Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Off Topic
El4St6BVoAAL6sb?format=jpg&name=medium
ElUBBT3WMAEcDml?format=jpg&name=medium
El3zQEKU4AAC2gf?format=jpg&name=large
El3zQErVcAU5Bm7?format=jpg&name=large
El3zQEoVoAIO9iT?format=jpg&name=large
El3zQEqUYAAC1OL?format=jpg&name=large

The Legend of Xiao Chuo | Yan Yun Tai

燕云台
ЛЕГЕНДА ЗА СЯО ЧУО

Държава: Китай

По новелата на: Jiang Shengnan– „Yan Yun Tai“

Начало: 2020 – Ноември – 03 до 2020 – Ноември– 22

Оригинална мрежа: QQLive

Тип: Историческа драма

Епизоди: 48

Продължителност: 45 минути

Oригинален сценарий: Yan Yun Tai (燕云台) by Jiang Sheng Nan (蒋胜男)
Режисьор: Jiang Jia Jun (蒋家骏)
Сценарист: Jiang Sheng Nan (蒋胜男)
Компания: Tencent Penguin Pictures, YF Pictures

Субтитри: Английски

 

Участват:
Tiffany Tang като Xiao Yanyan
Dou Xiao като Han Derang
Jing Chao като Yelü Xian
Charmaine Sheh като Xiao Hunian
Tan Kai като Yelü Xiyin Yansage
Liu Yi Jun като Xiao Siwen
Lu Shan като Wu Guli
Ji Chen като Yelü Xiyin
Ning Li като Yelü Jing
Meng Zi Yi
Sheng Yi Lun‎
Juan Zi
Mu Le En
Yu Ji Wei
Tian Yi Tong

 

Описание:

Разказ за живота на Сяо Чуо, която става най-могъщата жена от династия Ляо, след като се омъжва за Йелу Сиен. 

Въпреки че бракът им не е по любов, политиката, която тя води  й помога да спечели уважението и любовта на съпруга си. 

След смъртта му става императрица, като най-накрая е свободна да се омъжи за любимия човек от детството  си -Хан Дъжан 

който става най-влиятелния чиновник в двора на Ляо

 

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Оналйн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя ми е в плануваните отдавна, основно заради Шончо. Като гледам, тук ще е във вихъра си - драма, бойни изкуства и може би щипка либоф(дано не е повече,  не го бива за романтичния принц или поне аз не съм засякла успешна такава роля-_-) покрай останалото с дънера Тифани Танг . Сега обаче откривам и други дето са ме заинтригували, като Jing Chao, Kevin Tan и разбира се Liu Yi Jun(дано пак е лошия, мноо му се отдава:D), с други думи основния мъжки каст ми е много на сърце - комбинация от хубавци и можещи, а някой от тях и двете:lol2: Само дано сложат по-нормална дата скоро, че това 31.12:slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно бе, мернах неква такава информация, но тя нали ми е в В-листа и я забравих начаса. Значи ако не е заснет може и да ме огрее да я сменят:P Всъщносте възможно е да е завършен, но ако ли не, то 31.12.  догодина да мине в графа “казва ли ти някой, пък и смееш ли да питаш“:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доу Сяо, както винаги  на ниво.

Тифани-очарователна. Не им завиждам на тия, един обича, за друг се жени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лу, Доу Сяо има темичка тук под името Шон Доу   Преди време без малко да се заблудя и да я дублирам. Изобщо не ме съмнява, че е на ниво младежа. Според резюмето, героят му предоставя възможност да "плува във свои води".  Прелистих първите минутки на първата серия , но ще изчакам и аз да се посъберат серийки. Благодаря за темата, нищо , че е от миналата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:PЗнам, само не разбрах на мен ли го казваш или и за други, като например Лав,тя каза, че с по тез няколко имена съвсем й са мътни...кой кой е. А за темата,щяхме рожден ден да й правим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... да :blush:, всъщност се опитах тактично да ти предложа да направиш връзка на името на актьора с темата му, както е при Тифани.

Не се получи. Съжалявам! 

Да не е съвсем спам, изрових ОСТ-то. Специално поздрав за РД на темата и за авторката й.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

 

 

 Кои са хитаните/китани,кидани/

Номадски монголски племена, които в древността са населявали територията на съвременна Вътрешна Монголия, Монголия и Манджурия. От 907 до 1125 г. е съществувала държавата Китан Ляо, управлявана от клановете Йелу и Сяо. Простирайки се от Японско море до Източен Туркестан, империята Ляо се превръща в най-мощната сила в Източна Азия. Това се отразява и в историческото име на Китай.

