не е разбрала, че се е случило и започва да заклеймява любимия си). Каунтър страйк началото също кефи. Единственият ми проблем с клипа е там, където Топ е пред планината - много ми е дървен тоя кадър. Свещетите в тъмнината очи са много идейни.

 

Иначе Теянг като минотавър ми е доста анти. Но явно всички от групата ще минат периода си на негърка-робиня. След ДжиДи не може да има празно. Макар че той Теянг с плитките вече веднъж се беше постарал. Джи като еднорог дявол и като Хензел също не ме кефи, но пък си пасват и двамата тотално към цялостната идея на клипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасен клип и хубава песен. Никога не са ми харесвали такива клипове с войни, демони, чудовища, мрак и подобни простотии. Песен, която ще слушам без дори да поглеждам вече клипа (вероятно е добре, че не разбирам какво се пее, но не мисля да рискувам, че иначе ме кефи песента :D).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента ми е ок, клипа ми е много хубав, визиите отвратителни, а за съжаление, колкото и да ме кефи клипа, в него виждам толкова много напън, че ми е чак тъжно...Имам усещането, ч е от тук ще се върви вече надолу...Не, че нямаше да стане все някога, ама...А ТОП и Драгона са им толко не на място вокалите, че чак им се чудя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песен и клип - много яки!

Този избор на песни в албума ми харесва много повече от предния ;) EGO ми пълни душичката с кеф на макс, а Still Alive исках да я чуя цяла още като интро на предния албум и съм много доволен! Feeling също ми допада доста. Като добавим и "старите" убийствени Фантастик бейби и Блу... Единствено ми липсва солото на Де, можеха спокойно да заменят Bad Boy с нея... или направо да я добавят и да станат 10 песни. Ако солото беше в албума, вероятно щях да си го купя (това аз ли го написах?!) ;)

Поредно браво за бенгите! Чакам лайфа на Монстъра с голямо нетърпение!

 

А като се замисля, че скоро и мацките ми ще взривят обстановката...

Уай Джи Фемили, файтинг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен и песента и клипа ми харесват много,даже като видях и превода ми хареса още повече :yes:

Единственото нещо,което ме дразни е косата на Теянг. Японската версия на Ego ме радваше повече :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lemme tell ya..

' Still Alive ' за мен си е албум-сбъдната мечта..защото e жестока компилация от само любими парчета panda-145.gif

 

 

''Monster'' е точно толкова болезнено красива & меланхолична,колкото очаквах ! Тя пулсира,градира..играе си с чувствата,настроенията...динамична е и напомня на кръговрата на живота..Песен-шедьовър..във всяко едно отношение..

 

'' Bingle,Bingle '' е другата ми емоционална бомбичка...Има закачка,от нея струй свежарско настроение и е някак сладникаво - издържана в онзи мелодичен поп жанр..

''Still Alive'' мога да опиша очно с една дума - ЖЕСТОКА - както в интро,така и в пълен вариант !

 

''Feeling'' & '' Ego'' ми влязоха под кожата и в графа 'любими',на първо четене и от първо слушане,както преди,така и сега, независимо езика,на който са изпълнени ..

 

А епичната света тройца '' Fантастиц Bаby / Blue / Bad Boy '' допълват този албум до пълно щастие..

 

Признавам,на мен също ми липсва солото на Де,но нека да бъдем честни..не му е мястото в подобно спешъл издание,а в един дългоочакван соло Де албум,не мислите ли !?

Що се отнася до ''Чудовищния'' клип към пилотната песен..lol.gif С една дума : Убийствен ! С две думи : Покъртително як ! С три думи : Няма такъв клип 282.gif

.

 

Чакам лайфа на Монстъра с голямо нетърпение!

 

P.S : Румба, ВВ няма да промотират '' MOnster'' ! Най-доброто,на което можем тайничко да се надяваме е един спешъл лайв от серията '' YGonAir'' rolleyes.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Within a day of releasing the music video to their new song, “Monster,” Big Bang had over 3 million views on Youtube."

