Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Заглавие: Love Me Not (사랑따윈 필요없어, Sarangddawin piryopso)

Година: 2006

Жанр: Драма, Романтичен

Режисьор: Лий Чул Ха

Език: корейски

Продължителност: 119 мин.

 

Актьори:

Мун Гън Йонг

Ким Джу Хьок

Чин Гу

 

Резюме:

Римейк на японския сериал Ai Nante Irane Yo, Natsu (2002).

Джулиан живее на гърба на богатите си клиентки. Но сега трябва да изплати дълговете си, натрупани при опит да разшири бизнеса си, и ще бъде убит, ако не върне парите до месец. Единственият начин за спасение е да се престори на отдавна изгубения брат на богата наследница и да я убие, за да вземе наследството ѝ. Мин, сляпата наследница, коравосърдечна като самия Джулиан, постепенно се привързва към него и той също се влюбва в нея. Но Джулиан трябва да изплати дълга си, а още по-лошо става, когато болестта, отнела зрението на Мин, заплашва да я убие. Историята се заплита, когато Джулиан започва да се чувства болезнено виновен за случващото се.

През 2013 г. корейците правят и сериал – That Winter, the Wind Blows.

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

 

Лично мнение: Може да се каже че това е най-хубавият филм, който съм гледала досега. Вярно, че историята е доста мелодраматична, но е представена по страхотен начин от невероятни актьори! Атмосферата на филма е неповторима, а и операторската работа е превъзходна. Въобще мога да изреждам само суперлативи. Сиреч, гледай, народе! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е един от първите корейски филми, които съм гледала още преди да открия скъпия ни форум.

Причина е любовта ми към всичко азиатско и към драмите да се изостри неимоверно много.

Не искам да давам спойлери, така че само ще кажа, че по десетобалната ми система филма се нарежда

на 9 или даже на 10. Актрисата Moon Geun Young много ме впечатли- ролята й не беше никак лека, но за сметка на това се

справи брилянтно. Давам :asian: :asian: :asian: :asian: :asian: и горещо препоръчвам да се гледа!!!

А това ми е любимата песен от саундтрака:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах филма и много ми хареса.

 

Начина, по който двама човека, отричащи любовта, се промениха когото се събраха, беше много красив. Жалко е, че така и не изживяха любовта си, а трябваше да умрат, за да бъдат отново заедно :cry:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица изгледах този филм и все се каня да споделя колко съм впечатлена - от играта на актьорите и от идеята, заложена във филма като цяло. Много ми хареса. И да - колкото A Moment To Rimember, макар че са доста различни. Краят - като на доста корейски филми и сериали, но на мен не знам защо точно това, което стана и както беше по сценарий много ми хареса. Главния актьор не бях го гледала до сега, но какво да кажа - много е добър, и с едно такова особено излъчване и чар, а главната актриса според мен е доста деликатна, фина и нежна и ролята чудесно и подхождаше - една от любимките ми е вече.

Препоръчвам го този филм най-искрено на романтичните души!!!

Има нещо философско в него, що се отнася до преосмислянето на някои аспекти на любовта и смъртта..

 

Малко снимки, които открих на тези двамката..

 

img25845956.jpg

img25845958.jpg

img25845959.jpg

img25845951.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми беше първият корейски филм, който гледах и който ме запали по корейското кинозикуство!! Филма е уникален, не мога да опиша с думи колко ми е харесал, като съм го гледала..Само помня, че за около месец ми беше в главата...Страхотна игра и на двамата главни актьори, а Moon Geun Young беше невероятна в тази си роля..Лично на мен тя много ми харесва, като актриса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен филм, няма филм в които да съм гледала Moon Geun Young и да не ми е харесал. Много добра актриса, ролите са и много силни и въздействащи! Препоръчвам филма на всички ценители на драмата и романтиката! :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло филма беше много въздействащ и поднесен по много хубав начин....

всичко беше страхотно...но края по-гаден не можаха да го направят...

обаче мисля,че точно на него се дължи приятния спомен за филма като цяло...

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е страхотен, един от най-добрите, които съм гледала. Страшно много ме докосна и развълнува. Убийствено добра актьорска игра, всяка една емоция е пресъздадена по възможно най-добрия начин. Мацката, която изпълнява главната роля тук наистина я оцених като актриса, прави страшно силна роля. Оценка 10 му давам и този филм определено се нарежда сред най-добрите в личната ми класация. :yes::yes::yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го гледав со сестра ми и можам да кажам добро филмче :) Иако морам да признаам на крај не сфатив како заврши, дали Џулијан го спасија во болница или тоа само Мина си замислуваше. А таа беше на операција и прогледам така? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече мога да се похваля, че изгледах филма :D:D:D Наистина е много хубав и имаше прекарсни сцени. Не е истина на колко красиви места са снимали филма. Гледайте го задължително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да - имаше красиви сцени, да - актьорската игра бе на ниво....но все пак нещо ми липсваше... Дали заради малко мудното начало и среда, или заради не толкова добре изпипания диалог - не знам :unsure: Може би съм очаквала прекалено много.

И все пак остава приятен спомен, препоръчвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре поднесен...хареса ми художественото оформление на сцените и цветовете.Това ми направи най-голямо впечатление...тази поклащаща се трева, брезите на края.... ~~ много ,много красиво. Освен това актьорската игра и музиката също бяха добри. Като цяло просто е един красив филм. Няма много смисъл , нито идея....такива филми са често срещани в Корея... но все пак е прекрасно изработен и не мога на напиша нищо негативно. ~~

 

Много добре поднесен...хареса ми художественото оформление на сцените и цветовете.Това ми направи най-голямо впечатление...тази поклащаща се трева, брезите на края.... ~~ много ,много красиво. Освен това актьорската игра и музиката също бяха добри. Като цяло просто е един красив филм. Няма много смисъл , нито идея....такива филми са често срещани в Корея... но все пак е прекрасно изработен и не мога на напиша нищо негативно. ~~

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един шедьовър на филмовото изкуство! Дори след края не можех да повярвам, че току-що бях гледал такъв прекрасен филм! Исках веднага да го пусна отначало и да го изгледам за втори път, без дори да е минала и минута. Дори се срамувам, че чак вчера го гледах този филм, а колко още такива сигурно ще има, които да те оставят в едно особено състояние, в което само мълчиш и гледаш финалните надписи и се чудиш какво се случи току-що .... а дано! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм е наистина затрогващ, но не бих могла да кажа, че е един от най-добрите, които съм гледала. Добър филм, страхотна операторска и режисьорска работа, качествени актьори. Питам се, какво пречи на нашите филмови хора да създадат нещо подобно.

Искрени препоръки за филма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го изгледах и доста се обърках накрая ... разбирам идеята но в момента само мисля какво се е случило и първото което ми идва наум, е, че не е оцеляля след операцията и така се срещат? Споделете вашето виждане. 

Споделям мнението на blonde че, началото е доста мудно  :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като вече съм изгледала сериалът "That winter the wind blows" ,това филмче нямаше шанс да ме грабне истински.

Не е лошо,но предпочитам многосерийната версия и откъм артисти ,и откъм игра.

Чак се дразнех,докато го гледах,въпреки че то е оригиналът.

Един съвет- ако още не сте гледали сериалът,може и да му се насладите подобаващо!

Иначе се съмнявам..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...