       По това време в Китай:

Империята Тан се срива (907 г.).
Периодът на „пет династии и десет царства“ (907-979 г.) започва и завършва - ерата на политическите сътресения.
Основана Империята Сун (960-1279).
Основана империя Дзин (1115-1234).

 

През 1004 г. династията Ляо стартира имперска експедиция срещу династията Сун на север. След тежки сражения и големи жертви и на двете империи, двете страни се споразумяват и подписват договора Чанюан. Чрез него династията Ляо принуждава Сун да ги признае и обяви ера на мир и стабилност между двете сили, продължила приблизително 120 години.

Напрежението между традиционните кидански социални и политически практики и китайското влияние и обичаи е определяща особеност на династията. Това напрежение довежда до поредица кризи. Императорите на Ляо подкрепят китайската концепция за примогенитура(първородство,наследствен принцип), докато голяма част от останалия елит подкрепя традиционния метод за наследяване от най-силния кандидат. Киданските и китайските практики са толкова различни, че Абаоджи(император Тайзу от Ляо-основател на  Великата Ляо (大遼; 大辽; Dà Liáo) или Киданска държава) създава две паралелни правителства. Северната администрация управлява районите в Китан следвайки традиционните кидански практики, докато Южната администрация управлява райони с голямо некиданско население, възприемайки традиционните китайски правителствени практики.

Разликите между китайското и китанското общество включват различни роли за двата пола и различни брачни практики: китаните възприемат по-егалитарен поглед към пола в рязък контраст с китайските културни практики, които разделят ролите на мъжете и жените. Китанските жени са научени да ловуват, управляват семейното имущество и заемат военни постове. Много бракове не са уредени, от жените не се изисква да бъдат девици при първия си брак, имат право на развод и повторно сключване на брак.

Династията Ляо е разрушена от династията Дзин (буквално „Златаната Династия“) през 1125 г.

 

  Като цяло империята Ляо се управлява от два големи и разклонени клана: Йелу, клан на императорите и Сяо, клан на императриците. Всички синове на клана Йелу се женят само за дъщерите на клана Сяо. През първата половина на XI век са приети редица укази, в които се декларира кои клонове на клана Сяо могат да осигурят съпруги на по-старите клонове на клана Йелу.

 

    Йелу Сиен, петият император от династията Ляо, царува от 969 до 982 година.

     Йелу Лунсю, шестият император на империята Китан Ляо, царува от 982 до 1031 година.

     Сяо Йенйен била съпругата на Йелу Сиен и майката на Лунсю. Умира през 1009г.

      Хан Дъжан е известен като командир на императорите Йелу Сиен и Йелу Лунсю.

 

Прочетох при рускините. Който иска да чете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рускините превеждат активно. Главната героиня Сяо Йенйен (Сяо Ча) в много хард вариант присъства в корейския исторически сериал "Желязната императрица". Всички обичат Шончо, аз също. Първата четвърт от сериала той ходи с неизменна лъчезарна усмивка и вече нямам търпение да извади поне малко драматизъм. Сериалът има претенции да представи детайлна панорама на епохата, с всичките й династични кръвопролития за трона, но ако така "пълноводно" я карат, ще са нужни още стотина епизода.

17 епизод - Шон се развихря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Matrim,  пробвах, но Тифани Танг трудно я гледам и заради нея го зарязах. Напоследък ми е трудно да намеря нещо интригуващо, поне наполовина, колкото "Зимната бегония" и наред хвърчат към коша. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време стигнах до 20-и епизод и зачаках превод, а после го забравих. Много бозаво вървеше до средата, с тук-там някои възхитителни моменти (главно бойни сцени). Не ме хваща особено и продължавам да гледам, заради Шон, но и на него не му се получава особено. Тан Кай е много добър, но скоропостижно го убиха :) Хубави костюми, интериори и много добре сниман, но постен сюжет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Императорът (ГГ) става такъв на 22 год. Как е израстнал толкова бързо, че да се справи с цялата аристокрция и да превземе трона, не мога да си го представя. Като знам каква голяма перната птица бях на тази възраст, си мисля, че това  са били някакви свръх човеци. Колко битки води, колко хора изтрепа, колко рационално взема решенията- нямам думи. А синът му- бил е на трона цели цели 49 години. Добре, че живея в сегашно време.

Сериалът е много добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...