 

Май няма какво повече да кажа ;), фактите говорят сами за тях B)

 

Изключително ми хареса и клипът, и песента (цял ден си припявам I love u baby, I'm not a monster ♫♫♪). Big Bang както винаги са :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S : Румба, ВВ няма да промотират '' MOnster'' ! Най-доброто,на което можем тайничко да се надяваме е един спешъл лайв от серията '' YGonAir'' rolleyes.gif

 

Да, да, това го разбрах и аз, но лайф изпълненията не са само по промотиранията ;) Има си концерти за тая работа :P

А може би е по-добре да го кажа така - ще има концерти в Европа... или поне СЕ НАДЯВАМ ;):lol::PB)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаха, Руменчеее, кажи си, че искаш да ги гледаш лайв в Европа, всички да те разберат! :es:

 

Дебре..от YG видят и един сериозен мъж(да не казвам V.I.P :896767:) , че ще дойде да ги гледа... :lol:

Всъщност те имат доста мъжки фенове, не само корейци, ако трябва да съм честна. Поназнайвам и няколко българи...

 

Сега да се впускам ли в приказка, само по картинки за 5 уникални, хайде да не казвам супер готини, момчета..дето отново, този път в колаборация

с Хюндай Кард, показват, как с всичко, което се заемат превръщат в иновация и хит, рейтинг и пари?

Самата идея на тази карта била в подкрепа на музикалните жанрове...каквото и да значи това.

Светкавиците трудно удържат на такава петорна харизма, виждам! Онлай медиите в Корея, в момента се надпреварват със снимки и суперлативи

за нашите особи..Новите им прически за сезона, в действие, също са обект на клю клю! :lol:

Ако не сте разбрали нищо..че се отплесвам, днес е прес-конференцията за тази прословута нова карта.

20120605-171720.jpg?w=644

Иначе на хубавото, какво да кажа пък аз? Ready to go, ready to show!

201206051736002610_1.jpg

201206051747432610_1.jpg

 

 

 

Горките фенчета...бранещи стъклото! :896767:

592879208.jpg?key=440806&Expires=1338886676&Key-Pair-Id=APKAIYVGSUJFNRFZBBTA&Signature=LVv8oakguuzEu33-m57zdzaLXV7Tu9dhA3~awR0idI1v7FyZQtmKf~NSMV~75PdvOq575CswscLRe1opmSZhMNrbPAFCvBugrtiO9nlg6pk~tOdnrtvhB2RN-hLJecB9vJyPXX6xF7vLFGR1EicMjMfNc9wPOwYo~1MzhQtUg~Y_

201206051640774278_1.jpg

Двете, най-големи диванета един до друг!Чуа!

201206051739271136_1.jpg

И другите са пускали шегички..

tumblr_m5504u4bzx1qb2yato1_500.jpg

Бингу Бингу..ака Bingle Bingle, обаче е моят ТОП за днес!!! (защо нямаме секси емотикона, и закопчана дори?) :28558:

1338886567_337439.jpg

Доста сериозен в началото, но отпуснал и усмивки "дарил", освен поклони ала 90 гладуса :lol2:

201206051754052610_1.jpg

Много ми е хубав и с тази, сребърна, коса! :wub:

201206051755502610_1.jpg

Боооц-ко е многоо ретро! :panda-145: От Панда Ри, всичко очаквам!

20120605175123360.jpg

Когато усмивката, прави косата да изглежда "по-малка"... :icon_sunny:

201206051752779710_1.jpg

 

 

..отивам да складирам снимки...на на на нанаааа, уаат! :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле хора ,колко пъти я изслушах тая песен тия дни /говоря за MONSTER, разбира се/...рядко ми се случва така да ме завладее песен...страхотна е ,колкото повече я слушам ,толкова повече искам да я слушам! :D Браво на момчетата :bow: ..и клипа ми допада :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...