Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Chocolate (초콜릿)
Страна: Южна Корея
Период на излъчване: 29 ноември 2019 – 18 януари 2020 г.
Време на излъчване: Петък - Събота 23:00
Жанр: Кулинарен, Романс, Медицински, Мелодрама
Канал: JTBC
Епизоди: 16
Режисьор: Lee Hyeong Min (Miracle That We Met, Strong Woman Do Bong Soon, Bad Man, The Snow Queen, Sorry, I Love You, Winter Sonata)
Сценарист: Lee Kyoung Hee (Thank You, Uncontrollably Fond, I’m Sorry, I Love You, A Love to Kill, Nice Guy, Will It Snow for Christmas?, Sang Doo! Let's go to school)
Субтитри: Английски
           
Участват: 
Yoon Kye Sang като Lee Kang
Ha Ji Won като Moon Cha Young
Jang Seung Jo като Lee Joon (Lee Kang's brother)
Min Jin Woong като Tae Yeon (Cha Young's fraternal twin brother)
- Kim Min Joon като Tae Yeon (young)
Kang Boo Ja като Kang and Joon's grandmother
Lee Jae Ryong като Kang and Joon's father

Teo Yoo като Kwon Min Seong

Yoon Bo Ra (Sistar) като Hui Na в епизоди 13 - 16

 

Резюме: И Канг (Yoon Kye Sang) израства в малък морски град с мечтата да стане готвач. Но оставайки тази мечта, става неврохирург. Той изглежда студен, но всъщност има топло сърце. Когато Мун Ча Йонг (Ha Ji Won) е все още дете, срещна И Канг в малък ресторант в морския град, тогава той ѝ дава сготвена от него храна. Така момичето се влюбва в готвенето и решава да стане готвач. Сега, години по-късно, двамата се срещат отново – тя като известен готвач на италианска храна, а той като успял неврохирург. Те започват благотворителна работа в хоспис, която не само им помага да открият себе си, но и да станат по-добри хора…

 

:essub:

 

Свали с :subs: :click:  :click:

 

Онлайн с :subs: :click: :click: :click: :click:


Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар и клиширанко, главните са магнетични, а манджите са добре дошли, че като се появи декември  севернокорейският агент Бини- глад, глад!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Lawandula написа:

Макар и клиширанко, главните са магнетични, а манджите са добре дошли, че като се появи декември  севернокорейският агент Бини- глад, глад!

Най-хубавото на сериала е че е само 16 серии. Обаче с какво ще ги пълнят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, dido100 написа:

Най-хубавото на сериала е че е само 16 серии. Обаче с какво ще ги пълнят?

 

Как с какво- с "кимчи с рамьон";) и  шоколад !:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Lawandula написа:

 

Как с какво- с "кимчи с рамьон";) и  шоколад !:P

Ако е с това-добре. Обаче на Ха Джи Уон не й върви със сериалите в последните години. Предишният беше тъпотия на куб, сега почнах да превъртам на втора серия.:no::dunno::mad2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чакам аз още превода на предишния й сериал.., там ако й бях видяла докторските умения щях да имам по-правилни очаквания за кулинарните й техники..

 

за мен това е много важно - артистите да изглеждат правдоподобно в професията си.., естествено, че зависи и от заснемането, но липсата на техника не може да се прикрие, дано да успеят да ни излъжат, магията на киното, дето се вика..

 

Spoiler

напр.много се дразня като дават някой, че е голям спортист, пък той бяга като момиче :lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се вярва на корейските сериали то в Южна Корея е забранено да се продават коли с въздушни възглавници за безопасност. Най са ми любими корейските шофьори- в останалия свят ако видиш препятствие на пътя (особено хора) намаляваш и спираш. В Корея просто мигаш фаровете, свириш с клаксона и натискаш газта. Но Най-ме кефят катастрофи на празни кръстовища.

Безличен, скучен, сив. Няма нищо за гледане в този сериал. Зарязвам тази простотия. То какво да се очаква от сценаристката на Sorry, I Love You и Uncontrollably Fond. Тази жена има много сериозни психични проблеми и е време да се обърне към специалисти (или насила да я обърнат). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък много ми харесва сериала или актьора... Ама така хубав си ревах на трета и четвърта серия. Очаквах, че ще е една идея скучен, а се оказа много по-хубав от другите нови романтични, които излязоха напоследък, дори от оня, за който бях много въодушавена /дето бяха герои от манга/, а се оказа страшен буламач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два епизода до края.

Харесва ми сериалът. Топъл, тих и човешки, за хора с некаменни сърца и даващ надежда за доброто в човека. Точно това е сериал, направен по оня корейски начин, който ме довлече в корейското и който преди отличаваше  корейските  сериали от масовката и не можеше да бъдат разказани.

Бавно, но закономерно, така както е в живота, болката и тъмнината, отстъпват място на светлото и хубавото, стига да простиш на себе си и околните, отново да заобичаш себе си и околните  и буцата, заседнала в гърлото постепенно изчезва. Това показват най-общо, но трябва да се види, за да се усети "шоколада".

Актьорите са прекрасни- от главните, до най-незначителния, като персонаж и действията  на всички са подчинени на основния замисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.01.2020 г. at 10:12, Lawandula написа:

Два епизода до края.

Харесва ми сериалът. Топъл, тих и човешки, за хора с некаменни сърца и даващ надежда за доброто в човека. Точно това е сериал, направен по оня корейски начин, който ме довлече в корейското и който преди отличаваше  корейските  сериали от масовката и не можеше да бъдат разказани.

Бавно, но закономерно, така както е в живота, болката и тъмнината, отстъпват място на светлото и хубавото, стига да простиш на себе си и околните, отново да заобичаш себе си и околните  и буцата, заседнала в гърлото постепенно изчезва. Това показват най-общо, но трябва да се види, за да се усети "шоколада".

Актьорите са прекрасни- от главните, до най-незначителния, като персонаж и действията  на всички са подчинени на основния замисъл.

:cry:? Ама не!  :huh::blink::282:. Няма нужда да газя по трупове, за да открия светлото и хубавото в живота. Може би защото не съм го губил? За разлика от жената със сериозни психични проблеми, пишеща подобни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям рев пада, то голяма драма...иначе между актьорите има страхотна химия. Аз и драмата главни си ги обожавам и отдавна не ги бях гледала. Вече съм на 14-та серия( от снощи) и нали си знаем, че корейците правят страшни драми, гледаш и си викаш: Кога ще си режат вените, то как се издържа такова нещо...

 

Много красив сериал, изпълнен с много красива музика, правилна ценностна система, любов, съпричастност и добра актьорска игра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...